Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 29 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast
Results 241 to 260 of 580

Thread: Gran Turismo 5 ConsoleGames.ro Championship

  1. #241 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Duminica incepand cu ora 20:00 voi deschide lobby (mi-am cumparat alt PS3 )

    Traseu pe care se va rula : Fuji Speedway

    Masini care vor fi testate :

    Honda ARTA NSX (SUPER GT) '06
    Honda EPSON NSX (SUPER GT) '08
    Honda RAYBRIG NSX (SUPER GT) '06
    Honda TAKATA DOME NSX (SUPER GT) '06

    NSX-ul este o masina MR care se comporta cel putin interesant , dpmdv
    Super. Nsx e foarte buna.
    Sustin si eu limitarea de HP. se poate pune si stage 3 la motor si sa limitezi din Power limiter.

  2. #242 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    ati lasat-o moale cu campionatul ?

  3. #243 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    In scurt timp definitivam ce mai era de terminat si postam calendarul final.
    Asa ca, pregatiti-va, evident cei care v-ati inscris

  4. #244 SP
    Member D3evil's Avatar
    In ceea ce priveste masina competitiei s-a hotarat ceva?

  5. #245 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Da, ramane Corvette-ul.

  6. #246 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ca dovada a "vastei" comunitati consoliste de racing romanesti lumea nu se mai inghesuie la inscrieri. Asadar, campionatul va incepe in data de 9 aprilie 2011. Inscrierile iau final in data de 8 aprilie 2011 (asta in caz ca mai e cineva interesat). Am trecut intreg calendarul competitiei in primul post, il pun si aici sub forma de atasament.

    Calificarile vor avea loc cu o zi inaintea cursei, sambata, la ora 13:00. Acestea constau in 5 ture pentru fiecare participant, contand cel mai bun timp efectuat corect. Daca exista persoane ce nu pot ajunge in ziua sau la ora respectiva sunt rugati sa ia legatura cu unul dintre organizatori pentru a efectua calificarea la o alta data.

    Cei ce sunt inscrisi in aceasta competitie se regasesc in primul post, daca exista concurenti ce stiu ca au platit taxa de inscriere si nu se regasesc in acea lista, sunt rugati sa posteze aici / trimita PM.
    Attached Images Attached Images calendar.jpg

  7. #247 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Nu ma scoateti din schema pana pe 8 am sa ma inscriu si eu 100%.Am verificat chitanta aia de pay pal si nu a expirat deci e ok.

  8. #248 SP
    Member D3evil's Avatar
    GreyhounD ti-am lasat PM cu detaliile tranzactiei pentru ca nu apar pe lista participantilor.
    Plata a fost facuta de pe data de 7.03.

  9. #249 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by D3evil View Post
    GreyhounD ti-am lasat PM cu detaliile tranzactiei pentru ca nu apar pe lista participantilor.
    Plata a fost facuta de pe data de 7.03.
    Fixed.

  10. #250 SP
    Member naikum's Avatar
    Cu tunatul cum ramane? Eu zic sa tunam masina la max, pe urma limitam la xxx PP si gata treaba.

  11. #251 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Nu ramane in niciun fel. Masina trebuie pastrata stock, asa cum iese dupa RM/rulat/schimbat ulei.
    La finele fiecarei curse toti participantii trebuie sa isi salveze reluarea, daca exista dubii in privinta modificarii masinii si se dovedeste acest lucru, vinovatul este exclus.

  12. #252 SP
    Member naikum's Avatar
    Roger , mersi pentru clarificare.

  13. #253 SP
    Member gpaul's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Nu ramane in niciun fel. Masina trebuie pastrata stock, asa cum iese dupa RM/rulat/schimbat ulei.
    La finele fiecarei curse toti participantii trebuie sa isi salveze reluarea, daca exista dubii in privinta modificarii masinii si se dovedeste acest lucru, vinovatul este exclus.
    Nu ai ce face in privinta asta.Eu unul nu as putea conduce fara LSD de ex,desi e un upgrade care nu adauga BHP, iar cine vrea sa isi modeze masina la max o poate face linistit fara sa fie evident in replay dupa cum zici tu.Ca sa fie fair,am propus solutia in pagina precedenta, dar de vreme ce nu o sa particip, luati-o ca pe o sugestie sau faceti ce vreti.

  14. #254 SP
    Member D3evil's Avatar
    Quote Originally Posted by gpaul View Post
    Nu ai ce face in privinta asta.Eu unul nu as putea conduce fara LSD de ex,desi e un upgrade care nu adauga BHP, iar cine vrea sa isi modeze masina la max o poate face linistit fara sa fie evident in replay dupa cum zici tu.Ca sa fie fair,am propus solutia in pagina precedenta, dar de vreme ce nu o sa particip, luati-o ca pe o sugestie sau faceti ce vreti.
    Ai voie cu LSD, ar fi o aberatie sa nu ai voie pentru ca nu influenteaza nici BHP/RPM.
    Si iti dau dreptate in ceea ce spui dar nu decid eu.

  15. #255 SP
    Member naikum's Avatar
    Si eu as recomanda sa se poata instala LSD. De Chassis Reinforcement ce ziceti?Nu aduce spor de performanta dar imbunatateste handling (depinde de masina) se poate sa nu? Daca nu, trebuie sa imi cumpar alt corvette deoarece il am instalat si nu merge demontat.

  16. #256 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Se poate instala LSD, in schimb chassis reinforcement nu-i recomandat, face masina foarte subviratoare.

  17. #257 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu-l ascultati pe Grey, chassis reinforcement e un mare plus!

  18. #258 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Nu-l ascultati pe Grey, chassis reinforcement e un mare plus!
    Si eu care credeam ca esti interesat sa te inscrii in competitie, avand in vedere ca iti place asa de mult jocul

  19. #259 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by gpaul View Post
    cine vrea sa isi modeze masina la max o poate face linistit fara sa fie evident in replay dupa cum zici tu.
    Esti constient ca instalarea unui turbo stage este vizibila la replay ?

  20. #260 SP
    Member D3evil's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    in schimb chassis reinforcement nu-i recomandat, face masina foarte subviratoare.
    Am inteles ca nu-l recomanzi, dar daca sunt doritori sa si-l instaleze o pot face sau nu?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 29 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. ConsoleGames.ro - Killzone 2 Championship By istrategie in forum Hot Story
    Replies: 797 Last Post: 22-07-2009, 09:15
  2. Replies: 436 Last Post: 02-04-2009, 16:17
  3. Replies: 535 Last Post: 12-12-2008, 01:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts