Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 95

Thread: Pass PSN - inca un pas pentru eliminarea pietei Second Hand

  1. #21 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Eu zic ca piata SH va exista in continuare, nu toata lumea joaca online, din diverse motive personale. Nu ai cum sa stopezi piata SH, indiferent de ce vorbim aici, jocuri, ceasuri, telefoane, masini, ce vreti voi ...
    Ar fi frumos ca atunci cand vor vinde jocuri, ele sa aiba 2 preturi diferite, pentru cine vrea online si cine nu, asa mi s-ar parea fairplay din partea lor.

  2. #22 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    poate ma insel, dar cred acest pass se va aplica doar jocurilor first-party

  3. #23 SP
    Member Witchalok's Avatar

    Cam exagerati. Lucrul asta afecteaza, cel putin din cate vad eu, doar pe cei care vand jocuri sh care au multiplayer popular.

    Hai sa fim seriosi. Dam mii de lei pe TV si pe consola, dam sute de lei pe jocuri si pe accesorii, dar sa pierdem 30 de lei cand vindem un joc SH. Oh nu, ne ruineaza financiar.

    L.E.: nu citisem pagina a doua. AndRewqp cred ca are dreptate. Asa cum EA are deja un "on-line pass", e posibil sa vrea si Sony sa introduca pentru jocurile pentu care SCE e publisher.

  4. #24 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    poate ma insel, dar cred acest pass se va aplica doar jocurilor first-party
    Nu prea ai cum sa te inseli Nu au cum sa forteze ceilalti publisheri sa faca acelasi lucru desi mai mult ca sigur o vor face si ei din "bunavointa".

  5. #25 SP
    Member pufy's Avatar
    Sunt curios ei la ce se asteapta ? chiar au impresia ca lumea are asa bani de aruncat pe PSN ? cu 10 e/$ iti cumperi un joc de pe PSN foarte dragut..
    Se vede ca nu se gandesc la toate tarile ci doar la acele tari care le aduc un profit imens.
    Dar sunt sigur ca vor avea probleme cu hackerii pe tema aceasta .

  6. #26 SP
    Member cristian77's Avatar
    Quote Originally Posted by pufy View Post
    Dar sunt sigur ca vor avea probleme cu hackerii pe tema aceasta .
    Mai ales cu Mircea-RO

  7. #27 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Profitorii si bisnitarii sa cante la alte mese, iar cei care nu au bani de hobby-ul asta (cum vor ei) sa se apuce de pescuit. Damn, acolo trebuie sa platesti balta...atunci sa se apuce de snowboard, dar si acolo costa ski-pass-ul...in fine, gasesc ei ceva indoor.

    Jocurile sa fie bune, in rest, bucurosi le-om duce toate

  8. #28 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by cristian77 View Post
    Mai ales cu Mircea-RO
    Cum indraznesti sa ii pocesti numele? Este RO-Mircea. Vezi sa nu sara tacconi pe tine ca te-ai luat de "hack-erul" favorit.

  9. #29 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Nu-mi place ideea, dar daca se aplica doar pt a putea juca multiplayer nu ma afecteaza deloc, eu cumpar jocurile doar pt single player (sau pt colectie). Insa daca trebuie ca sa lansezi jocul e grav.

  10. #30 SP
    Member iradum's Avatar
    Dar totusi, nu se necesita un nou update la fw pentru asa ceva? Si sa mergem mai departe, daca nu vrei sa il faci o sa blocheze jocurile pentru noul fw ca sa te oblige. Bun, si prin masurile astea, nu incurajeaza ei altceva? Adica sa ocolesti chestile astea...

    Sincer mi se pare aiurea. Au promis psn-ul free, si acum ca sa scoata bani pun taxa pe fiecare joc introdus in console (daca e in special sh)?
    De curiozitate, nu sunt ceva reglementari exact ca si la cazul lui Geohot prin care un produs cumparat intra in proprietatea cumparatorului, iar firma care il vinde nu mai e "proprietarul" sau nu mai are "drepturi" asupra lui?

  11. #31 SP
    Member Witchalok's Avatar
    iradum, nu cred ca ai inteles bine.
    In primul rand nu cred ca va fi nevoie de un update la fw. EA de exemplu deja blocheaza harti din multiplayer daca nu ai VIP code, si nu cred ca a fost un update special pentru asta.

    Iar PSN-ul va fi in continuare gratis. Taxa nu va fi pe fiecare joc introdus in consola; va fi pe fiecare joc cumparat SH, pentru care PSN pass-ul a fost deja folosit, si pe care cumparatorul doreste sa-l joace in MP.

    In ceea ce priveste reglementarile de care zici, chiar daca tu ai drept asupra consolei si chiar si a jocului sa zicem (in realitate ei iti dau doar dreptul sa folosesti jocul, nu intra in proprietatea ta), nu sunt obligati sa-ti ofere accesul la multi-player.

    @ffocus: beatboxing, parkour, dans, scobitul in nas... exista si hobby-uri gratis

  12. #32 SP
    Member iradum's Avatar
    Mda, acum am gandeam ca trebuie un update doar la ps store, si nu treubie un nou soft pe consola. Si totusi, cei care nu au ps store ce vor face? Singura posibilitate la ei e sa cumpere non stop jocuri noi. Iar daca ne uitam, nu sunt cele mai bogate tari cele care nu beneficiaza de acest serviciu. Sau sa faca un serviciu prin care sa vanda pe internet la fel ca si cardurile de incarcat contul psn cu bani numai ce cuprind coduri pentru jocurile sh.

    De psn, am spus ca au promis ca il vor tine gratis si tot asa va fi, dar au gasit alte metode sa scoata bani. Legat de multiplayer, nu sunt obligati, dar prin medota asta nu vei avea acces deloc la joc, chiar daca l-ai cumparat pana nu platesti acel psn pass, cel putin asa am inteles eu - nici la singleplayer nici la multiplayer- .

  13. #33 SP
    Member cristian77's Avatar
    Tata,daca iei jocul de nou ai ce vrei tu,ce atat o dam in barci.Il iei SH joci doar SP sau platesti 10 dolari pentru partea de MP

  14. #34 SP
    Member mastakilla's Avatar
    tata,ce sa mai ....,lumea se adapteaza la orice,unii dau ca na ....asa e frumos si etic sa respecti munca altora care fac o gramada de bani, pentru patronii care nu se mai satura si vor si mai multi, altii raman pleava societati piratand si jucand ce se poate si pe ce se poate iar altii prefera sa plateasca noua taxa auto decat sa se joace sau sa se plimbe cu bicicleta sau...etc etc

  15. #35 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De adaptat ne-om adapta noi... dar putem sa si spunem "Nu"! Eu de exp. promit sa nu platesc niciodata o astfel de extra taxa. Prefer sa iau jocul original sau SH fara cod activat. Fara suparare... dar de exp. la un titlu de 10 EUR, sa mai platesti inca 10 EUR pt. activare, e exagerat.

    Oricum, sa nu se mire de faptul ca prin astfel de chestii imping din ce in ce mai multi oameni sa pirateze. In loc sa se ieftineasca jocurile, ei fac orice pentru a mai trage niste bani...

  16. #36 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Japcari! E foame de bani baieti!!

  17. #37 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Daca o sa fie cum a explicat "Witchalok" pentru mine este bine, nu ma afecteaza, ca de MP nu am timp, si in ultima vreme nici de SP. Doar ca jocurile sa aiba 2 preturi in magzine sau online, pentru cine vrea MP si cine vrea SP, SP mai ieftin cu 10 euro/dolari aia logic.
    Asta e, la vremuri noi, ne adaptam si noi.

  18. #38 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Quote Originally Posted by Bitza View Post
    Daca o sa fie cum a explicat "Witchalok" pentru mine este bine, nu ma afecteaza, ca de MP nu am timp, si in ultima vreme nici de SP. Doar ca jocurile sa aiba 2 preturi in magzine sau online, pentru cine vrea MP si cine vrea SP, SP mai ieftin cu 10 euro/dolari aia logic.
    Asta e, la vremuri noi, ne adaptam si noi.
    Daca tu n-ai timp de jocuri de ce vi cu opinii pro la japca lor?

  19. #39 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Pun pariu ca ideea a venit din partea EA (oricum, sunt de *** si produc numai minciuni, cele mai proaste produse ever). Sa presupunem ca e un joc fara MP, de unde stiu ei ca nu mi-am schimbat consola sau ca nu l-am donat, facut cadou ? Oricum, faza cu cod pt online mi se pare de 2 bani (nu,nu de 2 lire cat costa). Daca fac d'astea, nu doresc sa incurajez, dar eu imi modez toate consolele (3 la nr in prezent) si o sa iasa o mini revolutie cel putin din partea cumparatorilor , cu petitii and sh*t.

    PS: de ce pana mea ajung toti cretinii sa aibe functii de coducere? Astia si guvernul tarii.

    LE: avand in vedere ca acum m-am trezit ... scurta recapitulare: se va percepe o taxa pt titlurile sh lansate dupa septembrie 2011 in cazul ca care vrei sa beneficiezi de online , mp , harti etc . WTH, pai asta exista deja ...

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ma_Plictisesti™ View Post
    LE: avand in vedere ca acum m-am trezit ... scurta recapitulare: se va percepe o taxa pt titlurile sh lansate dupa septembrie 2011 in cazul ca care vrei sa beneficiezi de online , mp , harti etc . WTH, pai asta exista deja ...
    Ma_Plictisesti: eu zic sa te trezesti mai bine. Ai inteles gresit.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Achizitie volan second-hand pentru xbox By nica.mihai in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 20-06-2011, 16:12
  2. Consola, inca un pas inainte pentru tehnolgie By Mika in forum Stories & Other News
    Replies: 3 Last Post: 16-09-2009, 09:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts