Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: Castile Sony PlayStation - Pareri si discutii

  1. #1 SP
    Member cosmin1088's Avatar

    Castile Sony PlayStation - Pareri si discutii

    De la Flanco, 650 lei.
    Testate in Uncharted 4 cu 3D Audio si preset luat din Headset Companion App.
    Sunt dezamagit, se aud ca niste casti de 50 lei, sunet foarte subtire, volum mic, bass inexistent, nu se simte ca ar fi 3D/7.1.



    Attached Images Attached Images pltnm.png

  2. #2 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    De la Flanco, 650 lei.
    Testate in Uncharted 4 cu 3D Audio si preset luat din Headset Companion App.
    Sunt dezamagit, se aud ca niste casti de 50 lei, sunet foarte subtire, volum mic, bass inexistent, nu se simte ca ar fi 3D/7.1.



    ]
    Trebuie sa intri in presetari si de acolo iti pui cat bass si inalte/medii doresti, in bf 1 au prea mult bass.. eu il am la minim..altfel nu aud "pasii" de langa, prea multa bubuiala pe setari normale.

  3. #3 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Trebuie sa intri in presetari si de acolo iti pui cat bass si inalte/medii doresti, in bf 1 au prea mult bass.. eu il am la minim..altfel nu aud "pasii" de langa, prea multa bubuiala pe setari normale.
    Da, e posibil sa mai fie nevoie de reglaje plus ceva rodaj, dar ca prima impresie nu mi s-au parut cine stie ce.
    Gradul meu de comparatie e un Z906 si o pereche de Sennheiser Momentum In-Ear.
    Eu le-am testat in jur de 20 minute si le-am pus la loc in cutie, stau f. prost cu timpul...

  4. #4 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Da man, eu am venit de pe gold care se aud chiar decent si am simtit diferenta, culmea e ca dupa niste ore de forja “se mai lasa” si devin ce trebuie, habar-n-am de ce , cert e ca pe setari ti le faci exact cum iti plac.

    Apropo luna asta scot noul gold ce o sa semene cu platinum , asa ca cine vrea sa le schimbe poate sa le incerce si p-alea

  5. #5 SP
    Junior Member eyesburner's Avatar
    Salut, eu am un golden headset si in zilele trecute am observat ca plasticul de sus ii crepat in 100 de mii de parti. Dezamigit de castiile PS. Sugestie -> retur pana poti

  6. #6 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Primele golduri nu au treaba cu noile golduri sau cu castile platinum, insa da la prima varianta se crapa plasticul pe banda de sus.

  7. #7 SP
    Member b615dub's Avatar
    img_1298.jpg
    img_1299.jpg

    Pentru viitori posesori, ale mele au undeva peste 2 ani de utilizare normala 2-3h maxim pe zi. Si am avut mare grija de ele. Am crezut ca "pielea" de pe cupe e ceva mai durabila dar s-a sfaramatat foarte repede.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8 SP
    Member bdevil's Avatar
    Eu sunt la a doua pereche de Gold Wireless, am avut ghinion cu headband-ul din plastic foarte casabil, se crapa la utilizari normale. In rest bateria tine, sunt fiabile fiind wireless, se aud acceptabil. Pielea de pe bureti nu s-a degradat la mine.

  9. #9 SP
    Junior Member pac86's Avatar
    Salutare , atunci daca de sony platinum sunteti dezamagiti si nu merita suma de 699 lei !
    ... atunci ce recomandati !?
    eu m-am uita la Hyperx cloud flight si Turtle Beach Stealth 700p pe forumuri sunt destule pareri legate de Volumul general fiind INCET !
    nu stiu ce sa cumpar ...

  10. #10 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Eu am niste Razer Nari. Sunt robuste, se aud foarte bine, sunt wireless si bateria tine destul. Cam scumpute ce-i drept si destul de mari insa al naibi de comfortabile. Pentru gaming eu zic ca sunt bune. De Turtlebeach ma feresc ca de ciuma (sau corona mai nou)... eu am avut 2 perechi diferite si sunt calitativ foarte proaste, mereu mi s-au stricat in mai putin de 1 an cu un uz normal. HyperX am auzit ca sunt foarte bune, insa nu am testat personal.

  11. #11 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by pac86 View Post
    Salutare , atunci daca de sony platinum sunteti dezamagiti si nu merita suma de 699 lei !
    ... atunci ce recomandati !?
    eu m-am uita la Hyperx cloud flight si Turtle Beach Stealth 700p pe forumuri sunt destule pareri legate de Volumul general fiind INCET !
    nu stiu ce sa cumpar ...
    Logitech. Nu stiu ce model s-ar incadra in banii aia ca am niste Artemis de vreo 5-6 ani si n-am mai cautat altele de-atunci, dar n-am avut niciodata probleme cu castile lor (de fapt, orice periferic Logitech).

  12. #12 SP
    Junior Member pac86's Avatar
    AM inteles , am vazut pe amazon us turtle beach cu castile in mana rupandu-se din multe parti ( dar am zis poate omul era nervos si no a lovit /sau cazut )
    Logitech G933 Artemis sunt imense , cred ca se simt pe cap . Pe Pc par bune ajutandu-se de softul logitech ... dar la ps4 toate efectele vor fi off din cauza ca nu beneficiezi de softul lor in sistemul consolei .

    Cred ca voi risca cu HyperX Cloud Flight

  13. #13 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Cred ca sunt ok, daca nu gaseam Nari la discount tot HyperX as fi luat si eu.

  14. #14 SP
    Junior Member pac86's Avatar
    Sper sa nu fac alegerea gresita . Sper ca sunetul sa fie tare , mai ales ca au un update firmware 3115 in care exact asta ofera * Increased overall volume

  15. #15 SP
    Junior Member cartus's Avatar
    Câțiva ati luat căștile TLOU 2,cum se aud?

    Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

  16. #16 SP
    Junior Member pac86's Avatar
    Castile sony gold editia tlou2 este doar aspectul castilor , ca si in cazul gamepadului . In rest este sony gold ca si calitate si constructie .

  17. #17 SP
    Junior Member pac86's Avatar
    Salutare , daca tineti la banii vostri NU cumparati Sony Platinum !!!!
    M-a mancat in cur sa iau si eu Platinum si sunetul este MEDIOCRU pt suma ceruta pe el !!!
    La ps4 pro legat la tv cu digital optic ... ies din Tv cu prelungitor de 3,5 mm jack la niste casti Sennheiser CX 300-II sunetul este Stereo dar de 3 ori mai tare decat *****urile de Platinum

    Evitatile ....

  18. #18 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca este normal sa fie diferenta de sunet intre castile in-ear si cele over the ear. Nu ma pricep prea bine, doar spun ca asa mi s-ar parea normal.
    Acum depinde si cine suporta asa ceva - personal nu suport nimic in-ear si este mult prea obositor on the long run, sa stai cu asa ceva.

    Tocmai d-aia e recomandat ca pentru sesiuni mai lungi de gaming, sa iei ceva over the ear.

  19. #19 SP
    Junior Member pac86's Avatar
    Over este platinum ... dar degeaba daca sunetul este Mediocru la 700 lei cat cer pe casti .
    Cu castile in Ear nu am probleme ... dar evident ca odata ce caut casti fara fir over ear doresc sa scap de fire ... dar nu gasesc ceva ok .
    sony varza - degeaba ai efecte 7.1 / 3d in functie de joc ... daca sunetul este incet
    astro a 40 si 50 sunt scumpe dar nu merita pretul ... au si review users de 1 stea ( daca citesti prob te doare capu )
    hyper x cloud flight si flight S la fel ... 1 din 10 spune : volum tare / restu slab
    turtle Beach Stealth 700p asa si asa ...

    Efectiv este dezastru cu sunetul la PS4 ! pe Pc este alta viata ...

  20. #20 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai asta spun, castile in-ear cu siguranta au un avantaj la anumite lucruri.

    Personal am niste Stealth 600 pentru Xbox si sunt foarte multumit de ele, se conecteaza direct la consola fara dongle, am rotita de volum atat pentru sunetul jocului cat si pentru party.

    Pentru PS4 am niste casti Plantronics (bine, nu doar pentru PS4, ci le am pt sunet in mod normal) care nu au volum pe fir/pe ele si se aud mai incet, pentru ca pot controla volumum doar din OS, unde este deja la maxim. Dar eu le leg direct la controller, nu ma complic sa trag cablu din TV.
    Dar sincer, credeam ca asta de la Sony au rotita/butoane de volum.

    Alea Astro ma interesau si pe mine - o sa vad daca prind ceva oferta, desi o sa astept next gen, ca sa vad ce ofera Sony in pachet (revolutia cu care se lauda) si poate nu am nevoie de altceva - sper doar sa nu fie doape.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Sony PlayStation 5 By nurv in forum Console Club
    Replies: 103 Last Post: 20-02-2019, 15:23
  2. Clubul Nintendo 2DS By rodarkone in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 13 Last Post: 28-04-2017, 11:47
  3. Pareri PRO sau Contra despre PlayTV PlayStation 3 By Agresiv in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 21-10-2013, 13:06
  4. Replies: 2 Last Post: 16-08-2013, 14:53
  5. Damnation...pareri, discutii By TiBiKiMiR in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 7 Last Post: 30-08-2009, 19:54

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts