Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cate jocuri cumperi anual?

Voters
131. You may not vote on this poll
  • Intre 10 - 20 de jocuri retail

    43 32.82%
  • Intre 20 - 50 de jocuri retail

    19 14.50%
  • Peste 50 de jocuri retail

    8 6.11%
  • Intre 10 - 20 de jocuri format digital

    15 11.45%
  • Intre 20 - 50 de jocuri format digital

    3 2.29%
  • Peste 50 de jocuri format digital

    5 3.82%
  • Merg pe Game Pass / Ultimate

    18 13.74%
  • Merg pe PS Now / PS Plus

    26 19.85%
  • Sub 10 jocuri...

    43 32.82%
Multiple Choice Poll.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Cate jocuri cumperi anual?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Cate jocuri cumperi anual?

    Hmm, long time no vote! Prin urmare, hai sa incercam un nou poll, dar il facem ceva mai special. Incercam sa estimam cam cate jocuri achizitionam periodic (m-am gandit ca anual ar fi cel mai OK, avand in vedere ca avem luni "moarte" si luni cand apar tone de jocuri bune), atat digital cat si retail. Puteti selecta multiple optiuni fara probleme. Ca de obicei, voturile nu vor fi publice... so no worries, your wife/gf/mother will not see this!
    Attached Images Attached Images games.jpg

  2. #2 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Cam generoase optiunile Cred ca trebuie adaugate si niste variante cu 1-10 jocuri.

  3. #3 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Am cumpărat foarte multe jocuri in ultimii 6 ani la care am mai adăugat GamePass și PS Plus, am un backlog uriaș.
    Anul asta am luat 5 jocuri, Cyberpunk CE iar restul digital dar nu cred ca o sa mai cumpăr vreun joc prea curând.
    Ce vroiam sa mai cumpăr/încerc ajunge după un timp pe GamePass/PS Plus.

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Trebuie sa recunosc ca Game Pass imi satisface majoritatea nevoilor in materie de gaming, deci ramane sa cumpar tot ce ma intereseaza si nu este in Game Pass (mostly jocurile de PS).
    Asa ca da, o optiune de 1-10 jocuri, mai ales cand avem optiunea sa alegem si Game Pass ar fi utila.

    Cat de jocuri cumparate, fizic nu mai iau decat la super reducere sau ceva editii mai speciale. In rest, prefer sa iau digital cu cine am share account pe PS sau Xbox, iar asa pretul unui joc, chiar si day 1, este la jumatate.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Prototype93D View Post
    Cam generoase optiunile Cred ca trebuie adaugate si niste variante cu 1-10 jocuri.
    Am adaugat varianta "sub 10 jocuri".

  6. #6 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Ce să mai spun. Cumpar jocuri retail pe fond emotional... Am 8 inca sigilate. 😐

  7. #7 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Am adaugat varianta "sub 10 jocuri".
    Chiar ma uitam dupa asta cu “ sub 10 jocuri lunar” si n-o gaseam !

  8. #8 SP
    Member felixanu's Avatar
    Cam 30 pe an, digitale și fizice. De ceva timp au început să-mi placă jocurile fizice cu steelbook. Chiar mă gândesc să încep să le colecționeaz.

  9. #9 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Nu am mai cumparat un joc fizic de PS4, de un an si ceva de la Mafia Trilogy.Restul le vreau pe PS5, oricum sub 10 pe an cumpar.

  10. #10 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by felixanu View Post
    Cam 30 pe an, digitale și fizice. De ceva timp au început să-mi placă jocurile fizice cu steelbook. Chiar mă gândesc să încep să le colecționeaz.
    Asigura-te ca ai coditii bune pentru ele ca sa nu le gasesti ruginite in 10 ani. Si chiar si asa, posibil sa apara probleme. Eu nu spun sa nu le colectionezi (sunt frumoase), dar sa te informezi bine ce presupune.

    Eu am avut cateva si desi am avut foarte mare grija de ele, tot am gasit fine zgarieturi (nu prea inteleg cum, caci nu am prea umblat la ele. am inteles ca si altii au problema asta) ...

  11. #11 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Pana in prezent am cumparat doar 3 jocuri, 2 fizice si 1 digital. Slabut, avand in vedere ca mai aveam ceva jocuri, 5 la numar, din toamna-iarna anului trecut ce nu ajunsesem sa le joc. Deh, timpul asta nu este suficient.

  12. #12 SP
    Member eneea's Avatar
    De cand cu gamepass nu prea am mai dat banii pe jocuri, mai ales din lipsa de timp si ca putine jocuri merita cumparate. Cand apre ceva de From Software sau un nou Monster Hunter le iau day one si bag cateva sute de ore in ele, deci ma tin cateva luni bune.

  13. #13 SP
    Junior Member Az0t's Avatar
    Eu am exagerat puțin cu jocurile... adica am cumpărat in 3 luni peste 200 jocuri fizice (ps4/ps5 și xbox one/series), deci nu va simțiți vinovați dacă ați cumpărat mai multe jocuri decât trebuie, pentru ca eu unul I have no regrets ... and no money

  14. #14 SP
    Junior Member JDoe83's Avatar
    În ultimele 3 luni mi-am luat 10 jocuri pe steam între 5-10 € bucata, pentru boosteroid. O să mai iau vreo 2 tot așa pe anul ăsta și ps plus essential pe 12 luni de black friday.

  15. #15 SP
    Member Snake's Avatar
    Daca pana acum mergeam pe 75% retail si 25% digitale cred ca de anul acesta voi merge spre 25% retail si 75% digitale. Iar la anul nu se stie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cumperi online si ajuti ConsoleGames! By MonkY in forum Help Desk
    Replies: 47 Last Post: 01-04-2023, 18:17
  2. Replies: 7 Last Post: 21-09-2021, 08:03
  3. Replies: 13 Last Post: 04-06-2015, 20:59
  4. Replies: 38 Last Post: 18-07-2014, 12:06
  5. Replies: 52 Last Post: 29-12-2010, 16:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts