Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 33 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast
Results 181 to 200 of 656

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #181 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Pai poate ca Vikingii normali asa luptau, dar asta e Viking Assasin ar alta scoala

  2. #182 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    well....am uitat ca e AC
    Attached Images Attached Images a85fc9183f3af0b22bfacb334ed9e870.png

  3. #183 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ciocnelia i-a rupt pijamaua lu’ Cordelia

    Eu le dau 60$ pentru ca imi ofera mult content care desi poate deveni plictisitor sau grindy este de obicei imbracat de o poveste ok si de un level design bun.
    Eu nu concep an sa nu am un AC. Lumi noi si interesante, muuuult mai alive decat alte jocuri mai laudate si de ce nu o grafica buna.

    Aici si acum sa imi insirati o serie de jocuri in care poti ‘vizita’ Paris, Londra, Florenta, Venetia sau Atena la scala si sa para totul atat de alive.
    Cand sunt trist instalez AC Unity si fac terapie privind interioarele alea de la Versailles reprezentate absolut fabulos in joc.

    Come on, daca scria cainele obraznic pe cutie gaseam cel putin 5 ‘GOTY’ cu Ctrl-F pe thread...

  4. #184 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Bine zis, Xander. AC e singura serie care oferă constant o evadare în istorie. Culmea, mie Unity și Syndicate mi s-au părut două jocuri extraordinar de bune. Iar de jucat, am jucat toată seria, ca probabil majoritatea dintre voi.

    Seria asta mi se pare perfectă, tocmai prin combinația echilibrată de gameplay, grinding sau story. Satisfacția finală e întotdeauna fun, cel puțin în cazul meu. Nu e joc din serie care să nu-mi fi plăcut, sau cel puțin capitole dintr-un anumit joc.

  5. #185 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    Da, e o serie foarte buna daca ignori povestea si ocolesti misiunile de asasinare prost facute, fara nicio treaba cu elemente de stealth sau principile si valorile ordinului asasinilor pe care le avea seria la inceput.
    Dar mai ales daca ignori povestea care n-are nicio treaba cu istoria REALA!



    Ca simulator turistic/istoric orice joc AC e tocmai bun.

  6. #186 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Este un joc video, totusi, sa ne chilluim, eu le bau bani celor de la ubi pentru ca ma distrez cu produsele lor, punct, nod in papura putem sa gasim la orice joc/franciza.

  7. #187 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    Este un joc, da, dar uite ca vreo doi pe aici il iau drept simulator istoric, ceea ce e o mare greseala.
    Seria n-are nici cea mai vaga legatura cu istoria. Chit ca e inspirata din istorie (cam cum sunt Witcher, Diablo, Dragon Age, Elder Scrolls) , este FANTASY 100%.

    Simulator turistic....nici pe departe daca e sa ne raportam la dimensiunile reale ale oraselor din realitate vs dimensiunile oraselor din jocuri.

  8. #188 SP
    Member Mishy's Avatar
    Quote Originally Posted by GamblerRambler View Post
    Seria n-are nici cea mai vaga legatura cu istoria. Chit ca e inspirata din istorie (cam cum sunt Witcher, Diablo, Dragon Age, Elder Scrolls) , este FANTASY 100%.
    Defapt imbina personaje si evenimente istorice cu elemente fantasy. Jocurile pe care le-ai enumerat sunt 100% fantasy, care imprumuta elemente din folclor.

  9. #189 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    Witcher are la baza istoria medievala a Europei centrale si rasaritene si chiar autorul Andrzej Sapkowski a recunoscut ca s-a inspirat din istorie, nu numai din folclorul si mitologia Poloniei. Daca ai jucat Witcher 1 si 2, o sa observi ca Temeria e inspirata dupa Ungaria medievala daca observi stema albastra cu crini galbeni, stema casei frantuzesti Anjou, iar ungurii chiar au avut un rege din casa de Anjou .Daca ai observat stema rosie cu vulturul, Redania e inspirata dupa Polonia medievala. Iar imperiul Nilfgaardian e inspirat dupa Imperiul Romano-German daca privim modul de organizare, stemele galbene-negre, religia. Novigrad e modelat dupa Gdanks si Amsterdam, iar Oxenfurt dupa Würzburg si Oxford, pe cand invadatorii Wild Hunt par sa fie mongolii sau rusii. Daca ai jucat si expansionurile, Ofir e Imperiul Otoman, Marele Ducat de Topussaint e Franta.

    In ce priveste Elder Scrolls:
    Cyrodiil din Oblivion sunt inspirati dupa Imperiul Roman sau anglo-saxonii din Anglia post-romana, si cred ca e evident ca nordicii din Skyrim sunt inspirati dupa vikingi. Elfii Altmer sunt chinezii, argonienii sunt mezoamericanii, elfii bosmer sunt indo-americanii, bretonii sunt celtii, elfii dunmer sunt japonezii, khajiitii sunt arabii , orcii sunt mongolii, iar redguard sunt turcii.



    Dragon Age, din ce am citit dintr-o postare pe reddit, e bazat pe mitologia arthuriana, cu multe elemente celtice si crestin-iudaice, iar natiunile de acolo sunt inspirate tot dupa Europa medievala : Ferelden = Anglia, Orlais = Franta, Imperiul Tevinter = Bizantul, Nevarra= Spania, Antiva = Italia, Qunari = musulmani (asa cum erau priviti de Crestinatatea Europeana, ca pe niste demoni fiorosi cu coarne), Avvar = vikingi



    Pana si Lord of the Rings e bazat pe istorie, dar dupa natiunile celor doua razboaie mondiale.

  10. #190 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, sunt inspirate. Zici foarte bine desi refuzi sa intelegi ce tot tu zici. Si AC-urile sunt inspirate. Si FIFA este. Si NFS. Si Diablo probabil (sigur a fost la un moment dat 1 barbar intr-o pestera, cu o torta si o bata si a dat peste niste "bad gus" cu care s-a batut) si toate jocurle au o urma de inspiratie.

  11. #191 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    Warcraft e inspirat dupa LOTR la greu. Diablo la fel, doar ca si dupa niste jocuri D&D care tot dupa LOTR sunt inspirate.

  12. #192 SP
    Manager paul's Avatar

  13. #193 SP
    Member Mishy's Avatar

  14. #194 SP
    Manager paul's Avatar

  15. #195 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Trecand peste oamenii aia de plastic si animatiile alea ultra depasite, imi place. Am observat ca-mi plac AC-urile din 2 in 2, iar dupa Odyssey, eu cred ca asta va fi chiar pe placul meu

    Grafic este la nivelul Origins/Odyssey/Watch Dogs. Deja sunt depasiti, nu mai au nimic next gen si sper sa vedem la anu ceva tru next gen, cum a fost saltul la AC Unity.



  16. #196 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Kotaku
    You can swap back and forth between the male and female versions of Eivor, seemingly at will. I played most of the demo as the female Eivor. Toward the end of my session I noticed an option to press up on the D-pad while toggling between menus. Doing so let me interface with the Animus and start playing as the male Eivor moments later, complete with new animations and a different voice. The whole thing was seamless, at least in the demo.
    Everything We Learned About Assassin's Creed Valhalla After Playing It

  17. #197 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    Deci, un fel de Assassin's Creed Origins 3.0.

    Sper ca povestea sa compenseze fiindca grafic arata cam depasit, mecanicile si animatiile sunt reciclate, obiectivele par la fel de repetitive, combatul la fel de enervant cu aceleasi boss-fight-uri obosite. Daca la Origins si Odyssey ma holbam la grafica si ma minunam la temple si piramide, acum parca zici ca au dormit graficienii si modelatorii in post, pentru ca arata rau.

    Sau macar sa scoata un Discovery Tour placut despre istoria si cultura vikingilor.


    Povestea cu protagonistul in varianta feminina cam imi pare anticlimatica.
    Din pacate, in lumea vikingilor, iti trebuie un BARBAT, un razboinic viking ca sa ai o experienta placuta si sa te poti integra in atmosfera.
    Odyssey mi-a placut mai mult ca l-am jucat cu Alexios decat cu Kasandra.
    La Origins mi-a placut mai mult de Aya pentru ca era mai bine proiectata in rol de asasin si nu se voia o razboinica feroce.

  18. #198 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Wow. Asta cu schimbatu oricand intre barbat si femeie mi se pare complet out of place si chiar nu inteleg de ce au implementat-o...

    Dar poate au facut asta doar pentru demo, ca sa testeze ei cat mai multe scenarii.

  19. #199 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Pare promitator. Are elemente de rts (settlement upgrade - care nu ma intereseaza, si aliante). Vibe de For Honor (nu numai setting si design, dar si in uneori in combat). Povestea cred ca va fi generica. Combatul si settingul sunt pentru mine interesante aici.


    Intrebare: daca jucati si pe PC, voi cum preferati? m&kb sau controller?

  20. #200 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Wow. Asta cu schimbatu oricand intre barbat si femeie mi se pare complet out of place si chiar nu inteleg de ce au implementat-o...

    Dar poate au facut asta doar pentru demo, ca sa testeze ei cat mai multe scenarii.
    Sunt 90% sigur ca un programator a descoperit ca poa' sa te lase sa schimbi personajul on the fly si nu influenteaza cu nimic ca oricum o foloseau ca unealta de debug asa ca au zis why the hell not

    ---------- Post added 13-07-2020 at 00:09 ----------

    Quote Originally Posted by JohnConstantine View Post
    Pare promitator. Are elemente de rts (settlement upgrade - care nu ma intereseaza, si aliante). Vibe de For Honor (nu numai setting si design, dar si in uneori in combat). Povestea cred ca va fi generica. Combatul si settingul sunt pentru mine interesante aici.


    Intrebare: daca jucati si pe PC, voi cum preferati? m&kb sau controller?
    Genul asta il joc pe controller.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 33 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27
  3. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:38
  4. Replies: 0 Last Post: 06-07-2011, 15:33
  5. Assassin's Creed 3 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 26-06-2010, 20:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts