Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 14 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 LastLast
Results 241 to 260 of 261

Thread: Assassin's Creed Odyssey

  1. #241 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Pune si tu acolo un spoiler tag pentru cine nu a terminat jocul.

  2. #242 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Va salut. Merita season pass-ul 72 de lei? E interesanta povestea? Aduce ceva nou sau e doar umplutura? Multumesc anticipat

  3. #243 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Fate of Atlantis cel putin, e absolut minunat, îsi meritā banii din plin. Dacā ar avea toate jocurile dlc-uri de asemenea calitate...Si da, e altceva.

  4. #244 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Din punctul meu de vedere a meritat fiecare banut , e ceva nou si mult continut aproape cat jocul full
    Dacă ai jucat si tia placut jocul eu zic sa il iei si pass-ul

  5. #245 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Multumesc pentru raspunsuri, il iau

  6. #246 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    M-am reintors la joc, dupa anuntul noului AC si vad ca au reparat multe din problemele intalnite initial, desi inca mai urca unde si cand nu vrei sau se agata de ceva complet aiurea cand nu e cazul, iar combatul inca mi se pare mizerabil, comparativ cu Origins.
    Sper sa ma tina mai mult de data asta si cine stie, poate-l si termin.

    Ba chiar nici bataliile navale nu mi se mai par atat de nasoale Dar nu reusesc sa-mi aduc aminte pe ce trag cu toate armele. Stiu ca pe LT, RT si RB am ceva, dar dupa ce trag cu ele, mai apare o tinta subtire, dar nu gasesc buton sa trag si cu ala. Ceva idei?

    Also, abea acum, dupa 35+h in joc, mi-a zis la o misiune ca trebe sa tin apasat pe LT+RT ca sa arunc un cadavru de ce n-or fi aratat ei asta in primele minute de joc? Si cat m-am chinuit sa-i las pe cate unii pe margine ca sa cada in prapastie

    In schimb, in continuare, nu inteleg ce trebuie sa fac si unde, ce misiuni trebuie/pot sa fac, sunt atat de multe lucruri de facut, incat in momentul in care iau o misiune, incerc sa o si fac, pentru ca dupa aia nu o mai gasesc in lista de misiuni.

    Ah si nu reusesc sa-mi aduc aminte pe ce (in caz ca puteam) aruncam cu chestii, gen bombe sau altele de genu. Tin minte ca puteam, dar poate nu in asta ci in Origins.

  7. #247 SP
    Member morphine's Avatar
    Are vreo influenta in story cu ce factiune prefer sa merg ?

  8. #248 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Nu, pentru ca esti mercenar. Poti face linistit quest-uri si pentru Atena si pentru Sparta.

  9. #249 SP
    Member morphine's Avatar
    Nu sunt eu genul care sa caute nod in papura dar as fi curios daca stie cineva care e rationamentul din cauza caruia personajul nu poate sari de pe loc?

  10. #250 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    ^ hernie

  11. #251 SP
    Member morphine's Avatar
    Am avut ieri cel mai urat bug intalnit intr-un joc AC. Aveam o lupta navala, ultima dintr-o misiune mai lunga in care m-am chinuit putin si cand am dat sa sar pe nava cealalta am ramas cumva blocat in structura navei. Am asteptat sa se omoare aia pe acolo ca poate dupa aceea isi revine si asteptam agonizand sa se scufunde nava si ma simteam ca pe titanic, tot nu am reusit sa ma salvez. Am murit asfixiat/inecat.

  12. #252 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Minutul 14:30 - parkour, coboratul si saritul de la inaltime direct in fan de paie . Desen animat frantuzesc din 1978. Ma intreb daca nu de la faza asta s-au inspirat cei de la Ubisoft

  13. #253 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Salut, doresc sa achizitionez acest joc, dar nu sunt inca decis.
    Doar ce am terminat AC origins acum cateva zile si nu am fost foarte impresionat de grind-ul care trebuie facut uneori daca vrei sa continui povestea si sa ajungi la nivelul recomandat. Eu am jucat seria AC pentru poveste si nu prea ma intereseaza foarte mult side quest-urile, mai ales cand sunt de genul copy/paste majoritatea. Nu prea am mult timp liber pt gaming si cand ma joc vreau sa ma relaxez, nu sa fac 2-3 ore aceleasi quest-uri repetitive.
    AC odyssey cum se prezinta la acest capitol? Am citit pe internet ca au facut un update prin care s-ar rezolva problema de level scaling sau ceva de genul, nu stiu prea exact detaliile. Daca este la fel de mult grind si povestea o sa dureze mai mult de 20 ore, prefer sa nu-l cumpar.

  14. #254 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Este cam la fel, pe alocuri mai rau. Daca tragi linie la sfarsit, vei vedea ca ai petrecut N+ ore facand sidequests repetitive si neoriginale si mult mai putin pe story in sine. Se si dilueaza toata povestea pana ajungi la final. Ciorba Ubi, ca de obicei, sa iti dea senzatia ca merita toti banii, dar in acelasi timp sa mai scoata si ei un ban cinstit din microtranzactii cu time savers, ca de ce nu.

    Ce ai citit pe net se refera probabil la noul AC, Valhalla, unde se presupune ca au ascultat de fani si au mai taiat din aceste misiuni secundare trase la indigo si aruncate peste tot pe arta. Asta ramane de vazut. Daca au mai rezolvat treaba cu grindul in Odissey, sa ma corecteze cineva care l-a jucat recent.

    Daca poti sa treci peste asta, probabil ca merita pentru setting, mai ales ca este destul de ieftin acum. Eu nu cred ca as putea sa bag doua AC-uri unul dupa altul asa, cred ca mi-ar trebui pauza de juma de an sa scap de PTSD.

  15. #255 SP
    Member morphine's Avatar
    Este la fel, parerea mea chiar mai rau. Desi origins l-am jucat foarte mult pe asta nu am reusit sa-l termin si l-am si vandut.

  16. #256 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by darkr3surrecter View Post
    Salut, doresc sa achizitionez acest joc, dar nu sunt inca decis.
    Doar ce am terminat AC origins acum cateva zile si nu am fost foarte impresionat de grind-ul care trebuie facut uneori daca vrei sa continui povestea si sa ajungi la nivelul recomandat. Eu am jucat seria AC pentru poveste si nu prea ma intereseaza foarte mult side quest-urile, mai ales cand sunt de genul copy/paste majoritatea. Nu prea am mult timp liber pt gaming si cand ma joc vreau sa ma relaxez, nu sa fac 2-3 ore aceleasi quest-uri repetitive.
    AC odyssey cum se prezinta la acest capitol? Am citit pe internet ca au facut un update prin care s-ar rezolva problema de level scaling sau ceva de genul, nu stiu prea exact detaliile. Daca este la fel de mult grind si povestea o sa dureze mai mult de 20 ore, prefer sa nu-l cumpar.



    Ultimele jocuri ale seriei nu sunt facute sa le joci si sa le termini în 3 zile sau intr-o saptamana ca AC2 sau AC3.



    Povestea principală durează 50 ore după cate imi arata mie , cu tot cu side questurile principale ca sa poti crește în nivel. Nu pun obiectivele opționale cu durata de timp, dar cred ca sunt vreo cateva sute.



    Expansionul cu Atlantida durează încă 50 ore cu tot cu obiective opționale.

    ---------- Post added 19-10-2020 at 09:14 ----------

    Ai ce sa admiri insa . Pe pandemia asta chiar merge daca vrei sa vezi Grecia , dar nu poti călători din cauza pandemiei .

  17. #257 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu am peste 50h in jocu asta si nu cred ca am ajuns nici la jumatate din poveste.
    Din pacate e facut pentru grind la greu si daca nu faci grind, adica misiuni secundare repetitive incontinuu ca sa avansezi in nivel, nu poti avansa nici in poveste.

    Astfel ca nu recomand jocula sta nimanui, nici pentru 50 de lei.

  18. #258 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Odyssey e un Origins mult imbunatatit. Prima sesiune am jucat 110 ore dintr-o rasuflare. Acum, am ajuns pe la 320h si inca am o gramada de lucruri de facut.

    Jocul ofera practic gameplay infinit datorita mecanicii de alianţe cu oricare dintre taberele combatante, Sparta sau Atena (in joc esti mercenar). Conversatiile cu marile personalitati ale Greciei antice sunt superbe, in special cele cu Socrate care sunt de-a dreptul memorabile.

    Puzzle-urile sunt foarte misto, iar boss fight-urile foarte reusite - in special cele cu Medusa (ceva mai challenging) si Minotaurul.

    Insa un lucru e cert, jocul nu e pentru plangaciosi sau gameri de ocazie, care nu sunt in stare sa duca o macar o poveste principala la capat.

    Daca ii dedici timp, iti garantez ca jocul te va rasplati pe deplin.

  19. #259 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu cred ca e cazul sa vorbesti in extreme si gusturile nu se discuta. Eu as fi investit cu mare drag 100+h in el, daca nu-l abandonam de vreo 10 ori pana l-am sters si nu l-am mai reinstalat.

    Origins a fost, din punctul meu de vedere, 10 clase pentru asta si mult mai placut de jucat. Aici au mers doar pe grind inutil si nu mai era nimic fun.
    Iar cele pestre 50h investite in joc l-au facut sa para ca am jucat 200+h. Efectiv ajungeam in punctul in care voiam sa vad din poveste si nu puteam pana nu faceam alta misiune si alta misiune si mai mergi cu corabia pe acolo, mai distruge 10 corabii (efectiv detest complet naval combat aici cum am detestat si in Black Flag), mai mergi pe alta insula pentru alte misiuni, eventual unde nu ai mai fost si unde nu poti face fast travel, doar ca sa faci acelasi lucru si acolo si doar ca sa poti face XP cat sa poti debloca urmatoarea misiune de poveste, astfel ca toata aceasta fortare pentru mine a fost prea mult.

    In schimb in Origins totul a fost mai natural, desi recunosc, mi-a placut mult mai mult de Bayek si Egiptul efectiv ca zona, astfel incat nu am simtit nicio fortare din partea lor pentru a prelungi artificial jocul si cred ca as mai fi jucat cateva zeci de ore daca mai aveam content, dar efectiv am facut inclusiv toate "?" de pe harta

  20. #260 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    La fel si eu, Razvan! Am 100% game completion pe UbiClub si nu imi pare rau de nicio secunda petrecuta in AC: Origins.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 14 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts