Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cum vi se pare dificultatea din jocurile recente?

Voters
108. You may not vote on this poll
  • Sunt prea usoare. Nici pe "hard" nu ma stressez.

    19 17.59%
  • Dificultatea "normal" sau "medium" mi se pare super OK.

    70 64.81%
  • Prea grele. Incep tot timpul pe "easy" sau "beginner".

    9 8.33%
  • Nightmare, Infernal & Impossible sunt numele mele mici.

    5 4.63%
  • Nu conteaza dificultatea. Ma joc doar multiplayer!

    5 4.63%
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Cum vi se pare dificultatea in jocurile recent lansate?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Cum vi se pare dificultatea in jocurile recent lansate?

    La recomandarea lui Tudoran, vine un nou poll (cel vechi a stat cam mult timp in top totusi). De data aceasta, ca tot se termina anul, hai sa vedem cum vi se pare dificultatea in jocurile lansate in 2012. Postati va rog si de ce :)

    Eu unul il incep pe normal/medium de obicei... si doar daca mi-a placut jocul extrem de mult atunci mai fac o trecere pe nivel mai greu. Ca regula am doar chestia cu: Never select Easy! :evil:

  2. #2 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    De obicei aleg normal/medium sau hard. Vreau sa ma bucur de poveste/gameplay dar nu vreau nici sa trec ca prin branza prin el.

  3. #3 SP
    Member Hitman's Avatar
    Aici mai depinde si de skill-ul fiecaruia. Ca si incepator pe ps3, joc pe normal si ma descurc. Mai mult ca sigur "veteranilor" li s-ar parea prea usor asa.

  4. #4 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    In general joc multiplayer, dar la single player fac la fel ca Monky: termin jocul pe medium si daca ma tine ocupat incerc si pe hard(asta in general). La shootere daca duce PC-ul(sau rasnita, depinde cum vreti sa il considerati ) un framerate de peste 35-40 fps-uri sar la hard sau o dificultate mai mare. Un exemplu rau este Medal of Honor 2010. L-am incercat pe hard din prima incercare si deabia ca am murit de cateva ori pana am terminat jocul.

  5. #5 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    In principiu incep toate jocurile pe normal nu e nici prea prea nici asa si asa

  6. #6 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Singurul joc pe care l-am jucat pe toate dificultatile, easy -> god (hard as f***), a fost God of War Chains of Olympus pe PSP. Restul pe normal.

  7. #7 SP
    The Insane One Telperion's Avatar
    Fiind un achievement/ trophy hunter, incep pe hard de cele mai multe ori ca sa scutesc inca un run

  8. #8 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Eu joc de obicei pe dificultate medie.Imi place sa joc relaxat si sa incerc pe cat posibil sa inteleg povestea.Nu sunt nici un achievement hunter deci dificultatea veteran sa zic nu ma atrage.Pe Hard mai joc cateodata dar si asta destul de rar.

  9. #9 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Eu tot joc pe easy sau chiar very easy (daca exista). Si tot mi se par grele jocurile, nu neaparat tot, dar unele faze ma dispera. Problema e ca dificultatea easy nu-i gandita deloc cum trebuie, am mai discutat asta in alt thread. La unele jocuri care mi-au placut mult (seria Uncharted, seria Killzone, X-Men Wolverine, etc) am incercat sa joc si pe hard si ce sa vezi... era un pic mai greu, dar la fazele cruciale (bosi in special) nu era nicio diferenta. Dar nimic, absolut nimic in plus, fix la fel.

  10. #10 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Eu de obicei incep jocurile pe easy, vreau sa ma relaxez si sa inteleg povestea. Le incep pe dificultate mai mare pe cele le-am mai jucat o data sau pe cele care imi plac foarte mult (Uncharted, MGS, GoW).

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Cum vi se pare dificultatea in jocurile recent lansate?

    Joc doar pe normal, ce e prea usor...iar ce este prea greu nu ma lasă sa ma relaxez

  12. #12 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Optiunea 4 nu se leaga mai deloc cu intrebarea, ar fi fost raspuns la ''pe ce dificultate jucati?''.

    Anul asta imi amintesc sa fi terminat doar 3 jocuri, Max Payne 3, Hitman:A si Far Cry 3. Din astea 3 doar hitman-ul pot spune ca a avut o dificultate corecta, imi place sa incep jocurile pe cea mai mare din prima. Consider ca de vreo 5-6 ani jocurile sunt mult prea usoare, cei care le fac doresc sa se adreseze unui public cat mai larg si ezita sa faca si o optiune de dificultate corecta, sa luam FC3 de exemplu, pe cea mai inalta dificultate ca sa mori trebuie sa incasezi ~9 gloante iar daca apesi Y in 2 secunde isi reumple viata, serios? vreun veteran pe aici care-si aminteste de ''I am Death incarnate!''?

  13. #13 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    majoritatea jocuriilor din ziua de azi sunt usoare pe normal..iar pe hard/very hard sunt mai grele artificial datorita AI-ului(health mai mare el,health mai mic tu,val mai mare de inamici,scriptare)...nu mai e ca odinioara cand prezenta challenge-uri in materie de tactica.

    PS Sa nu mai vorbim de prostia cu regenerating health..

  14. #14 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Mi-am amintit acum inca un joc corect la dificultate, Chronicles of Riddick Assault on Dark Athena & Escape from Butcher Bay.

  15. #15 SP
    Member Mariush's Avatar
    in general joc pentru poveste, asa ca prefer varianta easy (rareori medium). Doar atunci cand rejoc prefer sa incerc varianta de dificulatate mai ridicata (de obicei normal, rareori hard). Nu sunt adeptul challeng-ului prin nivel ridicat de dificultate, intruca poate deveni frustrant, iar eu prefer sa ma relaxez jucand

  16. #16 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Incep pe cea mai mare dificultate la toate jocurile, in afara de hack and slash-uri (joc pe easy).

  17. #17 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    De curand am inceput sa joc jocurile numai pe Very Hard sau Normal.
    Inainte jucam numai pe Easy si treceam pe celelalte dificultati ca sa fac trofeele respective.

  18. #18 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    In general ma multumesc cu normal/medium. Foarte putine jocuri le-am jucat de 2 ori. In general o fac daca acestea au un trofeu pentru o dificultate mai mare care se deblocheaza dupa prima trecere pe normal.

  19. #19 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    asa mi se pare
    Attached Images Attached Images lonfq.gif

  20. #20 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Sunt penibilo-jenant de usoare, numar pe degetele de la o mana momentele din ultimii ani cand mi s-a parut ceva greu: labirintul din Kratos 3 pe chaos, bossul final din Gears 3 pe insane solo, Ninja Gaiden Sigma pe master, niste challenges in Mortal Kombat si Vanquish... In rest muci. Giful pus de Ronan explica perfect.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Cum recunoastem jocurile FAKE By ilie11 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 17 Last Post: 08-07-2015, 18:39
  2. Vom plati mai mult pentru jocurile lansate pe PS4? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 30-09-2013, 19:29
  3. Cum se curata jocurile de Gameboy, Nes,Snes,N64 etc. By SilentHill in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 2 Last Post: 04-05-2013, 15:53
  4. Nu vi se pare stupid? By dwn3d in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 6 Last Post: 27-02-2012, 16:25
  5. Cum sa joc jocurile de pe calculator pe ps2? By bogzybom in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 18-07-2010, 18:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts