Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cum a fost 2009 pentru consolisti ?

Voters
160. You may not vote on this poll
  • Nota 10 - Super jocuri, anul ideal pt. console

    42 26.25%
  • Nota 9 - Inca un pic si se atingea perfectiunea

    59 36.88%
  • Nota 8 - Cateva titluri dezamagitoare

    34 21.25%
  • Nota 7 - Cred ca se putea un pic mai bine

    21 13.13%
  • Nota 6 - Slab, ma asteptam la mai mult

    3 1.88%
  • Nota 5 - Sub orice critica. Trec pe PC

    0 0%
  • Nota 4 - Cel mai slab an pt. console...

    1 0.63%
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 27

Thread: Cum a fost anul 2009 pentru consolisti ?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Cum a fost anul 2009 pentru consolisti ?

    Daca am avut poll pentru 2008, e clar ca trebuie sa avem si pentru 2009, nu ? Prin urmare haideti sa aflam ce nota primeste anul 2009 de la consolisti. Daca va puteti detalia si raspunsul, ar fi perfect. Multumiri si sa ne vedem intr-un 2010 mult mai bun !

  2. #2 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Aw crap. M-am gandit la jocurile care au iesit si am dat nota 10. Am uitat de jocurile care vor iesi: GoW3, FFXIII, Arkham Asylum 2... God dammit trebuia sa-i dau 9 !

  3. #3 SP
    Member Snoopz's Avatar
    2009-nota 9 ..speram ca in 2010 sa fie data nota 10
    titluri bunicele,colectia a evoluat ... aproape de perfectiune

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Lasa ca si eu am stat in dubiu daca sa-i dau 9 sau 10. Mai ales ca daca stam si ne gandim bine, a fost totusi un an de criza. Si cu toate acestea, am avut parca mai multe titluri bune decat in 2008. Si cum in 2008 i-am dat tot 9... Eh, nu pot decat sa sper ca in 2010 iesim din criza si e si mai bine in domeniul de gaming...

  5. #5 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Anului 2008 i-am acordat nota 8, din pricina catorva titluri dezamagitoare. Anul 2009 a avut si el parte de cateva titluri care nu s-au ridicat asteptarilor dar a abundat in jocuri bune si foarte bune. Asadar, anul asta primeste nota 8,5 spre 9. Sper ca 2010 sa fie si mai bogat in jocuri bune, sa-i pot acorda de la 9 in sus

  6. #6 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Gaming at it's best. Uncharted 2, Batman: Arkham Asylum, Killzone 2, 'nuff said.

  7. #7 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Pentru mine ordinea este urmatoarea:

    2007 - 10/10 clar. Au aparut o groaza de IP-uri noi (Assassin's Creed, Mass Effect, BioShock, Rock Band, Portal, Uncharted, Resistance), seriile au fost schimbate total inspre bine (Call of Duty 4, Team Fortress 2). Nu mai vorbesc de Super Mario: Galaxy, Halo 3, Forza Motorsport 2 si multe altele.

    2008 - 8.5/10. Dupa prea mult bine urmeaza si o mica cadere. L-as numi anul sequelurilor. Printre acestea s-au remarcat in special Metal Gear Solid 4, Fallout 3, Gears of War 2 si GTA IV. Au fost si unele IP-uri noi, unele chiar bune, dar pot fi ridicate la rangul celor deja mentionate (Dead Space, Mirror's Edge, etc.).

    2009 - 7.5/10. Un an OK, cu unele jocuri bune, dar marcat de criza economica ce afecteaza lumea. A fost anul concedierilor, anul inchiderii studiourilor, anul falimentelor (see Midway) si asa mai departe. In materie de jocuri propriu-zise, ne putem mandri cu Uncharted 2 care a impins granitele jocurilor mai departe, Batman: AA, care ne-a dovedit ca supereroii pot face jocuri bune si Modern Warfare 2 care desi a fost un joc foarte bun, hype-ul si vanzarile imenese au fost cladite pe imensul succes pe care l-a avut Call of Duty 4. Pe langa acestea mai putem aminti si Killzone 2, Dragon Age: Origins si Episodes from Liberty City.

  8. #8 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Dupa parerea mea, anul 2009 a fost la fel de bun ca si 2008.. ca si 2007 si tot asa . Am vrut sa ne credem niste luptatori neinfricati cu implanturi cibernitice, ni s-a implinit dorinta, l-am luat pe Nathan Spencer si am tabacit bine de tot cu al sau brat bionic fundurile inamicilor in Bionic Commando. Daca, nu suntem atrasi prea mult de viitorul plin de tehnologie si suntem mai mult atrasi de cautatul de comori, cea a lui Marco Polo in special, dorinta ne-a fost implinita si Nathan (Drake, de data aceasta) a patruns in consolele noastre icantandu-ne ochii cu o grafica impresionanta dar si un gameplay pe masura, iar pentru cei cu tendinte spre stealth killing, Assassin's Creed 2 este o aventura de neuitat!

    Daca suntem tragatori de elita, pustile noastre nici anul acesta nu au prins deloc praf, ba dimpotriva tevile le-au fost destul de bine incinse, impuscand Helghan mai ceva ca in Al Doilea Razboi Mondial, sau intr-un mic "preview" a cum ar putea arata Al Treilea Razbel, am impuscat soldatei rusi sau alte natii in Modern Warfare 2. Si sa nu mai spun de camaraderia si devotamentul de care dam dovada in Halo ODST.

    Supereroii copilarie noastre au prins viata si anul acesta in jocuri de-a dreptul excelente ca Batman Arkham Asylum sau Marvel Ultimate Alliance 2, jocuri ce nu numai ca ne-au facut sa ne punem in pielea personajelor noastre preferate dar au ridicat si stacheta pentru jocurile de acest gen destul de sus.

    Nici anul acesta "simpaticii" zombie nu au fost lasati sa isi doarma in tihna Somnul Etern, nici pe departe. Si-au sapat drum din mormintele lor si ne-au atacat ecranele in jocuri ca Resident Evil 5 sau Left 4 Dead 2.

    Pasionatii de fightere nu au fost nici ei uitati fiind mai mult decat fericiti, rupand manetele joystickurilor in jocuri ca Street Fighter 4 sau Tekken 6.

    De simulatoare nici nu mai incape vorba, prinzand aripi intr-un un nou titlu destul de dragut si anume Hawx (cu toate ca nu e chiar un simulator aviatic pur e facut de romani, trebuie sa ne mandrim si noi cu ceva nu?) , Forza 3 stand pe un tron destul de inalt privind catre alte simulatoare auto, iar cei care au sportul in sange si-au putut privii idolii pe terenul virtual, devenind adevarati campioni.

    Rusine sa-mi fie!, am uitat chiar jocurile mele preferate si anume RPG-urile. Anul asta cu toate ca nu a fost prea bogat in astfel de jocuri, cele care au fost vor ramane in sufletele noastre de gameri mult timp de acolo. Dragon Age Origins sau Demons Soul's fiind niste experiente de neuitat. Pentru cei ce prefera un RPG mai rapid (va dati seama cat de rapid, fiind un shooter) Borderlands este o optiune destul de placuta

    Eu zic sa ii dam nota 9, pentru a putea lasa intotdeauna loc de mai bine!


    Disclaimer:

    Daca am omis vreun joc, imi cer scuze, nu am vrut sa fac asta, sper sa imi fie cu iertare , cat despre greselile gramaticale, daca sunt, treceti peste ele fiindca sunt cam obosit in momentul asta si oameni suntem iar a gresi e omeneste

  9. #9 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    I-am dat 9 pentru ca desi a stat destul de slab ca numar de jocuri la categoria RPG, au fost mult mai putine dezamagiri ca in 2008.
    Dragon Age a fost superb, dar numai cat imi aduc aminte de Fable 2

    Din pacate insa, 2010 nu se anunta ca fiind mai bogat la acest capitol, insa vine cu Final Fantasy XIII si cred ca va compensa.

  10. #10 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Din punctul meu de vedere a fost super ca titluri. Uncharted 2, R.E.5, S.F.4, MW2 si multe multe altele. Can't wait 2010 games.

  11. #11 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Am dat 9, dar numai datorita faptului ca 2010 va fi un an de 10 din punctul meu de vedere. Abia astept FF13, GT5, GOW3, Heavy Rain, Battlefield: Bad Company 2, Dante's Inferno, The Last Guardian, Castlevania: Lords of Shadow, etc., etc.

  12. #12 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nota 9, din cauza multor titluri amanate si cateva dezamagiri. Pentru fanii FPSurilor, action-adventure si fighting a fost un an foarte bun. Au fost cateva RPGuri bune, dar nu prea multe. Genul horror a fost absent, cel putin pe PS3. Wii a primit jocuri survival-horror multe si bune, dar pe PS3 si X360 au lipsit.

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Genul horror a fost absent, cel putin pe PS3
    Cum a fost absent ? Resident Evil 5, F.E.A.R. 2, Silent Hill Homecoming, SAW... nu mai stiu, parca mai erau 2-3 titluri. Fata de Xbox 360, cred ca doar Left4Dead lipseste... nu ?

  14. #14 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cum a fost absent ? Resident Evil 5, F.E.A.R. 2, Silent Hill Homecoming, SAW... nu mai stiu, parca mai erau 2-3 titluri. Fata de Xbox 360, cred ca doar Left4Dead lipseste... nu ?
    Am uitat de ultimele 2, iar primele 2 nu mi s-au parut asa horror.

  15. #15 SP
    Member HawK's Avatar
    Nota 9
    Eu cred ca 2010 o sa fie mult mai bun , mai ales ca va avea un inceput puternic !

  16. #16 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Personal, anul 2009 a fost de nota 10. Au fost foarte multe titluri cat sa nu ma lase mai mult de 2 zile fara sa ating gamepad-ul. Toate jocurile pe care le-am jucat, le-am terminat fara stres, la unele am facut chiar si platina, deci am fost foarte satisfacut. Am avut Killzone 2, RE5, The Chronicles of riddick, Infamous, Batman, Uncharted 2, Borderlands, Dragon AGE (WOW), AC2, The Saboteur, MW2, s.a.m.d. 100% satisfacut

  17. #17 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Pentru mine ordinea este urmatoarea:

    2007 - 10/10 clar. Au aparut o groaza de IP-uri noi (Assassin's Creed, Mass Effect, BioShock, Rock Band, Portal, Uncharted, Resistance), seriile au fost schimbate total inspre bine (Call of Duty 4, Team Fortress 2). Nu mai vorbesc de Super Mario: Galaxy, Halo 3, Forza Motorsport 2 si multe altele.

    2008 - 8.5/10. Dupa prea mult bine urmeaza si o mica cadere. L-as numi anul sequelurilor. Printre acestea s-au remarcat in special Metal Gear Solid 4, Fallout 3, Gears of War 2 si GTA IV. Au fost si unele IP-uri noi, unele chiar bune, dar pot fi ridicate la rangul celor deja mentionate (Dead Space, Mirror's Edge, etc.).

    2009 - 7.5/10. Un an OK, cu unele jocuri bune, dar marcat de criza economica ce afecteaza lumea. A fost anul concedierilor, anul inchiderii studiourilor, anul falimentelor (see Midway) si asa mai departe. In materie de jocuri propriu-zise, ne putem mandri cu Uncharted 2 care a impins granitele jocurilor mai departe, Batman: AA, care ne-a dovedit ca supereroii pot face jocuri bune si Modern Warfare 2 care desi a fost un joc foarte bun, hype-ul si vanzarile imenese au fost cladite pe imensul succes pe care l-a avut Call of Duty 4. Pe langa acestea mai putem aminti si Killzone 2, Dragon Age: Origins si Episodes from Liberty City.
    Foarte bine punctat, nota 8 am ales.

  18. #18 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Nota 9, jocuri foarte bune: Uncharted 2, Killzone 2, Batman AA, Assassin's Creed 2, Infamous, Resident Evil 5 insa se putea si mai binevroiam Mafia II X.X

  19. #19 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Nota 9..titluri foarte bune..dar ..criza asta

  20. #20 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Eu sunt curios cum de a dat "mamutu" nota 4. Poate iese la suprafata si cu niste argumente care sa-si justifice nota.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 24 Last Post: 12-01-2015, 12:21
  2. Replies: 36 Last Post: 27-03-2013, 22:06
  3. Ce va insemna anul 2011 pentru consolisti? By hibrid13 in forum Hot Story
    Replies: 5 Last Post: 10-02-2011, 12:18
  4. Anul 2008 pentru consolisti By HeinekeN_ in forum Console Club
    Replies: 18 Last Post: 18-01-2009, 22:54
  5. Cum a fost 2008 pt. consolisti ? By MonkY in forum Polls
    Replies: 31 Last Post: 02-01-2009, 12:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts