Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 64

Thread: Atentie la cumparaturile pe shopto.net !

  1. #41 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Tocmai ce-am vorbit cu MonkY la telefon si se pare ca si la Raiffeisen sunt destui clienti ce au fost nevoiti sa-si refaca cardurile din cauza shopto.net.
    Recomandarea noastra este ca, daca stiti ca ati facut cumparaturi pe shopto.net, sa sunati la banca si sa va interesati de istoricul cardului si daca exista tentative dubioase de tranzactii si eventual sa schimbati cardul respectiv. E mai sigur asa.

  2. #42 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Merci Grey. Am ajuns si eu acasica... cred ca am stat 15-20 de minute cu cei de la carduri Raiffeisen. Au verificat si Visa-ul si Mastercard-ul. Pe ambele, shopto sunt cauza. Si credeti-ma ca eu de pe shopto n-am mai cumparat de cel putin un an... Au zis ca au o lista imensa (probabil de la Visa/Mastercard cu carduri problematice) si ca fiind atat de multe, ei practic se ocupa de cele de pe care se incearca tranzactii ciudate (in cazul meu intai au incercat cu 0.5 EUR, dupa care 700, 500... si tot asa). Recomandarea mea si a lui, daca ati cumparat vreodata cu cardul actual de la shopto, sa mergeti sa-l schimbati. Dureaza maxim o saptamana si scapati de probleme. Nu conteaza daca aveti 3D Secure sau alte nebunii. Bafta !

    P.S. Ar trebui sa facem un pic de scandal pe shopto... nici macar un email de atentionare nu au trimis...

  3. #43 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    facem man dar nu crezi ca au facut toti aia de le-au curatat conturile? e clar ca daca ei nu au zis nimic nu vor sa fie pusi sa plateasca daune. asa daca nu recunosc nimic public....

    http://forum.shopto.net/viewtopic.ph...316fc9195640ce

  4. #44 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar

    Din rubrica "Lasa ca merge asa"

    Si eu sunt unul dintre cei care a cumparat de pe Shopto.In ultima perioada nu mai cumparasem nimic de la ei si chiar au sters datele cardului.Am un Mastercard in euro la BRD Ploiesti.Ma duc ieri la banca.Spun:vreau sa pun niste banuti pe card dar....este sigur? ca uite il folosesc la plati online si am cumparat de pe shopto..le spun toata povestea.. A venit avertizare de la Mastercard de fraudare?
    Nuuuuu,puteti sa puneti linistit,merge.Dupa ce pun banii incerc sa fac o plata.Nu merge.Se aprinde beculetul...hopa,nu o fi blocat?Sun la banca,nu la Ploiesti evident si aflu ca am cardul blocat.Si intreb ca omul:nu era normal sa fiu instiintat?Plus ca am mai fost si la banca centrala din Ploiesti si am intrebat.
    Mda....Ca mi se va schimba cardul gratis in 10 zile nu ma incalzeste.Bine ca nu mi-am luat vreo teapa.
    Puteti sa ghiciti cine o sa se duca la banca si o sa inchida toate conturile de la ei si o sa le faca putin scandal ?
    Sunt destule banci pe piata care te servesc mai bine si au grija de clientii lor

  5. #45 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    De astazi se poate plati cu PayPal pe Shopto !!! Good News , huh ?

  6. #46 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Merci Grey. Am ajuns si eu acasica... cred ca am stat 15-20 de minute cu cei de la carduri Raiffeisen. Au verificat si Visa-ul si Mastercard-ul. Pe ambele, shopto sunt cauza. Si credeti-ma ca eu de pe shopto n-am mai cumparat de cel putin un an... Au zis ca au o lista imensa (probabil de la Visa/Mastercard cu carduri problematice) si ca fiind atat de multe, ei practic se ocupa de cele de pe care se incearca tranzactii ciudate (in cazul meu intai au incercat cu 0.5 EUR, dupa care 700, 500... si tot asa). Recomandarea mea si a lui, daca ati cumparat vreodata cu cardul actual de la shopto, sa mergeti sa-l schimbati. Dureaza maxim o saptamana si scapati de probleme. Nu conteaza daca aveti 3D Secure sau alte nebunii. Bafta !

    P.S. Ar trebui sa facem un pic de scandal pe shopto... nici macar un email de atentionare nu au trimis...
    da numai ca problema mea la mastercard este ca trebuie sa platesc 40e ca sa il inchida si nu stiu cum sa fac sa il inchida gratis

  7. #47 SP
    Member Bugghy's Avatar
    Am incercat sa platesc cu Paypal si deja am dat de probleme... Plata s-a facut (apare si pe card si in history de la paypal), dar la orders pe shopto nu apare nimic. Dupa ce am facut plata mi-a aparut o eroare pe shopto cum ca nu e bun cardul (dar plata deja se facuse si ei nu aveau treaba cu cardul). Le-am lasat mail; sa vad ce raspund.
    A mai incercat cineva si a mers perfect prin Paypal?

  8. #48 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Da, merge.

  9. #49 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Deci fac ceva gresit ca nu merge.Mi-am facut cont pe paypal uk,am incercat sa cumpar ceva de acolo,da eroare.Am incercat sa platesc prin paypal pe shopo...da eroare.WTF?
    De logat pot sa ma loghez fara probleme pe paypal.Apare:
    • Account Type: Premier
    • Status: Verified
    Prin paypal am cumparat de pe alt site fara probleme.Pe astea doua insa ebay uk si shopto i-mi da eroare.
    Cine ma lumineaza?

  10. #50 SP
    Member Bugghy's Avatar
    S-a rezolvat problema mea dupa cateva incercari. Le-am dat 2 mailuri pe adresa lor de contact: [email protected] si nu am primit niciun raspuns. Dupa care, le-am scris pe pagina de contact de pe site si mi-au raspuns in 2 minute. Am primit refund la banii pe care ii platisem la inceput + 3 lire extra . In concluzie, daca aveti probleme cu ei, nu le trimiteti mail ca nu primiti raspuns. Toate bune si frumoase acum!

  11. #51 SP
    Member piratu360's Avatar
    si eu am platit prin paypal la shopto si totul a decurs fara probleme...intrebare: daca platesc prin paypal am vreo sansa sa fiu fraudat in vreun fel din moment ce datele cardului nu sunt expuse comerciantului?

  12. #52 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Daca cineva fura data de baza a comerciantului de la care ai cumparat prin paypal nu poti fi fraudat, daca insa cineva sparge paypal.com iti poate lua datele cardului si sa le foloseasca, asta fiind putin probabil ca sunt securizati bine dar nimic nu e imposibil in lumea asta electronica bat-o vina de tehnologie.

  13. #53 SP
    Member piratu360's Avatar
    acuma m-am uitat din nou pe shopto si nu poti plati prin paypal la valorile mari, eu am incercat cu un produs care costa 108 lire

  14. #54 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    de la 50 lire in sus numai cu cardul se poate plati la ei

    si daca este vorba de arcade mie mi-au tinut banii de pe 23 dec ca in final sa anuleze comanda pe motiv ca promotia asta nu o trimit la noi. drept pt care le-am dat un mail plin de "urari si bucurii cu multa carne"

    ps: am peste 40 de comenzi la ei...

  15. #55 SP
    Member piratu360's Avatar
    eu tot nu inteleg de ce nu este posibil sa platesti prin paypal valori mai mari din moment ce este mai sigur? oricum le-am dat un mail intreband acest lucru dat fiind faptul ca atata lume se plange ca au avut probleme din cauza lor....astept sa vad raspunsul

    ---------- Post added 04-01-2010 at 12:38 PM ----------

    si uite raspunsul:

    Unfortunately PayPal can only be used on items under �40.
    Regards,
    Antony
    ShopTo Support



    ce-am intrebat si ce mi-au raspuns

  16. #56 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by piratu360 View Post
    eu tot nu inteleg de ce nu este posibil sa platesti prin paypal valori mai mari din moment ce este mai sigur? oricum le-am dat un mail intreband acest lucru dat fiind faptul ca atata lume se plange ca au avut probleme din cauza lor....astept sa vad raspunsul

    ---------- Post added 04-01-2010 at 12:38 PM ----------

    si uite raspunsul:

    Unfortunately PayPal can only be used on items under �40.
    Regards,
    Antony
    ShopTo Support



    ce-am intrebat si ce mi-au raspuns
    Pentru ca PayPal ia comision procentual din suma trimisa si nu mai e profitabil pentru ei la valori de peste 40 de lire.

  17. #57 SP
    Junior Member ridle's Avatar
    Eu mi-am facut un cont pe shopto,din nefericire, acum cateva zile.
    Zic din nefericire pentru ca am dat intre timp de thread-urile de aici,care mi-au deschis ochii in legatura cu site-urile de genul shopto,zavvi,thehut,sendit,...
    Partea proasta este ca atunci cand mi-am facut cont,am dat si detaliile card-ului meu,MasterCard Mondo de la Banca Transilvania,pe Shopto.N-am facut nicio cumparatura,de la niciunul din cei de mai-sus.
    Dupa aceea am sters din contul meu,de pe Shopto,detaliile cardului.
    Ar trebui sa-mi schimb cardul sau pot sta linistit,pentru ca de comandat,sigur nu voi comanda ,la niciunul din cei de mai sus ?

    Multumesc mult !

  18. #58 SP
    Member Wargasm's Avatar
    De obicei, faci un card suplimentar pt cumparaturi online.
    Am un BT Mondo si de obicei tin pe el 1 leu. Daca fac o comanda de pe shopto, alimentez de pe alt cont si fac comanda. Daca vor sa fure, ce fura? 1-2 lei?

  19. #59 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    S-au mai rezolvat cat de cat problemele cu shopto si thehut. Poti cumpara prin PayPal daca nu ai incredere. Oricum sunt printre cele mai bune magazine online care trimit in Romania cu niste preturi foarte bune. De asta nu inteleg ce ochi ti-au deschis threadurile de aici. Eu cumpar de ceva timp de pe shopto, zavvi, thehut si inca nu am avut nici o problema. Nu folosesc PayPal pentru ca am un card exclusiv pentru cumparaturi online si nu prea pun bani pe el decat atunci cand fac o comanda. Dar din cate am inteles nu au mai fost cazuri de genul celor din primele posturi de ceva timp.

  20. #60 SP
    Member viezure's Avatar
    Stai domne linistit. Iar zawi si sendit nu sunt de incredere?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. ShopTo - comenzi PS4 By Rasko in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 198 Last Post: 09-01-2014, 23:13
  2. Home Plus schimba modul in care faci cumparaturile By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 5 Last Post: 27-08-2013, 12:30
  3. Problema cu cei de la shopto By radutz93 in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 18-06-2012, 22:38
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Problema ShopTo By Hrdcore in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 09-11-2010, 14:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts