Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 29 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast
Results 201 to 220 of 580

Thread: Gran Turismo 5 ConsoleGames.ro Championship

  1. #201 SP
    Member D3evil's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Deci oricum o dam, cineva nu poate ajunge, indiferent de varianta...
    Grey nu poti face imposibilul, pana la urma trebuia sa ne gandim la toate cele inainte sa ne inscriem, prin urmare ramane duminica la 20:00 sau 20:30 ca si pana acum. La mine problema era doar in cursul saptamanii.

  2. #202 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    cristi-dinu, din ce vad eu, pentru tine ar fi ok daca ar incepe cursa undeva la ora 20:00, sa se termine pana in 21:30 indiferent de zi, am inteles bine?
    In cazul asta putem ramane duminica de la ora 20:00.

  3. #203 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    cristi-dinu, din ce vad eu, pentru tine ar fi ok daca ar incepe cursa undeva la ora 20:00, sa se termine pana in 21:30 indiferent de zi, am inteles bine?
    In cazul asta putem ramane duminica de la ora 20:00.
    E ok pentru mine. Dar la 20.00, cel tarziu 20.30 sa inceapa cursa.

  4. #204 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post
    E ok pentru mine. Dar la 20.00, cel tarziu 20.30 sa inceapa cursa.
    Ok, este in regula pentru toata lumea ca etapele sa inceapa duminica la ora 20:00??

  5. #205 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Astazi se tine ceva pana la urma?

  6. #206 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Astazi se tine ceva pana la urma?
    Pai s-a postat vreodata ceva si nu ne-am tinut de cuvant?

  7. #207 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Astazi se tine ceva pana la urma?
    Da, la ora 20:30 eu voi deschide lobby. Se vor testa toate masinile Lexus Super GT , sunteti rugati sa va cumparati macar o masina (cat mai multe cu atat mai bine - sunt 4 in total). Masina nu va suferi nici o modificare , ea vine stock + un schimb de ulei optional.
    Tineti minte , nu este o cursa pregatitoate si doar o etapa de testing. Eventual daca cei prezenti doresc se va tine si o cursa si de ce nu, mai multe.

  8. #208 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    nu avem voie sa umblam la setarile masinii? Sunt prezent in limita bunavointei routerului meu

  9. #209 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    nu avem voie sa umblam la setarile masinii? Sunt prezent in limita bunavointei routerului meu
    Upgrade-uri nu, setari de aero/cutie/etc da.

  10. #210 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Nu cred ca e vreo diferenta intre masini. Petronas Lexus (cea verde) , a castigat campionatul la vremea ei, sau a luat un doi. In rest, sunt curios daca setarile default difera de la masina la masina

  11. #211 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Eu o sa vin doar cu Lexus ENEOS SC430 (SUPER GT) '08. Nu cred ca e vreo diferenta intre ele.
    Cand se creeaza o cursa online se poate pune restrictie ca sa nu poata intra cei care au upgrade la masina?

    O intrebare pentru cei care au jucat mai mult. Daca iau "Fully Customizable LSD" la o masina pot sa il dezinstalez? Si respectiva piesa se considera upgrade? Intreb pentru ca as vrea sa iau respectiva piesa pentru una din masinile care ar putea fi folosita in campionat.

  12. #212 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Upgrade-uri nu
    Atentie, aici intra si rigidizarea caroseriei. Recomand sa luati masina si sa o rulati ~200 km, inainte de testare.

  13. #213 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ok, definim upgrade, ca sa nu mai existe intrebari. Upgrade = orice piesa cumparata pentru masina, in afara de jante, vopsea, ulei si detergent pentru parbriz
    Exceptie ar putea face LSD care nu influenteaza performanta masinii in sensul de a aduce vreun aport.

  14. #214 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Fully Customizable LSD - Da poate fi "dezactivat" .
    Nu avem voie cu Fully Customizable LSD :/ ?

    La ce ora incepe pan la urma ?

    LE: scuze nu ma vazut.

  15. #215 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by 573ph4n View Post
    Nu avem voie cu Fully Customizable LSD :/ ?
    LSD este permis, mai ales ca jocul nu are nici o setare de restrictie a acestuia.

    Prin modificare/upgrade nepermis m-am referit strict la puterea masinii (turbos / engine stages). Lobby-ul va fi setat pentru o anumita limita de hp , cei ce vor upgrada masina nu vor avea posibilitatea sa intre in cursa.

  16. #216 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    N-am mai intrat demult, dar parca era optiunea aia la masini upgradate sa le scoti partile cumparate, sau mai bine zis "dezactivezi", ca sa o aduci din nou la nivel stock. Nu?

  17. #217 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    N-am mai intrat demult, dar parca era optiunea aia la masini upgradate sa le scoti partile cumparate, sau mai bine zis "dezactivezi", ca sa o aduci din nou la nivel stock. Nu?
    La masinile standard care sunt upgradate, da. Masinile deja tunate (racing cars) vin default cu toate optiunile de upgrade (care nu se pot dezactiva), exceptie facand turbo si modificarea motorului.

  18. #218 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Modificarea motorului odata facuta nu mai pot face downgrade e valabil doar pentru turbo .

  19. #219 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by 573ph4n View Post
    Modificarea motorului odata facuta nu mai pot face downgrade e valabil doar pentru turbo .
    M-am referit la exceptia optiunilor pt. default

  20. #220 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    pai folositi power limiter si scapati de problemele de acces in lobby. Tin minte ca mai demult erau probleme cu 1-2 CP in plus cand era setat o anumita limita. acum s-a rezolvat. La fel si cu KG. Daca mai e cineva care nu stie, desi ma indoiesc, la tuning , in sectiunea Body aveti Ballast, iar la sectiunea Engine aveti Limit power.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 29 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. ConsoleGames.ro - Killzone 2 Championship By istrategie in forum Hot Story
    Replies: 797 Last Post: 22-07-2009, 09:15
  2. Replies: 436 Last Post: 02-04-2009, 16:17
  3. Replies: 535 Last Post: 12-12-2008, 01:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts