+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 48

Thread: Cumperi online si ajuti ConsoleGames!

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hyp: you got Premium!

    Imi "place" cat de bine stam la Altex...

  2. #22 SP
    Junior Member Sebastian_nds's Avatar
    Mai bine faci reclame platite per click,apasam eu o data pe zi pe ele

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Toate link-urile catre site-uri ce folosesc sistemul profitshare (gen eMag, Flanco, PCGarage, etc.) sunt convertite AUTOMAT in link-uri cu afiliere. Nu sta nimeni sa le introduca manual. Nu vad care este problema la astfel de link-uri, avand in vedere ca tu ca si cumparator nu platesti nimic in plus... ci doar sunt sanse ca niste banuti sa ajunga la hostingul site-ului. Spun ca "sunt sanse" pentru ca rar vad conversii venind de pe forum, deci probabil lumea ocoleste astfel de link-uri. Oh well... nu e nimeni obligat sa le foloseasca.

  4. #24 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Propun un thread despre subiectul ăsta. Eu as folosi linkuri de afiliere la tot ce cumpăr, dar nu știu cum funcționează. Merge pentru orice produs?

  5. #25 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^Propun un thread despre subiectul ăsta. Eu as folosi linkuri de afiliere la tot ce cumpăr, dar nu știu cum funcționează. Merge pentru orice produs?
    E simplu. Pui link direct catre produs si se ocupa un script de pe forum sa-l converteasca pentru Profitshare.

    Domeniile magazinelor acceptate sunt acestea:

  6. #26 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    atata timp cat profitshare merge catre forum nu am nimc cu faptul ca un script ataseaza la url-urile site-urilor de mai sus partea de share.
    Ce nu imi place si nu suport e cand posteaza cineva cu profitshare personal. Aia dpmdv nu e OK.

  7. #27 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    E simplu. Pui link direct catre produs si se ocupa un script de pe forum sa-l converteasca pentru Profitshare.

    Domeniile magazinelor acceptate sunt acestea:
    Și dacă deschid un link către un produs cu profit share, apoi mă mai plimb prin paginile magazinului și abia după mă întorc la produs să îl cumpăr, mai ia forumul ceva? Dar dacă vreau sa cumpăr ceva ce nu e postat pe forum? Pun linkul într-un thread de spam și după îmi dau tot eu click pe el?

  8. #28 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Si eu sunt interesat sa folosesc linkul de afiliere la tot ce cumpar (poate chiar si ce nu tine de specificul forumului, gen frigider, aragaz, pat etc.). Un post care sa detalieze tot ce trebuie facut si cum beneficiaza forumul ar fi util.

  9. #29 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Și dacă deschid un link către un produs cu profit share, apoi mă mai plimb prin paginile magazinului și abia după mă întorc la produs să îl cumpăr, mai ia forumul ceva?
    Da.
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Dar dacă vreau sa cumpăr ceva ce nu e postat pe forum? Pun linkul într-un thread de spam și după îmi dau tot eu click pe el?
    Nu esti obligat sa postezi, e suficient sa pui link si dai Go Advanced/Preview Post ca sa incarce pagina si sa-l prinda.

  10. #30 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Haideti ca am redeschis acest vechi thread, si mutat posturile aici on-topic, ca sa nu facem praf pe cel de PS5. Daca aveti intrebari, here I am.

  11. #31 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Ramane problema cu Altexul? Eu il deschid zilnic (si o pot face de pe CG). Eventual, daca vreau sa cumpar 2 chestii la acelasi pret, sa o fac de pe emag.

  12. #32 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate Altex și-a închis definitiv sistemul de afiliere. Nu știu de ce... dar, poate mai multe detalii are ATX-MG. Sorry.

    Da, eMag-ul pare a fi momentan cel mai OK si singurul care isi onoreaza toate cele. La PCGarage de exp. m-am trezit ca nu au vrut sa dea banii de afiliere (nu ca ar fi fost cine stie ce), pe motiv ca am cumparat pe propriile mele link-uri - de parca banii mei nu ar fi la fel de buni.

  13. #33 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Am facut astazi pe la 20.00 comanda prin link de afiliere emag in valoare de 100 lei (eu cumpar des dar de sume mai micute. se aduna, oricum, intr-un an). Sa imi spui, te rog, daca am procedat bine (a castigat si site-ul ceva).

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sistemul nu prea îți dă voie să știi cine, când, cum... dar văd că ieri apare un comision în așteptare, pentru o comandă de 86,12 Lei + TVA. Comisionul ar fi de 2,58 lei.

    Ai dreptate, câte un pic, câte un pic, ar trebui să ajute la final de an. De aceea și eu cumpăr NUMAI prin linkuri de afiliere. Bine, e bătaie de cap, că trebuie să declari la ANAF, să plătești taxe și alte alea... dar... tot rămâi cu ceva. Am înțeles că sunt bloguri mari pe la noi care fix din asta trăiesc, deci se pot face ceva bănuți.

    Mulțumim pentru ajutor!

  15. #35 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Am cumparat recent azi ceva de pe emag si am facut plata prin link de vreo 300 de lei. F posibil sa mai urmeze si altele. A functionat?

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Am cumparat recent azi ceva de pe emag si am facut plata prin link de vreo 300 de lei. F posibil sa mai urmeze si altele. A functionat?
    Nu apare atât de repede la ei în sistem. Sau cel puțin eu nu văd nimic pe ziua de azi.
    Mulțumim pentru intenție! Revin aici și postez în caz că apare ceva.

  17. #37 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Bine. Sunt curios daca functioneaza. Mereu cand ma lasa emag sa fac comenzi din browser incerc sa le fac prin link. Dar sunt banditi si vor din aplicatie de multe ori Am luat un TV scumpisor si nu am putut sa fac prin link daca voiam sa beneficiez de un discount.

  18. #38 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, cred ca functioneaza. Vad pe data de 24.02 un comision de 9,08 Lei de la eMag. Mulțumim frumos!

    P.S. Ar trebui sa mearga si din aplicatie, atat timp cat vii de pe un link. Ah, si nu trebuie sa te chinui sa intri de pe unul din link-urile de mai sus. Pur si simplu e suficient sa postezi un link de la eMag aici pe forum, si ar trebui sa-l converteasca automat. Uite de exp. https://www.emag.ro/placa-video-asus...pd/DKQ322MBM/? - iti postezi link-ul si intri pe el (indiferent daca e pe mobil, pe PC, in aplicatie sau browser - should work). Respect!

  19. #39 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am facut si eu o comanda ( 299370404 4800lei ) de la eMag pe care am si platit-o. Am folosit instructiunile tale.

    Cred ca sunt foarte multe persoane care au aflat de anumite produse de pe forum si le-au comandat, insa nu au urmat acesti pasi fiindca nu stiau de acest program de comisionare, thread-ul este abia la a doua pagina. Si eu faceam parte din ei. Ar fi bine sa stie mai multi de aceasta chestiune, mai ales ca nu este niciun dezavantaj pentru cumparator.
    Attached Images Attached Images cg.jpg 1677678533050.jpg

  20. #40 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Eu, unul, nu stiam de chestia asta. Si am tot comandat de la eMAG. Pe viitor inainte de a cumpara am sa postez aici link-ul, ca sa folosesc cum trebuie link-ul de afiliere .
    Conteaza sa fie vandut de eMAG sau si seller-i?

+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 8 Last Post: 08-10-2014, 11:15
  2. Replies: 26 Last Post: 28-02-2014, 12:14
  3. Replies: 52 Last Post: 12-04-2013, 17:16
  4. Consolegames.ro virusat? By Srachi in forum Help Desk
    Replies: 6 Last Post: 29-01-2009, 14:06
  5. Replies: 1 Last Post: 17-10-2008, 08:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts