Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: CG Awards 2015 - Cel mai dezamagitor joc

Voters
106. You may not vote on this poll
  • Destiny: The Taken King

    9 8.49%
  • Evolve

    27 25.47%
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

    8 7.55%
  • Halo 5: Guardians SP

    3 2.83%
  • Tony Hawk’s Pro Skater 5

    16 15.09%
  • The Order 1886

    25 23.58%
  • Assassin's Creed Syndicate

    5 4.72%
  • Mario Party 10

    3 2.83%
  • Batman Arkham Knight

    10 9.43%
Results 1 to 16 of 16

Thread: CG Awards 2015 - Cel mai dezamagitor joc

  1. #1 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    CG Awards 2015 - Cel mai dezamagitor joc

    Anul 2015 a trecut si este momentul sa tragem si noi linie asupra celor mai bune jocuri ale anului. Din punctul meu de vedere a fost un an foarte divers cu o groaza de jocuri bune, lucru care nu a facut alegerea nominalizatilor prea usoara. Am incercat sa fac o lista cat mai completa a celor mai selecte jocuri de anul acesta, exista si posibilitatea sa fi uitat cate ceva sau sa apara ocazionalele greseli asa ca nu injurati si votati votati votati. Multumim pentru inca un an petrecut impreuna pe ConsoleGames.ro si spor la vot! Va rugam sa postati si opiniile voastre in legatura cu votul acordat!

    CG Awards 2015 - Cel mai dezamagitor joc:
    • Destiny: The Taken King
    • Evolve
    • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
    • Halo 5: Guardians SP
    • Tony Hawk’s Pro Skater 5
    • The Order 1886
    • Assassin's Creed Syndicate
    • Mario Party 10
    • Batman Arkham Knight

    Tineti minte, cel mai dezamagitor joc nu inseamna cel mai prost.
    Attached Images Attached Images console_games_awards_2015.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Hai ma serios The Order? Nu este mai rau ca Evolve

  3. #3 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    batman !

  4. #4 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Evolve este clar cel mai dezamagitor, The Order a fost exact ceea ce voia sa fie - o demonstratie grafica care sa fie launch title sa arate ce poate consola si s-o vanda. Cu siguranta sequelul va fi mult mai bine facut.

    Evolve, in schimb, avea o premisa de Left 4 Dead care parea foarte bine implementata, dar din pacate design-ul a fost facut atat de prost incat iesea un haos total si nimeni nu-si mai stia rolul si strategiile pe care trebuie sa le aplice. Si pe buna dreptate, era mult mai usor sa intri head-on in lupta si sa tragi in toate partile decat sa stai la vrajeli.

  5. #5 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    După cum as spus și în titlu, nu este vorba de cel mai prost joc, ci de cel care a dezamăgit cel mai mult.

  6. #6 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai da, era mare hype cu el, inclusiv eu eram foarte entuzismat fiind mare devorator de L4D (inca il joc). Dar a dezamagit cumplit. Dar inteleg de ce e The Order acolo, probabil ca pe mine nu m-a dezamagit asa mult pentru ca stiam cum o sa fie in momentul in care am inceput sa-l joc.

  7. #7 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Avand in vedere ca am crescut cu seria Tony Hawk si aceasta m-a convins sa ma apuc de skateboarding IRL, am fost foarte dezamagit de cum si-au batut joc cei de la Activision de ultimul lor titlu: trebuie sa fie ceva simplu si clasic, fara controlere de plastic si alte prostii. Classic gameplay cu un soundtrack incredibil. In schimb ei ne-au oferit ceva ce ar fi fost mediocru chiar si generatia trecuta de console, impodobit din cap pana in picioare cu bug-uri.

  8. #8 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Bug-urile alea au vandut jocul, iti zic eu
    Cunosc multi oameni care l-au cumparat doar ca sa se distreze cu bug-urile si sa se strice de ras.

  9. #9 SP
    Junior Member danyrotm's Avatar
    Evolve

  10. #10 SP
    Member solaru's Avatar
    The Order

  11. #11 SP
    Banned orionpaxbb's Avatar
    campania de la halo 5 este de 3 ore, chiar mai scurta ca the order, enough said

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt foarte curiosi de ce anume au fost dezamagiti cei care au votat The Order. Mie mi s-a parut unu din cele mai bune jocuri din 2015 (in top 10, as putea spune).

  13. #13 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu nu m-as duce asa departe
    Adica nu pot spune ca am fost dezamagit pentru ca am stiut care-i treaba cu el cand m-am apucat sa-l joc, dar a avut multe minusuri precum povestea scurta (neavand alt mod de joc, asta e un minus mare), gameplay-ul un pic clunky mai ales in gunfights si level design incredibil de banal si previzibil. Sa nu mai spun de barile alea negre care i-a deranjat enorm pe unii (desi pe mine nu prea m-au afectat). Jocul s-a simtit cam ca un MGS: Ground Zeroes, in niciun caz ca un joc de $60. Dar da, n-a fost nici asa prost, mi-a placut povestea, asa scurta cum a fost, iar grafica era divina. Nu l-as numi cea mai mare dezamagire a anului.

  14. #14 SP
    ACT
    Member ACT's Avatar
    Nu pot sa cred ca pentru unii MGS 5 a fost dezamagitor. Pentru mine e in top alaturi de Bloodborne, Until Dawn si Witcher 3

  15. #15 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Sunt foarte curiosi de ce anume au fost dezamagiti cei care au votat The Order. Mie mi s-a parut unu din cele mai bune jocuri din 2015 (in top 10, as putea spune).
    Or fi votat cei ofticati ca nu l-au prins la ofertele la 12RON

  16. #16 SP
    Junior Member BajaCustom's Avatar
    Destiny the taken king! Am pierdut multe in Destiny pt. ca n-am fost dispus sa platesc pt. expansion, pretul fiind mare dupa ce deja am dat 100 de lei pt. varianta basic. Acum jocul este foarte plictisitor daca nu cumperi expansioul, care tot mi se pare scump.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 7 Last Post: 23-02-2015, 00:29
  2. Cel mai dezamagitor joc din colectia voastra By mafiozzoxp in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 13 Last Post: 27-01-2014, 17:47
  3. Replies: 27 Last Post: 28-12-2013, 11:12
  4. Replies: 7 Last Post: 19-12-2013, 01:24
  5. Replies: 7 Last Post: 27-11-2011, 23:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts