Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 36

Thread: Pro Evolution Soccer PES 2018

  1. #1 SP
    Member ConuGeo's Avatar

    Pro Evolution Soccer PES 2018

    PES 2018 release date announced • Eurogamer.net

    This year's Pro Evolution Soccer, PES 2018, will launch on 14th September 2017 for PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360 and Xbox One.

    Attached Images Attached Images 1495120350-media.jpg

  2. #2 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar

  3. #3 SP
    Member florent's Avatar
    Oare vor schimba modul cum se executa skill moves ? Ar fi ideal sa fie ca in Fifa ( dar nu cred ca au voie dpdv legal ? )

  4. #4 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Mie imi place ca la myClub ai sanse de un Cristiano Ronaldo, Messi, Bale etc. fara sa pierzi timpul cu tranzactii ca la alte jocuri de acest gen. Am doua conturi pe care joc PES 2017 si pe ambele il am pe Cristiano Ronaldo. Pe un cont il am pe Neymar, pe celalalt pe Suarez. Acum, de curand, pe unul din conturi mi-a picat Aubameyang. Nu mai zic ca in aparare ii am pe Pepe, Boteng, Pujol si Varane. Jucatori de milioane bune.

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mai bine ar ramane la fel ca anu trecut dpdv grafic si gameplay si ar baga banii astia in licente. E jenant sa dai pret full pe un joc cu 10 echipe licentiate, cand de aceiasi bani poti sa le ai pe toate.

    La fel cu MyClub. Ce faci ? Iti faci o echipa din jucatorii Barcelonei + no name ?

  6. #6 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    PES 2018 Trailer




    Gameplay


  7. #7 SP
    Member Giogio's Avatar
    Nu înțeleg faza cu licențele. Au mult de pierdut în fața celor de la EA. Bine că se dă an de an champions league și uefa dar nu au licențe pentru echipe. Rușinos. Măcar de s-ar face un patch cum este pe pc să elimini problemele astea...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Îți poți edita echipele și pe ps4.Cauta tutorial pe YouTube

    Trimis de pe al meu F3311 folosind Tapatalk

  9. #9 SP
    Member Giogio's Avatar
    Chiar nu știam. Mulțumesc


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E mega fun sa dai pret full pe un joc si sa pierzi nush cate zeci de ore sa editezi niste echipe pe care nu le vei avea 100% accurate. Daca ar fi chiar si 40$ in loc de 60$ si tot ar fi ceva

    Oricum, ceva e dubios rau de tot cu PES asta. Nu vi se pare ca nu le-au iesit proportiile jucatorilor ? Unii parca au capul prea mare, fata de corp. Dar asta doar la unii, gen Neymar.

  11. #11 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Găsești patch-uri gata făcute și îți ia cam 30 minute sa imporți. Problema licențelor este una clasică, nu cred că mai are rost sa ne legam în fiecare an de ea. Crede-mă ca nici eu nu as da nici 30$ pe FIFA, nicio clipa nu mi oferă sentimentul ca as juca fotbal.

    Trimis de pe al meu F3311 folosind Tapatalk

  12. #12 SP
    Member Giogio's Avatar
    Dacă tot există patch pentru echipe și multe altele, există și pentru reclamele obosite de la konami să nu mai existe în joc scrise pe toate gardurile stafionurilor? Să fie adevăratele reclame așa cum sunt în uefa când joci, pentru o mai bună realitate


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 15-06-2017 at 17:27 ----------

    Quote Originally Posted by Giogio View Post
    Dacă tot există patch pentru echipe și multe altele, există și pentru reclamele obosite de la konami să nu mai existe în joc scrise pe toate gardurile stadioanelor și prin tribune? Să fie adevăratele reclame așa cum sunt în uefa când joci, pentru o mai bună realitate


    Sent from my iPhone using Tapatalk



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #13 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by flightcrank View Post
    Găsești patch-uri gata făcute și îți ia cam 30 minute sa imporți. Problema licențelor este una clasică, nu cred că mai are rost sa ne legam în fiecare an de ea. Crede-mă ca nici eu nu as da nici 30$ pe FIFA, nicio clipa nu mi oferă sentimentul ca as juca fotbal.

    Trimis de pe al meu F3311 folosind Tapatalk
    Exista patch pt PS4 sau Xbox One ? Nu trebe sa transformi thread-ul in PES vs FIFA, ca eu nu am facut-o, dar asta e realitatea. E absurd sa ceri pret full pe un joc care nu este full. Basically, tot jocul il putem vedea in demo, doar ca in jocul full au mai multe echipe. Teoretic.

  14. #14 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Pentru ps4 există sigur, nu știu pentru Xbox. Te știu ca ești jucător de FIFA și în fiecare an veniți câte unul pe thread-ul de Pes și începeți caterinca etc,neavând intenția macar de a cumpăra jocul. Pe mine nu cred ca m ai văzut postând în cel de FIFA.

    Trimis de pe al meu F3311 folosind Tapatalk

  15. #15 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nelicentierea nu mai este o surpriza, din contra. O sa fiu total luat pe nepregatite cand PES chiar va avea licente, nu o sa stiu cum sa reactionez.

    All in all, nu iti trebuie "zeci de ore" sa modifici acea baza de date. Pentru PS4 este o comunitate mai mare care se ocupa de modding si se poate realiza rapid. Pentru cei care sunt fani, este un efort minim.

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt jucator de FIFA din lipsa de altceva. Dar asta nu inseamna ca nu incerc demo an de an si ca nu urmaresc jocul cu sufletul la gura, sperand ca...

    Si daca voua vi se pare ok sa dati pret full pe un joc pe care trebe sa-l modati pentru a functiona normal (asta unde se poate, logic), felicitarile mele. Mie nu mi se pare. Adica la FIFA mi se pare ok sa ceri bani de joc full an de an, ca si ei dau bani cluburilor pentru licente, printre altele. Dar aici ? Si oricum, main console la mine este Xbox.

    Chiar o sa caut, din pura curiozitate, sa vad ce inseamna acest modding. Se adauga si fetele jucatorilor ? Sau doar numele si kit-urile ? La cate luni de la lansare, se poate importa acest patch care sa-l faca absolut "normal" ? Poti juca online cu echipele modificate ?

    Eu la FIFA joc F.U.T. 90% din timp.

  17. #17 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Treaba sta in felul urmator: sunt multi in aceasta barca, a celor care joaca FIFA in lipsa de altceva. Multi au facut mutarea pentru ca licente, pentru ca e mai friendly, pt ca hype, toata lumea joaca FIFA, etc.

    Si eu ma uit an de an la ce face PES, doar ca nu am asteptari mari. Asta ma vad scriind in fiecare an pe topicul dedicat. Se schimba doar cifrele din titlu, in rest, cam la fel. Toata lumea spera, dar cand vad produsul final, nu sunt extraordinar de incantati. Daca vrei o pauza de la ce inseamna FIFA online (script, momentum, copilasi cu toate cartile pokemoni colorate, grind pentru a-ti face o echipa decenta, etc), PES e acolo. Nu e perfect, dar e o schimbare.

    Nu am zis ca e neaparat in regula sa ceara full price pe un joc nelicentiat cu totul (are licente pe anumite echipe, stadioane, UCL si Europa League), dar pana la urma cred ca este foarte important gameplay-ul, daca te face cu adevarat sa te simti bine jucandu-l. Faptul ca nu te frustreaza si ca joci un joc organic de fotbal.

    Modarea contine si fetele jucatorilor, echipele cunoscute sunt facute printre primele. Ca timeframe, nu exista ceva specific, patch-urile apar constant pe parcursul anului. Probabil ca in primele saptamani sa vezi ceva progres. Poti juca online cu el.

  18. #18 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Baieti, conform acestui site PES 2018 Club Licenses List Leaked - Footy Headlines , FCSB va fi in PES 2018.

    ---------- Post added 17-06-2017 at 07:45 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Sunt jucator de FIFA din lipsa de altceva. Dar asta nu inseamna ca nu incerc demo an de an si ca nu urmaresc jocul cu sufletul la gura, sperand ca...

    Si daca voua vi se pare ok sa dati pret full pe un joc pe care trebe sa-l modati pentru a functiona normal (asta unde se poate, logic), felicitarile mele. Mie nu mi se pare. Adica la FIFA mi se pare ok sa ceri bani de joc full an de an, ca si ei dau bani cluburilor pentru licente, printre altele. Dar aici ? Si oricum, main console la mine este Xbox.

    Chiar o sa caut, din pura curiozitate, sa vad ce inseamna acest modding. Se adauga si fetele jucatorilor ? Sau doar numele si kit-urile ? La cate luni de la lansare, se poate importa acest patch care sa-l faca absolut "normal" ? Poti juca online cu echipele modificate ?

    Eu la FIFA joc F.U.T. 90% din timp.
    Da, merita pretul chiar daca nu are licente ca FIFA. Eu joc MyClub, echivalentul Ultimate Team la Fifa, si Team Play Lobby (ceea ce Fifa avea odata si nu mai are).

    Comparand cu Ultimate Team, unde trebuie sa pierzi timpul cu tranzactii si sa te chinui sa-ti faci echipa buna, la MyClub e mai usor sa-ti faci echipa buna. Ai sanse mai mari la PES sa-ti pice un Ronaldo sau Messi decat la Fifa, unde trebuie sa strangi milioane de coins.

  19. #19 SP
    Member Giogio's Avatar
    Păi de ce crezi că-i mai simplu oare??? Ăștia de la fifa sunt jepcari și vor să bagi o grămadă de bani în joc. L-ar putea lăsa moca, că tot s-ar face bani din coins și toți copii care bagă bani la greu. Acum nu spun că mi-ar plăcea și unele chestii lmplementate din fifa în pes și invers.Eu le cumpăr anual pe amândouă, dar mi-ar fi plăcut să fie unul singur și bun.fifa e mult mai mișto cu prietenii. Pes e mai matur după părerea mea. Deja o dăm în versus și n-are rost. Să bage campionate online așa cum se laudă și există în manager spre exemplu și atunci va fi super mișto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #20 SP
    Senior Member nina's Avatar
    e bine ca exista pes ca altfel ar fi fost tragic fiind doar fifa.fifa in deceniul trecut pe pc a fost acelasi gameplay de la fifa 06 la fifa 10 si pe consola a inceput sa-l schimbe la fifa 09 sau fifa 10 fiindca n-aveau un competitor decent ca sa le puna oarecare probleme si faceau doar update la rooster
    pes a fost bun ca si gameplay deceniul trecut si a castigat faima dar deceniul asta nu este mai bun ca fifa
    cumparati pes doar ca sa se tina de treaba cei de la ea sports canada

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2019 By nutzule in forum Console Club
    Replies: 56 Last Post: 01-11-2018, 18:14
  2. Pro Evolution Soccer PES 2017 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 129 Last Post: 24-03-2017, 12:18
  3. Pro Evolution Soccer PES 2016 By OEE in forum Console Club
    Replies: 332 Last Post: 24-04-2016, 10:24
  4. Pro Evolution Soccer PES 2014 By Pira in forum Console Club
    Replies: 121 Last Post: 19-06-2015, 12:28
  5. Pro Evolution Soccer PES 2012 By flightcrank in forum Console Club
    Replies: 121 Last Post: 24-04-2012, 13:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts