Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Problema posta romana

  1. #1 SP
    la muncă bă! urioc's Avatar

    Problema posta romana

    salut, am o problema si vreau sa intreb daca a mai trecut cineva prin asta.. am trimis prin posta romana fix acum 12 zile un joc spre arad, prin ramburs. eu fiind din bucuresti. posta mea nu poate trimite prioripost, cel putin asa mi-a zis functionara, asa ca am trimis prin posta direct. problema mea este ca nici pana azi banii nu au ajuns, dar jocul a fost ridicat de catre cel caruia i-am trimis. acum 10 zile sa fiu mai exact baiatul a ridicat coletul. aproape in fiecare zi din ultima saptamana, m-am dus la oficiul postal, m-am certat cu ei, am incercat orice. la nici un folos.. vreau sa fac o plangere, reclamatie, ceva care sa ma faca sa imi primesc in primul rand banii respectivi, care la randul meu trebuie sa ii dau mai departe (e o poveste lunga) si vreau sa intreb daca ati trecut prin asa ceva ? chiar asa mult tine, sau este cum mi-a zis o functionara "eh, s-au pierdut, asteapta sa treaca luna ca sa faci reclamatie"

    multumesc pentru timpul acordat

  2. #2 SP
    Junior Member andrei932000's Avatar
    Exact acceasi problema am avut eu, a trebuit sa astept 16 zile pt bani, de atunci am promis ca nu am sa mai folosesc posta romana.Ce poti sa faci este ca baiatul respectiv care a ridicat coletul sa aibe factura si totul se rezolva repede.

  3. #3 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    ciudat...eu am primit bani exact dupa o zi dupa ce a fost ridicat coletul...sigur ai completat toate formularele?..si aceia verde unde tu trebuia sa fi destinatarul?

  4. #4 SP
    la muncă bă! urioc's Avatar
    am completat tot. altfel nu ajungea la el nu? si daca baiatul nu mai are factura ce fac ? nu am vorbit cu el inca, dar pun tot raul inainte...

  5. #5 SP
    Member dogdan's Avatar
    daca nu are factura/chitanta nu ai ce face,serviciu de ccacaooo in romanica , eu nu am pierdut asa un joc/banii , bioshock sa fiu mai exact am trimis jocul la cineva prin posta si nu am mai primit nici banii nici jocu . au spus ca fara chitanta/factura nu au ce face desi ma bagasea pe calculator si inate cu o zi m-au trimis acasa ca nu este pachetul corect ambalat (era jocul bagat intrun plic antisoc) cica trebuie impachetat intro cutie de carton,invelita in hartie alba si leata cu atza.curios ca toate jocurile care le-am primit ,le-am primit in plicuri antisoc. in fine ma opresc aici nu am decat necazri cu ei.

  6. #6 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Am patit si eu asta.. si culmea, cu PRIORIPOST.
    Am trimis pachetul la Timisoara, baiatul a ridicat coletul (ca altfel s-ar fi intors la Bucuresti) dar banii ioc. Trecuse mai mult de o luna, imi luasem gandul de la bani.. si m-am dus la posta sa incasez un alt mandat postal si SURPRIZA.. era si ala de la Timisoara acolo.

    Prostia mea a fost ca din momentul cand ala mi-a zis ca a luat pachetul, am aruncat chitanta.. daca o ai si te duci cu ea la posta, pot urmari ce s-a intamplat cu banii.

  7. #7 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Nu-ti fa griji...eu am asteptat o luna

  8. #8 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    poate sa ridice altcineva cu o copie dupa buletinuul meu s-au carte de alegatur bani de pe un colet (ramburs)?
    eu voi fi plecat 2 saptamani din oras si cica dupa 10 zile bani se reintorc la cel care ii trimite.

  9. #9 SP
    Member Solozaur's Avatar
    am patit si eu lafel, banii au ajuns la mine la 10 zile dupa ce a ridicat omu jocul.

    Mai bine iti bagi toata P*** in ea posta.

  10. #10 SP
    Member Skaar's Avatar
    Quote Originally Posted by ciypriyan View Post
    poate sa ridice altcineva cu o copie dupa buletinuul meu s-au carte de alegatur bani de pe un colet (ramburs)?
    eu voi fi plecat 2 saptamani din oras si cica dupa 10 zile bani se reintorc la cel care ii trimite.
    Pentru mine a ridicat tatal meu cateva colete de la posta, avand cartea mea de alegator.. deci cineva din famile poate sigur ridica coletul/banii... in cazul prietenilor habar n-am

  11. #11 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    Quote Originally Posted by Grold View Post
    Pentru mine a ridicat tatal meu cateva colete de la posta, avand cartea mea de alegator.. deci cineva din famile poate sigur ridica coletul/banii... in cazul prietenilor habar n-am
    fratemiu va merge la posta sa ridice bani
    @Solozaur: deacuma nu mai trimit nimic prin posta, sa imi fie invatatura de minte

  12. #12 SP
    la muncă bă! urioc's Avatar
    ating ziua 16 fara nimic inca mai am de asteptat observ... multumesc tuturor pentru impartasirea experientelor. sa imi fie invatatura de minte ! posta romana nu e buna, deh, serviciu romanesc 100% l

  13. #13 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Cea mai mare tzeapa care am putut sa o iau cu Posta Romana a fost cand mi-a trimis un tip din Bucuresti un colet cu haine in valoare de 600ron si aia de la posta a semnat ca i-au venit toate coletele, dar defapt lipsea al meu si inca unu. Iar pentru ca tipu a uitat sa declare valoare la colet de la posta nu am primit nimic pentru ca mi-au pierdut prostii coletul.

    Prefer sa dau cu 10-20 ron mai mult la curier si stiu ca vine in 24h direct la usa nu trebuie sa astept si o saptamana si sa mai stau si la coada inconjurat de babe si oameni certati cu igiena ca sa imi spuna aia de la ghiseu ca nu imi gaseste coletu si sa revin alta data cand are ea mai mult chef.

  14. #14 SP
    la muncă bă! urioc's Avatar
    ai destul de multa dreptate, mai ales partea cu lenea functionarei... curier 10-20 de ron ? eu am trimis din bucuresti in brasov un colet destul de usor si a platit saracul baiat unde a ajuns coletul 70 de ron transportul...

  15. #15 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Daca trimiti cu ramburs e mai mult pentru ca intr-un fel plateste si taxa de transport a banilor inapoi la tine.
    Eu de ex am primit acum cateva zile de la webpredator setul blu-ray band of brothers + inca un blu-ray si am dat 18ron la transport.

  16. #16 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Serviciile ca serviciile dar nici cu oamenii nu mi-e rusine.

    Ii zic unuia sa-mi puna banii in avans si-i trimit jocul, platesc eu. El zice ca nu vrea sa-mi faca 100 RON cadou (ca el e roman si le stie pe toate, stie cum merg "smecheriile").
    Si uite asa de la Bucuresti la Bacau a costat transportul 47 RON.

  17. #17 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    cu fan curier e cam mult ..eu am comandat un joc..fifa 09..pret-50 lei..si cand a venit tipul sa imi aduca coletul am platit 80 lei..lol..prin posta romana nu am avut probleme ..am si primit am si trimis..nici o problema deocamdatalol

  18. #18 SP
    Member quentin_04's Avatar
    asta e... traim in romania... fa reclamatie pentru ca altfel nu stiu cum iti mai primesti banii

  19. #19 SP
    Member slabunator's Avatar
    eu am facut o data schimb de jocuri cu cineva prin posta, am trimis jocu , i-a ajuns in 3 zile, mi-a trimis jocul, a ajuns in 3 saptamani( tot acest timp am crezut ca mi-a dat teapa)
    marele mister consta in faptul ca el mi-a trimis jocul prin SCRISOARE( ca deh, sa iasa mai ieftin baiatu')

  20. #20 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    la posta daca trimiti ceva tip "scrisoare" , oricat de mare este coletul, poti pune valoare pe coletul respectiv, dar fara sa exagerezi, si scrii si ce anume trimiti, iar in caz de "s-a pierdut" iti returneaza posta banii, dar nu stiu in cat timp.
    bineinteles pastrezi hartoagele pana confirma celalalt primirea coletului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 16 Last Post: 18-02-2014, 18:01
  2. Nu mai pot posta in BAZAR CONSOLE !!! By szabi90 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 13-12-2013, 12:23
  3. Evitati Posta Romana By Marinake in forum Offtopic
    Replies: 32 Last Post: 06-09-2012, 11:11
  4. Vanzari/schimburi prin posta By RaverX in forum Offtopic
    Replies: 14 Last Post: 06-12-2011, 18:31
  5. Thread nou, nu pot posta in el By viezure in forum Help Desk
    Replies: 4 Last Post: 06-04-2011, 22:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts