Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce consola vei achizitiona in 2021?

Voters
358. You may not vote on this poll
  • Xbox One S

    2 0.56%
  • Xbox One X

    4 1.12%
  • Xbox Series X

    61 17.04%
  • PlayStation 4

    4 1.12%
  • PlayStation 4 Pro

    9 2.51%
  • PlayStation 5

    248 69.27%
  • Switch

    11 3.07%
  • Anul acesta nu cumpar

    58 16.20%
  • Xbox Series S

    1 0.28%
Multiple Choice Poll.
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast
Results 81 to 100 of 108

Thread: Ce consola vei achizitiona in 2021?

  1. #81 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Acum ca stim si dimensiunile oficiale putem spun ca: that is a big boy cum o sa arate PS5 langa un TV oled . din pacate TV din imagini este extrem de mic


    Sursa: https://www.eurogamer.net/articles/2...into-your-home
    Attached Images Attached Images eivz33nu0aao9yn.jpg eivztuavoaiwtmf.jpg eivzqlxvkaellgp.jpg eivzoqsuwaat8tf.jpg

  2. #82 SP
    Senior Member BizZare's Avatar

    Ce consola vei achizitiona in 2020?

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ciudat. Mie mi se pare exact invers.
    Mea culpa, am vorbit inainte de a afla toate datele problemei.
    Ai dreptate.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #83 SP
    Member ymess's Avatar
    Adaugati va rog o optiune cu Series S Eu chiar ma intreb, cei care nu au TV 4K, sau cazul meu, un TV 4K din ala cheap de tot Starlight, are sens 4K gaming prea curand?

  4. #84 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Curand e un termen foarte relativ. Eu zic ca are sens in momentul in care iti iei un TV okay, dar tine de tine mai mult. Eu prefer oricand sa ma joc pe generatia veche dar sa am un TV bun decat sa imi iau consola noua si sa o conectez la o trompeta.

  5. #85 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pai și aici e cu dus întors, îți trebuie un TV bun ca să vezi diferența 1200-1500 EU dacă ai buget pentru așa ceva, decât să cumperi ceva doar ca scrie 4k pe cutie și mai ieftin mai bine strângi bani.

  6. #86 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by ymess View Post
    Adaugati va rog o optiune cu Series S Eu chiar ma intreb, cei care nu au TV 4K, sau cazul meu, un TV 4K din ala cheap de tot Starlight, are sens 4K gaming prea curand?
    Bineinteles ca are. Forumurile sunt ultimele locuri unde poti cere sfaturi cu privire la asa ceva.

    Deja au aparut sfaturi pretioase de tip clasic: "1200/1500 de euro, daca-ti permiti". Intr-o tara cu salariul minim de 250 de euro, unii viseaza cai verzi pe pereti si televizoare de 1500 de euro.

  7. #87 SP
    Member ymess's Avatar
    Nu trebuie sa fim rautaciosi, daca unii au 1500 de euro sa dea pe TV sa dea (eu daca as putea sa arunc cu atatia bani nu as lua un high end ca dupa un an doi sa fie in urma, ci as lua un low-end care sa il schimb regulat, tehnologia pare sa avanseze rapid).
    Ideea e, am incercat pe Reddit dar nu am nicio sansa cu toxicitatea de acolo. E la urma urmei 4K vs 1080p diferenta doar la detalii? Adica daca te dai 1-2 metri mai in spate e aceeasi experienta? La alte scenarii un 4K e clar peste, dar in gaming pe un tv mare e aceeasi experienta?

    De aici tind sa cred, 60fps, si 1080, 1440p ar fi suficient. Prefr un 1080p pretentios cu raytracing si nebunii decat un 4K sarac.
    Sau nu stiu, eu nu am vazut in realitate comparatia, e cineva care s-a jucat in true 4K incat sa vada diferenta mare?

  8. #88 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Pentru mine diferenta intre 4K si 1080p devine foarte evidenta pe display-uri incepand de la 55", pe cele de 65" cu atat mai mult.

    Dar tot prefer 1080p 60FPS in loc la 4k 30FPS.

  9. #89 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by ymess View Post
    Nu trebuie sa fim rautaciosi, daca unii au 1500 de euro sa dea pe TV
    Nu am dorit sa sune deloc rautacios, iar daca cineva se simte lezat, sa-mi fie cu iertare. Din partea mea - cine isi permite - sa dea si 4-5000 de euro pe un TV, cate unul pentru fiecare camera + hol si WC.

    Numai ca uneori rebuie sa tinem cont (si) de realitatile economice ale Romaniei. Chiar nu vad de ce as cheltui 250-350€ pe o consola, iar pe un televizor 1500€.

    Banii aia ii investesc mai bine in jocuri. Pana la urma sunt gamer, nu consumerist care admira televizoare.

  10. #90 SP
    Junior Member fylipdan's Avatar
    Cred ca o sa astept PS5 Pro. Sunt foarte multumit deocamdata de al meu PS4 Pro si de PC.
    Nu ma astept la mari progrese generatia asta in materie de jocuri. Vor fi 40% remastered, 40% rebooturi, si restul 20% inovatii.
    N-am de de ce sa ma plang, noi gamerii am fost binecuvantati din plin in ultimii ani. Happy life!!!

  11. #91 SP
    Member codpin's Avatar
    De unde pana unde ai scos tu procentele alea? In primul rand nu vor mai fi remasters pentru ca acum jocurile de PS4 vor fi compatibile cu PS5. Maxim vor scoate un patch sau un enhanced edition, din care poate cateva vor avea si editie fizica dar de la asta si pana la 40% e cale lunga.

    Cat despre remakes (gen Demon's Souls) iar nu stiu de unde ai scos procentul ala. Pe generatia PS4 cred ca poti numara pe degete cate remakes au fost.

    Nu am nimic impotriva sa astepti PS5 Pro, din partea mea poti sa astepti si PS7, dar argumentele tale sunt invalide. Si asta mai ales inainte sa se lanseze consola.

    Zi si mie numerele la loto de sapt viitoare daca tot te plimbi prin timp si spatiu, macar faci un bine

  12. #92 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Nici nu au lansat consola și deja au anunțat remaster la Spiderman. Iti da de gândit.

  13. #93 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Apreciez pasiunea unora pt noile console! atatea zeci de pagini de luat la puricat pe fiecare in parte , ce-au manetele , ce-au consolele. Pt mine unul pana nu am exclusivele SONY : Horizon Zero FW , GoW Ragnarok , nu vad motiv pt care as cumpara PS5-ul. Morales si Dead Souls ala nu ma pasioneaza. Cand vor veni cu un AAA exclusiv pe PS5 (fara remakes) cumpar consola si gata, fara alte discutii !

  14. #94 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Demon's Souls*. Dar pot sa inteleg punctul tau de vedere, eu unul ma joc pe consola destul de des si am sa ma bucur de fiecare mic upgrade adus la jocurile deja disponibile pe ps4, also no mas elicopter sub tv , sa speram.

  15. #95 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Da man , fiecare le stie pe ale lui ! Permite-mi sa astept PS5 God of War :R Limited Edtition ! . PS : I-am zis DS intentionat !

  16. #96 SP
    Member ymess's Avatar
    Reconsider si eu. Generatia curenta daca nu ai un tv 4k super ok nu cred ca se va simte diferenta mare prea curand. Foarte posibil dupa un an sa fie un must have.

  17. #97 SP
    Member clax_117's Avatar
    Poate ca nu se va simti imediat o diferenta prea mare daca treci la PS5 de la un PS4 Pro. In cazul meu, cu un Ps slim, care a “scartait” serios in ultimele jocuri lansate, abia astept sa vad puterea noii generatii. Desi nu detin un tv perfomant, pentru mine conteaza mai mult fps-urile decat rezolutia.

  18. #98 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ymess View Post
    Reconsider si eu. Generatia curenta daca nu ai un tv 4k super ok nu cred ca se va simte diferenta mare prea curand.
    Crezi ca TV-ul este cel care iti ofera chiar si 20x faster loading times? Sau care iti da upto 120Hz? Sau care iti ofera better experience overall? De la sunet, pana la functii mai smart (gen buton de share dedicat, better haptic feedback, better 3d sound). Nu e totul doar despre rezolutie... am amici cu super PC-uri care inca joaca in 1080p, dar nici nu vor sa auda de ceva sub 120FPS...

  19. #99 SP
    Member ymess's Avatar
    De acord cu fpsul. Dar eu nu cred in gimmicks. Cred ca orice around 1080p e good enough, tot ce e peste zic sarumana (am jucat Ryse in 900p si arata bestial). Dar chestii precum HDR, RTX si alte nebunii strict grafice ma refer vor conta. Parerea mea, conteaza si acum intr-o masura, dar tot departe de ce ar trebui sa ne astepte. Pe hartie avem minim x5 putere extra, avem x5 better quality? Cand dau 500 € pe o jucarie noua vreau sa raman cu gura cascata. Si ma astept ca va dura cateva luni - un an incat sa avem next gen games comportandu-se next-gen.

    LE: pe principiul asta am mers si cand am trecut de la 360 la One. Am jucat jocuri old gen un an de zile, a fost diferenta, dar nu mi s-a parut huge din prima. Nici nu mi-am propus sa imi cumpar atunci consola noua, dar dupa nu stiu cate luni un an a fost o promotie limited time la Emag, si am zis de ce nu. La fel o sa procedez si acum.

  20. #100 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai daca la 500 Euro vrei sa ramai cu gura cascata, cei care dau 1500 Euro doar pe o placa video cum ar trebui sa fie? La fel si cei care au sisteme de gaming de peste 4-5000 Euro... Eu unul cred ca ai asteptari prea mari de la o consola IEFTINA. Vorba aceea, un telefon bun in ziua de azi, costa de 2x mai mult, si peste un an-doi e useless.

    Also, de unde ai partea aceasta cu "avem x5 putere extra"? PS4 Pro avea 4.2Tflops, PS5 va avea vreo 10.2Tflops. Xbox One X era pe la 6Tflops, Xbox Series X vine cu 12Tflops. Saltul "pe hartie" ar trebui sa fie undeva la x2, in niciun caz x5. Si sa nu uitam ca trecerea de la 1080p la 4K inseamna 4x 1080p, strict matematic, ca si rezolutie. Vin avantajele M.2-ului, dar asta ajuta fix la partea de faster loading, nu creste puterea de procesare. Nici RAM nu avem x5, sau CPU. La naiba, nici macar x2 nu sunt. Dar, suficient pentru un upgrade mult asteptat de consolisti.

    In rest, nu e rau ca rezisti sa astepti un an sa iei o consola noua. Probabil asta te salveaza de a trece prin primele batch-uri, care pot avea probleme. Like they did in the past. Dar ca bani salvati... sa fim seriosi, sa astepti un an pentru maxim 100 Euro diferenta, e prea mult pentru majoritatea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast

Similar Threads

  1. E3 2020 By lukecelmare in forum Console Club
    Replies: 114 Last Post: 10-09-2020, 19:30
  2. Replies: 1 Last Post: 31-12-2013, 12:00
  3. Replies: 22 Last Post: 30-10-2013, 20:12
  4. Ce consola next-gen vei cumpara? By MonkY in forum Polls
    Replies: 118 Last Post: 09-08-2013, 23:44
  5. De unde as putea achizitiona ?? By Soky-BUm in forum Nintendo Wii
    Replies: 1 Last Post: 27-07-2009, 19:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts