Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 28 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast
Results 261 to 280 of 543

Thread: Crysis 2

  1. #261 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    E live si pe xbox, 1.66 gb

    ---------- Post added 01-03-2011 at 02:27 PM ----------

    Crysis 2 Multiplayer Demo - Xbox.com

    ---------- Post added 01-03-2011 at 03:13 PM ----------

    Din pacate in afara de o imbunatatire a conexiunii si o harta noua nu vad nimic in plus fata de primul.
    Cred ca e 99% asa cum va arata produsul final, adica nefinisat; texturile alea se tot incarca constant pe ecran, ma scot din sarite.
    De multe ori era un inamic in spatele meu si tot dadea melee si nici nu iti dai seama ca e acolo, parca plutesti.
    Varza acra.

  2. #262 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    E live si pe xbox, 1.66 gb

    ---------- Post added 01-03-2011 at 02:27 PM ----------

    Crysis 2 Multiplayer Demo - Xbox.com

    ---------- Post added 01-03-2011 at 03:13 PM ----------

    Din pacate in afara de o imbunatatire a conexiunii si o harta noua nu vad nimic in plus fata de primul.
    Cred ca e 99% asa cum va arata produsul final, adica nefinisat; texturile alea se tot incarca constant pe ecran, ma scot din sarite.
    De multe ori era un inamic in spatele meu si tot dadea melee si nici nu iti dai seama ca e acolo, parca plutesti.
    Varza acra.
    Exact cum banuiam de la inceput, nu e un motor grafic gandit pentru console / ptr hardware-ul consolelor. Nu sunt gandite limitarile de memorie video, latimea de banda mica, nu e folosit eDRAm-ul cum trebuie. E motorul din versiunea de PC castrat si atata tot. Bravo Crytek, sper sa aiba vanzari pe masura efortului care s-a depus sa il lucreze pe consola. CryEngine a fost construit tot timpul cu hardware-ul PC-ului in minte si gandit sa ceara placi video foarte puternice. Nu a fost gandit cu "avem hardware limitat, cum il lucram, cum il optimizam", a fost gandit cu "o sa mearga in full cu placile video de top de peste 2 ani" si rezultatele sunt clare.

    In momentul in care tu ai un singut tool care iti permite sa faci 3d realtime rendering in acelasi timp pe 3 platforme absolut diferite, imi imaginez cat de bine sunt folosite resursele hardware particulare ale fiecarei console. Motor grafic gandit pentru quad SLI si castrat pe console pana a ajuns sa ruleze la 30fps [si aia vai de mama lor]. Nici macar nu ruleaza in rezoluie HD 720p, ruleaza sub HD. Iar in timpul gameplay-ului single player [au facut niste baieti destepti niste analize cu hardware dedicat], are sacadari vizibile, ajunge destul de des sub 20 de FPS. M-a dezamagit desi MP-ul imi dadea sperante, se mentinea la 30fps stable [in demo]. SP-ul cand deja avem AI si plansele mai complexe, sughita rau.

    Slab Crytek, slab.

  3. #263 SP
    Member vTGS's Avatar
    Quote Originally Posted by tphase View Post
    Exact cum banuiam de la inceput, nu e un motor grafic gandit pentru console / ptr hardware-ul consolelor. Nu sunt gandite limitarile de memorie video, latimea de banda mica, nu e folosit eDRAm-ul cum trebuie. E motorul din versiunea de PC castrat si atata tot. Bravo Crytek, sper sa aiba vanzari pe masura efortului care s-a depus sa il lucreze pe consola. CryEngine a fost construit tot timpul cu hardware-ul PC-ului in minte si gandit sa ceara placi video foarte puternice. Nu a fost gandit cu "avem hardware limitat, cum il lucram, cum il optimizam", a fost gandit cu "o sa mearga in full cu placile video de top de peste 2 ani" si rezultatele sunt clare.

    In momentul in care tu ai un singut tool care iti permite sa faci 3d realtime rendering in acelasi timp pe 3 platforme absolut diferite, imi imaginez cat de bine sunt folosite resursele hardware particulare ale fiecarei console. Motor grafic gandit pentru quad SLI si castrat pe console pana a ajuns sa ruleze la 30fps [si aia vai de mama lor]. Nici macar nu ruleaza in rezoluie HD 720p, ruleaza sub HD. Iar in timpul gameplay-ului single player [au facut niste baieti destepti niste analize cu hardware dedicat], are sacadari vizibile, ajunge destul de des sub 20 de FPS. M-a dezamagit desi MP-ul imi dadea sperante, se mentinea la 30fps stable [in demo]. SP-ul cand deja avem AI si plansele mai complexe, sughita rau.

    Slab Crytek, slab.

    Cum sa nu fie "gandit" pentru console, jocul arata ca stie folosi resursele consolelor din cate am vazut pana acum. Este un multiplatform, d.p.d.v grafic cred ca cel mai bun, ce conteaza ca e sub-HD?defapt si 560p este considerat "HD". Nu inteleg unii la ce asteptari au cand jocul trebuie redus, optimizat si rulat pe hardware vechi de 6 ani, eu zic ca s-au descurcat destul de bine Crytek la partea asta.Eu nu am vazut in nici un video sacadari ale jocului, pe console( doar in unele locuri dar de durate scurte si nu erau sub 20 fps), pe PC e posibil. Mai bine asteptam produsul final, mai citim ceva review-uri si dupaia ar trebui sa ne formam o parere mai exacta in privinta jocului.

  4. #264 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by vTGS View Post
    Cum sa nu fie "gandit" pentru console, jocul arata ca stie folosi resursele consolelor din cate am vazut pana acum. Este un multiplatform, d.p.d.v grafic cred ca cel mai bun, ce conteaza ca e sub-HD?defapt si 560p este considerat "HD". Nu inteleg unii la ce asteptari au cand jocul trebuie redus, optimizat si rulat pe hardware vechi de 6 ani, eu zic ca s-au descurcat destul de bine Crytek la partea asta.Eu nu am vazut in nici un video sacadari ale jocului, pe console( doar in unele locuri dar de durate scurte si nu erau sub 20 fps), pe PC e posibil. Mai bine asteptam produsul final, mai citim ceva review-uri si dupaia ar trebui sa ne formam o parere mai exacta in privinta jocului.
    E gandit de nu mai poate pentru console. Grafic arata cel mai bun? Glumesti, ce jocuri de consola ai jucat pana acu? Grafic mie mi se pare ca arata la nivelul COD 6, care nu e un joc [cel putin pe consola] definit prin vreo grafica extraordinara. Compara Killzone 3 cu Crysis 2, nu avem ce compara. Arata cel mult mediu si acceptabil pe console, nimic mai mult. CryEngine e un motor grafic care, pentru a scala pe hardware slabutz are nevoie sa castreze detalii, nu e un motor gandit pentru consola pentru ca un motor gandit pentru consola, nu pierde atat de mult din calitatea vizuala daca trebuie sa scaleze in jos pe hardware mai modest. La fel motorul de COD, se afla in aceasi situatie [si crede-ma, stiu ce vorbesc, pana nu de mult era o pasiune sa compar chestii dinastea].

    Motor gandit pentru consola este Frostbite din MOH si BF BC2. Diferenta intre PC 1080p 32xAA DX11 Ultra High si versiunea de PS3 exista dar nu e uriasa. La absolut toate titlurile COD de la 4 in sus, sa nu mai vorbesc de Crysis 2, diferenta dintre versiunea de consola si versiunea de PC pe high este foarte mare. Ma intelegi acum ce spun cand afirm ca motorul X nu e gandit pentru consola? Sunt motoare gandite din start pentru PC-uri puternice care scaleaza in sus. Daca trebuie sa scaleze in jos pierd foarte mult din aspectul vizual.

  5. #265 SP
    Member vTGS's Avatar
    Citeste mai atent am spus ca este cel mai "aratos" multiplatform(PS3&360), nu am spus ca intrece Killzone 3 sau Uncharted 2 in grafica zic ca pentru un joc ce nu e exclusiv consolei X arata foarte bine. Am inteles ce spui cand un motor grafic este gandit pentru console. Crysis si-a avut originea pe PC si a impresionat prin cea mai buna grafica e si normal ca la Crysis 2 sa pastreze aceeasi fidelitate vizuala daca nu sa o si intreaca pentru ca cei de la Crytek aia au si urmarit normal ca o sa fie diferente intre console si PC din cauza hardwareului, iar cei de la Crytek au folosit avantajele hardware la console , la fel si pe PC. Daca sunt diferente mari intre varianta de console si cea de PC asta nu inseamna ca motorul grafic nu a fost gandit pt console asta inseamna ca developerul a folosit foarte bine resursele hardware ale PC-ului( De ce ar trebui sa fie aceeasi fidelitate vizuala atat pe console cat si pe PC cand cel din urma poate mult mai mult?).

  6. #266 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by vTGS View Post
    Daca sunt diferente mari intre varianta de console si cea de PC asta nu inseamna ca motorul grafic nu a fost gandit pt console asta inseamna ca developerul a folosit foarte bine resursele hardware ale PC-ului( De ce ar trebui sa fie aceeasi fidelitate vizuala atat pe console cat si pe PC cand cel din urma poate mult mai mult?).
    ba exact asta inseamna.....ca nu poate fi optimizat pe console asa cum este optimizat pe PC(neglijandu-se partea hardware)...
    Crysis este gandit ca un joc care are principala "arma" grafica incredibila (si din pacate cerinte utopice ) iar sequel-ul merge tot pe ideea asta(cel putin pe PC)..eh din pacate nu merge si pe cele 2 console...s-a incercat si pe console un nivel acceptabil..dar se vede ca PC ii este "casa"

    dupa cum spunea si tphase se vede cand un engine a fost creat tinandu-se cont de toate platformele=>diferente destul de mici intre grafica pe cele 3 sisteme

    cat despre Killzone 3,Crysis 2 nu avem ce comparatie sa facem...Killzone 3 este conceput doar ptr Playstation 3..poate o comparatie cu Bad Company 2 sau Medal of Honor...

  7. #267 SP
    Member maweryck's Avatar
    Hai ca pana la urma parca nu e dracu atat de negru . Mie imi place cum se prezinta jocul ...destul de COD-izat dar asta poate ca nu e neaparat un lucru rau Iubesc Battlefieldurile dar imi plac si COD-urile .
    Am incercat DEMO-ul pe PC si imi place gameplayul alert in genul COD + multe abilitati ale costumului . Abia astept sa ..:" Cloak Engaged "

    Iar grafic parca nu arata asa rau pe PS3 pe cat ma speriasem eu .
    Il cumpar mai mult ca sigur , dar sa incerc si demo PS3 pe 15 mai intai

    [url][url]



    Din pacate nu am auzit nimic de power struggle , sau de hartile mari din crysis wars ....fara vehicule cred ....

  8. #268 SP
    Member cata1lin's Avatar
    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    Il cumpar mai mult ca sigur , dar sa incerc si demo PS3 pe 15 mai intai (

    Din cate am citit eu pe PS3 o sa avem demo pe 15 martie ...

  9. #269 SP
    Member maweryck's Avatar
    Quote Originally Posted by cata1lin View Post
    Din cate am citit eu pe PS3 o sa avem demo pe 15 martie ...

    Mai intai , adica innainte de ...nu luna mai , dar nici eu nu am gasit cea mai fericita formulare si a ramas loc de interpretari
    Oricum , am vorbit impreuna si ne-am inteles separat

  10. #270 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Mi l-am luat si eu pe Steam si m-a pus sa fac cont pe CryNet (sau ceva de genul) si sta de 20 de min la "Creating Account..."
    Attached Images Attached Images 2011-03-05_00001.jpg

  11. #271 SP
    Member MateRiaLLo's Avatar
    Luat, jucat, aruncat. Eram sigur ca o sa fie doar grafica de el. Gameplay`ul este haotic si sunt o gramada de probleme cu serverele online. Too bad.

  12. #272 SP
    Member s0whaT's Avatar
    merita pre order ? are story si gameplay bun ?

  13. #273 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Gameplay e bunicel. Story (fata de primul) e varza. Var-za!

  14. #274 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Jocul apare pe 25... sunt chiar curios sa aflu de unde stiti voi cat de bun/prost e jocul.

  15. #275 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    A fost leak-uit pe PC, cu campania intreaga, de la testerii EA.

  16. #276 SP
    Member MateRiaLLo's Avatar
    E o versiune beta care merge in mare parte in functie de PC... eu am un Quad core cu o nVidia 9600 Gt si mi`a mers penibil... in timp ce demo'ul a mers frumos.

  17. #277 SP
    Banned nurv's Avatar
    9600GT nu mai e demult o placa pentru jocurile actuale.

    E8400 @ GTX 460 1 GB si a mers prostut. [Sistemul unui prieten]. Altii se lauda ca le-a mers bine. Cert e ca jocul e optimizat pe PC, am vazut frame rate foarte ridicat cu varful de acum [gtx 570 / 580] ceva intre 50-60 fps in 1920x1200 si cele mai inalte setari de calitate. Prin analogie primul Crysis nu mergea la 30 FPS pe Very High cu varful video de atunci, deci e o imbunatatire. Iar pe PC cu totul la maxim arata formidabil. E diferenta maricica fata de versiunea de x360.

    Si pentru inceput avem numai dx9.0c. Crytec au promis ca ulterior vor scoate si un patch pentru a upgrada graphic render-ul la DX11, ridicand nivelul vizual si probabil punand la minim system requirements gtx 560Ti si i3.

  18. #278 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Eu va sugerez sa reveniti la console, PC-urile nu se afla in obiectul de activitate al acestui forum, asa cum nu se afla nici jocurile piratate.

  19. #279 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Eu va sugerez sa reveniti la console, PC-urile nu se afla in obiectul de activitate al acestui forum, asa cum nu se afla nici jocurile piratate.
    Discutam de un joc crossplatform nu de versus intre platforme, iar PC-ul nu este o ciuma se afla in aceeasi categorie cu consolele si anume platforme de gaming si discutam despre prestanta jocului pe cele 3 platforme existente si fiecare isi spune parerea in functie de ce platforma detine.

  20. #280 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Eu va sugerez sa reveniti la console, PC-urile nu se afla in obiectul de activitate al acestui forum, asa cum nu se afla nici jocurile piratate.
    Ce legatura are pirateria cu versiunea de testare a unui joc ? Daca aia de la EA au testeri cretini, nu ma intereseaza pe mine. Nu are nicio legatura cu pirateria, nu a fost distribuit cu protectia sparta (pentru ca nu avea protectie).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 28 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast

Similar Threads

  1. Crysis 3 By Nash in forum Console Club
    Replies: 190 Last Post: 07-06-2013, 16:24
  2. Replies: 0 Last Post: 13-12-2012, 12:02
  3. Crysis 2 va fi 3D ! By naz in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 31-05-2010, 09:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts