Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 20 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 LastLast
Results 361 to 380 of 387

Thread: Sekiro: Shadows Die Twice

  1. #361 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, orezul iti creste viata si te ajuta in combat. Dar poti avea 1 singur odata si ti-l da doar tipa aia care sta pe perne.

    Ciudat este ca am urmat un ghid pana in punctul de acum, dar totusi cred ca am ratat ceva si nu am reusit sa obtin niste dialoguri si evenimente ca tipu ala.

    Anywho, momentan am ajuns iar la Owl, a doua lupta. Nu am apucat decat sa-l incerc odata aseara, dar pare fff greu - mult mai greu decat prima data.

  2. #362 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Asta a fost primul zid pentru mine, a fost nevoie sa il invat 100% ca sa pot sa il fac, apoi l am nenorocit fara sa ma atinga, doamne, ce vremuri, daca treci de el mai ramane ultimul boss care e posibil sa ti faca necaz, keep at it, aproape ai terminat.

  3. #363 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Horror cu Owl a doua lupta. Am incercat de vreo 20 de ori, dar nu am reusit sa-i iau nici macar un sfert de viata, iar el are 2 lovituri care ma omoara instant, chiar daca am viata full.

    Am trecut mai departe si am doborat al doilea Corrupted Monk, cel de pe pod cu frunze rosii - destul de usor overall si o sa mai farmez putin.
    Dar macar acum am luat dragonu ala care deblocheaza confetti la vanzatori si asa voi avea mai multe sanse la headless dar nu numai.

  4. #364 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Horror cu Owl a doua lupta. Am incercat de vreo 20 de ori, dar nu am reusit sa-i iau nici macar un sfert de viata, iar el are 2 lovituri care ma omoara instant, chiar daca am viata full.

    Am trecut mai departe si am doborat al doilea Corrupted Monk, cel de pe pod cu frunze rosii - destul de usor overall si o sa mai farmez putin.
    Dar macar acum am luat dragonu ala care deblocheaza confetti la vanzatori si asa voi avea mai multe sanse la headless dar nu numai.
    Headless-ii nu prea ai cum sa ii bati fara confetti. Pacat ca rewardul lor e penibil....nu mai ai foarte mult, dar mai ai vreo 2 bossi care o sa iti manance zilele.

  5. #365 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, nu mai am mult din joc. Cred ca mai am inca 1 boss pe langa Owl (a 2a lupta pe care am sarit-o).
    Am omorat toti mini boss-ii si am luat toate colierele.

    Trebuie doar sa-mi fac curaj si sa mai incerc cu Owl si sa merg la final fight. Chiar sper sa-l pot termina.

    Oricum, pe partea de gameplay, level design si combat, jocul exceleaza. Pacat de poveste si de dificultatea asta oribila la anumiti bosi.

  6. #366 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Ai batut
    ? Pentru mine el a fost cel mai greu am stat vreo 3-4 ore parca.

  7. #367 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nope. Ma astept sa urmeze si asta. Dar inca am problema cu ceva dialog lipsa de la tipa care da orez.
    In ghidul pe care-l urmaream, ajunge la ea si au o discutie diferita, dupa care tipa dispare si reapare. La mine nu se triggeruieste dialogul ala si nu stiu daca e ceva ce nu am facut sau nu am facut la timp...

    LE:
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Ai batut
    ? Pentru mine el a fost cel mai greu am stat vreo 3-4 ore parca.
    Te referi la dragonu ala cu foc? Daca da, l-am batut aseara. Mi s-a parut relativ usor, mai putin ultima din cele 3 vieti unde am murit de vreo 30 de ori.
    Dar overall, cat timp stateai cat mai sub el si-l loveai in ding dong, era mai ok. Iar pentru ultima viata, foloseai umbrela aia cu protectie de foc care facea minuni in mare parte din lupta, iar cand sareai, te apucai de el si ajungeai iar langa el, te bagai sub si incepea iar dansu cu lovitul, doar ca mai putine lovituri.
    Acum imi pare rau ca nu am salvat video cu lupta...

    Nici nu mi-am dat seama ca era el, pana nu am ajuns sa-mi fac un upgrade si nu mai era acolo.
    Iar asta pentru ca tot dau skip la dialoguri si nu sunt deloc atent

    Ce e nasol la mine cu luptele astea la care te chinui 3-5h, e ca la mine inseamna cateva zile.
    Din pacate am doar ~1.5h de joaca pe zi, iar un boss pe care lumea in mod normal il bate in 3h, mie-mi ia cel putin 2 zile, pentru ca trebuie sa ma si reobisnuiesc cu el zilnic.
    Poate daca puteam sa joc mai multe ore legate, imi era mai usor overall, poate chiar si cu Owl.

  8. #368 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda. Din pacate Divine Child's Quest nu mai pot sa-l fac, pentru ca nu-l mai gasesc pe Kuro in camera lui, tocmai pentru ca este acolo la final de tot.

    Si cum am omorat toti bossii secundari si cam tot ce am prins, tot ce mai am de facut in joc sunt - Lupta cu Wolf (a doua oara) si ultima batalie.

    Din pacate am incercat deja de cateva ori ultima batalie si desi trec fara mari probleme de Genichiro, Isshin spala cu mine pe jos si nu mai am nici timp si nici rabdare sa ma chinui la ei 2...

    Deci cred ca asta a fost jocul pentru mine.
    Oricum, foarte bun overall. Pacat de anumite lucruri extrem de frustrante, facute parca doar cu jucatorii inraiti in cap, mostly cu cei care pot juca 8-10h pe zi.

  9. #369 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Adevarul este ca mai toate jocurile devin super mari si neprietenoase cu timpul. Daca esti genul care vrea sa ,,termine,, majoritatea titlurilor importante + cateva mai micute, nu mai ai timp si de alte hobby-uri (+ Chestii casnice sau stat cu familia). Cred ca trebuie sa fim mai selecivi in jocurile pe care alegem sa le ducem la sfarsit. Pentru multi adulti acestea reprezinta o distragere f mare si neglijeaza activitati mult mai importante (cea mai des intalnita situatie de mine este neglijarea activitatilor sportive, iar aici vorbesc despre un minim de bun simt, nu pregatirea pentru maratoane sau body-building).

  10. #370 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda. E trist. Chiar mi-as fi dorit sa-l termin, nu sa vad sfarsitul doar pe internet.

    Chiar am pierdut putin timp azi si am cautat ceva solutii de batut astia 2, cu glitch sau orice de genu ala, dar nu exista nici asta

  11. #371 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Daca nu te deranjeaza sa alergi vreo 10-15 minute, solutia asta este la indemana si il bati sigur.

    Trebuie multa rabdare si sa ai grija sa nu cazi de pe platou cand alergi, dar este o metoda prin care ai un window 100% safe sa ii dai damage fara sa te atinga in fazele 2 si 3


  12. #372 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am incercat aseara vreo 2h si nu merge. Asta era pe Patch 1.04. Acum pe 1.06 au schimbat attack patterns si nu mai poti face la fel de usor.

    In prima batalie, nu merge faza cu sarit pe el si lovit cu mortal. Imediat ce sari pe el, te ataca si se misca.
    Iar lovitura aia simpla, initiala, e doar la inceput. Dupa aia face cate 2 si nu mai are timpu ala mort ca sa-l lovesti.

    Culmea, ca ieri am trecut de vreo 10 ori, super usor de el si m-am blocat la a doua sau a 3a viata a lu Isshin.
    In schimb, in ultima ora, nu am mai reusit sa trec deloc de Genichiro.
    Cred ca daca reuseam sa trec iar cu usurinta, il dadeam jos pe Isshin aseara. Dar nah...

  13. #373 SP
    qdx
    Junior Member qdx's Avatar
    Sekiro este si pentru pc unde gasesti trainer mode.

  14. #374 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai pentru asta exista si youtube, nu? E cam acelasi lucru

    Dar oricum nu l-as lua si pentru PC, din moment ce-l am deja pe PS5.

  15. #375 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am reusit sa-l termin, dupa ce am luat o pauza de la incercat.
    Nici nu mai stiu de cate zeci de ori am murit, de cele mai multe ori stupid, de alte multe ori din cauza jocului si lipsa animation cancel.

    Anywho, am batut absolut tot, mai putin pe Owl Father, dar nu mai am nici timp si nici rabdare sa stau sa-l reinvat.


    Acum pot spune si eu ca am terminat un joc FromSoftware. Si nu cu sfarsitul ala de la jumatatea jocului

  16. #376 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ce usor pare cand privesti, mai ales faza a 3-a. Run around, face un swing, tu faci dodge, hit, repeat
    Dar, doar cei care au fost 'in teren' stiu cum iti transpira fiecare vena din corp acolo, eu cand il vedeam cum lanseaza fulgerul ala in faza a 3-a incepeam sa alerg frenzy, de multe ori ma loveam de stanca sau cadeam, cred ca am cazut de pe platou de cel putin 25 de ori

    Felicitari pentru stapanirea de sine, din video reiese ca nu te-ai panicat foarte tare, ti-ai controlat pasii foarte bine!

    Din experienta personala, daca ai avut nervi sa termini Sekiro, poti sa te apuci linistit de orice titlu FromSoftware si este pacat sa nu le incerci pe toate.

  17. #377 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Thank you.

    Am facut lupta de atatea zeci de ori, incat nici nu ma mai enervam cand muream stupid, doar incepeam sa rad, pentru ca ori aparea cate un bolovan sau copac care-mi blocau fuga si ma macelarea ala imediat, ori cadeam in prapastie, ori apsam Hit, Block, Hit, iar el in loc sa le faca in ordine, imi lua L1+R1 si ma omora instant.
    Si mai era faza cu Hit si apoi cand vedeam ca se pregateste sa ma loveasca, dadeam dodge, dar cand intelegeam ce fel de atac urma, dadeam jump si nu-mi lua comanda, sau invers.
    Foarte multe situatii penibile care puteau fi evitate cu un control mai bun si 0 delay, care nu sunt in regula intr-un joc de genu asta, in care orice miscare are un super impact, mai ales la boss fights.

    Iar la faza 3 am ajuns de multe ori si am incercat diverse abordari, inclusiv prins fulger si lovit cu el, dar e atat de limitata raza fulgerului incat daca te misti putin de cand incepe el sa faca animatia, deja nu mai vine spre tine si nu mai poti face nimic. La fel daca nu esti la distanta perfecta pentru a-l putea da inapoi.
    Asa ca am observat ca cea mai buna strategie, desi ia mai mult timp, e fix aia din faza 2 a lui.

    Referitor la jocurile FS, de incercat le-am incercat pe toate pana acum (cred) mai putin Elden Ring (pe care-l astept in Game Pass ). Dar toate m-au facut sa le abandonez la un moment dat, fix din cauza backtracking, pierdut prea multe souls + one hit kill dupa o alergare de 3 minute pana la boss.

    Dar asta a fost complet diferit prin multe lucruri, dar mai ales prin eliminarea souls + verticalitate.

  18. #378 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Arata foarte bine, dar cred ca ar fi ok doar in boss fights

  19. #379 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Poate din perspectiva unui film, nu sa il joci. Mi se pare foarte obositor sa fie totul atat de aproape. Inclusiv in god of war una dintre nemultumirile mele a fost camera putin prea aproape de kratos

  20. #380 SP
    Member rzv31's Avatar
    Ma puteti ajuta cu niste "locuri" de unde il pot cumpara, fizic, pt. PS4?
    Este 1 pe olx la 250 lei, dar nu multumesc, mai bine il iau sigilat si mai scump...In Ro nu am mai gasit, amazon nimic sau prea scump. Mai stiti alte site-uri?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 20 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 LastLast

Similar Threads

  1. Let it Die By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 8 Last Post: 04-12-2017, 07:57
  2. 7 Days to Die By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 07-04-2016, 20:12
  3. Zombie Apocalypse 2: Never Die Alone By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 27-10-2011, 23:43
  4. Orcs Must Die anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 28-02-2011, 15:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts