Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 29 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast
Results 221 to 240 of 580

Thread: Gran Turismo 5 ConsoleGames.ro Championship

  1. #221 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Imi cer scuze ca nu am fost prezent aseara dar din pacate mi s-a dus blocul optic la PS3, deh cred ii sosise si timpul (phat 40gb).
    Ce impresii sunt, cum merg Lexusurile ? Mai cautam si alte masini , ramanem la Corvette ?

  2. #222 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Am jucat destul de mult aseara cu RZR_10, Kobayashi , ffocus, Greyhound etc.
    Impresiile generale au fost ca Lexus-urile sunt cam lipsite de personalitate cu Racing Soft si setarile aferente la cutie si diferential, suspensii etc.

    Corvette e o masina foarte buna, se simte ca e mai rapida decat Lexus, e dupa parerea mea si a altora , o candidata ideala pt masina campionatului.

    O alta masina care imi place mie si nu numai, e GT-R . Xanavi, Calsonic etc, masinile de JGT500. Sunt dupa parerea mea, cele mai interesant de condus. Au aderenta foarte buna, dar necesita totusi finete in curbe si la accelerari bruste.

    Concluzia ...desi ne-am adunat multi aseara la curse....nu am ajuns la un consens

  3. #223 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Eu zic sa votam si sa ne pregatim deja de inceperea campionatului pentru ca nu prea vad multa lume sa se inghesuie la inscriere. Din punctul asta de vedere comunitatea PS3 din Romania m-a dezamagit total. Mai ales la cum se prezenta toata lumea la lansarea jocului, mai ales ca il au foarte multi, credeam ca va avea succes un campionat national. Sa trecem mai departe.

    Asadar, Lexusurile mi s-au parut foarte reci, nu inspira nimic, sunt niste masini degeaba.
    Toyota Tom's Supra 07 mi s-a parut o masina cu mai multa personalitate, mai adecvata unui campionat.
    GTR-urile (Xanavi de exemplu) de JGT500 sunt niste masini ok dar parca tot nu impun un stil de pilotaj mai atent. Genul de masini pe care le poti stresa la maxim fara sa-ti raspunda.

    Votul meu merge in continuare pe Corvette. Sta un pic mai slab in curbe decat un Xanavi Nismo GTR insa este mult mai rapida. Putem sa o folosim la campionat cu cauciucuri Racing Soft si TCS la latitudinea fiecaruia.

  4. #224 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Si eu zic tot Corvette. Banii azi sau luni cel tarziu ii depun. Aseara nu am intrat pt. ca nu aveam nici una din masini si nici Cr. pt vreo una.

  5. #225 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Si eu as merge tot pe Corvette. E cam "teapana" in curbe dar daca esti atent poti lua orice curba usor.

  6. #226 SP
    Member D3evil's Avatar
    Votul meu merge catre Corvette, are si avantaje si dezavantaje dar fata de Lexus are o clasa in plus.
    Setata corespunzator plus cauciucuri Racing Soft parerea mea ca se comporta decent.

    PS: A fost fun aseara, e mai bine sa fie calitate decat cantitate pentru ca din ce am vazut sunt persoane care joaca destul de bine.

  7. #227 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Si eu zic tot Corvette. Banii azi sau luni cel tarziu ii depun. Aseara nu am intrat pt. ca nu aveam nici una din masini si nici Cr. pt vreo una.
    Add pe PSN: ffocus2009 / minimize / I_Greyhound_I pentru a primi orice masina.

    Sunt dezamagit total, macar o grila de 16 speram sa fie. Chiar nu inteleg ce nu va atrage la un campionat. Ce va sperie? Regulile? Taxa? Inteleg ca este o avalansa de jocuri pe PS3, dar doua ore pe saptamana cred ca se pot rezerva pentru campionat. Chiar nu inteleg, s-au vandut zeci, poate sute, de copii ale acestui joc, au venit patch-uri care au rezolvat majoritatea problemelor...in fine, daca la 8-10 persoane se rezuma comunitatea de racing pe acest forum...

    Si eu votez pentru Corvette C06, cu a 2a alegere pentru masinile de ma jos.

    GT-R Calsonic Impul Super GT '08
    GT-R Motul Autech Super GT '08
    GT-R WoodOne Advan Clarion SuperGT '08
    GT-R Yellow Hat YMS Tomica Super GT '08
    Attached Images Attached Images gt-r-calsonic-impul-super-gt-08.jpg gt-r-motul-autech-super-gt-08.jpg gt-r-woodone-advan-clarion-supergt-08.jpg gt-r-yellow-hat-yms-tomica-super-gt-08.jpg

  8. #228 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    sa trecem la fapte, avand in vedere ca au fost chiar antrenante cursele de aseara. Se vede ca toata lumea are ceva experienta online si in setarea masinilor pt ca distantele la finish nu erau exagerate intre primele pozitii, chiar si cu masini diferite, dar puteri si masa apropiate.


    PSN ID:cosminbad
    Nume: Mija Cosmin
    Achitat taxa: Da (transfer intrabancar)

  9. #229 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Eu votez pentru GT-R, cu Corvette C06 nu reusesc sa ma inteleg deloc din pacate.Daca totusi se va merge pe C06 n-am nimic impotriva ma voi conforma si va tb sa fac f mult practice cu masina aia sa-i gasesc niste setaje care sa-mi faca si mie viata mai usoara in curbe

  10. #230 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Pai nu ai castigat aseara cand am jucat cu corvette ??!

  11. #231 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Daca se doreste alta masina in afara de Corvette sau Lexus anuntati din timp.

  12. #232 SP
    Member roberte's Avatar
    imi pare rau ca nu am putut intra aseara dar am avut probleme cu internetu
    referitor la masina as prefera mai mult GT-R . dar cel mai bine ar fi sa votam

  13. #233 SP
    Member gpaul's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Eu zic sa votam si sa ne pregatim deja de inceperea campionatului pentru ca nu prea vad multa lume sa se inghesuie la inscriere. Din punctul asta de vedere comunitatea PS3 din Romania m-a dezamagit total. Mai ales la cum se prezenta toata lumea la lansarea jocului, mai ales ca il au foarte multi, credeam ca va avea succes un campionat national. Sa trecem mai departe.
    Da, din pacate eu nu o sa reusesc sa ma dedic campionatului.Lucrez in fiecare duminica de la 17 la 2 iar schimburile la job variaza de la o sapt la alta.Ne mai vedem online.

  14. #234 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Votul meu merge pt. corvette.

  15. #235 SP
    Member naikum's Avatar
    Corvette

  16. #236 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Hello ! Personal mi-ar placea GTR-ul, daca nu, C06 e ok.
    Am sa incerc sa achit taxa saptamana viitoare.


    PSN ID: Enthroll
    Nume: Radu Catalin
    Achitat taxa: Nu inca

    Se tine vreo cursa duminica ?

  17. #237 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Duminica incepand cu ora 20:00 voi deschide lobby (mi-am cumparat alt PS3 )

    Traseu pe care se va rula : Fuji Speedway

    Masini care vor fi testate :

    Honda ARTA NSX (SUPER GT) '06
    Honda EPSON NSX (SUPER GT) '08
    Honda RAYBRIG NSX (SUPER GT) '06
    Honda TAKATA DOME NSX (SUPER GT) '06

    NSX-ul este o masina MR care se comporta cel putin interesant , dpmdv
    Attached Images Attached Images fuji16.jpg arta.jpg epson.jpg raybrig.jpg takata.jpg

  18. #238 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Restrictiile masinilor pentru etapa de duminica vor fi aceleasi , nici un upgrade pe partea de hp cu exceptia schimbului de ulei.

  19. #239 SP
    Member gpaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Restrictiile masinilor pentru etapa de duminica vor fi aceleasi , nici un upgrade pe partea de hp cu exceptia schimbului de ulei.
    De cand cu Engine limiter-ul eu as face altfel.De vreme ce oricine isi poate pune un Turbo lv3 de ex, apoi micsora puterea puterea motorului pt a se incadra in restrictii, insa castigand Torque conform graficului din setings, apare un dezavantaj pt ceilalti.Asa ca eu as sugera masina full upgradata, apoi limitata la HP la care v-ati hotarat.
    De asemenea, am jucat turele alea online cu tine si Cosminbad acum o ora, si hostul a pus Penalty, si vreau sa spun ca functioneaza de minune, mai ales pt cei care franeaza tarziu, rammeri etc, le taie collision-ul la masina si incidentele scad.Atat ca e putin confuz si necesita obisnuinta sa tot treci prin masini ghost, si poate unii ar spune nerealist.

  20. #240 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by gpaul View Post
    De cand cu Engine limiter-ul eu as face altfel.De vreme ce oricine isi poate pune un Turbo lv3 de ex, apoi micsora puterea puterea motorului pt a se incadra in restrictii, insa castigand Torque conform graficului din setings, apare un dezavantaj pt ceilalti.
    Interesant, nu stiam despre asa ceva. Mersi Paul !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 29 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. ConsoleGames.ro - Killzone 2 Championship By istrategie in forum Hot Story
    Replies: 797 Last Post: 22-07-2009, 09:15
  2. Replies: 436 Last Post: 02-04-2009, 16:17
  3. Replies: 535 Last Post: 12-12-2008, 01:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts