Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 145

Thread: Discutii despre JRC.RO

  1. #61 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Eu am primit abia azi codul prin mail. Însă am comandat de pe Amazon.

  2. #62 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Peetzy View Post
    La fel si la mine, am primit notificare pe mail, aseara la 20.21 "was being delivered" catre depozitul Fan Courier Oradea. Eu zic ca avem sanse sa-l primim in cursul zilei de maine, in cazul in care azi dimineata pachetul era in Oradea. Sa vedem!
    Same here. Si FanCurier sunt ultimate lamers pe delivery. Au procentaj 100% la delays.

  3. #63 SP
    Junior Member Antaury97's Avatar
    LucKos nici tie nu ti-a ajuns inca?

  4. #64 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Eu sunt din Buzau. Ieri la 18 a plecat din Oradea. Oh well, after all, tomorrow is another day.

  5. #65 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Antaury97 View Post
    LucKos nici tie nu ti-a ajuns inca?
    Nope. Am escalat la jrc și jrc au escalat la Fan cu mine în CC. Șiiii.... Gheață la mal

  6. #66 SP
    Junior Member Antaury97's Avatar
    Dunno... Ieri au plecat din Oradea si de atunci nici un semn. Nu e ca si cum pana aici in Timisoara ar fi foarte departe de Oradea.

  7. #67 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Antaury97 View Post
    Dunno... Ieri au plecat din Oradea si de atunci nici un semn. Nu e ca si cum pana aici in Timisoara ar fi foarte departe de Oradea.
    Trebuie să ajungă în Bu la mine. Și da, ieri la 17:02 a plecat din Oradea and went off the grid.

  8. #68 SP
    Junior Member Antaury97's Avatar
    O fugit șoferu cu ele

  9. #69 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Se pare ca Fan-ul ne-a tras-o. E ora 15. Nu vad sa mai vina. O fi facut accident de la Oradea pe drum, cine stie. Pe luni probabil. Eu am luat ptr steelbook, ca daca era standard case ma duceam la altex in oras. Ptr o clipa m-am gandit sa ma duc sa imi cumpar, dar m-am potolit. Pot sa am rabdare pana luni seara.

  10. #70 SP
    Junior Member Antaury97's Avatar
    Mda... vedem ce o fi luni. La telefon or pus robotul ca sa se scape.

  11. #71 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Și eu tot pt steelbook și bonusurile de comandă am luat debla jrc. DAR partenerii lor - firma de curierat Fan Courier trebuie scuipată, nu JRC.

  12. #72 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Salut, citesc, ma minunez si imi pare rau ca vi se intampla... Eu n-am mai revenit aici cu vesti, insa coletul mi-a ajuns ieri in jur de ora 15, dupa ce primisem sms in prealabil de la Fan Courier. Si chiar asa a fost cum am prevazut, joi dimineata in Oradea, preluat si transportat in Bucuresti pana ieri si apoi livrat fara probleme. Din perspectiva mea doua bile mari albe merg catre JRC si Fan, insa raman uimit de cum au sfeclit-o lamentabil in alte zone. Tot ce pot sa spun, daca va ajuta cu ceva, e ca jocul ramane extraordinar, fie inceput vineri, fie luni sau chiar marti. Pentru ca, in cele din urma, asta conteaza de fapt.

  13. #73 SP
    Junior Member Antaury97's Avatar
    Trimisesem mail la JRC. Deci asta explica treaba
    Attached Images Attached Images screenshot_20200622-094318_firefox.jpg

  14. #74 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Eu am primit sms de la fan.Vine azi ptr mine.

    E de apreciat mesajul jrc. Oi fi subiectiv (prima oara cand cump) dar cred ca sunt un magazin serios.

  15. #75 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Și eu am primit sms că vor livra azi. De așteptat că sunt praf FanCurier - cum nu s-au lăsat mai prejos nici de data asta. Mă aștept să vină călcate în picioare steelbook și cana.

    JRC sunt serioși. Am mai cumpărat de la ei. Plus că sunt lanț cu reputație. La noi sunt noi, dar în Cehia și Slovacia sunt de mulți ani. Concurența e bună pt noi ca și consumatori

  16. #76 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ciudat. Daca faceau asta Altex si/sau eMag nu erati la fel de intelegatori. Mie mi se pare execrabil ce fac ei, sunt doar niste virtual sellers care apoi subontracteaza toate procesele de pe parcurs catre terti, d-aia si haosul cu transportul in x parti prin x firme si nu iau in calcul o eventuala intarziere.

    Personal, mi se pare inadmisibil sa ai precomanda la ceva si sa-ti vina 3-4 zile mai tarziu. Am si eu 2 precomenzi viitoare la 2 magazine mai mici, dar daca nu-mi livreaza day 1, adio viitoare comenzi de la ei.

  17. #77 SP
    Junior Member Antaury97's Avatar
    Da, cam aia e treaba, se pare ca nu se merita pre-order daca vrei sa joci Day 1, doar daca vrei ceva editie speciala. Pe data viitoare la Ghost of Tsushima iau direct din magazin, fara precomanda, ca asa joc Day 1...

  18. #78 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    In Romania nu exista concepte precum punctualitate sau corectitudine, asta e clar. Sau exista, dar in mica parte. Suntem mai speciali, dtpdv.

    E anul 2020, si in tara asta cu servicii de trei lei, nici acum nu urca la etaj curierul/postasul sa aduca coletele, asa cum e in toata lumea civilizata. Lasa ca merge si asa, romanul accepta prosteala umil, pentru ca s-a obisnuit cu ea.

    Dincolo, mi-a adus curierul la usa pachete enorme ca volum (au carucioare speciale cu care urca inclusiv pe scari), iar la noi curierii nu sunt in stare sa-si miste fundul din masina, te asteapta pe tine sa le faci munca.

    De unde vreti voi sa stie firmele de curierat ce inseamna produs day one, care chiar trebuie sa ajunga day one?

  19. #79 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    A înțelege a cui e vina (a FanCurier în cazul ăsta) si a fi înțelegător sunt chestii diferite. Normal precomanzi fac la emag că la mine n-au întârziat niciodată. Am mers pe mâna JRC pentru bonusurile de pre-order care alții nu le dădeau (steelbook + cana + poster + digital stuff).

    Problema e a firmelor de curierat care în perioada asta, pandemică, vor să facă profit și nu-și măresc flota. Nu am pretenția ca orice retailer să aibă flotă proprie, altfel am plăti mult mai mult pe jocuri. Dar nu are control nici Jrc și nici altex de când livrează FanCurieri sau Urgent curier. Au niște clauze și niște penalități.

    ---------- Post added 22-06-2020 at 13:38 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ciudat. Daca faceau asta Altex si/sau eMag nu erati la fel de intelegatori. Mie mi se pare execrabil ce fac ei, sunt doar niste virtual sellers care apoi subontracteaza toate procesele de pe parcurs catre terti, d-aia si haosul cu transportul in x parti prin x firme si nu iau in calcul o eventuala intarziere.

    Personal, mi se pare inadmisibil sa ai precomanda la ceva si sa-ti vina 3-4 zile mai tarziu. Am si eu 2 precomenzi viitoare la 2 magazine mai mici, dar daca nu-mi livreaza day 1, adio viitoare comenzi de la ei.
    De asemenea, nu cred că nici un shop local garantează Day one. Cel mai sigur mi se pare amazon din punctul ăsta de vedere. Sau shopto. Ambele dinafară dar întotdeauna au livrat day one.

  20. #80 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    A sosit. E jocul in carcasa standard si steelbook separat. Plus cana, un poster si prob si insignele.

    Dpmdv jrc s-au achitat de treaba. Pe 18, undeva la 12, era in Ro. A venit din Cehia. De ce nu au avut stoc in Ro, la magazin, nu stiu. Probabil depozit mic ptr ca nu se compara cu Emag sau Altex. Vina e mai mult la Fan Courier. Si Emag sau Altex au contract cu terti, ca nu peste tot sunt centre. La ei as fi fost mai exigent ptr ca depozitele sunt in ro, poti sa ridici din magazine. Eu nu sunt din Buc sa ma duc la jrc. Greseala lor a fost ca au contract cu fan (coletaria e serviciul din Cehia din ce inteleg; nu stiu daca iti pot aduce pana acasa). Eu anul asta m-am lamurit cu Fan C.

    Personal am comandat ptr steelbook. Ptr ca era m ieftin decat SE si ptr ca nu se gasea pe piata.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii despre box (pugilism) By tudyniuz in forum Health, Food & Sports
    Replies: 195 Last Post: 29-08-2017, 09:37
  2. Discutii generale despre scoala By AndRewqp in forum Offtopic
    Replies: 1401 Last Post: 07-07-2015, 18:26
  3. Discutii despre SSD-uri By MonkY in forum Hardware
    Replies: 14 Last Post: 05-12-2014, 22:17
  4. Discutii despre Electronic Arts By GS0Ls in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 21-07-2011, 18:03
  5. Discutii generale despre fete By Malach HaMavet in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 01-06-2011, 11:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts