Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 14 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 LastLast
Results 221 to 240 of 261

Thread: Assassin's Creed Odyssey

  1. #221 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Dai un ban pe el, il incepi, nu iti place dar continui sa joci cu speranta ca pe parcurs totusi iti va oferii altceva si te trezesti cu el terminat si dezamagit.

    A avut el si partile ok dar putine, satisfactie cand armele si puterile iti sunt upgrade-uite si din doua serii de overpower attacks dai gata ditamai mahula, cateva boss fight cu creaturi mitice faine dar gandindu-ma inapoi la Origins este slab rau Odyssey si mai repetitiv ca oricare alt open world ce l-am jucat.

    Acum intelegi vulture?

  2. #222 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca nu il joci si spui ca e prost, cineva iti va spune ca parerea ta e invalida din moment ce nici nu l-ai jucat.
    Daca joci putin si spui ca e prost, cineva sigur iti va reprosa ca nici macar nu l-ai terminat, poate te razgandeai pana la final.
    Daca il termini si spui ca e prost, sigur iti va spune cineva ca e absurd sa termini un joc care nu iti place.


    Asa e si in viata.

  3. #223 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am zis doar ca nu inteleg, nu ca e absurd, nu-mi mai pune cuvinte in gura PSDistule!
    Eu pur si simplu nu ma pot juca mai mult de o ora-doua un joc care nu m-a prins pana atunci. Da' pai 80.

  4. #224 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    O ora sau doua pentru AC e putin sa-ti dai seama cum e jocul. Precum am mai zis, Origins mi-a placut mult dar sincer nici ala nu mi-a placut de la inceput asa ca daca il lasam dupa o ora sau doua ratam un joc ok.

  5. #225 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ma face sa vreau sa ma reapuc de el (n-am jucat niciun DLC).

  6. #226 SP
    Member SeCeX's Avatar
    tocmai ce am vazut si eu trailerul , amazeballs , am jucat primele 3 dlc uri ( legacy of the first blade 1.2.3),in ciuda a ceea ce spun oamenii sunt destul de bune, daca esti fan lore and **** o sa fi multumit.

  7. #227 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    A apărut si episodul 2

  8. #228 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    The free weekend runs from March 19 through 22 and will be available on Xbox One, PlayStation®4 system, Uplay PC, Steam, and Epic Games Launcher.
    Attached Images Attached Images 000053102_engb_fwtimings.jpg

  9. #229 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Foarte bun jocul am peste 120h in el si nici vorbă sa ma plictisesc
    Luați-l cu încredere ,mai e si la reducere buna cu tot cu dlc
    Povesti principale ,secundare bune , tot felul de misiuni interesante un arsenal întreg de arme, armuri foarte arătoase , harta uriașă si grafica e foarte buna

  10. #230 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Trebuie sa recunosc ca ultimele (multe) iteratii de AC nu mi-au mai starnit interesul ca pe vremuri, chiar si acum tin minte cat de mult ma bucuram ca AC 1 sau 2 imi mergeau pe tigaia mea de PC de atunci. Inca am senzatia ca s-a pierdut ceva din esenta jocului odata cu lansarile anuale (pana la un punct). Nu zic, locatiile (punctul forte) au devenit din ce in ce mai interesante si aratoase, dar pur si simplu nu m-a mai miscat seria. Probabil e de la mine.

    Astea fiind spuse, acum cu pandemia asta, prietena avea chef de niste RPG-uri si si ii aratasem niste videouri sa vada daca ii place ce vede ca tot era trial. Stiam ca harta e masiva si ai content destul in ultimele 2 ACuri. A ajuns sa le cumpere pe amandoua, asta si Origins, pentru ca Egiptul antic arata absolut superb si este pacat sa nu il joci, macar pentru asta.

    Am mai dat si eu cu maneta in ele, nu sunt asa rele. Inca ma rupe faptul ca de multe ori trebuie sa faci misiuni secundare pentru ca nu ai mereu levelul necesar sa avansezi in story. Nu mi-a placut niciodata aceasta tactica sintetica de lungire a jocului, dar na, asta e. Unora le place, altora nu, probabil tine de gusturi. In cazul meu, tine de joc. Nu ma deranjeaza in Witcher sau RDR2, aici mi se par foarte fade multe din misiuni. Asadar, side missions nu prea mai sunt optionale, in aceasta structura. Daca vrei sa ai levelul cerut, trebuie sa le faci. Uneori mai merge sa ai un nivel, doua sub cel cerut, dar alte ori nu, sau asa am observat, poate ma insel. Sunt diverse ele, privite asa de sus, dar in mare parte sunt tot fetch quests/kill quests.

    Ca sa nu fiu rautacios, jocul are si multe puncte forte. Incepand de la locatie, evenimentele acelea limitate, diversele puzzleuri, animal hunting, crafting, povestea care integreaza personaje istorice, etc. Si din punct de vedere tehnic sta foarte bine, nu am intalnit des glitchuri, mai ales la catarare unde poate sa fie foarte tricky. La cat de multe lucururi poti sa faci in acest joc, chiar si la full price, jocul merita banii pentru ca scoti zeci/sute de ore de playing time. Asta daca stai sa cureti toata harta aceea absolut uriasa. Si cand ai OCD, nu cred ca e prea bine...

  11. #231 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu l-am abandonat dupa vreo 30h. Am adorat Origins si egiptul, povestea, personajele, sistemul de combat, absolut tot. Am facut inclusiv full exploration guide si am fost absolut fascinant.

    Aici...e efectiv acelasi joc, dar in alta locatie, o locatie care cel putin pe mine, nu ma atrage la fel de mult ca Egiptul si o locatie marita artificial prin intinderile alea mari de apa, in care esti efectiv obligat sa pierzi foarte mult timp nefacand nimic sau prin cateva batalii monotone si insipide.

    Am incercat sa fac si doar povestea principala, dar la fel cum spune si Khufu, nu poti avansa fara side quests, care au devenit atat de repetitive si enervante incat nu am mai avut rabdare.

    Astfel ca din toata seria, am 3 jocuri pe care nu am reusit sa le termin nici pana in ziua de azi (desi 90% din ele le-am avut day 1) - Black Flag (dupa ce 3-ul l-am facut aproape 100%), Syndicate (dupa ce Unity mi s-a parut fenomenal in ciuda problemelor tehnice avute) si Odyssey (care a venit mult prea repede dupa Unity). Si cu siguranta nu ma voi reintoarce la ele.

    LE: a mai fost si Rogue, pe care nu l-am incercat niciodata si nici nu o voi face. Faptul ca a venit in acelasi timp cu Unity, dar avand mecanicile invechite, m-au facut sa nu-l iau nici macar la 5$.

  12. #232 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Ai foarte mare dreptate, odata ce ai jucat Origins, l-ai cam jucat si pe asta, fiind practic pe acelasi calapod. Daca as fi rau as zice ca e un reskin

    Ea il jucase prima data pe asta si cand a vazut ca este si unul in Egipt, a zis ca trebuie neaparat sa il luam si pe ala, locatia este de neratat, lucru cu care sunt de acord. Dar..daca le joci asa, back to back, o sa ti se para un adevarat mashup, nu mai stii daca esti Bayek sau Kassandra (ca sa fim politically correct). Locatiile imi plac amandoua, desi inclin spre Egipt si eu. Nu se compara nimic de aici cu cataratul pe piramide si privitul de sus de acolo din varf, parere personala. Partile de mare si desert au fost adaugate ca sa mai rotunjeasca harta, indeed, mai ales ca nu ai prea multe activitati pe acolo sau chestii de explorat (in anumite parti de desert chiar nimic nimic).

    Eu am aproape toata seria pe Steam (Uplay), dar mai mult pentru colectie. Black Flag il am si nu e incercat, Unity sau Syndicate de asemenea. Am incercat putin Rogue, dar mi s-a parut slab tare, l-am lasat dupa cateva ore. Pentru mine, Origins si Odyssey sunt primele interactiuni reale cu AC dupa multi ani. Este buna directia in care au mers, stilul asta de RPG, combat imbunatatit, dar odata cu toate schimbarile, chestiile de nuanta au disparut.

    LE: Pentru cineva care are nick-ul meu, e ciudat ca nu am jucat Origins pana acum

  13. #233 SP
    Banned memwarrior's Avatar
    Nu vreau sa par eurocentric, dar mai mult mi-a placut Odyssey.
    Origins avea trei orase mari si late, foarte diferite cultural, avea si grafica mai buna.

    Dar la capitolul poveste, gameplay, explorare, personaje, Odyssey pare o imbunatatire.
    Cam are multe orase la fel aidoma Atenei , doar Sparta si Creta se diferentiaza de restul.Si multe statui si picturi clonate.

    Insa spre deosebire de Origins, Odyssey vine la pachet cu batalii navale, batalii terestre, o gramada de mercenari si cultisti de asasinat, sistem semi-RPG, o gramada de questuri, cel putin doua trasee si doua tipuri de optiuni care il face rejucabil.

    Pacat ca nu au introdus si o modalitate ca-n Skyrim sa-ti construiesti o locuinta, o coliba...sau in palat. Si sa stai sa culegi si sa extragi materiale ca-n Minecraft, sa-ti faci palat cu petreceri, sclavi, prostituate si dansatoare, si sa-ti intemeiezi o familie. Poate chiar sa-ti creezi ORASUL TAU grec cum am vazut in Far Cry Primal, sa-ti alegi industria, sa pui fermierii , minerii, mestesugarii, negustorii si artistii la munca, sa-ti recrutezi soldati, sa duci razboaie si sa cuceresti alte orase, sa construiesti un port, arena si templu in care sa fii venerat ca zeu ori sa-ti alegi zeul care sa-ti aduca beneficii, dar si blesteme/dezastre daca ii superi pe ceilalti, exact ca-n Zeus Master of Olympus!
    Dar poate vedem in urmatorul AC....daca va fi cu vikingi.



    ---------- Post added 03-04-2020 at 12:31 ----------

    Mi-as dori sa vad asemenea sistem de RPG implementat si in GTA 6 pe partea single-player si dialoguri in care sa alegi o varietate de optiuni.

  14. #234 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Mie mi s-a parut si-aaa destul de lung. Atat mai trebuia si alte chestii extra. Nu tin sa ma joc 1-2 ani numai AC.

  15. #235 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by memwarrior View Post
    Nu vreau sa par eurocentric, dar mai mult mi-a placut Odyssey.
    Origins avea trei orase mari si late, foarte diferite cultural, avea si grafica mai buna.

    Dar la capitolul poveste, gameplay, explorare, personaje, Odyssey pare o imbunatatire.
    Cam are multe orase la fel aidoma Atenei , doar Sparta si Creta se diferentiaza de restul.Si multe statui si picturi clonate.

    Insa spre deosebire de Origins, Odyssey vine la pachet cu batalii navale, batalii terestre, o gramada de mercenari si cultisti de asasinat, sistem semi-RPG, o gramada de questuri, cel putin doua trasee si doua tipuri de optiuni care il face rejucabil.
    Acceasi parere am si eu fata de cele doua jocuri. Origins nu l-am putut termina a fost foarte plictisitor, nu m-a prins deloc, desii am inceput sa joc Odyssey pentru ca nu aveam altceva in momentul acela m-a prins si a fost un joc mult mai bun la toate capitolele, mi-a placut asa de mult incat am luat si dlc-urile pentru ca erau fix atunci la oferta si chiar a meritat, pentru ca DLC-urile au avut o calitate buna gen cum era si la Witcher.

  16. #236 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Il aveam si eu cumparat din martie anul trecut si i-a venit in sfarsit randul, mai ales ca a trecut ceva timp de la experienta Origins. Dupa 30h de joc, am inca sentimente amestecate.

    Imi place povestea mult mai mult decat cea din Origins, e clar ca au acordat mai multa atentie la acest capitol. Iar personajele istorice au inceput din nou sa aiba farmec. Grafic arata bine, insa nu vad diferente majore fata de titlul trecut, lucru valabil si pentru gameplay. Eu unul cred ca mecanicile de RPG strica putin spiritul seriei, dar e ceva strict subiectiv. La urma urmei inteleg de ce le-au implementat. Ma adaptez si merg mai departe, nu o sa renunt la serie doar pentru atata lucru.

    Mi-am dat seama repede ca trebuie sa renunt la contracte si bounties pentru ca nu sunt altceva decat quest-uri copy-peste, fara esenta. In schimb fac quest-urile cu galben pentru level up si main story. Jucand astfel, parca nu pare foarte repetitiv, sper doar sa nu imi schimb parerea dupa inca 10-20h.

    Zicea cineva ceva legat de faptul ca ofera rejucabilitate prin prisma faptului ca poti alege intre doua personaje si ai optiuni de dialog. La cate jocuri am eu in backlog, ar fi culmea sa rejoc Odyssey pentru inca 50h, doar sa vad ce s-ar fi intamplat daca jucam cu Alexios sau ce rezultat ar fi avut un quest daca alegeam sa fiu agresiv, ci nu pasnic

  17. #237 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    La fel am facut si eu cu contracte si bounties, mi-am dat seama repede ca nu ar rost sa le faci ca oricum primest destul de bine xp in joc si fara alea ceea ce e un plus fata de Origins.

  18. #238 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Recomand si dlc daca vreti sa fiti surprinși si chiar oferă content ,de banii ăia aproape cat un joc full
    Am ai origins dar încă nu l-am jucat o sa ii vina rândul
    Asa e să nu devină plictisitor nu mai faceti bounty si alte alea faceti -le doar pe cele cu ! , mai sunt interesante si cele de la world,character si haunting

  19. #239 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Acum sunt la episodul 3 din fate of atlantis, pe departe cel mai bun dlc all time
    Asta nu trebuie ratat e un must buy

  20. #240 SP
    Banned memwarrior's Avatar
    Fate of Atlantis ala mi se pare o tentativa jalnica de a imita God of War la capitolul mecanici si lupte cu creaturile mitice.



Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 14 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts