Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 74

Thread: PlayStation 4: Anunt, lansare sau doar o amanare?

  1. #41 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mda... Killzone-ul ala nu arata asa nici pe 5 PS4 legate intre ele.
    Wanna bet? Ai jucat Killzone 3? Pe un singur PS3 intreb.

  2. #42 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    La care consola in istoria pamantului stiti voi ca au prezentat componentele hardware ? Cum sa faca asa ceva ? Voi credeti ca aici e ca la piata, uite ce placi am eu, uite cum functioneaza, acum astept sa vad ce scot ceilalti...

  3. #43 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Babulu, nu trebuia sa arate piesele... ca nu-i interesa pe prea multi. Ba mai mult, au dat dupa aceea comunicat de presa prin care au spus cam tot ce era de spus despre hardware (vezi aici: http://www.consolegames.ro/forum/f11...e-heaven-hell/). Dar puteau arata si ei acolo o cutie, un "teaser", ceva. Pentru ca sunt ferm convins ca nu faceau ei conferinta daca nu aveau deja stabilit o carcasa finala.

    In plus, fara consola in fata, nu ti se pare cam aiurea sa faci gameplay demo, asa cum au procedat cu anumite jocuri? Ca sa aflu dupa aceea ca de fapt Watch Dogs a fost rulat pe un PC High End... Sau ca de fapt la Killzone ala dadea degeaba din butoane, pentru ca era pre-render?

    Nu era nevoie decat de un pic de transparenta... nu se supara nimeni daca vedea o cutie cu matzaraie pe-acolo. Cel putin eu unul sigur nu

  4. #44 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Cutia recunosc ca vroiam si eu sa vad cum arata

  5. #45 SP
    Junior Member TwiXXXie's Avatar
    Nu stiu daca a mai fost postat dar cine vrea sa vada conferinta intreaga, a fost urcata pe Youtube (tine 2 ore)

  6. #46 SP
    Member theste99's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    am mai patit asta la PS3 cu Killzone 2, asa ca suflu si in iaurt
    Poti sa-mi dai un link cu prezentarea pentru KZ2 despre care vorbesti ?

  7. #47 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by theste99 View Post
    Poti sa-mi dai un link cu prezentarea pentru KZ2 despre care vorbesti ?

  8. #48 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Nu sunt eu de foarte mult timp cu consolele, insa din ce am vazut noul PS4 pare mai mult decat promitator, dar controller-ul mi se pare cel putin hidos (banda aia albastra, dimensiunile mari, nu inteleg ce ai putea face cu touch-ul intr-un joc... )

  9. #49 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ca idee, chiar Sony a recunoscut (desi la mult timp dupa): "When Sony showed off the first trailer of Killzone 2 off forever ago (E3 2005), they billed it as actual in-game footage. Later down the line, it turned out those "in-game" shots were just CGI mock-ups; target renders they're called." Sa speram ca nu e cazul la PS4. Dar, cine stie?

  10. #50 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    Gustul amar ramane dupa prezentarea de aseara, au incercat doar sa ia fata Microsoft, le-a fost frica de ce s-a intamplat data trecuta si au vrut sa ramana ei primii in mintea consumatorului.

    Trist e ca Sony nu are o strategie, au dormit pe ei si acum nu stiu ce sa faca asa ca au trecut la catch-up technologic:
    - au vazut ca Twitch are un imens succes si au implementat si ei asta
    - au vazut ca facebook e the **** acum si au incercat si pe partea asta ceva.
    - touchpad pe joystick...
    - de cativa ani buni pe PC poti sa te joci jocurile inainte sa fie downloadate si instalate, etc.. nimic nou din pacate.
    - multi device gaming experience.. iar nimic nou..

    O alta problema este lifespawn-ul produselor in technologie, care a devenit standard la 1 an de zile. Pana si VW Golf are lifespan mai mic decat Playstation. Din motive practice s-a facut trecerea la x86 lucru care e bun pentru noi, muuuult mai multi developeri, concurenta mai mare - SteamBox;

    E praf in ochi ce ziceau ieri despre noua lor strategie.. nu o au pur si simplu, e nevoie de un 'iphone' in lumea gamingului, cine stie whats next after next after next va face multi bani.

    Eu singura chestie pentru care ma oftic e ca nu au venit cu nimic nou.. cum au facut si de la PS2 la PS3, atunci s-au bazat pe HD si a mers insa acum nici macar ceva de genul ala nu-i mai scapa.

    PS: si alta chestie naspa "Sony: PSN games won't transfer to the PS4, nor will your game saves". daca va uitat la modelele asta de business veti trage o concluzie ce o vor invata nepotii nostri la istorie peste 200 de ani Apple este acum ce era Sony acum 20 ani .. au avut un produs si dupa..

  11. #51 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Ce vi s-a parut atat de extraterestru la prezentarea cu KZ4?
    Daca ar fi fost prezentarea unui joc de PS3 as fi gandit ca PS3-ul ar putea chiar si mai mult, uitati-va cum arata Uncharted3 sau KZ3, care dpmdv are grafica mai bine finisata dar se misca mai lent.

  12. #52 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ca idee, chiar Sony a recunoscut (desi la mult timp dupa): "When Sony showed off the first trailer of Killzone 2 off forever ago (E3 2005), they billed it as actual in-game footage. Later down the line, it turned out those "in-game" shots were just CGI mock-ups; target renders they're called." Sa speram ca nu e cazul la PS4. Dar, cine stie?
    Si Killzone 2 arata mult mai bine in-game cand a iesit decat trailer-ul al CGi

    Quote Originally Posted by amermofo View Post
    PS: si alta chestie naspa "Sony: PSN games won't transfer to the PS4, nor will your game saves". daca va uitat la modelele asta de business veti trage o concluzie ce o vor invata nepotii nostri la istorie peste 200 de ani Apple este acum ce era Sony acum 20 ani .. au avut un produs si dupa..
    Da, e pacat ca nu au facut cum s-a intamplat cu PS2 la PS3. Am jucat toate jocurile pe care le aveam pe PS2 direct pe PS3 cu salvarile pe care le aveam pe memory card... ce zile de glorie.
    Have fun pe PC, mate!

  13. #53 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    Si Killzone 2 arata mult mai bine in-game cand a iesit decat trailer-ul al CGi
    Acum, nu zic ca nu arata bine Killzone 2 ingame... departe de mine gandul asta. Mie insa dupa faza aceea mi-a ramas un singur lucru in cap: tzeapa! Nu ma deranjeaza sa-mi spui "Uite, asta e un CGI si cam asa dorim sa arate ingame", dar sa-mi arati un CGI si sa-mi spui "Asta e realtime gameplay pe consola! Asa arata, pe bune!".

    Stii vorba americanului "Fooled me once - shame on me! Fooled me twice - shame on you!"

  14. #54 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    Da, e pacat ca nu au facut cum s-a intamplat cu PS2 la PS3. Am jucat toate jocurile pe care le aveam pe PS2 direct pe PS3 cu salvarile pe care le aveam pe memory card... ce zile de glorie.
    Have fun pe PC, mate!
    Daca iti place sa traiesti in trecut, problema ta. Pe PS2 nu exista store, de aceea a fost asa, insa din moment ce eu cumpar un joc de ce sa renunt la el? Si acolo scrie PSN games, daca era trecut PS3 games intelegeam.

  15. #55 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Pai nu te pune man nimeni sa renunti la jocurile pe care le-ai cumparat . Numai ca ce ai cumparat pe PS3 nu o sa mearga pe PS4, cel putin la inceput (streaming later). Chiar nu inteleg de ce multa lume critica faptul ca PS4 nu o sa citeasca jocurile de PS3.
    Eu cand mi-am luat PS3 (phat, 40gb deci jocurile PS2 NU mergeau) nu m-am mai uitat inapoi la PS2 pentru ca aveam ceva nou si exciting de jucat.
    Traiesc in trecut? Eu cred PS4 va muta o parte din gamerii PC in tabara Playstation.

    MonkY: ai dreptate, a fost pacaleala si unii nu vor ierta (si nici nu trebuie) chiar daca KZ2 arata si se misca foarte bine. Cred ca e "fool me once - shame on you, fool me twice - shame on me"

  16. #56 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Eu nu cred sa fie prea multi colectionari world-wide. Din moment ce s-a facut atata caz pe seama jocurilor SH, banuiesc ca nu era rentabil pentru ei sa investeasca in emulatoare si alte cele. Deci, cei care isi pastreaza PS3-ul, respectiv colectiile, probabil sunt relativ putini.

  17. #57 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu cred ca o sa fie asa mare problema cu a-ti pastra PS3-ul. Mai ales ca am un feeling ca la anul, vom avea un PS3 si mai slim... si sigur mai ieftin. Adica, sa ia locul PS2-ului. Daca l-ar face si cu compatibilitate PS2, ar fi superb. Sa ai o consola pentru tot ce a iesit pana acum de la Sony, si una next-gen. Si e de-ajuns!

  18. #58 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Ca sa clarific eu nu ma refeream la jocurile de PS3, ci la cele de le cumperi online. (cel putin in stire asa e specificat PSN)
    Chiar nu pot sa cred ca PS4 are vreo problema sa ruleze jocuri tip arcade, sau minis. Mi se pare un gest facut din lacomie.

  19. #59 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  20. #60 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    gameplay Killzone


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 24-10-2008, 10:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts