Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 88

Thread: GameTrade.ro - Platforma de Anunturi cu Jocuri Dedicata Gamerilor din Romania

  1. #1 SP
    Member rolleer's Avatar

    GameTrade.ro - Platforma de Anunturi cu Jocuri Dedicata Gamerilor din Romania

    Dragi colegi, as vrea sa prezint un poiect nou realizat de cativa pasionati de jocuri. Este vorba despre GameTrade.ro o platforma specializata in jocuri console si PC. Adaugarea anunturilor este foarte simpla. Doar trebuie sa cauti numele jocului in baza de date si adaugi jocul dorit, caracteristicle jocului precum titlul, descrierea, coperta vor fi adaugate automat de sistem, iar daca jocul nu a fost gasit in baza noastra de date poti importa cu un singur click jocul dorit dintr-o sursa externa si dupa aceea poti adauga anuntul cu jocul importat.

    Iata cateva lucruri mai importante despre platforma:
    • Utilizatorii pot acorda calificative (negativ,pozitiv,neutru) dupa ce tranzactiile au fost incheiate (dupa ce au primit/ridicat jocul respectiv)
    • Detaliile tranzactiei(pret,transport,alte intrebari etc.) se stabilesc printr-un Chat intern.
    • Vanzatorul poate accepta sau refuza ofertele primite, exista si o optiune pentru negociere.
    • Notificari in sistem dar si pe email.
    • Cautare Live.
    • Suporta Peste 15 Platforme(PlayStation 4, Xbox One, PC, Wii U, Xbox 360, etc.)
    • ....si multe altele.
    Astept sugestii si pareri..... bineinteles si anunturile voastre pe site.

    O zi frumoasa in continuare!
    Attached Images Attached Images gametrade.jpg

  2. #2 SP
    Member ingerulol's Avatar
    Ideea este foarte buna, site-ul arata bine, functioneaza decent. Trebuie adaugate titluri noi - de exemplu nu pot adauga Battleborne , overwatch sau altele pentru vanzare.

  3. #3 SP
    Member rolleer's Avatar
    Buna mersi foarte mult pentru reply. Orice membru poate adauga foarte usor jocuri noi. Uite aici tutorialul:

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Iti recomand sa arunci un ochi peste textul de pe site, ca nici macar lucrurile basic nu sunt scrise corect.

    Si m-am inregistrat la 9 dimineata si nici pana acum nu am primit mail-ul de confirmare. Si am dat de 2 ori.

    Si sigla aia de unde ai luat-o ? Ca am mai vazut-o in cel putin un loc...

  5. #5 SP
    Member rolleer's Avatar
    Mersi mult, daca pot sa-mi trimiti in pm sau aici niste exemple cu textul as fi recunoscator

    Ce fel de email ai? Acuma am facut un test cu gmail, mail.com si am primit mailurile de confirmare(deja sunt vreo 30 de utilizatori si inca nu am primit nicio sesizare in legatura cu emailul de confirmare)

    Asa a fost cumpara scriptul cu sigla

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mail-u e de gmail si inca nu am primit nimic.
    Attached Images Attached Images screen-shot-2017-02-25-12.44.38.png

  7. #7 SP
    Member rolleer's Avatar
    Acuma m-am uitat la utilizatori inrregistrati si majoritatea sunt cu gmail. Ai verificat si in spam? Nu cumva a ajuns acolo?

    ---------- Post added 25-02-2017 at 12:51 ----------

    Daca da te rog sa apesi butonul Nu este spam.
    Mersi

  8. #8 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Felicitari pentru proiect, foarte bun si consider ca pe viitor va fi foarte util acest site. Trebuie timp pentru a aduna useri dar sunt sigur ca asa se va intampla si ne va fi noua tuturor mai usor sa obtinem jocuri.

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Fain proiect, mă distrează preturile unui individ Dar hei, poți sa ceri cât vrei, poate găsești fraierul, nu?

    PS: Jocuri tip cont primar, aveți grijă mare, Sony "baneaza" aceste conturi.

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dupa ceva discutii cu rolleer, threadul a fost pus inapoi in functiune. Ramane sa vedem daca va avea succes asa ceva.

    Dant3: te rog sa explici mai pe larg ce probleme pot implica acele jocuri vandute cu tot cu cont, poate unii nu stiu. Thanks!

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sorry, nu stau sa explic, poate explica băiatul cu site-ul, cred că este prieten cu cel care are acele anunțuri. Baftă cu proiectul!

  12. #12 SP
    Member rolleer's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Sorry, nu stau sa explic, poate explica băiatul cu site-ul, cred că este prieten cu cel care are acel anunțurile. Baftă cu proiectul!
    Buna, sincer nu stiu despre cine este vorba(nu sunt prieten cu el)...dar multumesc pentru atentionare.

  13. #13 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ar fi bine sa iei legătura cu persoanele care vand asa ceva și apoi cu Sony, îți răspund foarte repede cei de la Sony. Acele jocuri încalcă termenii și condițiile pe care tu le accepți când iti faci un cont PSN. Ce trebuie sa știi tu, pe scurt, conturile respective sunt banate mai devreme sau mai târziu, 100%. Digital ai voie sa vinzi doar coduri pentru jocuri, credit, PS Plus, samd...

    PS: Adaugă pe site un paragraf ca nu ești răspunzător pentru ce vand userii care îți folosesc platforma.

  14. #14 SP
    Member rolleer's Avatar
    Am inteles si multumesc pentru raspuns. O zi frumoasa iti doresc

  15. #15 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Faina idee, I'm in. Sper sa strângă destui utilizatori, olx e o mizerie.

  16. #16 SP
    Member rolleer's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Faina idee, I'm in. Sper sa strângă destui utilizatori, olx e o mizerie.
    Mersi foarte mult...asta e si scopul nostru.
    Ps....am patit cu 2 jocuri cumparate de pe olx care nu mergea(discul era zgariat)

  17. #17 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Mi-am facut si eu cont. Chiar arata fain. Sper sa avem acapareze cat mai multi utilizatori.

  18. #18 SP
    Member rolleer's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Mi-am facut si eu cont. Chiar arata fain. Sper sa avem acapareze cat mai multi utilizatori.
    Multumim foarte mult. Asa sa fie

  19. #19 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    M-am înscris şi eu. Aştept mail-ul de confirmare.

    Mult succes cu platforma.

    L.E.: Gata am confirmat .

    Sugestii:
    1. Pagina de Facebook sau chiar aplicatie pe telefon .
    2. Se poate mari poza de profil? (Initial e 50x50)
    3. Ar trebui adaugat optiunea de a pune 1-2 poze in anunt, ca sa vedem starea produsului.
    4. Poza de la Dishonored: Definitive Edition (PS4) este cea din DmC: Devil May Cry. Ar trebui schimbata.

  20. #20 SP
    Member rolleer's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    M-am înscris şi eu. Aştept mail-ul de confirmare.

    Mult succes cu platforma.

    L.E.: Gata am confirmat .

    Sugestii:
    1. Pagina de Facebook sau chiar aplicatie pe telefon .
    2. Se poate mari poza de profil? (Initial e 50x50)
    3. Poza de la Dishonored: Definitive Edition (PS4) este cea din DmC: Devil May Cry. Ar trebui schimbata.
    1. https://www.facebook.com/GameTradero-260167611075980/
    2. Deocamdata nu...dar am notat
    3. Schimbata

    Mersi foarte mult!

    ---------- Post added 01-03-2017 at 09:39 ----------

    Iata si o prezentare mica de tip "logo reveal"


    ---------- Post added 01-03-2017 at 09:49 ----------

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Ar fi bine sa iei legătura cu persoanele care vand asa ceva și apoi cu Sony, îți răspund foarte repede cei de la Sony. Acele jocuri încalcă termenii și condițiile pe care tu le accepți când iti faci un cont PSN. Ce trebuie sa știi tu, pe scurt, conturile respective sunt banate mai devreme sau mai târziu, 100%. Digital ai voie sa vinzi doar coduri pentru jocuri, credit, PS Plus, samd...

    PS: Adaugă pe site un paragraf ca nu ești răspunzător pentru ce vand userii care îți folosesc platforma.
    Mersi pentru recomandare, dar paragraful se regaseste in TOS-ul paginii! Termeni si conditii

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts