Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Citesti cartile ce insotesc jocurile?

Voters
109. You may not vote on this poll
  • Da, inainte de ajuca.

    41 37.61%
  • Da, cand apuc.

    44 40.37%
  • Doar daca ma impiedic de carcasa.

    13 11.93%
  • Nici vorba, consum jocul. Cititul nu e o prioritate.

    11 10.09%
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 46

Thread: Cititi cartile ce insotesc jocurile?

  1. #1 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar

    Post Cititi cartile ce insotesc jocurile?

    Poate unii o considera o intrebare inutila, dar constat cu suprindere ca atat eu cat si altii nu citesc deloc cartea jocului.

    Spre exemplu, joc Resistance 2 de 3 luni, dar doar ieri am vazut din greseala cartea ce il insoteste. Super interesanta, facuta ca o pagina de ziar din anii 50, cu articole despre situatia din perioada respectiva. Chiar placut surprins, si e si lunga.

    Abia apoi am observat ca si altele au carti interesante, plus sfaturi (pe care nici nu le cunosteam) cum sa joci la unele.

    Obisnuiesc sa bag discul, si sa pun cutia deoparte. De acum insa, voi incerca inainte sa introduc discul sa citesc cartea inainte. Poti avea surprize placute

    Spor la citit.

  2. #2 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    parca sa mai facut un thread asemanator

    eu personal citesc manualul inainte sa incep jocul ,pentru mine face parte din placerea pe care o am ca am cumparat jocul...

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu.

  4. #4 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Poate unii o considera o intrebare inutila, dar constat cu suprindere ca atat eu cat si altii nu citesc deloc cartea jocului.

    Spre exemplu, joc Resistance 2 de 3 luni, dar doar ieri am vazut din greseala cartea ce il insoteste. Super interesanta, facuta ca o pagina de ziar din anii 50, cu articole despre situatia din perioada respectiva. Chiar placut surprins, si e si lunga.

    Abia apoi am observat ca si altele au carti interesante, plus sfaturi (pe care nici nu le cunosteam) cum sa joci la unele.

    Obisnuiesc sa bag discul, si sa pun cutia deoparte. De acum insa, voi incerca inainte sa introduc discul sa citesc cartea inainte. Poti avea surprize placute

    Spor la citit.
    Always! In momentul in care am primit jocul PRIMUL lucru pe care-l fac este sa puric pana la sange cartea deoarece in marea majoritate a situatiilor se gasesc informatii priceless inauntru. Pe de alta parte imi ofera un sentiment de legalitate oarecum deoarece intr-o vreme ma jucam pe pc si ma foloseam doar de crackuri(NOT ANYMORE!). Carticica aceea parca aduce o aura de veritabilitate jocului, so it's not just the content....

  5. #5 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by GeoGcX View Post
    Always! In momentul in care am primit jocul PRIMUL lucru pe care-l fac este sa puric pana la sange cartea deoarece in marea majoritate a situatiilor se gasesc informatii priceless inauntru. Pe de alta parte imi ofera un sentiment de legalitate oarecum deoarece intr-o vreme ma jucam pe pc si ma foloseam doar de crackuri(NOT ANYMORE!). Carticica aceea parca aduce o aura de veritabilitate jocului, so it's not just the content....
    da, imi place cum spui, "sentimentul de legalitate", de retinut

  6. #6 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    I read it. In marea parte a timpului cat se instaleaza jocul pe HDD (post-NXE) sau las jocul in meniu 2-3 minute sa termin cartea.

  7. #7 SP
    Member cloud's Avatar
    da, citesc cartile. unele cum ar fi cele de la baldur's gate sunt o poveste in toata regula.

  8. #8 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Cea mai atractiva carte, imo, a venit cu MetalGearSolid4 unde ai introducerea, game hints, fighting tips alaturi de informatii utile privind MetalGearOnline sub forma unui artwork ca in comic books. Mi-a facut mare placere sa trec prin ea cat timp se instala jocul.

  9. #9 SP
    Member collector's Avatar
    DA - Mass effect , am citit cartile dupa ce am terminat jocu

  10. #10 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by GeoGcX View Post
    Cea mai atractiva carte, imo, a venit cu MetalGearSolid4 unde ai introducerea, game hints, fighting tips alaturi de informatii utile privind MetalGearOnline sub forma unui artwork ca in comic books. Mi-a facut mare placere sa trec prin ea cat timp se instala jocul.
    da pe aia am citit-o si eu, doar pt ca dura instalarea 15 min, si se repeta faza cu instalatul parca de 4 ori pe parcursul sp.

  11. #11 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    tot asa captivanta mi s-a parut cartea care a venit cu GTA IV. Fiind primul meu joc pe PS3 (bundle) stiu ca am rasfoit-o fix in momentul in care am deschis cutia, am renuntat a ma uita peste manualul de ps si am luat harta liberty city-ului si am analizat-o, am citit despre sectoarele orasului si PoI. Sincer, un joc nu mi se pare complet fara sa aiba un mic infobook inauntru ba chiar zic ca-i mareste valoarea.

    offtopic: din momentul in care ai achizitionat primul joc, there's no turning back stupid drug

  12. #12 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    cand apuc

  13. #13 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    O citesc in metrou pana ajung acasa de obicei.

  14. #14 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Da si nu... depinde. De obicei da, mai ales daca am impresia ca imi scapa vreu combo, sau nu am inteles ceva...

  15. #15 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by sekhemet View Post
    parca sa mai facut un thread asemanator

    eu personal citesc manualul inainte sa incep jocul ,pentru mine face parte din placerea pe care o am ca am cumparat jocul...
    Same here. Inainte de a savura jocul propriu-zis, ma delectez cu manualul.

  16. #16 SP
    Senior Member huber's Avatar
    dupa ce termin jocul

  17. #17 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Citesc manualul ca o lectura intre 2 titluri. Ma mai distrez cu dispunerea ciudata a unor functii ("cat m'am chinuit sa il gasesc pe asta si era in manual") sau ma distrez cu brosura de tip pamflet (GTA 4, anyone? ). Niciodata inainte sa termin jocul.

  18. #18 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Eu nu citesc,imi place sa descopar singur chestiile din joc.Dar o rasfoiesc cand cumpar jocul,poate e ceva strecurat pe acolo.

  19. #19 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    De cele mai multe ori apuc sa citesc manualele la ceva vreme dupa achizitia jocului. Vad ca 40% au votat ca mine. Intrebarea mea este urmatoarea: de ce punem accent atat de mult pe carticica atunci cand cumparam jocuri SH, daca nu le citim ? (din toate tranzactiile mele, intotdeauna am intrebat si am fost intrebat daca jocurile au manual/carcasa).

  20. #20 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Eu mereu..cum deschid carcasa..da-l "drq" de disc...iau carticica si ma uit la ea..Asta e farmecul cand iei jocul original..mai ales jocurile care au informatiile puse intr-o poveste...De ex. la MGS 4...iti arata tot ce poti sa faci prin BENZI DESENATE

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 9 Last Post: 27-08-2014, 18:16
  2. Replies: 7 Last Post: 01-07-2010, 17:08
  3. Cartile God of War anuntate ! By DJ_Andrei in forum Console News
    Replies: 25 Last Post: 17-07-2009, 00:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts