Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 237

Thread: ConsoleGames.ro are nevoie de tine!

  1. #21 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Se poate transfera si valuta in Euro sau trebuiesc transformati in lei si dupa trimisi?

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si ca sa nu fie cineva care nu crede, pun si screenshot de pe PayPal (cu mazgalelile de rigoare) cu toate donatiile si premium membership-urile de astazi, ca sa se vada ca si acolo se ia comision (coloana de fee):

    P.S. Deci ca idee, desi noi avem acum in bara trecut 132 EUR, real de fapt nu ar fi decat 125 or so. Care la retragere probabil vor ramane 120. Care la conversia in RON vor ramane probabil 110 - 115. C'est la vie... toti ne taxeaza si ne fura pe unde pot...
    Attached Images Attached Images 2013-01-11_160522-censored.png

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Se poate transfera si valuta in Euro sau trebuiesc transformati in lei si dupa trimisi?
    Daca platesti via PayPal, nu trebuie nimic transformat. Chiar daca ai cont in RON, ti se face conversia automat. Daca platesti prin banca insa, optim e sa fie in RON (pentru valuta cred ca se ia taxa mai mare). Noi oricum facturile le achitam in RON, asa ca...

    ---------- Post added 11-01-2013 at 04:21 PM ----------

    Au primit Premium Membership de o luna chiar si cei care au donat 3 EUR (nu stiu cum au reusit, intrucat sistemul nu permite mai putin de 5 EUR - probabil au achitat direct din PayPal): adibose & MrGad3tGuy.
    Btw, lista cu toti donatorii de pe CG o gasiti aici: Donation List - Console Games Forum

  4. #24 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Haideti, sa ne miscam si noi cum trebuie, macar acum in ceasul al 12-lea guys, miscare, miscare ca-i cea mai sanatoasa
    Attached Images Attached Images cg.jpg

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Haideti, sa ne miscam si noi cum trebuie, macar acum in ceasul al 12-lea guys, miscare, miscare ca-i cea mai sanatoasa
    Conform statisticilor din Experience, avem asa la Achievements:
    CG Donor Achievement!
    Donated at least once for CG!
    Users achieved this: 259 (1%)
    Chiar sunt curios daca vom ajunge la 2%... Stiu ca e dificil dupa sarbatori si toate cele, dar... nu prea avem de ales. We do it, or we die. Is that simple.

  6. #26 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Daca este de acord echipa CG, vom organiza pe cateva titluri o vanzare la preturi foarte mici si vom merge ca si inainte pe ideea ca daca va treceti in comentariile comenzii "Sunt membru Consolegames.ro cu nick-ul [Nick]" vom transmite 1% catre CG din valoarea achizitiilor. Vom incepe saptamana viitoare daca nu sunt obiectii. MUltumesc.

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu avem nimic impotriva... desigur. Orice ajuta sa sarim si hop-ul asta

  8. #28 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Ok, am distribuit anuntul pe site-urile de socializare la care sunt abonat (Facebook, Google+ si Tumblr) cu toate ca nu sunt sperante mari, majoritatea romanilor au arici prin buzunare si de cate ori baga mana in buzunar sa scoata bani se inteapa si isi retrag cu viteza mana .... Personal voi dona cam pe marti 15 Ianuarie ca atunci imi intra banii pe card ( acum mai am vreo 3 lei ) si sa vad diseara ce jocuri mai am pe raft, sigur am unul de pus la licitatie. Recunosc ca daca acest site ar avea taxa de inscriere de 1€/an - la 22.000 de utilizatori nu ar fi o problema cu costurile de intretinere si in plus hai sa fim seriosi : 1€/an chiar si cu taxele care se scad tot raman bani de hosting & stuff. Si ar disparea momentele de deprimare, gen hai sa dam cat putem, cum putem doar-doar sa nu dispara site-ul. Fara suparare ! Sunt destule site-uri gen scenefz.net, triburile.ro si altele care fac bani, sunt sigur ca si noi putem !

  9. #29 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cred ca a vrut sa spuna "Don't let me die!"
    Never...cum ajung in oras trec la banca si pun banii de buzunar pe 1 zi sau 2 ca nu o sa mor daca mananc si acasa

  10. #30 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Userii care vor achizitiona Premium* in perioada urmatoare vor primi gratuit de la mine o invitatie DOTA 2 (steam) in limita stocului disponibil.

    *6 sau 12 luni
    Adaug si eu 12 invitatii de Dota 2

  11. #31 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La naiba ca azi am plecat din tara si la banca nu pot merge. Paypal nu imi merge cu cardul de aici, dar o sa pun la licitatie jocurile pe care le am la vanzare si pun pe cineva din Ro sa le trimita cui trebuie.

    Hai ca o rezolvam si pe asta. Noi sa fim sanatosi.

  12. #32 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Dudel poti prelua segmentul 1-3 luni - if you want contacteaza pe Monky - astfel vom avea ambele segmente acoperite de un cadou - DOTA 2

  13. #33 SP
    Member ramonski's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Adaug si eu 12 invitatii de Dota 2
    +20 de keys Dota 2

  14. #34 SP
    Junior Member Villy's Avatar

    Re: ConsoleGames.ro are nevoie de tine!

    Am 14 ani si nu pot ajuta cu plata deoarece nu am card sunt minor etc iar varianta SMS nu exista , dar pot oferi un cont steam cu ceva jocuri pe el unui donator mai "consistent".

    Stima

    Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2

  15. #35 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Villy View Post
    Am 14 ani si nu pot ajuta cu plata deoarece nu am card sunt minor etc iar varianta SMS nu exista , dar pot oferi un cont steam cu ceva jocuri pe el unui donator mai "consistent".
    Din cate stiam exista si carduri pentru minori... dar oricum nu-i bai. Apreciem dorinta de a ajuta. Sper sa mai fim aici si cand vei implini varsta la care vei putea detine propriul card bancar sau cont PayPal

  16. #36 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: ConsoleGames.ro are nevoie de tine!

    Îmbucurător ce se întâmpla, dar din păcate sunt aceeaşi oameni care au fost mereu in spatele donaţiilor, licitaţiilor, s.a.m.d. Felicitări baieti, sunt mândru ca am colegi ca voi. Long live the King( console games)
    PS am spus din păcate pt ca sunt prea mulţi care profita de pe urma celor care donează si tin forumul in viata, fac un ban frumos prin intermediul CG si nu sunt recunoscători

  17. #37 SP
    Senior Member silvian92's Avatar

    Re: ConsoleGames.ro are nevoie de tine!

    Din pacate romanii s.au invatat sa fie gratis tot si se uita doar in buzunaru lor, de exemplu, daca s.ar face inregitrarea pe Cg cu bani , cand vad romanii tigla de visa sau paypall dau imediat "X"la pagina , daia multi prefera modarea unor console si alte chestii care le vor gratis,

    Sent from my Galaxy Tab 2 P5100 using Taptalk 2

  18. #38 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    http://www.consolegames.ro/forum/f76...tie-pentru-cg/

    Un mic bonus pentru cine liciteaza cu suma pentru castig instant

  19. #39 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Daca este de acord echipa CG, vom organiza pe cateva titluri o vanzare la preturi foarte mici si vom merge ca si inainte pe ideea ca daca va treceti in comentariile comenzii "Sunt membru Consolegames.ro cu nick-ul [Nick]" vom transmite 1% catre CG din valoarea achizitiilor. Vom incepe saptamana viitoare daca nu sunt obiectii. MUltumesc.
    Eu zic sa faceti si voi ceva sa se simta. Puneti macar un 5% acolo, ca la 1% nu cred ca se va agita nimeni. La urma urmei, cu codul CG se primeste 15% discount, nu? 1% mi se pare prea putin. Parerea mea!

  20. #40 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: ConsoleGames.ro are nevoie de tine!

    Sau cei 15% sa se duca la hosting

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Bethesda va tine o conferinta de presa la E3 By paunstefan in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 23-02-2015, 00:15
  2. Zvon: Xbox 720 are nevoie de Kinect sa functioneze By MiniEmotion in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 16-02-2013, 02:10
  3. Cine are nevoie de Photoshop? By MonkY in forum Foto & Video
    Replies: 2 Last Post: 14-04-2012, 01:00
  4. Replies: 0 Last Post: 04-01-2011, 00:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts