Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 7 FirstFirst ... 5 6 7
Results 121 to 140 of 140

Thread: Metro: Exodus

  1. #121 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Sunt curios cat va costa.

  2. #122 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by PlayStation
    Metro Exodus is coming to PlayStation 5 on June 18, boasting a massive graphical upgrade to harness the power of this generation. Offering Ray Tracng and Ray Traced Emissive lighting throughout, DualSense Haptic Feedback support, as well as a FOV slider for the first time in the Metro series and increased framerates and resolution. The update will be free for all existing owners of Metro Exodus, and along side this Metro Exodus Complete Edition will launch in a physical package for PlayStation 5, including both story expansions, The Two Colonels and Sam's Story. There has never been a better time to venture in to the world of Metro.

  3. #123 SP
    Manager paul's Avatar
    Azi apare updateul. Implementarea DualSense:
    Quote Originally Posted by PlayStation.Blog
    The DualSense controller has allowed us to push that tactile feel even further. The advanced haptic feedback gives each weapon a unique feel upon discharge, recoil, reload, or jam. Players will even feel the subtle differences within the same weapon class as they adapt and customise on the fly using our in-the-field crafting and customisation mechanics; adding a heavier stock to increase stability, or a suppressor to reduce muzzle climb all change how the controller responds in the player’s hands.
    Some of Metro’s signature weapons are the hand-crafted, pneumatic Tikhar and the spring loaded Helsing, and we found the perfect use for the DualSense controller’s adaptive triggers to simulate the increased pressure or resistance when priming /charging these unique firearms. Maintaining high air pressure in the tank is essential to preserve the Tikhar’s lethality, and this has to be manually topped up by pumping the right trigger; as the pressure increases, so does the resistance on the trigger action so players can feel when maximum pressure has been attained.
    We also use the adaptive triggers to mimic resistance when rowing, operating some machinery, or driving Metro’s all terrain vehicle acquired in the Caspian desert.
    Metro Exodus on PS5: recoil, reloads, resistance, and realism – PlayStation.Blog

  4. #124 SP
    Member Antiohh's Avatar
    L-am incercat pentru prima oara pe ps5 (nu am termen de comparatie inainte de update), pe sony bravia xh90 de 65inch. Nu am o experienta foarte vasta sa pot observa tot felul de detalii tehnice, dar ceea ce pot spune e ca pentru ochiul neantrenat (cum este al meu) se vede senzational. Culorile ies in evidenta, imaginile par foarte vii. La un moment dat zicea prietena mea ca ,,te orbeste zapada,, cand iesi de la intuneric afara. In acelasi timp si flacarile sunt foarte ,,intense,, (de exemplu cand dai foc la panzele de paianjen). doar imi pare rau ca nu am timp sa il joc efectiv (in afara de testat) in urmatoarele saptamani. Unele arme au implementare draguta pe dualsense (recunosc cu ochii inchisi unele arme), dar nu mi-a iesit altceva aparte in evidenta (cum am simtit la Astro) ,,bazaie,, cu multe ocazii, dar nu mi-a atras atentia mai niciodata.

  5. #125 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    L-am terminat de trei ori. De doua ori pe PC cu raytracing on ,Day1-ul & Enhanced ed. si o data pe Xbox One X . Pot spune ca Enhanced ed. (Dlss 2.0+rt) ,il face sa arate …diferit . Muuult mai luminos cand nu este cazul si isi pierde cumva din atmosfera aia post apocaliptica ,dark . Pe de alta parte, Xbox one X m-a uimit ! Arata superb pt consola aia , bine optimizat si unde a ramas si instalat.

  6. #126 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Metro Exodus - PS5 vs PS4 Pro, Xbox Series X vs Xbox One X Comparison - Frame Rate Test


  7. #127 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    E la oferta pe Steam. In sfarsit o sa-l joc si eu. Varianta PC enhanced edition totul pe ultra, RTX on cu ajutorul Geforce Now redat pe un laptop ultraportabil, tv telefon, tableta etc. Minunata tehnologie streemingul asta.

  8. #128 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am pus si eu zilele trecute pe Series X dupa ce am aflat ca au introdus suport de tastatura si mouse - am incercat sa-l joc la lansare din gamepad dar imi dadea super motion sickness asa ca am renuntat rapid la el.

    Acum, dupa vreo 3h in el, mi se pare foarte interesant si bine facut, desi dpdv grafic e cam low res si nu vad RT-u ala pe GI cum zic toti prin analize. Nu exista nici vreo optiune in meniu pentru alte moduri.

  9. #129 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Suportul pentru M+K este și pe PS5?

    Trimis de pe al meu SM-A528B folosind Tapatalk

  10. #130 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    E la oferta pe Steam. In sfarsit o sa-l joc si eu. Varianta PC enhanced edition totul pe ultra, RTX on cu ajutorul Geforce Now redat pe un laptop ultraportabil, tv telefon, tableta etc. Minunata tehnologie streemingul asta.
    Eu inca nu sunt pregatit psihic sa trec la streaming.
    Am testat, dar am sesizat imediat ca ma uit la un stream...


    Totusi, daca il incerci pe o diagonala mare, sa ne spui cum se vede.
    Eu m-am abtinut sa-l joc pe PS5 pentru ca nu are tesselation, iar pe PC ma apuca 2026 pana revin preturile la normal.

  11. #131 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Eu inca nu sunt pregatit psihic sa trec la streaming.
    Am testat, dar am sesizat imediat ca ma uit la un stream...


    Totusi, daca il incerci pe o diagonala mare, sa ne spui cum se vede.
    Eu m-am abtinut sa-l joc pe PS5 pentru ca nu are tesselation, iar pe PC ma apuca 2026 pana revin preturile la normal.

    Se vede senzational de bine prin Geforce Now. Nu stiu cum reusesc sa faca, dar e mica diferenta fata de redarea directa hardware. Am citit pe forumuri ca s-a imbunatatiti foarte mult calitatea in urma cu putin timp. E mult peste Stadia. Pt 60, de lei cat e Metro Exodus acum pe Steam poti sa incerci cu varianta free de la Geforce Now, desi o sa ai deasteptat la servere (mai putin dimineata la prima ora). Sau iti dau alta idee. Incerca Destiny 2 ca e gratis cu totul. O sa fi uimit. Eu zic ca dupa, o sa cumpari si abomanemtul mediu de la Gforce Now, ca mine . Atata doar sa nu ai alti "consumatori" pe retea in timp ce te joci. Totusi incerca pe un ecran full hd. Pe unul cu rezolutie mai mare de 1080p iti trebuie abonamentul cel mai scump al lor ca sa ai calitatea dorita. Eu de jocul Metro nici nu m-as fi gandit ca ma apropiu pana nu imi iau PS5. Si acum joc varianta PC enhanced edition (care e cea mai grafic intensa), cu RTX maxim si detalii ultra in 60 fps . Si nu doar pe TV, ci unde vreau eu, chiar si pe telefon. Totul cu 50 de lei.

  12. #132 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte bun jocul.

    L-am pus, desi aveam altele de jucat si nu l-am mai lasat din mana pana nu l-am terminat.
    Ba mai mult, odata terminat, am luat si DLC-urile ca sa mai continui putin in universul lor

    Jocul asta este ceea ce sper sa fie si STALKER 2, dar mai masiv. Sper sa vina si ala cu suport pentru k&m.

    In schimb am avut o problema ciudata. Am jocul fizic, in editia speciala cu steelbook care are si cod pentru season pass, dar cand am incercat sa-l activez, mi-a zis ca a fost deja folosit - ceea ce e ciudat pentru ca aveam jocul sigilat...
    La fel s-a intamplat si cu 2032 sau care era in pachet, tot sub forma de cod - bine ca jocu ala nu ma interesa.

    Poate or fi expirat codurile sau chiar le-a activat cineva, cumva, fara acces la codurile mele, dar nah...a fost neplacut.

    Si cum pe store era mai ieftin sa iau Gold edition (12 lire parca) versus Season Pass simplu (16 lire), am luat jocul si digital

  13. #133 SP
    Member tudort's Avatar
    Referitor la Season Pass. Aceeași problemă am întâmpinat-o și eu. E documentată eroarea de ceva timp ca fiind o greșeală de la producător. Era un site unde puteai schimba codul cu unul bun, oferit de ei ca suport tehnic. screenshot_20220209-144430_chrome.jpg

    Trimis de pe al meu SM-G998B folosind Tapatalk

  14. #134 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    A fost o problema cu codurile de season pass. Tot ce trebuia sa faci era sa introduci codul pe care il ai pe site-ul lor si ti se genera unul corect

  15. #135 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda, daca as fi pierdut 5 minute sa caut pe net, nu mai pierdeam 60 lei
    Oh well, macar sa nu regret banii dati si sa ofere o experienta placuta

  16. #136 SP
    Member tudort's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mda, daca as fi pierdut 5 minute sa caut pe net, nu mai pierdeam 60 lei
    Oh well, macar sa nu regret banii dati si sa ofere o experienta placuta
    Din perspectiva mea este un joc bun. Iar dacă îl joci pe ps5 și ai îmbunătățiri , cu atât mai bine. Recomand să folosești căștile ps5 și să îl pui pe rusă la audio cu subtitrare să simți atmosfera

    Trimis de pe al meu SM-G998B folosind Tapatalk

  17. #137 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Il joc pe XSX cu casti si cu atmos for headphones si da, sunetul e foarte bine implementat, desi jocul are multe probleme.
    Dar overall este un joc foarte bun.

    Cat de audio in Rusa, niciodata pentru ca nu sunt asa atent la subtitrari si nu vreau sa pierd detalii din cauza asta.

  18. #138 SP
    Member Antiohh's Avatar
    In ceea ce ma priveste, seria metro este una dintre preferatele mele. Am inceput cu 2033 si last light (redux), care au imbatranit bine. Nu exceleaza la nimic, din punctul meu de vedere, dar pachetul complet este foarte bun. Cred ca atmosfera este totusi punctul forte.

  19. #139 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    https://www.kitguru.net/gaming/matth...is-on-the-way/

    According to sources speaking with Insider Gaming, the next Metro game is already ‘fully playable' at 4A Games. While that doesn't mean the game is close to done, it does mean that we could potentially see an official reveal in 2023.

  20. #140 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sper ori sa renunte la open world, ori sa fully embrace it si sa mearga in directia Stalker, simt ca hibridul care a fost Exodus nu s-a potrivit foarte bine, mai ales cu genul ala de gameplay - s-a vazut cum fix ultimul nivel a fost cel mai misto, ca s-au intors la coridoare si tuneluri claustrofobe.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 7 FirstFirst ... 5 6 7

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:43
  2. Replies: 0 Last Post: 21-11-2012, 11:43
  3. Replies: 0 Last Post: 25-05-2012, 09:13
  4. Replies: 0 Last Post: 25-05-2012, 09:12
  5. Replies: 0 Last Post: 24-05-2012, 20:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts