Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 387

Thread: Sekiro: Shadows Die Twice

  1. #41 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    Nu, In-game purchases optional se traduce microtranzactii.

    Pentru ca vorbim de Activision DLC-ul nu este optional......vezi Destiny
    Nu e o comparatie fair, Destiny e live game, e greu sa introduci un expansion cu activitati si gear noi si increased level cap fara sa-i afectezi pe toti.

  2. #42 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Degeaba Eagle, unii vor sa urasca anumite corporatii chiar daca acestea colaboreaza si cu developeri f.buni, cum sunt From in cazul de fata.

    Chiar daca jocul va avea dlc-uri cosmetice si alte prostioare, multi vor face din tantar armasar pt ca e cool sa boicotezi pe EA, Acti si mai stiu eu cine, in loc sa-si dea seama ca jocuri precum Sekiro nu apar la tot pasu' si poate ar trebui sa sustina jocul in loc sa cumpere aceleasi shootere, fifa-uri sau mai stiu eu ce in fiecare an.

    Eu unul o sa-l iau pt ca este o evolutie a stilului Souls combinat cu stealth Tenchu si vibe-ul pe care il are jocul este super ok din pct meu de vedere, iar daca o sa-mi placa extrem de mult o sa cumpar si dlc-urile ca sa sustin un developer talentat.

  3. #43 SP
    Member Otman's Avatar
    @eagle-eye vrei sa spui ca e normal sa te oblige sa cumperi DLC 1 si 2 chiar daca tu vrei sa joci doar DLC 3? Bravo


    @clovnusor Decat sa bag bani in buzunar la EA sau Activision mai bine cumpar Cyberpunk de 3 ori...

  4. #44 SP
    Member Mishy's Avatar
    Sunt singurul care mai cumpara jocuri pentru jocul in sine si nu se uita de cine e publicat/facut? Jocul arata extraordinar si ar fi o prostie sa nu il joc doar pentru ca au decis sa adauge nistre microtranzactii OPTIONALE in joc.

  5. #45 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Eu unul o sa-l iau pt ca este o evolutie a stilului Souls combinat cu stealth Tenchu si vibe-ul pe care il are jocul este super ok din pct meu de vedere, iar daca o sa-mi placa extrem de mult o sa cumpar si dlc-urile ca sa sustin un developer talentat.
    Si in felu acesta sustii si practicile celelalte,si asa nu o sa scapam niciodata de MTS.

  6. #46 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    @eagle-eye vrei sa spui ca e normal sa te oblige sa cumperi DLC 1 si 2 chiar daca tu vrei sa joci doar DLC 3? Bravo


    @clovnusor Decat sa bag bani in buzunar la EA sau Activision mai bine cumpar Cyberpunk de 3 ori...
    Logical fallacy detected. "vrei sa spui" hurr-durr. Nu, nu asta am spus si nu asta am vrut sa spun.

  7. #47 SP
    Member Otman's Avatar
    Ai spus ca "Nu e o comparatie fair, Destiny e live game, e greu sa introduci un expansion cu activitati si gear noi si increased level cap fara sa-i afectezi pe toti."

    Nu e nimic greu sa-ti blocheze accesul la itemele din DLC 1 de exemplu, daca tu nu ai respectivul content. La fel cum nu e nimic greu sa-ti dea acces la itemele din DLC 2, chiar daca tu nu ai DLC 1.
    Ce nu e "fair" e ca te obliga sa le ai pe toate.

    In fine, asta e ultimul meu post aici cu privire la micro$. Inteleg ca pe uni ii deranjeaza sa tot vada astfel de postari si din partea mea nu e o problema, pot sa ma abtin.

    In ce ma priveste, nu is hater ai marilor publisheri in sensul ca.....chiar daca fac o chestie faina, eu tot o sa-i fac de rahat.

    Uitati-va la posturile mele din threadul Shadow of War, unde am cam aparat Activision pentru faza cu market si micro$ intr-un joc single player si recunosc acuma, ca aia care se opuneau vehement sistemului aveau 100% dreptate.
    Mi-a placut enorm primul joc, Shadow of Mordor, am platina la el, e LOTR...is mare fan.
    Si Shadow of War l-am terminat, mi-a placut, dar nu avea ce sa caute in el "In-game purchases optional". Mi-ar fi placut mai mult si as fi jucat si DLC-urile daca nu avea microtranzactii.
    Pentru ca numa optionale nu sunt, la un moment te obliga ei sa ajungi in "market" si sa vezi ce-i acolo.
    La Shadow of War i-au facut practic 2 ending-uri, la primul puteai sa ajungi fara sa mergi la market, dar era imposibil sa ajungi la ala final fara sa cumperi cutii. Si pentru ca era legat marketu ala la online, era cu loading, asteptare.....chestii care nu au nici o treaba cu jocul in sine si care nu-si aveau locul acolo.
    Ultima parte a jocului te obliga la un grind foarte enervant, aveai nevoie de orci in armata ta, era musai sa mergi in market sa cumperi si sa astepti. Ii irelevant ca am facut bani destui in campanie ca sa nu fie nevoie sa cheltui bani reali (desi pt orci multi si buni trebuia sa platesti), poate sa spuna oricine ca e "OPTIONAL" sa cheltui, dar tot te duce acolo, sa iti arate butonul.
    Nu retin cate ore am jucat jocul ala, 60-70 cam pe acolo, dar din timpul asta cam 2-3 ore cred ca am fost in market, chiar daca nu am cheltuit un ban.
    Dupa ce am terminat jocul l-am sters si nici DLC-urile nu m-au mai interesat.

    Nu mi-am anulat precomanda la Battlefront 2 pentru ca au anuntat ca renunta la microtranzactii cu o zi inainte de lansare. Am zis "YES....victorie".....Star Wars...in sfarsit. Degeaba le-au scos ca practic tot scheletul jocului ala era cumpararea de loot boxes. Toata progresia, tot era legat de ele.
    Am jucat campania si vreo 6 ore de multiplayer si nu am mai intrat in ele de atunci.
    Alt joc fain stricat de "In-game purchases optional".........dar is OPTIONALE.........nu???


    Acuma Activision publica un joc From Software (jocuri care imi plac, le-am jucat pe toate) si hopa "In-game purchases optional" la descriere....intr-un joc single player....ar trebui sa inchid ochii? Sa-i dau preorder? Sa-i laud? Sa-i injur? Ce sa fac?

    Chiar sunteti asa naivi sa credeti ca Activision dupa istoria lor, nu o sa va bage "marketu" ala sau "auction house" (vezi Diablo 3) in fata ochilor.
    Fac ei ceva sa ajungi acolo, nu stiu ce, dar ceva fac, au oameni destepti la un birou care numa la asta se gandesc.

    Mori de 5 ori la un boss......se deschide marketu....uite aste te ajuta....dublu crit la prima lovitura, hp full, o sabie "cosmetica" cu dublu dmg....ceva.

    Pentru bosul x, o sa trebuiasca ceva, greu de obtinut, ce trebuie farmat 10 ore, sau MARKET si primesti ceva optional....si gata farmul.

    Trist, foarte trist. Sigur Sekiro va fi un joc bun, sigur, dar ar fi fost mult mai bun fara cuvintele astea "In-game purchases optional"....si inainte sa intrebati...Da am fost in viitor, am jucat jocul si stiu cum o sa implementeze Activision microtranzactiile.

    Si cu acest lung post, care o sa-i mai deranjeze pe unii...scuze...eu am terminat cu acest subiect, pe acest forum.

    Sper sa fie cum vreti voi, chiar sper.

  8. #48 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Sunt singurul care mai cumpara jocuri pentru jocul in sine si nu se uita de cine e publicat/facut? Jocul arata extraordinar si ar fi o prostie sa nu il joc doar pentru ca au decis sa adauge nistre microtranzactii OPTIONALE in joc.
    Vad asta pe net ad nauseam si simt sa o zic: intotdeauna cand crezi ca esti singurul care face un lucru, iti confirm eu; nu esti.

    Si eu o sa iau jocul doar pt joc. Ma doare-n pulpa cine-i publisher si ce magazine de mts/dlc baga prin joc. Asta e lumea in care traim si daca Otman crede ca nejucand jocul, stopeaza trend-ul asta, el e cel naiv. Singurul mesaj pe care il da publisher-ului e ca piata nu vrea astfel de jocuri si astfel From nu or sa mai incerce genul asta de joc pt ca n-au cautare. Simplu.

    E o vorba foarte valabila in ziua de azi pentru unii care traiesc in trecut; adapt or die. Nu zice nimeni sa cumperi jocu asta daca nu-ti place dar ca sa-i inveti tu o lectie pe Activision

    Culmea e ca vad outrage-ul asta cand vine vorba de jocuri mai nishate in genul astuia sau Soulcalibur VI ( cu al sau "scandal" season pass) dar nimeni nu bate obrazul marilor corporatii si continuam sa cumparam aceleasi mizerii de shootere sau AC-uri care sunt pline de mts si dlc.

  9. #49 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Otman, nu trebuie sa iti ceri scuze pentru ca unii sunt sensibili la tema aceasta, ei sunt ca si caii care vad numai in fata, sau mai pe termen de gamer sunt Whales, si sunt usor de manipulati, ca si votantii PSD.Trebuie sa fie cat mai multe voci contra acestor practici, asa ca nu te oprii din a iti sustine principiile. Jocul cu siguranta o sa fie fain pentru ca nu activision a fost develor si cei de la From stiu deja cum sa faca un joc de genul asta sau daca nu chiar mai bun. Cel mai probabil si eu o voi cumpara la un moment dat dupa cateva luni bune la un pret de nimica sau SH sa stiu ca nu ajunge aproape nici-un ban de la mine la Activision.

  10. #50 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    gata , m-ai convins vroiam sa fac pre order dar acuma ca am vazut lumina m-am razgandit .


    nu mai bine lasati voi oamenii sa se bucure de ce cumpara cu banii lor ?

  11. #51 SP
    Member Mishy's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Cel mai probabil si eu o voi cumpara la un moment dat dupa cateva luni bune la un pret de nimica sau SH sa stiu ca nu ajunge aproape nici-un ban de la mine la Activision.

    Daca zici ca nu ii susti, nu te juca deloc. Adica ce facem, ori suntem golani ori nu mai suntem?

  12. #52 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Otman, nu trebuie sa iti ceri scuze pentru ca unii sunt sensibili la tema aceasta, ei sunt ca si caii care vad numai in fata, sau mai pe termen de gamer sunt Whales, si sunt usor de manipulati, ca si votantii PSD.Trebuie sa fie cat mai multe voci contra acestor practici, asa ca nu te oprii din a iti sustine principiile. Jocul cu siguranta o sa fie fain pentru ca nu activision a fost develor si cei de la From stiu deja cum sa faca un joc de genul asta sau daca nu chiar mai bun. Cel mai probabil si eu o voi cumpara la un moment dat dupa cateva luni bune la un pret de nimica sau SH sa stiu ca nu ajunge aproape nici-un ban de la mine la Activision.
    nici la Activision nu vor ajunge dar nici la From. Ce le-ai mai aratat tu principii! Excelent consumator. De-ar fi toti ca tine, ar intra lumea in colaps.

    Totodata nu inteleg ce treaba are politica cu jocul asta. Chiar crezi ca TU nu esti manipulat in vreun fel de vreo companie sau faci lucruri care sa te faca consumerist? Chiar crezi ca esti atat de special incat sa-i jignesti pe astia care vor sa se bucure de joc ca suntem precum oile sau Whales sau ce animal spiritual visezi tu noaptea?

    Daca tu vrei sa faci x lucru la serviciu si vine sefu si iti zice ca x e de fapt y, tu nu faci asa? Esti tu mai special? Si daca esti de acord si de maine x e y si toata lumea te critica pt asta cum te-ai simti?

  13. #53 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar

  14. #54 SP
    Member Mishy's Avatar
    @PoisonRemedy Poti sta linistit acum, il poti cumpara la lansare

  15. #55 SP
    Member Otman's Avatar
    O veste excelenta, am spus si pe pagina anterioara, daca nu are microtranzactii il cumpar chiar daca Activision e publisheru, From Software primesc banii mei.

    Se pare ca si astia de la Playstation is obisnuiti sa bifeze casuta cu "In-game purchases optional" cand e vorba de Activision

  16. #56 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Degeaba ca oricum nu cumpar jocuri la lansare, mersi de info, acuma poti sa dormi si tu linistit.

  17. #57 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    in schimb faci o groaza de galagie pe threaduri ca Activision , ca EA . Poate data viitoare aduci si tu ceva input despre joc , nu frustrari despre publisheri .

  18. #58 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Degeaba ca oricum nu cumpar jocuri la lansare, mersi de info, acuma poti sa dormi si tu linistit.
    Ce ironic. Nu incurajezi practicile malefice ale publisherilor dar nici industria, practic. Pe langa asta faci si gargara cum ca astia carora ne place un produs suntem dusi cu zaharelu'.

    Sa te smiorcai pe forumuri si sa boicotezi din palavra e usor. Poate data viitoare aduci si contributii reale topicurilor.

  19. #59 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Daca ma supar ii fac si pre-order, doar ca sa ii fac in ciuda.

  20. #60 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Am eu motivele mele de ce nu cumpar la lansare jocurile, nu iti fa griji ca incurajez industria unde trebuie si cine merita. Aveti grija sa nu-l suparati pe eagle ca dupa aia intra in febra preorderului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Let it Die By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 8 Last Post: 04-12-2017, 07:57
  2. 7 Days to Die By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 07-04-2016, 20:12
  3. Zombie Apocalypse 2: Never Die Alone By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 27-10-2011, 23:43
  4. Orcs Must Die anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 28-02-2011, 15:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts