Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 56 of 56

Thread: Gotham Knights

  1. #41 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by liviuxd View Post
    30FPS pe console
    Pai de ce nu l-au lansat doar pe ps4 daca e doar 30fps?....Sigur nu ma da pe spate un rahat de 4k sau ce mizerii au mai implementat....in concluzie astept oferta de 50 lei de la altex.

  2. #42 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din pacate asta este problema jocurilor de genu - daca scazi rezolutia, nu castigi mare lucru.
    Trebuie sa ai un CPU puternic iar de regula jocurile care nu sunt doar single player story driven au tot felul de sisteme complexe care au nevoie si de CPU, iar cele din consolele actuale nu stralucesc la CPU, iar daca nu e hardware, nu duce software - that simple

  3. #43 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Era bine sa puna totusi un performance mode 60fps pentru ca atunci cand o sa se lanseze urmatoarea generatie de console sa poti sa il joci in 60fps.

    Abia la PS6 60fps o sa fie standardul in toate jocurile.

  4. #44 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai daca va avea un CPU mai bun, cel mai probabil vor scoate un patch.
    Dar sa puna acum un performance mode doar ca sa mearga tot in 30fps, ar distruge jocul in reviews.

  5. #45 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Oh man, this is so sad. Mi-e mila de cei cu preorder.

    Vorbiti de 60fps mode si jocul asta are dips in 24-27fps, uneori si in 20fps.
    Arkham Knight e next-gen pe langa Gotham Knights.


  6. #46 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din ce am tot vazut in reviews (vreo 8, cred) + framerate-ul deficitar, as zice ca nota celor de la IGN este mai accurate decat notele de 7 and up primite din alte parti.

    Pare o mediocritate ordinara si prost facuta si cu siguranta nu merita mai mult de nota 5, daca este notat corect - adica de la 1 la 10.

    Personal e un joc pe care nu l-as incerca nici din gamepass

  7. #47 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    E mult mai fain Batman: Arkham Knight care a fost lansat acum 7 ani decat gluma asta de Gotham Knights.

  8. #48 SP
    Junior Member bastardpig's Avatar
    30 fps in 2022? No thanks Warner Bros!

    Better luck next time with Suicide Squad: Kill the Justice League.

    Personal, mi-a placut ultimul film The Suicide Squad 2 si nu are cum s-o dea in bara cu jocul care se va lansa anul viitor.

    ---------- Post added 22-10-2022 at 04:40 ----------

    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    E mult mai fain Batman: Arkham Knight care a fost lansat acum 7 ani decat gluma asta de Gotham Knights.
    Eu nu stiu de ce naiba au mai facut Gotham Knights, si mai ales fara Batman...intriga mi s-a parut de la bun inceput o gluma proasta.

  9. #49 SP
    Manager paul's Avatar
    Metacritic:
    - 69 - PS5
    - 68 - XSX
    - 66 - PC
    OpenCritic:
    - 70
    Recenzii video:
    IGN:

    GameSpot:

    Skill Up:

  10. #50 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Jocul e făcut de echipa din spatele Batman Arkham Origins, despre care se știe că n-a fost deloc bun din toate punctele de vedere. Așteptam jocul cu nerăbdare, acum m-am dezumflat. Nu sunt probleme doar cu performanța, jocul în sine nu arată ca un joc Batman și sistemul de luptă e suuuper prost implementat. N-au ce să-i facă, poate doar să aducă un patch prin care să-l aducă la 30 FPS.

  11. #51 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Arkham Origins a fost ok, n-am înțeles niciodată valul de hate pe care l-a primit. Troy Baker a fost un Joker fain. Bătăliile au fost bune, mult mai bune decat țșpe runde de pac pac cu Batmobilu in Arkham Knight.

  12. #52 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Eu am avut un soc cand am jucat Arkham Origins, dupa Asylum si City.
    Totul mi s-a parut mediocru, plin de buguri, multe texturi de PS2, parea ca nimic nu e terminat la el, aveam aceleasi asteptari ca la cele anterioare.

    Arkham Knight, daca ne aducem aminte, a fost si el un dezastru tehnic pe PC, incat l-au scos de pe Steam si l-au relansat ceva mai tarziu.
    Eu l-am jucat la cativa ani dupa lansare si mi s-a parut impecabil, extrem de atmosferic, tehnic perfect, story-ul bun etc.

    De la Gotham Knights nu am avut avut absolut nici un fel de asteptari, si nu pentru ca era de la aceiasi developeri, ci pur si simplu ideea jocului nu a fost interesanta de la bun inceput, nu m-a atras nimic la el, a fost fad in trailere, a lipsit orice fel de hype.
    Pe langa asta, mai e si mediocru tehnic si ca gameplay.
    Nu zic ca nu merita jucat, dar doar daca WB e dispus sa investeasca in el, sa-l carpeasca. Merita asteptat o perioada, ca la CP2077.

  13. #53 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Parcă îl vad și pe asta la PS extra , peste ceva vreme

  14. #54 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    La fel cum a zis Razvan eu nu l-as juca nici măcar de l-ar bagă pe Game Pass, timpul e limitat și nu vreau sa il pierd cu jocuri de genul asta.

  15. #55 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Origins a fost o palmă după cele două jocuri foarte bine realizate (Arkham Asylum și Arkham City). Pe mine sincer mă interesa ideea de Gotham Knights, putea fi foarte mișto dacă era realizată cum trebuie. Gotham Knights e un joc șters.


    Am terminat toate jocurile Batman, chiar și cele de la TellTale Games. Poate că Arkham Knight o fi avut el probleme la lansare și optimizarea lasă chiar și acum de dorit, dar arăta și se juca de câteva ori mai bine decât Gotham Knights. Dacă măcar făceau ca lupta și gameplay-ul general să iasă bine (după ce jocurile Arkham au arătat cum se poate face), poate iertam grafica ștearsă. Gotham Knights nu impresionează cu nimic, din păcate și n-am știut că se ocupă de joc studioul care a făcut Origins. Nici nu cred că pot face mare lucru din păcate. Câteva bling bling-uri vizuale nu-l fac mai interesant dacă gameplay-ul e slab. Cei de la Digital Foundry l-au comparat cu Arkham Knight, până și lumea pare să fie lipsită de răufăcători, așa de bine s-a descurcat Batman în celelalte jocuri (glumea nu-mi aparține).

  16. #56 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Gotham Knights | Co-op Review - Girlfriend Reviews

    Pare sa fie si mai plin de bug-uri in co-op.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Valhalla Knights 3 By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 0 Last Post: 07-10-2013, 02:06
  2. Gotham City Impostors By paul in forum Console Club
    Replies: 42 Last Post: 16-11-2012, 15:22
  3. Licitatie: Knights Contract PS3 By MonkY in forum Licitatii
    Replies: 9 Last Post: 08-08-2011, 12:39
  4. Knights Contract By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 18 Last Post: 21-06-2011, 10:56
  5. Knights Contract Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 23-03-2011, 12:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts