+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 46

Thread: Ban Balica Mitica

  1. #21 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Bun, te rog, daca se poate un scan dupa factura de la Posta pe thread sau PM (daca nu vrei sa vada si altii datele tale) ca sa putem avem dovezi / lua masuri aici.
    L-am contactat si pe Foster ca sa ne dea explicatii, daca exista...

    Intre timp, chiar te rog sa depui plangere la politie si sa ne ti la curent.

  2. #22 SP
    Junior Member warwolf's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Bun, te rog, daca se poate un scan dupa factura de la Posta pe thread sau PM (daca nu vrei sa vada si altii datele tale) ca sa putem avem dovezi / lua masuri aici.
    L-am contactat si pe Foster ca sa ne dea explicatii, daca exista...

    Intre timp, chiar te rog sa depui plangere la politie si sa ne ti la curent.
    Am urcat doc scanat. Din pacate, nu gasesc decat numele si localitatea individului, nu si adresa.
    Attached Images Attached Images lastscan.jpg

  3. #23 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Multumesc, astept acum si raspuns de la FosteR (pana la sf saptamanii) cu dovada de expediere din partea lui.

  4. #24 SP
    Junior Member warwolf's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Multumesc, astept acum si raspuns de la FosteR (pana la sf saptamanii) cu dovada de expediere din partea lui.
    Si eu iti multumesc.

  5. #25 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by warwolf View Post
    Am urcat doc scanat. Din pacate, nu gasesc decat numele si localitatea individului, nu si adresa.
    Posta nu trece toata adresa pe hartia aia dar e in sistem la ei in caz ca investigheaza cei de la brigada diverse. Sa pui la dosar mandatul si sa-i faci o copie. Bafta!

  6. #26 SP
    Junior Member warwolf's Avatar
    ok

  7. #27 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Posta nu trece toata adresa pe hartia aia dar e in sistem la ei in caz ca investigheaza cei de la brigada diverse. Sa pui la dosar mandatul si sa-i faci o copie. Bafta!
    Din cauza astora nu vrea nici un retailer din UK sa faca business cu noi...

  8. #28 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg cum i-ai putut trimite jocul, la cat de analfabet este. FRATILOR !!! Deschideti ochii !!! Omu ala n-are nici macar 2 clase...

    Nu vreau sa fiu rau, dar o cam meriti pentru naivitate...

    Ca solutionare, cum ti-au recomandat si colegii forumisti. Du-te de urgenta la politie. Si sincer, daca nu se rezolva nimic, du-te si rezolva singur ca esti barbat...nu te lasa calcat in picioare de un analfabet infect...

  9. #29 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    ^ Si daca ala e un cioroi imputit ? Ii rupi tu dintii da' si dupa ce vine cu 20 de alti cioroi dupa tine...

  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa si ? Acum sa ne fie frica de toti cioroii ? Crezi ca daca e tigan sau e vreunu bazat din sat/comuna/oras (nu m-am uitat pe adresa), politia va face ceva ?

  11. #31 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Pai nu, dar nici el nu cred ca rezolva nimic daca ocupa un loc in plus pe patul de spital..

  12. #32 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    Nu asa se rezolva, daca se poate sa-l lovesti unde-l doare, pe cale legala, o amenda ceva, politia pe urmele lui, daca e posibil asa ceva, desi discutam multe si marunte ( titanicul s-a scufundat, hai sa-l scoatem ) nu trebuia sa te complici cu un asemenea gandac de la bun inceput, mai ales ca avea toate semnalmentele ca ''pute'' acum nu da nimeni in cel pagubit, insa vina cam acolo e.

  13. #33 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Vreau sa va intreb ceva : cat de multi dintre voi au rezolvat cu ajutorul politiei o problema de genul acesta? Sunt foarte curios.

  14. #34 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    Quote Originally Posted by Razzosinni View Post
    Vreau sa va intreb ceva : cat de multi dintre voi au rezolvat cu ajutorul politiei o problema de genul acesta? Sunt foarte curios.
    Pai eu cred ca problema e: cati de fapt au fost dintre pagubiti sa reclame?
    Las ca politia nu are ce face, e doar un joc / jocuri, parerea mea e ca mai nimeni.

  15. #35 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru noi mai important este sa ca acest gen de useri sa primeasca ban forever si sa dispara de pe acest forum. Incercam sa tinem totul cat mai curat, dar din pacate in Romania... e complicat cu atatia tzepari. Intre timp asteptam sa vedem si raspunsul celelailte parti.

    La politie e bine sa apelati atunci cand la adresa unei persoane exista mai multi pagubiti. Atunci si-ar da mai mult interesul. Asa, pentru un singur joc... ma tem ca nu se vor agita prea mult.

  16. #36 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Offtopic: dar cum sa faci schimb cu unu' pe care-l cheama BALICA MITICA?

  17. #37 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Stiu ca sunt offtopic dar vreau sa imi impartasesc patania: acum vreo 3-4 ani eram innebunit dupa iPhone, aveam un LG KU990 cumparat de tatal meu... am cautat iPhone 2G pe okazii si am gasit un tip cu vreo 4-5 produse la vanzare (parea foarte dubios, nu avea nici un rating, etc.) dar am zis ce naiba ca mai sunt si oameni care au asa si sunt cinstiti (aveam vreo 2-3 colegi care aveau profilul ca al lui si nu erau tepari) asa ca l-am contactat si a fost de acord sa ii trimit LG-ul si 200 RON pentru schimb prin Fan Courier. La telefon parea de incredere, ce credeti ca am primit inapoi? Un Sony-Ericsson cu clapeta in valoare de vreo 250-300 RON. Nu a fost paguba mare dar a avut un impact imens asupra increderii mele, acum nu mai fac absolut nici un targ online decat cu persoane in care am incredere 100%. Am aflat ulterior ca tipul lucra pentru Fan Courier si meseria lui pe langa faptul ca livra colete era sa dea tepe pe net... nu am facut plangere la politie pentru ca am stiut ca o sa se complice treaba si nu era paguba chiar asa de mare asa ca am bagat coada intre picioare si am mers mai departe.

  18. #38 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Trebuie avut mare grija. Si sa pierzi jocuri e nasol, dar cand vine vorba de electronice si sume de sute de lei, e cu atat mai grav. Tocmai de aceea eu nu cumpar si nu schimb electronice prin posta sau curier, cu exceptia cazurilor in care am certitudinea ca totul e in regula ( omul are sute de recomandari, am mai facut tranzactii cu el etc.) Pentru o consola, smartphone, tableta sunt dispus sa ma deplasez sute de kilometri. Mai bine ma mai costa 100 de lei benzina si drumul decat sa arunc 500-600 de lei pe fereastra din confortul canapelei mele.

  19. #39 SP
    Junior Member warwolf's Avatar
    @razvanrazy - am spus ca mentalitatea mea a fost sa am incredere pana-mi iau teapa, plus ca pierderea nu era asa mare. Daca nu se poate altfel, inveti pe pielea ta
    Deasemeni, am facut acest thread nu ca sa-mi recuperez pierderea, ci sa i se dea ban userului.

  20. #40 SP
    Junior Member bubu91's Avatar
    "? Omule.. daca chiar crezi ca eu nu vrau sa facem schimb... daca vrei sa sitii am rezolvat problema daca te referi la warwolf. Intreaba'l pe OEE . "

    chiar a fost rezolvata problema? daca nu, dc acest user inca nu a primit ban?

+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. D'ale lu' Mitica By RonanN1 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 0 Last Post: 01-06-2010, 21:10
  2. Microsoft continua cu valurile de ban-uri ! By MonkY in forum Console News
    Replies: 160 Last Post: 16-12-2009, 15:14
  3. 16,000 de conturi Aion au primit ban By Razvan in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 30-11-2009, 14:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts