Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 64

Thread: It's time to start over!

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar

    It's time to start over!

    bicepsul: presupun ca esti constient ca nu vei ajunge departe cu atitudinea asta de troll si chiar nu vad ce ai de castigat prin a fi ironic la adresa situatiei actuale. Faptul ca unii useri au primit o a doua sansa nu inseamna ca de-acum incolo poti sa postezi orice mizerie fara sa patesti nimic. Prin urmare iti recomand sa te linistesti si sa renunti la atitudinea aceasta care nu ajuta cu nimic. Apropos, conform statisticilor, am avut mai multe vizite dupa ce am blocat accesul pe Bazar, deci afirmatia ta ca merge mai prost nu are nicio baza reala. In plus, noi nu castigam absolut nimic daca avem mai multi useri care nu fac altceva decat sa dea UP-uri zilnice. Ba din contra au mai mult de lucru moderatorii, e serverul mai incarcat, da rau la SEO and so on...

    tempplier: vezi tu, ii dai unui om un deget si-ti ia toata mana. Eu l-am rugat pe darkie sa-ti scoata banul si deja ma faci sa-mi para rau. Mai ales avand in vedere ca folosesti clone pe forum. Conform http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/ ar trebui sa primesti ban atat pe userul tempplier cat si pe s3nix. Inainte sa dai sfaturi celor din comunitate, ar fi bine sa incepi prin a respecta chiar tu regulile acelei comunitati. Prin urmare, daca vei primi ban de la un moderator pe ambele conturi, sa nu vii la mine ca si pana acum cerandu-ti scuze, in timp ce in mod public faci aceiasi balacareala. E ca si cand ai vrea sa demonstrezi ca rodarkone a avut dreptate. Well, it's upto you!

    E o vorba la romani: "Daca taceai, filozof ramaneai"... Unii se pare ca nu stiu sa zica merci si sa mearga mai departe... Btw, nick-ul meu este MonkY, si nu Monkey (e haios ca ai user din 2008 si nu stii cum ma cheama)... aici suntem gameri, nu gammeri. Se numeste ban si nu bann. Nu se lasa spatiu inainte de fiecare semn de punctuatie. Corect se scrie "i-au" si nu "i au". S.a.m.d....

    In final, am rugamintea de a nu confunda ideea mea de a acorda o noua sansa cu o slabiciune de care unii pot abuza. In loc sa se planga si sa procedeze ca si pana acum, le recomand sa-si vada de treaba si sa posteze lucruri interesante pentru comunitate. Suntem un forum, nu Valea Plangerii. Asa cum am zis de la inceput, vom incerca sa tinem in continuare forumul cat mai curat posibil, iar asta inseamna automat ca balacarelile nu au ce cauta aici. Daca va plac scandalurile, mergeti va rog in alta parte. Este chiar atat de simplu. Multumesc!

  2. #22 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by bicepsul View Post
    ideea e ca de fapt ati incercat sa faceti o chestie, sa puneti picioru in prag si pentru ca nu a mers cum credeati ati zis da ma lasa, hai sa dam drumu la bazar. dupa ce ati tinut sus si tare ca faceti cum vreti voi si ca nu va pasa de restu Acum o dati la intors ca uite ce buni suntem noi, le mai dam si alora pe care i-am banat o sansa
    Daca taceai... filozof ramaneai.

    @tempplier... ne hotaram si noi? "am trecut din intamplare, si am vazut un thread... am intrat sa cer unui moderator sa imi scoata ban-ul... dar nu ma intereseaza daca stau pe site-ul asta sau nu pentru ca eu stau si pe alt site".

  3. #23 SP
    Member Mariush's Avatar
    Of mai, Monky tu chiar nu aveai cu ce sa-ti ocupi timpul de ai decis sa intreprinzi aceasta extorsiune a unui degajament. Sunt uimit cate ineptii pe cm2 citesc aici...

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eh, incerc si eu... ce sa fac?

  5. #25 SP
    Banned Templier's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    bicepsul: presupun ca esti constient ca nu vei ajunge departe cu atitudinea asta de troll si chiar nu vad ce ai de castigat prin a fi ironic la adresa situatiei actuale. Faptul ca unii useri au primit o a doua sansa nu inseamna ca de-acum incolo poti sa postezi orice mizerie fara sa patesti nimic. Prin urmare iti recomand sa te linistesti si sa renunti la atitudinea aceasta care nu ajuta cu nimic. Apropos, conform statisticilor, am avut mai multe vizite dupa ce am blocat accesul pe Bazar, deci afirmatia ta ca merge mai prost nu are nicio baza reala. In plus, noi nu castigam absolut nimic daca avem mai multi useri care nu fac altceva decat sa dea UP-uri zilnice. Ba din contra au mai mult de lucru moderatorii, e serverul mai incarcat, da rau la SEO and so on...

    tempplier: vezi tu, ii dai unui om un deget si-ti ia toata mana. Eu l-am rugat pe darkie sa-ti scoata banul si deja ma faci sa-mi para rau. Mai ales avand in vedere ca folosesti clone pe forum. Conform http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/ ar trebui sa primesti ban atat pe userul tempplier cat si pe s3nix. Inainte sa dai sfaturi celor din comunitate, ar fi bine sa incepi prin a respecta chiar tu regulile acelei comunitati. Prin urmare, daca vei primi ban de la un moderator pe ambele conturi, sa nu vii la mine ca si pana acum cerandu-ti scuze, in timp ce in mod public faci aceiasi balacareala. E ca si cand ai vrea sa demonstrezi ca rodarkone a avut dreptate. Well, it's upto you!

    E o vorba la romani: "Daca taceai, filozof ramaneai"... Unii se pare ca nu stiu sa zica merci si sa mearga mai departe... Btw, nick-ul meu este MonkY, si nu Monkey (e haios ca ai user din 2008 si nu stii cum ma cheama)... aici suntem gameri, nu gammeri. Se numeste ban si nu bann. Nu se lasa spatiu inainte de fiecare semn de punctuatie. Corect se scrie "i-au" si nu "i au". S.a.m.d....

    In final, am rugamintea de a nu confunda ideea mea de a acorda o noua sansa cu o slabiciune de care unii pot abuza. In loc sa se planga si sa procedeze ca si pana acum, le recomand sa-si vada de treaba si sa posteze lucruri interesante pentru comunitate. Suntem un forum, nu Valea Plangerii. Asa cum am zis de la inceput, vom incerca sa tinem in continuare forumul cat mai curat posibil, iar asta inseamna automat ca balacarelile nu au ce cauta aici. Daca va plac scandalurile, mergeti va rog in alta parte. Este chiar atat de simplu. Multumesc!

    Nu folosesc nici o clona . S3nix este contul unui prieten , nu al meu . Eu am un singur cont , acesta .
    Stiu sigur ce mesaje am trimis si nu cred ca mi-am cerut scuze . Nu fac balacareala , scandal cia am incercat sa transmit un mesaj de pace.
    Mesajul meu a fost acela de a strange randurile si a merge impreuna mai departe .
    Aici am scris tocmai pentru a arata ca nu am nimic cu nimeni .

  6. #26 SP
    Junior Member bicepsul's Avatar
    Warn pentru ca sunt...troll sa inteleg ca de fiecare data cand cineva vede altfel decat voi lucrurile e considerat troll. cum altii au vazut decizia voastra ca pe mana cereasca eu am vazut-o ca o miscare ieftina de a repara ce ati facut mai de mult e bine ca diferenta de opinie aici se considera trolling si se si penalizeaza. ma gandeam ca se respecta si chiar imi faceam griji din cauza asta.

  7. #27 SP
    Member eastbason's Avatar
    Eu nu reusesc sa inteleg ceva...tot site-ul se rezuma doar la aria de Bazar? Poate nu am citit cat trebuie sau poate nu am citit cum trebuie cele spuse anterior dar principala problema a multora asta e! Se numeste consolegames.ro...nu bazar-consolegames.ro. De ce nu punem accent pe stirile care se aduc aici, ofertele, sfaturile samd...
    Nu inteleg ce ar putea sa ofere in plus la aria de bazar! Siguranta ca o sa vinzi ce ai pus acolo? Imposibil! Nimeni nu poate sa forteze pe nimeni sa cumpere nimic!
    Eu nu am donat pentru bazar, care in opinia mea reprezinta 10 % din site, am donat pentru restul de 90 %...pentru care s-a muncit si se munceste in continuare mult.
    Sunt multi care au vandut o gramada aici...si nici macar nu au donat 1 leu.
    In concluzie "taxa" era pentru supravietuirea site-ului...ca daca nu mai e...dispare si aria de bazar.
    Raman in totalitate de acord cu "taxa"!

  8. #28 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    bicepsule, troll-ul este un user al internetului care incearca sa-si impuna propria parere in mod agasant, tinand cu tot dinadinsul sa arate ca opinia lui este cea adevarata iar restul gresesc. In mare cam ceea ce faci matale aici. Cred ca toata lumea a priceput ce vrei sa zici, nu ti s-au sters sau editat posturile, asa ca nu-i nevoie sa postezi obsesiv acelasi lucru, asta daca vrei sa arati ca nu esti troll.

    Cat despre restul ce au primit o noua sansa, ar face bine sa fie cu bagare de seama si sa nu repete greselile din trecut.

  9. #29 SP
    Member Kratos's Avatar
    Nea bicepsule, nu doar ca te comporti ca o fetita care se plange ca nu are prieteni aici - oare de ce? - dar ai si o logica ce frizeaza ridicolul. Tot bati moneda pe "nu v-a mers asa si acum faceti miscari ieftine". Cred ca ori nu vezi bine ori ai o problema in a intelege ca miscarea nu doar ca a mers, ci a avut mare succes. S-au strans chiar mai mult de 100% din cati bani trebuiau ca site-ul sa continue. O miscare ieftina insa vad intr-adevar: vine din partea ta care incerci cu tot dinadinsul sa te faci de ras. Ai reusit. Felicitari!

    Click image for larger version

Name:	troll.jpg
Views:	352
Size:	39.9 KB
ID:	215765

  10. #30 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Keep it decent guys, please! Thanks!

  11. #31 SP
    Junior Member bicepsul's Avatar
    such reply.. sa ma fac de ras nu cred ca am fost vreodata de fala pe aici ca sa ma pot face de ras, asa ca asta iese din discutie plus ca parerea unor oameni de pe un forum e irelevanta pentru mine. eu doar v-am zis ce cred despre toata manevra asta si ati fost butt-hurt toti v-am atins coarda sensibila.

  12. #32 SP
    Member nutzule's Avatar
    Ptr evitarea discutiilor de acest gen propun ca pe aria Bazar sa fie permise doar schimburile, asa evitam marul discordiei: unul vinde mult si bine, altul putin dar scump, celalat deloc, iar nimeni nu doneaza. In plus se elimina samsarii, sau asa zisii gameri care isi cumpara jocurile de pe zavvi, ebay, altex, apoi le posteaza la suprapret.

    Inca ceva, posibil sa fiu sanctionat ptr ceea ce spun, dar nu mai postati ca aveti colectiile lu' peste prajit (gen 2000 de jocuri), televizoare cat un perete, 4k uri, toate consolele posibile de la terminator pana la ps9, 100 vanzari pe saptamana, sau nush ce acareturi scumpe, ca mai apoi sa plangem toti ca nu avem bani ptr salvare site ului.
    P.S e doar un sfat.

    In legatura cu bicepsul, nu l blamati atat, omul are o opinie pe care o sustine, nu toti gandim la fel.
    Exista un obicei pe CG punctat de biceps, cum apare o parere contra unui subiect, cum sar toti ca arsi. Totusi, cat timp nu jigneste pe nimeni, omul are dreptul la exprimare libera, sau ii bagam pumnul in gura, facem misto de el prin comentarii si poze? Ii poti face asta unui moderator, chiar daca greseste?

    Trebuie sa intelegem, toti avem propria opinie, parere!

    ---------- Post added 28-02-2014 at 09:56 ----------

    WOW, deja are ban.

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    bicepsul - ai 30 de zile de pauza, timp in care te gandesti ca daca tot nu conteaza parerile oamenilor despre tine pe un forum, atunci nu le-o cere.
    Quote Originally Posted by nutzule View Post
    Totusi, cat timp nu jigneste pe nimeni, omul are dreptul la exprimare libera
    Exprimari libere gen "butt-hurt" sa le explice totusi pe unde e el obisnuit cu asa ceva...
    Quote Originally Posted by nutzule View Post
    Inca ceva, posibil sa fiu sanctionat ptr ceea ce spun, dar nu mai postati ca aveti colectiile lu' peste prajit (gen 2000 de jocuri), televizoare cat un perete, 4k uri, toate consolele posibile de la terminator pana la ps9, 100 vanzari pe saptamana, sau nush ce acareturi scumpe, ca mai apoi sa plangem toti ca nu avem bani ptr salvare site ului.
    Lasa man lumea sa se laude, ca acele colectii si tv-uri si tot ce au ei, le-au strans cu bani munciti, nu le-au furat. Cine nu stie cat de greu se face o colectie sau se achizitoneaza un item scump, nu prea cred ca are dreptul sa-l judece pe cel care o face. Mie imi place sa admir colectiile altora... si de cele mai multe ori ma "inspir" sau gasesc idei mai bune.

  14. #34 SP
    Member Kratos's Avatar
    Eu am o propunere: cine e banat forever, daca vrea sa-i fie redeschis contul, sa plateasca. 50-100 EURO. Much fun! Much donations!

  15. #35 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asta ar fi tare...

  16. #36 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Io n-am citit ce se intampla icishea, dar cat m-ar costa sa am culoarea portocalie sau roz la user?
    Multam.

  17. #37 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    @Rasko: nope, ca dupa e iar butt-hurt™ Mo ca nu il facem galben.

  18. #38 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Rasko: daca te referi la culoarea de aici, cea mai apropiata de orange, trebuie sa fii editor. Scrii si tu 2-3 stiri pe saptamana si a ta e. Roz n-avem, dar se poate lucra la ea
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    @Rasko: nope, ca dupa e iar butt-hurt Mo ca nu il facem galben.
    Eu zic sa pui ™ la expresie... sa nu se inteleaga altceva

  19. #39 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    ban OEE

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    ban OEE
    Pentru el trebuie sa facem ceva mai special... Ban pe 5 vieti or something, ca sa fim siguri ca nu scapa...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 24-04-2013, 16:11
  2. Replies: 8 Last Post: 17-03-2010, 21:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts