Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 130

Thread: Pro Evolution Soccer PES 2017

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Pro Evolution Soccer PES 2017

    Here's our first look at PES 2017 • Eurogamer.net
    Konami's announced PES 2017, due out this autumn, alongside a few screenshots.

    PES 2017 platforms are PlayStation 4, Xbox One, PS3, Xbox 360 and PC. Once again the FOX Engine is used, but this time with a new "Real Touch" system that adds a variety of ways to receive and control a pass.
    Attached Images Attached Images maxresdefault.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sa vedem ce iese cu FIFA 17, ca acolo-i schimba engine-ul. Deja ambele arata outdated serios, iar daca aici nu exista imbunatatiri pe partea asta, sper ca macar FIFA sa para mai realist.

  3. #3 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    Arata la fel, astept sa arate si FIFA cateva imagini da vad ca nu se grabesc

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Basically, nimic nou:


  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Zici ca e FIFA 2000 cu muzica


  6. #6 SP
    Member nutzule's Avatar
    acelasi joc, cateva animatii noi...

  7. #7 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu zic să vă schimbați TV dacă la voi arătă la fel, sistemul de pase este ft. bine făcut și văd că portari față de anul trecut apară ceva mai bine, problema la PES este ca una arată în Demo și altfel arată produsul final, eu nu îl cumpăr din cauza la mizeria de My Club unde trebuia să farmezi GP ca să poți juca cu echipa cea mai buna, altfel nu aveai bani de contracte.

    Sent from my EVA-L09

  8. #8 SP
    Senior Member nina's Avatar
    mi-a placut ca s-a jucat mult la centrul terenului.cand avea ai-ul mingea,cand eu si tot asa
    in schimb praf portarii si cam intra suturile de la departare.un meci am jucat si athletico a avut un sut de la departare si o centrare a carui lovitura de cap a fost slaba si a inscris din ambele faze.eu am avut un singur sut de la departare si am inscris.dificultatea top player,10 min si nu au aparat nici unul nimic

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...nush. Eu nu vad diferente notabile fata de 16. O sa-l iau si pe asta pe Xbox One, pentru ca-l iau impreuna cu un prieten si strict pt online, dar nu sunt prea incantat de el. Grafic, demo-ul este = cu PES 16 de X360. Poate iarba e in plus. Ca animatii, da, se prezinta ceva mai bine, dar tot arata oribil cu incetinitorul si tot au niste animatii penibile de primit pase si dat pase si multe altele.
    Portarii sunt absolut penibili, dupa cum s-a zis. Nu inteleg cu ce anume se lauda ei acolo.
    Si nici macar la meniuri n-au fost in stare sa schimbe nimic, fata de anii trecuti.

    Ca gameplay, sa zicem ca e ceva mai realist decat FIFA, dar cand ataci, jucatorii aia nu sunt in stare sa anticipeze, sa se demarce sau sa faca un culoar. Doar stau acolo si se uita la tine. Iar in aparare, deja mi-am luat destule goluri din balbaiala aia infecta pe care o avem si-n FIFA, cand sare mingea dintr-un jucator in altu si in altu si in portar si in inca 3 jucatori pana ajunge la adversar si inscrie.

  10. #10 SP
    Junior Member SAVA ADRIAN's Avatar
    Si pan la urma ce conteaza gampleiul sau grafica prefer un gamplai bun decat o grafica putin mai buna
    desigur asta este parerea mea

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Astia stau anul asta si mai prost decat anul trecut la licente. Nu mai exista Real Madrid in joc. Nu exista Bayern Munchen. Am preferat si eu gameplay-ul din 15 si 16 fata de seria Fifa, si desi inca nu am jucat Demo-ul, anul asta sigur iau FIFA doar din cauza licentelor. Mi s-a acrit de Manchester Red, London Blue si mai nou Madrid White.

  12. #12 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Da pot sa confirm ca de ani de zile, demo-ul este mult sub jocul final, un fapt care sincer e ciudat, ca sigur nu isi castiga mai multi clienti.

    Insa intradevar chiar au scos Real Madrid?
    Pai cam 90% ma jucam cu iei la orice joc de peste 10 ani, deci probabil va trebuie sa fie doar FIFA anul asta.

  13. #13 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by Chazy90 View Post
    Da pot sa confirm ca de ani de zile, demo-ul este mult sub jocul final, un fapt care sincer e ciudat, ca sigur nu isi castiga mai multi clienti.

    Insa intradevar chiar au scos Real Madrid?
    Pai cam 90% ma jucam cu iei la orice joc de peste 10 ani, deci probabil va trebuie sa fie doar FIFA anul asta.
    Demo-ul e aproape de fiecare data mai stralucit decat codul final al jocului(deh Konami) ! Nu avem Bayern,Real Madrid,Juventus,Man United,FC Porto..

    https://www.konami.com/wepes/2017/us/en-us/license/

  14. #14 SP
    Junior Member SAVA ADRIAN's Avatar
    Egzista patch si totul se rezolva si uite asa avem licente

  15. #15 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Poate EGzista patch pe PC. Aici vorbim de console si din cate stiu, inca nu se pot pune patch-uri.

    Si btw, stimabile domn, te rog eu frumos sa nu mai masacrezi limba romana si sa te lasi de jocuri. Pune mana pe o carte. Iti promit ca nu este timp pierdut.

  16. #16 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Am înțeles ca de anul asta o sa ne lase sa editam și pe console. Nu am pretenția sa licentieze toate campionatele mari,dar măcar câte 4-5 echipe de tradiție din fiecare, sa aibe licente.

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk

  17. #17 SP
    Junior Member SAVA ADRIAN's Avatar
    Scuzami gramatica Domn profesor dar ar trebui sa te mai informezi si tu cate putin inainte sa vorbest Domn Profesor

  18. #18 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by flightcrank View Post
    Am înțeles ca de anul asta o sa ne lase sa editam și pe console. Nu am pretenția sa licentieze toate campionatele mari,dar măcar câte 4-5 echipe de tradiție din fiecare, sa aibe licente.
    De editat pe console stiu, dar una este sa editez eu pe consola mea si tu pe a ta si alta e sa faca o echipa care cu asta se ocupa (cum se intampla pe PC an de an) si sa ne dea un patch "oficial" pe care sa-l avem cu totii.

  19. #19 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Exista si la PES16, nici nu m-am obosit. Trebuie fiecare prostioara facuta manual. Numele fiecarei echipe in parte, schimbat numele stadioanelor in parte, pus poze pentru cluburi, etc. Iti ia cateva ore bune, poate chiar zeci de ore. Eu n-am timp de asa ceva. Sper sa am timp zilele astea sa incerc Demo-ul, dar alt PES nu cred ca voi mai juca pana anul viitor in afara de acest demo.

  20. #20 SP
    Junior Member SAVA ADRIAN's Avatar
    Scuze ca mam aprins dar pentru mine conteaza mai putin licenta eu oricum le cumpar pe ambele dar din pacate fifa nu lucra mai nimic la gameplay doar la imagine si la cat mai multa vanzare

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2019 By nutzule in forum Console Club
    Replies: 56 Last Post: 01-11-2018, 18:14
  2. Pro Evolution Soccer 2017 - Xbox One By GABRYADN in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 18 Last Post: 13-08-2016, 12:37
  3. Pro Evolution Soccer PES 2016 By OEE in forum Console Club
    Replies: 332 Last Post: 24-04-2016, 10:24
  4. Pro Evolution Soccer PES 2014 By Pira in forum Console Club
    Replies: 121 Last Post: 19-06-2015, 12:28
  5. Pro Evolution Soccer PES 2015 By OlBlueEyes in forum Console Club
    Replies: 193 Last Post: 11-05-2015, 11:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts