Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 14 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 261

Thread: Assassin's Creed Odyssey

  1. #121 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cam puține recenzii unde te uiți tu. Vezi versiunea de PS4. Știu că îți stă în gât, dar parca e un scor mai apropiat de realitate cu mult mai multe recenzii.

    Aici o medie după vreo 56 deocamdată
    https://www.metacritic.com/game/play...-creed-odyssey

  2. #122 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Review


  3. #123 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Un review mai serios

  4. #124 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Cam puține recenzii unde te uiți tu. Vezi versiunea de PS4. Știu că îți stă în gât, dar parca e un scor mai apropiat de realitate cu mult mai multe recenzii.

    Aici o medie după vreo 56 deocamdată
    https://www.metacritic.com/game/play...-creed-odyssey
    Nu imi sta in gat dar sunt destule ai acolo , diferenta de nota nu e mare, prefer sa mai filtrez din reviewerii de garaoniera, mai mult nu inseamna intotdeauna mai bun.

  5. #125 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    mai mult nu inseamna intotdeauna mai bun
    Daca s-ar ghida si Ubi dupa vorbele de duh spuse mai sus....

  6. #126 SP
    Member Mishy's Avatar
    Nu ma prea iau dupa review-uri, dar dupa parerea mea nu are cum sa fie slab jocul, practic au combinat doua dintre cele mai bune jocuri din serie, Origins si Black Flag.

  7. #127 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Tocmai am jucat cateva ore. In sfarsit ma atrage un AC (de la Black Flag nu s-a mai intamplat) <3
    Simplul fapt ca au scos iconita de "du-te aici si fa interact" si trebuie sa explorezi bazandu-te pe informatii de la NPC si harta a fost de-ajuns sa ma convinga ca a luat-o intr-o directie buna (asta doar daca alegeti modul Exploration, altfel o sa aveti in continuare mura-n gura).
    Combatul e in continuare button mashing, dar oh well... can't have them all.

  8. #128 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cum adica e button mashing combat-ul? Nu-i ca in Origins? Daca da, aduce mai mult cu Bloodborne cu block, strafe, attack, deci nu e deloc button mashing.

  9. #129 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cum adica e button mashing combat-ul? Nu-i ca in Origins? Daca da, aduce mai mult cu Bloodborne cu block, strafe, attack, deci nu e deloc button mashing.
    Ehm.. Origins nu se ridica nici la 15% din combat-ul din BB/DS. Da, e un pic mai bun ca in AC-urile vechi, dar tot super mediocru e.

  10. #130 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Deocamdata (primele 3 ore de joc pe dificultate Medium) e ceva de genul:
    Button mashing -> Parry -> button masshing -> Parry, etc.
    Vedem mai incolo la inamici mai challenging sau bossi, so far e destul de standard.

  11. #131 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ai rezolvat ceva cu vreun coleg de-al tau, referitor la o copie de review pentru CG? Eu am mai incercat sa fac rost dar nicio șansă. Am înțeles că au fost doar câteva coduri PS4 care au ajuns la vreo 4-5 persoane.

  12. #132 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nope, au devenit foarte stricti strainezii (ca ei ne dau coduri de review, nu decide Bucurestiul)
    Am mai incercat si mi s-a spus sa vorbesc direct cu head of PR la Ubisoft care iti dai seama ca nu te baga in seama. Ce coduri mai avem noi sunt pastrate pentru concursuri, evenimente sau playtests, am incercat sa atentez la ele dar am fost refuzat asa, cu politete

  13. #133 SP
    Member Otman's Avatar

  14. #134 SP
    Banned white man's Avatar
    Bataliile sunt gretoase.
    Jocul n-are nicio tangenta cu genul RPG . Mai degraba imita combat-ul din God of War. Personajul numai asasin nu e ca se bate ca un gladiator-hoplit.
    Iar voice acting-ul e de ... la ambele sexe.


    E frumos doar pe partea de explorare a oraselor si modul cum au recreat lumea epocii de atunci, dar ca gameplay si poveste jocul e infect.
    Mai bine il faceau simulator istoric din start.

  15. #135 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    S-a întors Khan... Băi băiatule, nu ai obosit să-ți faci clone?

  16. #136 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Minor spoilers cu femeia batrana, dar na... treaca-mearga
    Attached Images Attached Images yfbxg63.jpg

  17. #137 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  18. #138 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Saracu' topic. E violat din toate partile de off-topic-uri.

    In alta ordine de idei:
    https://www.polygon.com/2018/10/3/17...action-problem

  19. #139 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    E al 2-lea articol pe aceeasi tema de la Polygon, sunt sour ca n-au fost invitati la niste eventuri
    Anyway, am 10 ore in joc si n-am dat de problema asta. Mereu am fost cel putin acelasi level cu inamicii si asta fara sa fac toate fetch questurile aditionale. Da, pentru aia lenesi care vor sa faca speedrun prin story o sa fie dificil, ori joaca side-quests ca sa creasca, ori dau banu. Dar e un non-issue, trebuie niste grind, dar nimic iesit din comun. M-am uitat la comments la ambele articole (pe facebook) si majoritatea au zis ca n-au o problema si ca-s astia de la Polygon niste wussies (Polygon numai jurnalism de calitate nu face, daca n-ai o femeie protagonist in joc iti dau 2 puncte in minus).

    Dar ma rog, iar o sa ziceti ca sunt biased. Astept pareri de la cei care chiar l-au jucat ca sa-mi spuna daca li se pare ca nu e fun daca nu baga bani.

  20. #140 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Nush ce sa zic. Treaba asta exista si in Origins. Eu n-am avut o mare problema cu asta ca oricum fac side-missions in jocuri de genul asta dar nu prea imi place sa fiu fortat sa o fac. Nu urmaresc site-uri de profil si problema mea cu franciza e cu totul alta dar din ce am vazut la ACG si altii care il joaca, nu e un salt urias de la Origins la Odyssey.

    Bargain bin scrie pe el de cand l-au anuntat si ma oftic pt ca Grecia antica e una din perioadele mele preferate din istorie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 14 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts