Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5 6 7 8 LastLast
Results 121 to 140 of 145

Thread: Discutii despre JRC.RO

  1. #121 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Detalii de identificare JRC GAMECENTRUM ROMANIA SRL:

    https://www.listafirme.ro/jrc-gamece...-srl-39474913/

  2. #122 SP
    Junior Member Robik02's Avatar
    Salut!Stiti daca firma jrc vinde funko pop originale?

  3. #123 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exista si funko pop neoriginale?

    Dar da, iti pot confirma si eu, care am luat vreo 4-5 de la ei, ca sunt "originale".

  4. #124 SP
    Junior Member Robik02's Avatar
    Exista.Am luat de pe emag primul pop si dupa ce am cautat diferentele dintre original si replica.Ma bucur sa aud ca cei de la jrc au originale.

  5. #125 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai spune si tu care sunt diferentele, poate si eu am si nu le stiu

  6. #126 SP
    Junior Member Robik02's Avatar
    Pai cauti pe net sa vezi cum arata popul.Daca este calitatea aceeasi si stiam ca au un cod sub cutie.Trebuie sa cerifici daca se potriveste codul parca pe pop care are si ea un cod.

  7. #127 SP
    Member Johnny's Avatar
    Stiu ca este un lucru minor dar pentru cine a mai cumparat jocuri SWITCH de pe JCR.RO coperta pe spate e in engleza sau in alta limba (ceha, italiana etc ) ? Thx

  8. #128 SP
    Member xenocid's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Stiu ca este un lucru minor dar pentru cine a mai cumparat jocuri SWITCH de pe JCR.RO coperta pe spate e in engleza sau in alta limba (ceha, italiana etc ) ? Thx
    Salut,
    Eu am primit doar cu coperta în engleză (față & verso). Cred că am 5 - 6 jocuri comandate de la ei.

  9. #129 SP
    Member Johnny's Avatar
    Quote Originally Posted by xenocid View Post
    Salut,
    Eu am primit doar cu coperta în engleză (față & verso). Cred că am 5 - 6 jocuri comandate de la ei.

    Multumesc! Vad ca au mai multe produse Nintendo acolo , probabil din cauza ca exista magazin oficial Nintendo in Cehia.


    Pacat ca nu exista asa ceva si in Romania

  10. #130 SP
    Member xenocid's Avatar
    La precomandă dau tot feluri de bonus-uri. Stickere, magneți, brelocuri. Neat.
    Singurul dezavantaj este că produsele pleacă din Cehia în pre-ziua lansării. Nu ajung niciodată la mine la timp.

  11. #131 SP
    Junior Member G-MaN's Avatar
    S-au închis! Știe cineva de ce?

  12. #132 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    S-au inchis pentru ca si-au dorit foarte mult treaba asta inca de cand au aparut in Romania.
    Practic JRC Romania a fost un business care s-a deschis incercand sa se inchida de fapt.

    Rar mi-a fost dat sa vad o asemenea indolenta din partea unor angajati.
    I-am rugat frumos sa raspunda la telefon de N ori ca eu n-am timp de chat/mail/etc, mi-au spus clar ca nu pot raspunde la telefon desi acel numar exista.
    La emailuri mi-au raspuns mereu ce-i drept dar... simplul fapt ca in 2 ani (sau cat au fost in Romania) n-au fost in stare sa repare site-ul ala, spune totul.
    Cand le-am dat mail sa ii intreb de ce Dumnezeu nu repara site-ul ca se sperie lumea de placeholdere in limba ceha, raspunsul a fost unul sub nivelul unei bucati de asfalt -> 'nu tine de noi'.
    Ok, nu tine de voi, tine de firma mama din Cehia, SPUNETI-LE BA alora din Cehia ca fuge lumea de site-ul vostru ca le apar balarii in limba ceha cu debug pe ecran.

    Nope...au preferat sa stea ca niste branze obediente si sa-si ia salariul fara nici o implicare. Doi ani, subliniez inca o data. DOI. Adica 3-1, adica DOI ANI, 24 de luni in care n-au ridicat un deget inspre a se promova.
    Fara pic de suflet... JRC Romania pare ca a fost un business la care nu s-a pus deloc suflet. Au tratat compania asta ca pe o firma care produce sireturi de panza..
    La toate astea adaugi si faptul ca timp de 2 ani n-au fost in stare sa repare functionalitatea site-ului astfel incat sa poti comanda ca un om normal din cont... trebuia sa dai mereu comanda ca si guest si sa adaugi detaliile...

    Le-am dat alt mail si le-am sugerat sa-si faca un cont aici ca MediaGalaxy si 'jocurinoi' ca sa-si promoveze magazinul ca nu stia lumea de ei in Romania, desi in Cehia sunt mare lant de gameshops super super profesionisti si super tari (magazinul meu de casa timp de 6 ani aproape cat am trait acolo).

    Concluzia -> un business condus extrem de prost in Romania.
    Nu spun 'tipic romanesc' pentru ca urasc cliseul asta, sunt lucruri care se fac foarte bine si la noi.
    Spun doar ca daca a existat un model de business destinat 200% esecului in Romania, nimeni n-a putut intrece JRC Romania.

    RIP JRC Romania, sa le transmiteti salutari celor de la Plays.. scuze, IGN Romania, care asemenea voua, au avut impresia ca in comunitatea de gaming din Romania poti face business la nivel maratonist, cu angajati submediocrii platiti prost (sau deloc) si cu totala lipsa de interes.

    @Gamers.ro, daca ascultati pe frecventa, v-am spus si la telefon si pe email ca nu mai cumpar de la voi nici de 1 Leu (cu bani cash jegosi scosi din bancomate jegoase) daca nu introduceti plata online pe site, in anul 2021, in the name of the ALLMIGHTY & COMPANY.
    Tare va doresc sa nu luati masa de Craciun impreuna cu JRC si IGN Romania.

  13. #133 SP
    Junior Member G-MaN's Avatar
    Intr-adevar, localizarea site-ului a fost o catastrofa. Ce bine ca n-am avut probleme cu ce-am luat de la ei. Si sper sa nici n-am.

    Mai am la ei o precomanda pentru noiembrie, sa vedem daca se tin de cuvant si o livreaza.

  14. #134 SP
    Junior Member Vulpine's Avatar
    N-am nicio simpatie pentru ei. Din 3 precomenzi făcute la ei, doar una a fost livrată în ziua lansării jocului. La Returnal aveam status la awb că a ajuns miercuri în Oradea, ar fi putut ajunge joi înainte de Paști, în schimb a ajuns miercurea următoare.

    Încă n-am găsit un magazin de jocuri care să fie consecvent cu livrările. În general nu m-ar deranja o zi întârziere, dar sunt destule jocuri care se lansează vinerea, iar în cazul ăsta „livrăm în ziua următoare” înseamnă că ajunge doar luni. Mai nou și JocuriNoi dă rateuri, deși la prima precomandă totul a mers ceas. Știu că în general e vina Fan Courier & co., dar pot să pariez că niciunul din magazinele astea nu și-a bătut capul să comunice cu firmele de curierat și să găsească o soluție pentru întârzieri.

  15. #135 SP
    Junior Member G-MaN's Avatar
    Sigur s-a mai discutat și răs-discutat pe tema asta cu precomenzile. Dacă totul ar funcționa ca ceasul, magazinele ar trebui sa primească jocurile din timp de la distribuitor, pentru ca ele sa poată fi expediate de asemenea din timp către clienți, cu 2-3 zile înainte de lansare. Că dară nu e prima dată când expediază un produs cu curier.

  16. #136 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie mi-a parut rau de ei cand au inchis locatiile fizice. Pe online au fost praf de la inceput si nu mi-am batut capul.

    Dar imi era drag sa trec prin magazinul din Park Lake. De fiecare data pierdeam cateva minute de vorba cu baietii care lucrau acolo. De multe ori am plecat cu bonusuri mici, indiferent daca am cumparat sau nu ceva.

    Iar schimbul de jocuri pentru store credit a fost mai mult decat satisfacator. Am renuntat la zeci de jocuri si am facilitat achizitia unor figurine sau editii de colectie la preturi de nimic. Iar asa am eliberat si eu locul in raft pentru alte jocuri.
    Asta inca lipseste la noi, un magazin care sa accepte jocuri, chiar si la preturi mai mici.

  17. #137 SP
    Member marv's Avatar
    ^ exista in Cluj asa ceva. Le zice Used Products, cred ca e ceva franciza din Olanda.

  18. #138 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E bine de stiut ca exista, dar daca nu este si in Bucuresti, e ca si cum nu ar exista, pentru mine.

    Dar cum functioneaza? Dai jocurile pe ce? Bani? Store credit? Daca e store credit, ce poti lua? Doar alte jocuri folosite?

  19. #139 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Și pe mine ma încântat mult treaba cu Store Credit sau bani Cash la JRC fiindcă nu exista așa ceva. Chiar mi-a părut când am auzit că au închis locațiile fizice
    Am păstrat cardul lor ca și amintire


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #140 SP
    Member marv's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    E bine de stiut ca exista, dar daca nu este si in Bucuresti, e ca si cum nu ar exista, pentru mine.

    Dar cum functioneaza? Dai jocurile pe ce? Bani? Store credit? Daca e store credit, ce poti lua? Doar alte jocuri folosite?
    inca nu le-am dat nimic, desi urmeaza. Daca bine am inteles e pe bani.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5 6 7 8 LastLast

Similar Threads

  1. Discutii despre box (pugilism) By tudyniuz in forum Health, Food & Sports
    Replies: 195 Last Post: 29-08-2017, 09:37
  2. Discutii generale despre scoala By AndRewqp in forum Offtopic
    Replies: 1401 Last Post: 07-07-2015, 18:26
  3. Discutii despre SSD-uri By MonkY in forum Hardware
    Replies: 14 Last Post: 05-12-2014, 22:17
  4. Discutii despre Electronic Arts By GS0Ls in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 21-07-2011, 18:03
  5. Discutii generale despre fete By Malach HaMavet in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 01-06-2011, 11:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts