Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 261

Thread: Assassin's Creed Odyssey

  1. #41 SP
    Banned Captain Price's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Te rog frumos sa ai decenta sa nu jignesti meseria unor oameni despre care nu ai habar, dupa cate observ.
    Mai uita-te un pic la minutul 1:28.
    Ti se pare normal sa iasa tridentul dintr-o parte in alta asa? Mie imi pare a scena de teatru ieftina.
    De vina sunt si dezvoltatorii care nu au stiut sa faca o animatie mai realistica si editorul video caruia i-a scapat asta la montaj.

  2. #42 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu ma mai uit tati la nimica daca tu ai timp sa stai sa vanezi buguri de level art si coliziuni si altele intr-un pre-alpha trailer dupa care ii porcesti pe oameni si le jignesti meseria... imi dau seama ca nu are rost.

    Frumoasa ar fi lumea daca ne-am face toti meseria 100% perfect asa cum o pretindem de la oamenii astia care, fara sa ne oblige sa avem aceasta pasiune, ne-o hranesc necontenit si ne ofera universurile astea minunate din lumea gaming-ului.
    NOI alegem sa avem pasiunea asta, TU alegi sa te joci, si sa dai bani pe jocuri. Nu iti fac astia poprire pe cont.
    Ei iti hranesc pasiunea asta dezvoltand lumile astea minunate. Sunt oameni, gresesc.
    N-ai cum sa stergi pe jos cu meseria si cu pasiunea unui om fiindca nu-ti place tie un trident sau fiindca are Bayek freza invers.

    Suntem(*ti) prea pretentiosi fata de meseria altora dar ne plac pauzele de 25 de minute.
    Ma includ si pe mine stai linistit. Daca ne faceam cu totii meseria 200% asa cum o pretindem de la astia poate ar fi aratat si tara asta macar ca Cehia ca mai sus imi e rusine sa ma duc.

  3. #43 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Am ajuns sa ne luam de faza cu tridentul, ca doar asta o fi cea mai mare problema cu jocul asta. Poate ala lovit de trident este un android si d-aia nu curge sange
    E clar ca cine nu s-a plictisit de atata jucat Origins il va lua si pe asta. More of the same. Cea mai mare diferenta intre cele doua este sistemul de interactiune cu celelalte personaje in poveste si faptul ca va avea endinguri multplie, in functie de alegerile facute.

  4. #44 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Nu inteleg de ce va plangeti ca treaba aia cu tridentul nu trebuia sa fie asa sau ca jocul e copy-paste de la Origins s.a.m.d.
    Fiecare dintre noi avem gusturi si pareri diferite.
    Eu o sa il joc, chiar daca s-au indepartat de la ideea de baza din primele jocuri sau ca adauga elemente de RPG, cu alegeri de dialog. In plus, imi place sa explorez orase din timpuri vechi.
    Povestea jocului este undeva cu 400 de ani inaintea povestii din Origins. Ceea ce inseamna ca nu existau asasini. Hidden blade nu foloseste ca d-abia Cleopatra ii da Ayei hidden blade-ul lui Darius, in Origins, ca mai apoi sa ii dea lui Bayek. Astfel devine un simbol al fratiei.

  5. #45 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Origins a constituit punctul de plecare pentru "noua" iteratie a seriei. A RPG-izat jocul si a schimbat aproape total elementele de gameplay. E greu si foooaarte costisitor sa te reinventezi asa, nu poti s-o faci la fiecare sequel. Plus ca la asta se lucreaza de 3 ani, era normal sa se bazeze pe fundatia construita de Origins. Se vor adauga/imbunatatii lucruri pe parcurs, dar nu poti sa pocnesti din degete si gata, ai schimbat total formatul. Plus ca se VINDE in draci, trebuie sa fii prostanac sa schimbi complet o reteta buna. Ca nu-ti place tie sau mie sau nu stiu cui, nu inseamna ca nu sunt peste 10 milioane de oameni care se bucura de joc. Asta e, nu-l iei, treci mai departe. Ce rost are sa urli la niste devi pentru efortul depus intr-un joc daca oricum nu-ti pasa de jocul respectiv? Sunt sigur ca ai ceva mai bun de facut cu timpul tau

  6. #46 SP
    Banned Captain Price's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Nu ma mai uit tati la nimica daca tu ai timp sa stai sa vanezi buguri de level art si coliziuni si altele intr-un pre-alpha trailer dupa care ii porcesti pe oameni si le jignesti meseria... imi dau seama ca nu are rost.
    .
    Pai scuze, dar la alta companie respectabila gen Sony, daca nici macar trailerul pentru joc nu-l faci ca lumea, denota ca tu ca producator n-ai deloc atentie pentru detalii si lipsa crasa de respect fata de clienti, plus ca demonstreaza ca sufera de leneveala cronica.
    La alta companie, editorul video care a lasat sa scape faza aia la montaj si animatorul care e responsabil de asta erau concediati imediat dca ii face publicitate negativa produsului tocmai un clip care ar trebui sa-l promoveze.

    Uite ca pentru detaliile astea minore scapate ti-o poti lua rau de tot de la critici. Ubisoft poate pierde un numar considerabil de vanzari pentru detaliul asta scapat.

    Apoi, daca tot esti tu expertul, explica-mi cum intra si iese din corp si apoi il scoate inapoi, adica toate cele trei lame bifurcate cu tot cu maner de zici ca ar fi o sulita alungita?
    Ca ei zic ca totusi incearca sa respecte legile fizicii si sa faca un joc realist, dar in realitate tridentul ala nu poate intra asa usor prin trup (ca mai sunt niste coaste, coloana vertebrala, organe interne pana sa iasa prin spate, dar sa-l mai si traga inapoi). Daca era trident cu lame mai alungite de 1 metru, mai intelegeam, dar in trailer, lamele sunt scurte.
    Chiar si cu o lovitura puternica, lamele tridentului raman infipte in trup si nici n-are cum sa intre cu tot cu maner de zici ca e ferastrau. In trailer intra in trupul inamicului jumatate de trident, lamele iesind cu totul....N-ARE CUM!

    De lipsa sangelui nu mai zic, deh, se mai uita si copii, si totusi, nu e greu sa bagi interdictii de varsta pe videoclip.


    Eu am pretentii de la un joc de 2018 sa fie realistic totusi si sa aiba atentie pentru detalii chiar si minore.

  7. #47 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ahahaha auzi tu, concediati. Sau cica pierde cineva clienti ca iese tridentu nu stiu cum. Nu mai fuma.
    E un joc in plm. E pentru spectacol. End of story.

  8. #48 SP
    Banned Captain Price's Avatar
    N-am vazut asa ceva in God of War unde animatiile si luptele sunt mult mai bine lucrate si mai captivante si vad intr-un AC care cica-i simulator istoric.
    Nu stiu de cine zici tu ca fumeaza, eu sunt nefumator.

    Poate a fumat ceva bine cel care a facut trailerul ala mizerabil si ale carui comentarii sunt 90% critici, plangeri si ironii, ceea ce inseamna ca ceva nu-i in regula cu jocul.

  9. #49 SP
    Member maudrunk5's Avatar
    Toxic, toxic si toxic. Am inteles, nu iti place, ce vrei acum? Sunt sigur ca Ubisoft priveste cu ingrijorare viitorul francizei dupa ce a aratat acea scena cu tridentul. Asta e la fel de penibil ca aia care se plangeau ca trailerul de la Cyberpunk era mai mult axat ziua si ziceau ca pana si CDPR i-au dezamagit, ca e GTA, ca nu se poate asa ceva, iti dai seama?? APOCALIPSA!!!1!

  10. #50 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Unde? La GOW??? Unde toti trolii aia sunt basically THE SAME si weak points-urile de pe picior si umar, pe langa faptul ca nu au niciun sens, sunt absolut imposibil de nimerit asa ca o dai in cheesing cu toporul boomerang? Da-te jos de pe calul ala si coboara la nivelul asta. Daca ma apuc de nit-picking iti gasesc "tridenti" in orice joc vrei tu. Si nu in trailer cu gameplay pre-alpha, ci in joc efectiv.

  11. #51 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Băi Robert, fara supărare, de când ești implicat la Ubisoft nu prea mai gândești atât de limpede. Ți-am urmărit părerile, ai devenit subiectiv in draci la orice bășină trasă dintre bucile Ubi.

  12. #52 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Da, pentru ca am insight si am vazut in spatele cortinei cum nu e niciun personaj malefic care vrea sa fure banii oamenilor, nu e niciun bau-bau care tine content ascuns intentionat ca sa-l dea pe bani si cum nu va fi nimeni ever concediat pentru ca un trident trece intr-un mod nerealist prin cineva. Nu e vorba de ubi, e vorba de jocuri in general. Am luat apararea si lui ME Andromeda de exemplu, printre altele, dar acolo unde a fost cazul. Am invatat sa trec peste "hurr-durr m*ie developerul X", atitudine pe care am avut-o si eu la un moment dat si care nu mi-a deservit la nimic.

    Poti sa zici de joc ca are side quests repetitive, sau ca personajele nu sunt interesante, sau ca lumea e uriasa si frumoasa dar lipsita de esenta, am fost de acord cu toate astea in multe jocuri, printre care si AC sau Watch Dogs. Nu sunt subiectiv, din contra, am devenit si mai obiectiv. Asa cum, desi n-am pus in viata mea mana pe un Xbox, afirm cu pieptul umflat ca anul asta Microsoft a "castigat" E3 si Ubisoft a avut una din cele mai slabe conferinte. Iau apararea acolo unde simt nedreptate, indiferent de joc, si blamez acolo unde merita blamat. Dar cu blamatul mai putin ca totusi nu ma cac unde mananc, dar tot tac din gura macar. Sau te-ai suparat un pic ca am dat putin in God of War? Guess what, nu e perfect, chiar daca e un landmark in industrie si in genul singleplayer story-telling.

    Si la faza cu pierdut clienti, sa fim seriosi. Am zilnic cifrele in fata, si cifrele nu mint.

  13. #53 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Man, lasă-l pe Khan! Vorbeam in general. La mine e mai simplu, eu votez cu portofelul și încerc să nu mai spun nimic negativ despre absolut nimic, ești răstignit de fani pe aici. Apropos de Ubi, dpmdv ultimul joc extraordinar a fost Child of Light.

    PS: Eu încă mai aștept recenzia ta GoW. Daca mă apuc sa scriu eu o sa am carne in congelator pentru 10 sărbători de iarnă

  14. #54 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sunt de acord cu tine, Child of Light a fost o capodopera, singurul joc Ubi pe care am fost dispus sa-l fac 100%

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

    ---------- Post added 13-06-2018 at 01:22 ----------

    Si stai linistit ca si eu mi-as lua carnita la GoW.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  15. #55 SP
    Banned Captain Price's Avatar
    Pana una alta, altii se mai si uita la documentare de pe History despre arme si tehnicile de lupta si nu se joaca asa "mindless" orice joc care cica simuleaza istoria.
    Tridentul de altfel nu e facut sa fie o sabie sau o sulita, fiind o arma antica folosita pentru zgariere si impungere.

    In mod ironic, Ubisoft a lansat inainte un trailer din For Honor ce arata o scena cu un gladiator ce il impungea pe un viking cu un TRIDENT!
    Ghici ce: animatia loviturii a fost executata perfect!


    Minutul 0:34 - Lamele tridentului impunse nu ies prin spate, ramanand blocate in pieptul adversarului asa cum e firesc si logic.





    Minutul 1:28 - un trident de aceeasi marime intra si iese prin burta adversarului, ca ulterior sa fie scos inapoi cu mare usurinta, ca si cum adversarul n-ar avea coloana vertebrala, coaste, organe, tesuturi, iar lovitura cu tridentul pare sa execute animatia caracteristica unei sulite.

    E clar un BUG de animatie strecurat accidental in trailer.

  16. #56 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    E un rahat de trident, de ce pana mea nu te dezactivezi odata?

    Animatiile sunt oricum ultima problema a seriei AC.

  17. #57 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Capitanul + Alex danseaza in piata Victoriei, mie imi place si acest nou AC .

  18. #58 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    E acelasi dude

  19. #59 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai si de ce nu zboara? De cand e permis sa ai clone cand userul original a fost banat?

  20. #60 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    E acelasi dude

    Nu e acelasi , avem iarasi barcile de atac, batalii masive pe plaja si cateva mecanici noi sper ca si un draw distance mai bun decat in origins pe PRO.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts