Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 70

Thread: La Multi Ani ConsoleGames.ro!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    La Multi Ani ConsoleGames.ro!

    E o zi de vara frumoasa. Adie un picut vantul si nu ma pot gandi decat la faptul ca este o zi superba pentru a celebra comunitatea CG. Azi facem un anisor si desi pentru unii poate parea putin, pentru toti cei care am fost activi poate insemna o mica viata. La o scurta privire, nu vorbim decat de peste 31 milioane de secunde. Stim ca unele secunde au trecut mai greu, cu criza aceasta si micile probleme financiare... dar ce mai conteaza cand ne gandim la momentele in care am fost alaturi de prieteni la intalniri, camarazi "de arme" in diverse concursuri, adversari redutabili in discutii sau jocuri, editori sau moderatori deopotriva.

    Cunoastem toti privirea aceea un pic de sus a celor care ne spun "Voi va ocupati de jocuri ? Nu aveti si voi o viata ?". O cunoastem si ne gandim cu parere de rau la cum arata o viata in care ti-ai pierdut acea parte de copil din tine, in care ti-ai pierdut dreptul de a visa, in care imaginatia de a te putea transpune intr-o lume din joc a disparut... si tot ce conteaza este munca si banul. Noi aici am incercat sa facem un mic coltisor de rai al visatorilor, al celor care isi exerseaza mintea si dexteritatea in aceasta lume "alternativa".

    Nici nu cred ca mai este vorba doar de niste console sau doar niste jocuri. Deja vorbim de placerea de a fi alaturi de oameni deschisi la minte si la suflet. Vorbim de placerea de a citi sau impartasi pe site si forum cate o stire, o idee, un filmulet sau o poza. Chiar ma asteptam ca site-ul ConsoleGames.ro sa inainteze mult mai greu, sau poate chiar sa se poticneasca. Ma asteptam la un numar de cateva zeci de gameri care aveau pasiunea aceasta in sange. De aceea nu am facut nici un pic de reclama... in ideea ca vom fi doar intre amici/prieteni. Si iata ca incet incet comunitatea a crescut de la sine... fara sa fie nimic fortat, fara ca nimeni sa aiba vre-o obligatie. Si uite asa a facut un anisor...

    Ma bucur ca am reusit impreuna sa organizam niste concursuri de nota 10. Ma bucur si de sutele de premii pe care am reusit sa le oferim (premii pe care numai noi stim cum Dzeu am reusit sa le procuram). Ma bucur ca am reusit sa dam cateva avantaje consolistilor... cei care pe alte forumuri erau vazuti ca niste "paria".

    Am incercat de-a lungul timpului sa adaugam cat mai multe functii forumului si site-ului. Nu stiu daca am reusit intotdeauna, insa tind sa cred ca avem unul din cele mai bine organizate/moderate forumuri din Romania. Nu putem fi decat mandri de ceea ce am reusit, si nu putem decat sa speram ca anul viitor va fi un CG si mai bun !

    Vroiam initial ca acesta sa fie un thread cu statistici si detalii despre modul in care am crescut... dar serios acum, intre prieteni, cine are nevoie de statistici ? Intalnirile cu prietenii consolisti nu se pot pur si simplu calcula si masura in statistici. Noptile "pierdute" alaturi de consolisti nu pot fi adaugate in statistici... Strategiile, ideile, momentele speciale deasemenea nu au ce cauta in statistici.

    Acestea fiind spuse, nu mai imi ramane decat sa va multumesc tuturor pentru suportul acordat, pentru timpul "pierdut" alaturi de noi, pentru idei, pentru ajutorul financiar... ce sa mai. In numele ConsoleGames.ro va multumesc pentru tot. A fost un an bun pentru consolisti si nu pot spera decat la un an cu mult mai bun. Respect !

    La Multi Ani CG !
    Attached Images Attached Images la_multi_ani_consolegames.jpg

  2. #2 SP
    g.g
    Member g.g's Avatar

  3. #3 SP
    Junior Member cata_x360's Avatar
    La Multi Ani ConsoleGames.ro!In primul rand noi (membri comunitatii CG) ar trebui sa multumim moderatorilor (Monky,Bobby etc.) pentru ca au infiintat cea mai mare comunitate destinata consolelor din Romania. Acestea fiind spuse, tot ce va urez este sa ne intalnim pe acest forum si peste 10 ani (cel putin ).

  4. #4 SP
    Member leggollas11's Avatar
    LMA
    p.s. nice cake.

  5. #5 SP
    Member Rblood's Avatar
    LA MULTI ANI! Intr-adevar e una din cele mai frumoase comunitati din Romania si as vrea sa le multumesc si eu celor care au pierdut timp, bani si nervi in constructia si mentinerea forumului. La multi ani inca o data!!!

  6. #6 SP
    Member Kratos's Avatar
    La Multi Ani CG ! Multumiri comunitatii si echipei de Nota 10 ! Sunt sigur ca la anul veti fi de Nota 11 !

  7. #7 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    La multi ani!! Si anu` viitor sa fim si mai multi

  8. #8 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    La Multi (B)Ani !!ConsoleGames,sper sa nu ne umplem de useri ca pe vechiul CompG....ma refer la useri analfabeti!

  9. #9 SP
    Member Snake's Avatar
    Hai ca ati sarit hopul cel mare. De-acum inainte e "piece of cake". Oricum este o comunitate super, cu bunele si relele de rigoare. Sper ca la anul sa fiti cel putin la fel de buni ca pana acum si va fi OK. La Multi Ani !

  10. #10 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Multi ani tuturor membrilor si site-ului nostru favorit !! Se pare ca datorita ambitiei si perseverentei voastre vom mai apuca inca un an impreuna. Sper sa fie la fel de frumos ca si cel care a trecut si sa apucam sa vedem cum se sarbatoreste si 2 anisori

  11. #11 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    La multi ani Console Games !!!
    Multumim ca existi.

  12. #12 SP
    Member dexx's Avatar
    Ma pricep bine la urari cand e ziua unei persoane , dar nu si a unei comunitati lol

    Pai , in primul rand ConsoleGames este primul site pe care il vizitez in timpul liber , atunci cand am nevoie de ajutor , pentru a ajuta pe altcineva , sau pentru a ma documenta cu ultimele stiri din gaming . Sa fie in picioare cat mai multi ani si sa il avem pe Monky administrator pana la batranete

  13. #13 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Ma scuzati ca ma bag si eu .. vreau doar sa zic : "La multi ani Consolegames.ro!" .

  14. #14 SP
    Member octav's Avatar
    La multi ani consolegames!

  15. #15 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    La o scurta privire, nu vorbim decat de peste 31 miliarde de secunde....
    Ai cam gresit, intr-un an sunt peste 31 milioane de secunde.(60*60*24=86.000 secunde pe zi si 86.000*365=31.536.000 secunde pe an).Un om ajunge la un miliard de secunde pe la vreo 33 de ani.

    Si sa nu uit: La multi ani !

  16. #16 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    La multi ani CG!

  17. #17 SP
    Junior Member bolocanm's Avatar
    La Multi Ani! Console Games Felicitari Pentru Acest Forum Superb, Viata Lunga In Continuare.

  18. #18 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    La multi ani CG ! Ne vedem la anu (sa speram ca si mai multi decat suntem acum ) <:-p \:d/

  19. #19 SP
    Member octav's Avatar
    Quote Originally Posted by teododotheone View Post
    Ai cam gresit, intr-un an sunt peste 31 milioane de secunde.(60*60*24=86.000 secunde pe zi si 86.000*365=31.536.000 secunde pe an).Un om ajunge la un miliard de secunde pe la vreo 33 de ani.

    Si sa nu uit: La multi ani !
    mai conteaza?

  20. #20 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    La multi ani CG. good job everyone pentru acest site minunat. Nu-mi vine sa cred cat de mult a crescut comunitatea noastra doar intr-un an. Cu dedicatie pentru CG lol :

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. La multi ani consolisti! La multi ani CG! By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 49 Last Post: 06-08-2014, 12:14
  2. La Multi Ani ConsoleGames.ro! By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 70 Last Post: 02-09-2010, 21:21
  3. La Multi Ani, Consolegames.ro !! By Donely in forum Console Club
    Replies: 97 Last Post: 07-01-2009, 18:03
  4. La multi ani !! By Bobby in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 26-09-2008, 16:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts