Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 20 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 387

Thread: Battlefield V

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Battlefield V

    This year's Battlefield is set in WW2 - report • Eurogamer.net

    https://venturebeat.com/2018/03/01/n...-ii-this-year/

    "Just like World War I got a sequel, Battlefield 1 is getting a followup later this year. The game is Battlefield V. It was previously known as Battlefield 2 internally at EA. Battlefield V will return the series to World War II in a main entry for the first time since 2009’s Battlefield 1943, GamesBeat has learned from sources familiar with EA’s plans. These sources wish to remain anonymous."

  2. #2 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Booooo, bring back Bad Company!!!

    I kid, I kid. Cred ca si asta va fi ok..macar.

  3. #3 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cum "macar" BF1 ți-sa părut rău ? Abea aștept să văd Trailler.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  4. #4 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu am mentionat nimic de BF1. Referirea o faceam strict de cum sper ca va fi urmatorul joc, si anume "macar ok". Trebuie sa recunosc ca un BC ma atragea mai tare. Nu cu DICE mi-e frica, ci cu EA.

  5. #5 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Zic in sensul că dacă va fi că BF1 o sa fie bine, legat de loot box nu îmi dau seama ce ar putea face, poate că la BF4 să îți pice accesorii pentru armă mai repede, mă îndoise că o sa blocheze accesul la arme dacă nu cumperi loot box.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  6. #6 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Nu o sa fie pe WW2 fiindca ar fi o miscare de marketing foarte proasta! S-ar interpreta ca n-au facut nimic altceva decat sa faca un reskin dupa BF1. E prea curand sa lanseze un BF pe WW2.

    Probabil ca va fi ceva pe Vietnam sau un Bad Company 3 (naiba, au trecut 8 ani de la ultimul).


    Anul asta Activision lanseaza Call of Duty Black Ops 4 care in mod sigur va fi setat pe razboiul rece, deci.....

  7. #7 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Ai ghicit, nu o sa fie pe WW2. Nu stiu de unde ai tu mereu atata dreptate.

    https://www.gamespot.com/articles/ne.../1100-6457109/

  8. #8 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    Ai ghicit, nu o sa fie pe WW2. Nu stiu de unde ai tu mereu atata dreptate.

    https://www.gamespot.com/articles/ne.../1100-6457109/
    Tu te bazezi doar pe niste presupuneri.
    Momentan, EA n-a dat nicio declaratie privind tematica. N-a spus decat ca anul asta lanseaza un BF si ca la E3 aflam mai multe.
    Dupa EA, poate sa fie si un Battlefield Hardline 2 setat prin America interbelica in anii 20-30 cu mafioti si politisti (de ce nu?). Sau pe Razboiul Rece prin Coreea sau Vietnam. Sau poate inapoi in prezent....


    Nu avem un clip sau o poza care sa demonstreze ca va fi pe WW2.

    Si serios, de cand e Gaymspot o sursa credibila de stiri?



    ---------- Post added 02-03-2018 at 22:55 ----------

    Imi aduc aminte si acum ca prin mai 2016, cand pe forumuri si pe You Tube , toti se fastaceau la un amarat de Teaser publicat inainte de anuntare. Multi spuneau ca o sa fie pe WW2 ca au vazut ca personajul poarta geaca de pe vremea lui Pazvante, altii ca o sa fie un BF 2143 in viitor ca personajul se uita speriat la un TITAN.
    Putini credeau ca o sa fie pe WW1


  9. #9 SP
    Member westy9009's Avatar
    Da doamne sa fie ww2...sa le arate celor de la Activision cam cum se face face treaba..

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  10. #10 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Sa speram ca o sa fie bun

  11. #11 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Sper sa fie ceva in gen Vietnam ca WWII s-au facut la jocuri incat mi s-a luat. Sau bad company 3.

  12. #12 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Eu sper la WW2.

  13. #13 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    INB4, o sa aiba un mod Battle Royale, care o sa rupa PUBG-ul in doua.

  14. #14 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Cat timp PUBG-ul e 30€ si Battlefield 150€, nu o sa rupa nimic.

  15. #15 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Scuza-ma ca sunt asa direct, dar de unde ***** ai scos-o cu 150€?
    Battlefield o sa fie 60€, iar in banii aia o sa primesti campanie single player, multe moduri multiplayer si numeroase harti.

  16. #16 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Wow, de unde tot veniti? 60€ si numeroase harti? Eu zici sa verifici inainte. BF1 a fost 60€ + 60€ premium pass. plus ca acuma o sa fie si loot box. Si la cum ii stim pe EA, poate battle royal-ul o sa fie separat de joc.

  17. #17 SP
    Member blackjack2150's Avatar

  18. #18 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu sunt curios de unde ați scos-o pe asta cu Battle Royal în BF.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  19. #19 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Orice tip de lootbox ar avea e un MARE NU. Daca tot vor sa puna cutiile pulii in jocuri atunci sa fie jocul de baza moca.
    *insert Jim Sterling voice * "they're just cosmetics"

  20. #20 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu inteleg marea problema cu lootboxuri bazate pe chestii cosmetice. Sunt jocuri de genu Rainbow Six Siege care au si skinuri si mai au si DLC-uri pe sezon ca sa cumperi niste *****i de agenti, acolo brusc se rupe logica in doua si e ok nu mai zice nimeni nimic (doar exemplu, nu doar Siege). Dar god forbid sa avem un skin ca in overwatch sau random skin pe arma in BF. Am impresia ca lumea mai mult a sarit in "let's hate this firm and their game" bazat pe trenduri de pe net...desi nu are nici o legatura cu situatia jocului in prezent.

    La fel si cu "logica" asta expirata cu: pe vremea meaaa un joc era 10 dolari si aveai tot jocu...bine bine dar pe "vremea ta" la un joc nu lucrau sute (daca nu mii) de oameni si bagau investitii precum Hollywoodu' in filme. Dupaia daca nu fac update-uri cu harti/arme noi...paaai boosss am dat 60 de dolari..credeam ca oferiti suport pe termen lung, de parca devii aia se hranesc cu buna starea fanilor.

    No offence, inteleg ca gaming-ul acum se bazeaza pe supt viata si banii din fani...dar si "fanii" care se plang dar in continuare cumpara vin cu niste critici de tot *****u si vor imposibilul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 20 1 2 3 11 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts