Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 67

Thread: E3 2013: Bravos Microsoft

  1. #21 SP
    Banned Venom's Avatar
    Ok, ok. Pana la urma ati gasit oita ratacita. Consola cea urata s-a intors acasa. Vad ca ati inceput sa transformati defectele in calitati. Aici este rezervat pentru XBox fanboys. Ma retrag. Vorba unui user, daca si PS4 ma dezamageste, voi face un upgrade la PC. Oricum, ma scot la pretul jocurilor.

  2. #22 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Rukax View Post
    Eu de exemplu chiar nu am posibilitatea sa imi conectez xboxul la net acum mi s-a luat o piatra de pe inima.
    De ce ti s-a luat o piatra de pe inimă? Au anunţat ceva nou in legătură cu "always on" sau o data la 24h? Poate nu am fost atent.
    LE preţul la noi o sa fie pe la vreo 2500 lei, cam mare. Astept sa pun in balanţă jocurile exclusive. Pt mine contează foarte mult piaţa sh si faza cu internetul. Poate sunt prea sărac...

  3. #23 SP
    Junior Member tyrhone's Avatar
    unde-i inregistrarea?

  4. #24 SP
    Member eneea's Avatar
    @darkpaul: cand fac lucruri bune ii laudam, cand fac prostii ii injuram. a fost o conferinta buna, asta vroia umea sa vada, jocuri, jocuri jocuri si gameplay .
    sa vedem cu ce explicatii mai vin acum referiutor la cele mentionate de tine, inca nu am inteles daca e oficial faza aia cu 24H checking

  5. #25 SP
    is the man! trickz's Avatar
    CD Project RED (witcher 3) nu intenționează să implementeze vreun sistem de tipul DRM în The Witcher 3: Wild Hunt, aceștia explicând că nu înțeleg rostul unui sistem de protecție ce poate fi „ocolit” la nevoie, dar care stresează peste limită utilizatorul final.
    Din descrieri de genul inteleg ca sistemul de DRM este OFERIT de Microsoft dar fiecare publisher va decide singur ce si cum.

  6. #26 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Nu inteleg cum naiba puteti spune ca nu e o chestie oficiala cand a fost anuntata de insusi Microsoft? Faza cu 24 de ore a fost confirmata de mult, e oficiala.

  7. #27 SP
    Member Merdiso's Avatar
    O conferinta mult mai buna, la care nu prea ma asteptam, desi ca exclusivitati nu arata exceptional, plus DRM-ul cretin si obligatia de a cumpara consola cu Kinect, dar, e un pas in fata in comparatie cu mirifica conferinta de pe 21 Mai.
    O buna parte din jocuri sunt multi-platform, dar au aratat macar ca si VCR-ul e destinat gaming-ului.

  8. #28 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Nici nu ma asteptam sa se adreseze in legatura cu subiectul DRM / Always on. Ce, erau prosti ? Intentionat au bagat trailer dupa trailer, sa ne faca sa "uitam". Urat.

    Eu detest prostia asta de digital content, always on, rahaturi ce cu PS2-ul n-aveai nicio treaba. Si desi poate parea tentant continutul digital, cu jocuri gratis sau extrem de ieftine si la indemana, odata ce isi inchid serverele ce faci ? Eu vreau un joc sa il am ani de zile. Sa fie acolo, la colectie. Cu continutul digital depinzi de niste servere, care odata inchise fie nu mai poti juca online, fie nu mai poti juca deloc.

    Bleh.

    Inapoi la conferinta: nu m-a impresionat decat MGS, care e multiplatform. Mi-ar fi placut si ultimul, cel cu mech, daca gameplayul cu robotii ar fi fost din spate, si nu first person. Ah, si animatiile alea faciale. Teribile.

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    bre Monky , ciudata bre intorsatura asta a Buzaului pe care o practicasi aici .. recunoaste bre ca in inima matale este un fan xbox bogatas, ca n-ai nevoie de sh-uri
    Sincer... sunt cam satul de trolls & fanboys. Aici este vorba despre gaming, nu despre fanboys, bogatasi sau smecheri de cartier... Cand cei de la Microsoft au dat-o in bara cu TV, Sports, TV, Sports... le-am dat o palma. Astazi au prezentat jocuri, lucru care ma intereseaza. Daca pe unii dintre voi ii intereseaza contul meu din banca, sunteti rugati sa mergeti in alta parte! Am si eu o limita...

    darkpaul13: ai mare grija, ca in ritmul acesta il urmezi pe poiuyt. Tolerez una, alta... mai glumim, mai facem haz de necaz, dar daca nu te intereseaza consola respectiva, posteaza te rog pe aria care te intereseaza. E ca si cand te-ai duce pe forum de BMW si la fiecare post le-ai explica ce tare e AUDI-ul tau. Poate e fun odata, de doua ori... dar la un moment dat devine annoying, repetitiv si fara sens. Nu-ti place nimic la X1, just ignore it!

  10. #30 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sincer... sunt cam satul de trolls & fanboys. Aici este despre gaming, nu despre fanboys, bogatasi sau smecheri de cartier... Cand cei de la Microsoft au dat-o in bara cu TV, Sports, TV, Sports... le-am dat o palma. Astazi au prezentat jocuri, lucru care ma intereseaza. Daca pe unii dintre voi ii intereseaza contul meu din banca, sunteti rugati sa mergeti in alta parte!
    ee monky...iaca prea multa libertate de exprimare strica nu ?

    n-am facut decat sa-ti dau quote la posturiile tale sa-ti demonstrez cum te-ai contrazis singur..asta e trolling din partea mea ?

  11. #31 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    majoritatea nu cumpara SH-uri..insa majoritatea nu sunt colectionari si isi vand jocurile..ori asta va fi imposibil pe Xbox one(cel putin)
    Tocmai asta e problema, nici colectionarii nu o s-o duca foarte bine cu noul XBox One, pentru ca peste 10 ani, cand o sa inchida serverele, jocurile astea o sa fie inutile. Nu inteleg cum poate sa fie "Bravos Microsoft", cand consola are aceleasi probleme ca si ieri, doar cu niste jocuri (pe care Microsoft va permite sa le inchiriati cativa ani).

  12. #32 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Mai pot vedea undeva conferinta? Din pacate nu am putut s-o vad la momentul difuzarii si acum sunt curios.

  13. #33 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Noah...
    O sa primeasca lumea cate 2 jocuri gratis in fiecare luna PANA la lansarea Xbox One.
    Deci nici macar pe aproape de PS+. Ce chestie trista in batista.

    Microsoft's E3 Press Conference: All The Details | UPROXX

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    ee monky...iaca prea multa libertate de exprimare strica nu ?
    In cazul unora, se pare ca da...
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    n-am facut decat sa-ti dau quote la posturiile tale sa-ti demonstrez cum te-ai contrazis singur..asta e trolling nu ?
    Daca tu nu intelegi diferenta dintre niste servicii (proaste si foarte limitate dealtfel, precum always online-ul) si faptul ca eu vorbeam despre GAMING, atunci no offense, dar nu cred ca intelegi ce e mai important si ce nu... Eu spun Bravos Microsoft pentru ca au avut in sfarsit o conferinta despre jocuri, si tu vii si-mi dai citate din mine (doh) in care spun ca nu-mi plac serviciile lor. Te-ai gandit mult la asta?
    Quote Originally Posted by Csander View Post
    Mai pot vedea undeva conferinta? Din pacate nu am putut s-o vad la momentul difuzarii si acum sunt curios.
    Voi posta un filmulet cum se urca pe youtube... in primul post.

  15. #35 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    Tocmai asta e problema, nici colectionarii nu o s-o duca foarte bine cu noul XBox One, pentru ca peste 10 ani, cand o sa inchida serverele, jocurile astea o sa fie inutile. Nu inteleg cum poate sa fie "Bravos Microsoft", cand consola are aceleasi probleme ca si ieri, doar cu niste jocuri (pe care Microsoft va permite sa le inchiriati cativa ani).
    Eu sincer cred, sau mi-ar place, ca sa zicem, peste 10 ani, cand se va ridica suportul pentru XBox One, sa iasa un patch prin care sa anuleze toate limitarile in asa fel ca sa se poata juca si nepotii nostrii eventualele capodopere. Dar slabe sperante, avand in vedere ca unii tin de francize cu dintii. Asa ca eu zic sa ne obisnuim cu gandul ca de acum incolo nu vom mai cumpara jocuri. Le vom inchiria.

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    Tocmai asta e problema, nici colectionarii nu o s-o duca foarte bine cu noul XBox One, pentru ca peste 10 ani, cand o sa inchida serverele, jocurile astea o sa fie inutile. Nu inteleg cum poate sa fie "Bravos Microsoft", cand consola are aceleasi probleme ca si ieri, doar cu niste jocuri (pe care Microsoft va permite sa le inchiriati cativa ani).
    Daca citeai articolul cap coada... eu nu am vorbit decat despre conferinta de astazi... care a fost strict legata de jocuri. Nu am vorbit despre DRM, SH si alte aberatii Microsoft. A fost un Bravos pentru jocuri! Bravos ca nu au mai aberat cu TV, TV si iar TV... Ba nici macar nu m-au plictisit cu 50 de jocuri de Kinect ca fiind exclusivitati... Eu credeam ca am fost destul de fair pe http://www.consolegames.ro/forum/f59...asca-xbox-one/ cand au facut-o de oaie...

  17. #37 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Daca tu nu intelegi diferenta dintre niste servicii (proaste si foarte limitate dealtfel, precum always online-ul) si faptul ca eu vorbeam despre GAMING, atunci no offense, dar nu cred ca intelegi ce e mai important si ce nu... Eu spun Bravos Microsoft pentru ca au avut in sfarsit o conferinta despre jocuri, si tu vii si-mi dai citate din mine (doh) in care spun ca nu-mi plac serviciile lor. Te-ai gandit mult la asta?
    contradictia la care m-am referit eu e intre mesajul postat azi(mai jos) si cele de demult..nu m-am referit la servicii sau gaming..da, de gaming ai zis bravo microsoft..dar la intrebarea mea "gata cu drm,etc rage ?" ai raspuns asa..cand mai devreme aveai alta parere..

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Used games - poate unii chiar nu cumpara SH (cazul meu)
    Kinect - au spus ca poate fi oprit
    24hrs check - i'm always online

    Eu insa (ca de obicei), am tinut si cu ceilalti, care poate nu au net 24h... care vor used games... care nu vor Kinect deloc (de exp. eu nu vad de ce e obligatoriu sa fie in pachet - sa creasca pretul, odata ce il poti opri)... Insa, in final pentru mine conteaza ce pot eu sa joc... nu restul. Yes, i'm that selfish.
    stiu ca e posibil sa fie ultimul meu mesaj de pe acest forum si de aceea vreau sa va urez tuturor bafta si sanatate..it was a real pleasure !

  18. #38 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Observ ca sunt foarte multi obfuscati dupa Conferinta Microsoft de azi... si chiar nu inteleg de ce... Azi nu ati vazut decat gaming, gaming, si iar gaming. Si inca unul de calitate (in mare parte din cazuri). Daca aveti ceva de reprosat la adresa lui Xbox One, va rog sa postati pe threadul dedicat: http://www.consolegames.ro/forum/f11...ubul-xbox-one/. Aici totusi vorbim despre ce s-a intamplat azi, la E3 2013. Be on topic, please!

  19. #39 SP
    Banned Venom's Avatar
    @monky, citesc titlul. Scrie bravo microsoft, nu bravo gaming. Degeaba te superi si incepi sa ameninti. Doar ne-ai cerut parerea. Nu?

  20. #40 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Mi-au aratat ce am vrut. Pacat ca nu am vazut ceva legat de gears. Daca au aratat jocuri, au facut-o ca sa uite lumea, daca nu aratau si mergeau tot pe kinect/tv/catei, erati fericiti si incepeati toti sa scrieti PS4 > Xbox One. Astept cu interes conferinta Sony, cu toate ca nu vor spune nici ei nimic de DRM. Au maxim 120 min sa prezinte cutiuta, joculetele si sa dea si din gura niste oameni.

    Imi mentin ideea.. Fanii sony, sunt cei mai rai. Sunt indoctrinati si ajung la ura. (scria cineva ca uraste pur si simplu Microsoft - posibil sa fi distrus ceva calculatoare de spume ca aveau pe ele produs MS).

    Daca ar ramane doar Sony pe piata, i-as vedea pe toti razand in stilul:


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 31-10-2014, 12:16
  2. Replies: 0 Last Post: 11-06-2013, 00:22
  3. Replies: 50 Last Post: 21-05-2013, 03:29
  4. Replies: 0 Last Post: 22-10-2011, 20:21

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts