Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 36

Thread: Let's promote CG!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Let's promote CG!

    Well, probabil stiti foarte bin ca nu am promovat niciodata CG (in sensul de a pune linkuri, bannere, reclame pe alte site-uri), insa avand in vedere ca am reusit timp de 3 ani sa vedem cum creste doar cu ajutorul "word of mouth", si aruncand o privire peste problemele financiare din ultima perioada, cred ca este momentul sa schimbam modul acesta de gandire.

    Prin urmare, haideti sa promovam CG-ul, sa aducem cat mai multi dintre prietenii nostrii aici! La urma urmei, pe CG se poate discuta liber despre orice (atata timp cat nu se incalca legile in rigoare sau mai stiu eu ce nebunii), nu? Deci daca aveti un site, un blog... sau colaborati la un site, portal, blog... sau scrieti pentru un forum, publicatie online, medii de socializare... si doriti sa ajutati promovarea CG, nu este nevoie decat sa postati un link catre ConsoleGames.ro. In felul acesta sper sa reusim sa ajungem la toti consolistii si sa ridicam website-ul la inaltimea asteptarilor.

    Dupa cum stiti, pana acum nu se permiteau linkurile in semnatura... insa cu aceasta ocazie, oricine are dreptul sa-si puna link in semnatura la site-ul personal (sau la care colaboreaza), cu conditia ca si pe site-ul/blog-ul respectiv sa existe un link la Console Games | Totul despre jocuri PS2, PS3, PSP, XBOX, XBOX 360, Wii, DS and Retro.

    Pentru a nu aparea probleme, postati aici va rog paginile din care faceti link-uri catre CG. In felul acesta, veti primi si un linkback... si de ce nu, promovati si voi site-ul vostru. So, let's get this starting! Thanks and Respect for promoting CG!

    Nu uitati si de pagina noastra de Facebook: ConsoleGames.ro | Facebook

    Incep eu:
    MonkY`s Place (din pacate de cand am inceput proiectul CG nu m-am mai ocupat de el)
    Alfa Tech Group (where i work)
    Attached Images Attached Images consolegames.ro_deadrising_wallpaper_720p.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    BoDoPSX SHOP are link catre CG de la infiintare

  3. #3 SP
    Senior Member Spike's Avatar

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai nu va fie frica... nu pot sa cred ca doar 2 useri aveti site-uri pe care sa puneti link catre CG

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    MonkY, ar trebui sa faci (sau cineva de pe site) niste banner-e de diferite marimi si sa puneti codul HTML aici. Asa mi l-as pune si eu fara nici un fel de problema pe "site"

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ah, eu nici nu am indraznit sa cer locuri pt. bannere... un simplu link catre CG era suficient. Dar, daca doriti... fac si bannere. Ia spune-mi tu, ce marime doresti?

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu vreau o marime anume. Nici nu stiu de fapt

    Fa si tu si patrate si dreptunghiulare la marimi normale (sunt prea obosit "la ora asta" ca sa gandesc in pixeli ) si cine vrea, daca vrea si are loc, sa le puna acolo.

    Eu personal, as putea pune chiar pe prima pagina, jos, unu dreptunghiular (eventual chiar cat de lung este scrisul), dar sunt deschis la sugestii

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Acestea sunt marimile standard de bannere. O sa incerc zilele acestea sa fac ceva
    Attached Images Attached Images 580px-standard_web_banner_ad_sizes.svg.png

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    MonkY, nu uita de bannere

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    N-am uitat... doar ca am avut niste zile de cosmar. Cum scap, promit sa ma revansez. Sooory!

    P.S. Oricum vad ca nu s-a ingramadit prea multa lume sa promoveze... Probabil nu vor sa-si "strice" site-ul cu linkuri la noi

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa o fi, dar fa-le totusi, cand ai timp, pt aia 2-3 care sunt dispusi sa-l "strice"

  12. #12 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Am facut eu cateva orizontale.
    Attached Images Attached Images 300x100.jpg 728x90.jpg 468x60.jpg

  13. #13 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  14. #14 SP
    Junior Member mmariang54's Avatar

    Wink

    Acesta e sit-ul meu si am sa adaug si eu CG pentru promovare

  15. #15 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vezi ca sit (asa cum il scrii tu) descrie o locatie arheologica. Ca ce trebuie sa se citeasca, se scrie site.

    PS: nu vreau sa fiu rau, dar in app 30 de secunde pe "sit-ul" tau, deja m-am oripilat de cate greseli gramaticale ai.

    Dupa cum observați sit-ul nu este convetit in totalitate cu diacritice așa ca imi cer scuze.
    Salut(nu se pune spatiu inainte de virgula) , daca ai aterizat pe aceasta pagian inseamna ca vrei sa imi daresezi ceva, asa ca astept…
    Nu o lua ca pe o critica, ci ca pe un ajutor

  16. #16 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Am pus si eu consolegames.ro la mine in blogroll : E criza…
    Stiu, se potriveste ca nuca-n perete si nici nu am o tona de vizitatori. Dar daca aduc 2-3 vizitatori aici si ramane macar unul in comunitate eu zic ca e bine. Nu ?

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RaverX: asta este si ideea... cei care ne viziteaza site-urile/blog-urile ne sunt amici/prieteni, nu? Nu trebuie sa aducem mii de indivizi (de aceea nici nu vrem sa platim reclama...) ci doar pe cei care ne sunt oarecum aproape. In plus, ideea functioneaza in both ways, va ajuta si pe voi linkul respectiv la voi. Eu de exp. nici nu stiam ca aveti blogs/websites unii din voi. Asa ne cunoastem si noi mai bine, nu?

  18. #18 SP
    Junior Member mmariang54's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Vezi ca sit (asa cum il scrii tu) descrie o locatie arheologica. Ca ce trebuie sa se citeasca, se scrie site.

    PS: nu vreau sa fiu rau, dar in app 30 de secunde pe "sit-ul" tau, deja m-am oripilat de cate greseli gramaticale
    Nu o lua ca pe o critica, ci ca pe un ajutor
    Thank you man

  19. #19 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Stie cineva cum pun un baner pe blogspot? Nu prea ma pricep...
    gvingi's blog
    Am bagat in bloglist si am facut un articol, dar as vrea sa apara sub forma de baner deasupra listei de bloguri...

    Multumesc GreyhounD pentru imagini.

  20. #20 SP
    Member cosminhards's Avatar
    @gvingi: incearca sa intri la Design/Add a gadget in orice parte a blogului vrei sa fie, apoi alege Picture din tipul de gadget dorit...eu asa am facut pe blogul meu.

    On-topic: Tin foarte mult la aceasta comunitatate, si primul gest pe care l pot face momentan este sa adaug unul dintre bannerele facute de GreyhounD (multumim, GreyhounD!) pe blogul meu. Il foloseam foarte mult inainte, insa in ultimul timp (ultimele luni/ani) am constatat o lipsa a timpului/chefului aferente intretinerii lui...insa cine stie, poate voi reveni in forta...

    Go CG!

    P.S. Blogul meu este acesta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Let's talk movies... By RonanN1 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 257 Last Post: 22-09-2023, 20:11
  2. Let it Die By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 8 Last Post: 04-12-2017, 07:57
  3. Let's do a good thingie! By MonkY in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 18-03-2015, 14:45
  4. Let's lend a helping hand to THQ! By MonkY in forum English
    Replies: 10 Last Post: 04-12-2012, 20:47
  5. Let's welcome Graft to CG Team! By MonkY in forum Console Club
    Replies: 45 Last Post: 03-09-2011, 23:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts