Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Code Vein

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Code Vein

    Code Vein is a new "gruelling" action RPG from Bandai Namco • Eurogamer.net
    Bandai Namco has announced a 2018 worldwide launch for Code Vein, a new action RPG from the team behind God Eater.

    Due to arrive next year "on major home consoles", Code Vein is another dungeon-exploring role-player of the type which seems pretty popular these days.

    Set sometime in the post-apocalyptic future, Code Vein's main character is a vampiric Revenant who's able to access supernatural powers after a tasty drink of blood.

    Gameplay sees you exploring connected areas of a large world, armed with Gifts obtained via drinking blood to change their form, and a set of trusty weapons.

  2. #2 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Oleaca de in-game video:


  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    BANDAI NAMCO Entertainment Europe, unul dintre liderii industriei de jocuri video, a anuntat editiile standard si de colectie a jocului CODE VEIN pentru Xbox One si PlayStation 4, respectiv o editie digitala pentru PC disponibila prin intermediul STEAM si a altor distribuitori. CODE VEIN va fi lansat pe 28 septembrie 2018.

    Editia de colectie include pe langa jocul de baza pentru PlayStation sau Xbox One, o figurina exclusiva cu Mia Karnstein, unul dintre personajele principale. Cu o inaltime de 17 cm, figurina Mia va impresiona fanii prin a sa Blood Veil. In plus, aceasta editie va contine o serie de bonusuri digitale printre care se numara: coloana sonora, un artbook digital si un set de personalizare pentru toate personajele din joc (insatiable bloodthirst).

    Mai mult, cei care fac precomanda de la partenerii participanti, vor primi ca extra bonus trei arme inspirate din popularul joc publicat de BANDAI NAMCO, God Eater. Pe langa acestea ei se vor putea bucura si de Venous Claw, a carui raza de actiune redusa este compensata de puterea sa devastatoare. Nu in ultimul rand, lista bonusurilor de precomanda este completata de niste timbre pentru comunicarea in cadrul partii multiplayer, noi elemente de personalizare a infatisarii personajului, respectiv Harbinger, un sacrificiu de sange care le va oferi puteri speciale celor care-l folosesc.

    CODE VEIN va fi disponibil pe Xbox One, PlayStation 4 si PC pe 28 septembrie 2018.

    Atasat aveti si o imagine cu editia de colectie. Enjoy!
    Attached Images Attached Images codevein.jpg

  4. #4 SP
    Member KiritoStefan's Avatar

  5. #5 SP
    Manager paul's Avatar

  6. #6 SP
    Member KiritoStefan's Avatar

  7. #7 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Am început să mă joc de ieri la jocul asta , creează dependenta
    Dacă vă placut dark souls trebuie sa il jucați si pe acesta , tot asa atmosfera aceea tensionată care te tine in priza
    Momentan mi se pare mai usor

  8. #8 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Fix ieri am intrat si eu in el, momentan mi se pare bunicel, poate imi e putin greu sa trec peste tema anime/goth foarte pronuntata daar , I l come around.singurul lucru care ma supara este ca am niste caderi de cadre groaznice uneori,joc pe xbox one s.

  9. #9 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Am trecut si de al 2- lea bos, daca pana la primul nu am murit deloc in partea a doua am murit de câteva ori
    Sincer nu vi-l recomand decât la o reducere ( sub 100 lei )
    Atmosfera e singurul lucru forte , grafica e asa si asa sistemul de leveling e simplificat si are si multe probleme tehnice , ba agata câteva secunde , ba se blochează
    Ieri am vorbit cu un npc apoi imi rămăsese caracterul înțepenit si a trebuit să închid jocul

  10. #10 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Salut! Eu am terminat jocul. Este mult mai usor decat celelalte jocuri souls,pe care le-am platinat pe toate. Pe asta nu am mai avut nervi sa il platinez. Este un joc care sincer nu l-as recomanda. Poate celor care le place anime. Cum spunea in coment mai sus, nu se merita sa dai mai mult de 100ron pe el.

  11. #11 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    L-am terminat si eu , jocul nu e rau daca sunteti fani al genului il puteti incerca,eu unul ii dau 7
    Pe final ce m-am chinuit putin la o luptă cu 2 bosi si cu ultimul (max 1h)
    În rest i am facut din prima oricum țineți cont ca am avut ajutor tot jocul ca asa era mai greu dar am zis sa nu imi mai bat capul

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Activare BB Code Imagini in semnatura By mircoid in forum Help Desk
    Replies: 7 Last Post: 23-09-2015, 12:36
  2. Redeem code PS Vita UK By shtupy in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 1 Last Post: 10-01-2015, 00:35
  3. Licitatie: voucher code paypal By chynagods in forum Licitatii
    Replies: 3 Last Post: 15-01-2014, 15:02

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts