Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 21 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 416

Thread: CG Registered, Trader, Premium & VIP Users

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dupa cum am spus, suntem deschisi la orice idee/opinie. Prin urmare, pentru membrii standard a fost marita limita de la 50 la 100 de mesaje. Cred ca este arhisuficient.

    Cand se ajunge la limita de Attachmenturi maxime, nu mai poti uploada imagini... Cu ele este cea mai mare problema. Bandwith-ul si spatiul mancat de imagini este undeva la aproape 80%. De aceea si consideram ca e fair... practic consideram ca se plateste ceea ce se consuma cel mai mult. Iar Premium Users vor avea ceea ce-si doresc de mult, urcarea limitei la .jpg-uri si spatiu arhisuficient (4GB).

    Sincer, in timp... daca serviciul Premium reuseste sa se ridice la inaltimea asteptarilor... toate aceste limite vor fi si mai sus ridicate. Pentru ca daca se strang banutii, de ce nu? Ma omoara pe mine cu backups and stuff... dar asta e altceva

  2. #22 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    E prea putin 50 maxim PM-uri,atat la sent,cat si la inbox per total,macar 100 de era...

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by divayo View Post
    E prea putin 50 maxim PM-uri,atat la sent,cat si la inbox per total,macar 100 de era...
    Tocmai am spus ca s-a modificat la 100...

  4. #24 SP
    Member solaru's Avatar
    Sa speram ca asa se termina si cu emotiile...
    Oricum ...contati pe mine!

  5. #25 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    MonkY, eu am probleme cu PayPal, nu mai imi recunoaste cardul si tot felul de nebunii. Altfel nu pot plati?

    LE: Am vazut ca ai modificat in primul post.

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thanks Graft pt. imaginea cu "Imi place verde!"
    E belea... ar trebui sa-l folosim ca si "mascota".

    Ah, sa nu uit. Thanks in advance oricui trece la Premium! It really helps! Si sincer ma si simt si eu mai bine ca nu mai trebuie nimeni sa stea in genunchi, parca cersind ceva ajutor. Repet, voi incerca sa introduc cat mai multe features Premium. Asta nu inseamna sub nici-o forma ca standard users vor fi ignorati. Doar ca de data aceasta cei care ajuta vor primi mai mult...

  7. #27 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Sa dea Domnul sa ajute CG acest lucru cu Premium Users, personal toata lumea care ajuta CG ar trebuii sa primeasca ceva 9 nu material ci un banner, culoare la nume.....bla, bla , bla dupa 2 sticle de vin doar aceste 2 lucruri in trec prin cap, va anunt ce imi mai vine prin cap dupa ce trec la nivelul Ciroza Hepatica )

  8. #28 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Daca eu am undeva pe la 850 de PM-uri acum (inbox + sent) inseamna ca nu mai pot primi PM-uri?

  9. #29 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    As da banii pe 1 an numai pentru culoare . Sa vedem daca se si pastreaza.

    Remember?

    http://classic.battle.net/diablo2exp...l#immortalking

  10. #30 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Maine (sau cel tarziu luni - in caz ca nu gasesc ghiseu deschis) rezolv problema la mine - MonkY, ti-am lasat un offline pe , sper ca l-ai primit :/

  11. #31 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Asa da

  12. #32 SP
    Member angellicus's Avatar
    Buna idee, baieti!

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Daca eu am undeva pe la 850 de PM-uri acum (inbox + sent) inseamna ca nu mai pot primi PM-uri?
    Ai 2 posibilitati:
    1. Stergi PM-urile si vei putea primi/trimite fara probleme.
    2. Faci upgrade la Premium si vei putea primi/trimite la fel ca si pana acum, fara probleme.

  14. #34 SP
    Member Snake's Avatar
    Asa baieti (si fete)! Asa va vreau!
    Sa-i vad acum pe cei care s-au batut cu pumnul in piept ca ei ar plati pentru chestii premium pentru ca nu suporta sa 'doneze'.
    Din cate ma gandesc eu, 200 de useri cu 'abonament' de un an ar trebui sa rezolve problema, nu?

    ---------- Post added 15-10-2011 at 04:41 AM ----------

    In cazul asta, count me in!

  15. #35 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ft buna ideea,sa te gandesti si la ce am vb pe pm
    Attached Images Attached Images 600px-under_construction_icon-green.svg.png

  16. #36 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Done.

  17. #37 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ai 2 posibilitati:
    1. Stergi PM-urile si vei putea primi/trimite fara probleme.
    2. Faci upgrade la Premium si vei putea primi/trimite la fel ca si pana acum, fara probleme.
    Si nu era frumos sa primesc o avertizare ca trebuie sa-mi golesc PM-urile?

    Foarte frumos, profi si elegant.

  18. #38 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Pai si care e diferenta de pret dintre Premium si Vip ? sau nu inteleg eu.

    Ce se intampla daca dupa ce imi expira contul Premium,si din diferite motive nu pot prelungi atunci, si am de ex un avatar cu marime mai mare.Se face resize automat la marimea standard ?

    Sau mesajele,daca am 200,mi se sterg 100 ca sa ajung la 100 standard /?

  19. #39 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Pt vip tre' sa ai upload ratio 10+ .
    Legat de ce a spus Khan, la aia m-am gandit si eu ca ar fi fost bine un anunt cu 1-2-3 zile inainte legat de limita de pm-uri .

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Khan: Sorry, dar in primul rand nu aveam cum sa stiu cate PM-uri are fiecare... in al doilea rand daca trimiteam un PM la toti, in cazul tau nu ar fi intrat, deci era useles... in al treilea rand oricum am fi procedat noi pentru tine nu ar fi fost OK, asa ca mai bine hai sa o lasam asa.

    Pisboy: VIP sunt cei care doresc reclama (bannere, sticky), eventual care doresc sa colaboreze (cum este Gameshop) cu noi. La VIP nu am pus preturi pt. ca nu putem sti ce doreste fiecare, pe ce perioada, daca se vrea contract sau nu, etc...

    Referitor la expirarea contului Premium, nu cred ca iti va face resize la avatar, doar ca nu te va lasa sa-ti pui un altul la fel de mare. Acelasi lucru e valabil si pt. Custom Title. Dupa cum vezi, inca aveti acele Custom Titles, dar nu le puteti schimba (doar Premium).

    La expirare, cu mesajele se intampla ca si acum. Daca ai sub 100, nu e nici-o problema. Daca ai peste, va trebui sa mai stergi din ele sau sa prelungesti premium. Nu-ti vor dispare din cont si nu ti le vom sterge, so don't worry!

    Sorry guys, nu-i putem multumi pe toti. Eu si-asa m-am dat de toti peretii pentru chestia cu Premium... Sa fiu sincer nici nu stiam cum va functiona si daca va functiona (am facut eu ceva teste, dar la scara mare orice se poate intampla). Doar ca in ultima vreme m-au asaltat o groaza de consolisti cu "Cand dati drumul la Premium?". Culmea e ca acum nu-i vad ca fiind Premium, dar... c'est la vie!

    Daca intampinati probleme legate de conturile Premium please let me know...

    ---------- Post added 15-10-2011 at 03:32 PM ----------

    P.S. Pentru cei care nu stiu, toate PM-urile pot fi downloadate (de aici, din partea de jos: http://www.consolegames.ro/forum/private.php) in 3 formate diferite: XML, CSV si TXT. Le puteti salva indiferent ce tip de membership aveti... indiferent ca sunt 10 sau 1000. Noi nu stergem nimic! Decat la cererea voastra, desigur...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 21 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Exista Trader Rating? By MultiAmSaPopesc in forum Help Desk
    Replies: 3 Last Post: 02-07-2009, 17:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts