Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce consola vei achizitiona in 2021?

Voters
358. You may not vote on this poll
  • Xbox One S

    2 0.56%
  • Xbox One X

    4 1.12%
  • Xbox Series X

    61 17.04%
  • PlayStation 4

    4 1.12%
  • PlayStation 4 Pro

    9 2.51%
  • PlayStation 5

    248 69.27%
  • Switch

    11 3.07%
  • Anul acesta nu cumpar

    58 16.20%
  • Xbox Series S

    1 0.28%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 108

Thread: Ce consola vei achizitiona in 2021?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Ce consola vei achizitiona in 2021?

    Intrucat avem in sfarsit noua generatie de console gata de lansare pe anul 2020, sunt curios sa aflu ce planuri aveti de achizitie. Totodata, avand in vedere ca preturile pentru generatia actuala or sa scada (hopefully), voi trece si consolele deja existente pe piata. Puteti selecta mai multe optiuni. Cine/ce a votat este strict confidential (apare doar votul vostru). Enjoy!

    Updated for 2021... :)
    Attached Images Attached Images consoles_compared.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    PS5 pentru mine anu' asta, chiar daca nu au cine stie ce launch titles, pentru ca am de gand sa rejoc la calitate mai buna Days Gone, The Last of Us Part 2 si Ghost of Tsushima, chiar daca le voi juca day 1

    Xbox Series X la anu, tocmai pentru ca toate jocurile lor vor aparea si pe One X, asa ca nu vad un motiv real sa fac upgrade prea curand.

  3. #3 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Cam asta e planul si la mine, PS5 Day 1, in speranta ca nu vor fi probleme cu stocurile si voi prinde. Asta e o investitie de viitor, chiar daca nu vor avea prea multe jocuri odata cu lansarea, cum a zis si Razvan, voi putea rejuca unele jocuri la o calitate mai buna, pana cand vor veni cu titlurile de interes. (nu cred ca are nimeni vreun dubiu ca vor veni). Probabil ca varianta day 1 o voi tine pana cand se va lansa varianta Pro, in cazul in care vor avea una.

    Si la Xbox ma bate gandul, anul asta cu siguranta nu, poate dupa vreun an, cine stie. Astept sa vad ce mai arata, ca si ei par ca au chestii bune pe teava si Xbox Game Pass este tentant.

    La Nintendo e problema, ca ma bate gandul de ceva timp, dar nu stiu ce fac astia, nu cred ca lanseaza nimic prea curand. Sa vad daca ma risc la un Switch, am multe in wishlist acolo.

  4. #4 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    La fel ca intotdeauna, nu ma grabesc sa cumpar day one. Oricum aproape tot ce au prezentat pana acum arata ca pe generatia trecuta, o sa ii las pe altii sa testeze fiabilitatea consolei. Poate intr-un an apare o versiune mai mica de PS5.

  5. #5 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Voi cumpara day one Xbox Series X si Playstation 5, because I'm old and sick

    O singura greseala nu voi mai repeta si anume sa cumpar de oriunde fara garantie doar ca sa fiu eu primul.
    In data de 22 Nov 2013 am avut in casa Xbox One cumparat de pe Amazon si evident fara garantie intrucat in Cehia (tara in care traiam atunci) nu s-a lansat oficial pana in 2014.

    De data asta, chit ca nu voi avea consolele in casa in ziua/saptamana/luna lansarii, voi astepta pana cand le pot cumpara de la un magazin mare din Romania cu garantie extinsa si acte in regula.

  6. #6 SP
    Member VictusG's Avatar
    Cea cu store romanesc, pana acuma am tot avut ambele console, dar cred ca am sa raman la PS5, m-am saturat de Microsoft sa ma tot rog de ei sa imi ia banii pentru nu stiu ce oferta si tot sa ma chinui cu regiuni si Paypal si prostii de gen, nu o sa moara ei fara mine dar nici nu mai cumpar Xbox pana nu isi dau si ei silinta sa adauge si Romania pe harta lor.

  7. #7 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Eu o sa raman in tabara Playstation si generatia viitoare

  8. #8 SP
    Junior Member R0bymeister's Avatar
    Oare eMag-ul fiind mult mai mare decat era in 2013 o sa reuseasca sa aduca PS5 si XSX in ziua lansarii?

  9. #9 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    PlayStation 5 day one, pentru multiplats si exclusivele Microsoft am PC-ul, daca va fi cazul voi face un upgrade la PC.

  10. #10 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Una mare la băiatu, de toți banii

  11. #11 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Anul asta nimic, dar eventual o sa iau PS5

  12. #12 SP
    Member ymess's Avatar
    Vad ca nu se inghesuie lumea la Stadia

  13. #13 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Series X , daca vor aparea pe PS 5 si ceva experiente multiplayer exclusive posibil sa cumpar una. Ma lasa rece singleplayer experiences de la Sony.

  14. #14 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by ymess View Post
    Vad ca nu se inghesuie lumea la Stadia
    Stadia nu e consola si nu se "bate" de la egal la egal cu consolele fizice

  15. #15 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Si eu merg tot pe PS5, mai ales ca vom avea posibilitatea sa re-jucam cateva jocuri emblematice ale generatiei actuale (Ghost of Tsushima, The Last of us part II si Cyberpunk) mult mai fluent!

    Am si xbox x, imi ajunge (n-am pc, nu folosesc). Cred ca tot ce apare pe xbox series x va aparea si pe x, deci nu-mi fac griji!

  16. #16 SP
    Member jon209's Avatar
    PS5 Day 1(precomanda)Altex sau Emag nu conteaza.Dar daca depaseste 3000 lei ma mai gandesc.Adica nu as fi dispus sa dau 3500 de exemplu

  17. #17 SP
    Junior Member R0bymeister's Avatar
    Quote Originally Posted by jon209 View Post
    PS5 Day 1(precomanda)Altex sau Emag nu conteaza.Dar daca depaseste 3000 lei ma mai gandesc.Adica nu as fi dispus sa dau 3500 de exemplu

    Crezi ca anul asta va ajunge day 1 la precomanda? Eu m-as indrepta spre eMag ca isi respecta precomenzile, la telefoane iti ajung si inainte de lansare, dar dupa ce s-a intamplat cu PS4 ma gandesc daca ar merita sa ma orientez catre un amazon.uk/de

  18. #18 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    16 oameni isi iau series x, doar unu comenteaza! Super!

  19. #19 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    PS5 Day one.

  20. #20 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    PlayStation 5

    As vrea sa il iau day one, dar vedem prima data niste hands on cu el, cum merge, decoleaza ca un avion cu reactie sau e avion electric ?
    Cat de mare este cu adevarat?

    Am avut PS2, PS3 si acuma am un PS4. M-au prins cu ale lor exclusivitati.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. E3 2020 By lukecelmare in forum Console Club
    Replies: 114 Last Post: 10-09-2020, 19:30
  2. Replies: 1 Last Post: 31-12-2013, 12:00
  3. Replies: 22 Last Post: 30-10-2013, 20:12
  4. Ce consola next-gen vei cumpara? By MonkY in forum Polls
    Replies: 118 Last Post: 09-08-2013, 23:44
  5. De unde as putea achizitiona ?? By Soky-BUm in forum Nintendo Wii
    Replies: 1 Last Post: 27-07-2009, 19:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts