Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 33 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 656

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #81 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Assassins Creed Valhalla supports Smart Delivery on Xbox Series X.

    Deci update automat si gratuit ma next gen
    “Blanitza” cum ar spune un prieten

  2. #82 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  3. #83 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Acum, ca s-a dus si sezonul 4 din The Last Kingdom unde actiunea se petrece cam la 30 de ani de evenimentele din Vikings, si cum sunt mare fan, pentru mine cade bine, o sa-l joc in 4k hdr. Sper sa respecte istoria si mai sper ca pana atunci sa termin Origins, de luni de zile ma "lupt" cu el.

  4. #84 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Assassin's Creed Valhalla was first shown in The Division 2 over a year ago

    On March 25, 2019, Assassin's Creed wiki user AlifMorrisonudin shared a screenshot of a poster found in the JFK Center in The Division 2. It shows a warrior holding a spear and a golden orb, and it's titled Valhalla. The warrior in the poster doesn't look much like a Viking, but he bears an uncanny resemblance to the crusader-type soldiers that the Vikings are fighting, and the Valhalla parallel can't be ignored.
    That said, the real smoking gun turned out to be the innocuous golden orb that the warrior in the poster is holding. At the time, many players speculated that this orb is in fact an Apple of Eden, a type of artifact seen throughout the Assassin's Creed series. Digging even deeper, a snippet of Assassin's Creed 2 lore confirms that the Nordic goddess Idun is regarded as the caretaker of the orchard of golden apples, and this connection lines up with the Nordic concept of the afterlife, namely Valhalla.

    https://www.gamesradar.com/uk/divisi...-viking-times/

  5. #85 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si totusi...unde e gluga?

  6. #86 SP
    Member morphine's Avatar
    Nu am sursa exacta.
    Attached Images Attached Images fb_img_1588271487131.jpg fb_img_1588271482842.jpg fb_img_1588271479976.jpg fb_img_1588271477566.jpg fb_img_1588271473798.jpg fb_img_1588271471012.jpg

  7. #87 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pozele sunt de pe site-ul oficial, doar ca sunt foarte mici.

    Oricum s-au indepartat foarte mult de ce inseamna Assassins Creed (heck, abea gasesti cladiri de catarat, poate cu cateva exceptii prin cateva castele) si nu mi se pare setting-ul perfect, sincer, pentru un joc cu vikingi, acest regat unit.

  8. #88 SP
    Member Mishy's Avatar
    Sa fim seriosi, seria s-a terminat odata cu 3-ul, restul au fost spin offs care au pastrat titlul Assassin's Creed doar ca sa se vanda mai bine. Povestea din prezent e aproape inexistenta in titlurile noi.

  9. #89 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pozele sunt de pe site-ul oficial, doar ca sunt foarte mici.

    Oricum s-au indepartat foarte mult de ce inseamna Assassins Creed (heck, abea gasesti cladiri de catarat, poate cu cateva exceptii prin cateva castele) si nu mi se pare setting-ul perfect, sincer, pentru un joc cu vikingi, acest regat unit.
    Lipsa cladirilor de catarat si a glugii ar fi un plus pentru mine, ar iesi cat de cat din tipar. Iar cadrul regatelor anglo-saxone e cel mai potrivit, istoria vikingilor e strans legata de locurile alea.

  10. #90 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Sa fim seriosi, seria s-a terminat odata cu 3-ul, restul au fost spin offs care au pastrat titlul Assassin's Creed doar ca sa se vanda mai bine. Povestea din prezent e aproape inexistenta in titlurile noi.

    Cam de la 3 au inceput sa faca pasi gresiti, este vazut ca cea mai slaba parte din prima trilogie, sa zic asa (si pe buna dreptate). Revelations si Brotherhood au fost ce trebuie, good stuff.

    Acum nu mai esti asasin, esti un fel de masinarie de ucis care numai discreta nu e. Evolutie, dom'le.

  11. #91 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    Lipsa cladirilor de catarat si a glugii ar fi un plus pentru mine, ar iesi cat de cat din tipar. Iar cadrul regatelor anglo-saxone e cel mai potrivit, istoria vikingilor e strans legata de locurile alea.
    As fi complet de acord cu aceasta afirmatie, daca ar fi un IP nou.

    Legat de istoria vikingilor, recunosc ca nu stiu mare lucru si nu m-au interesat niciodata, nu am vazut nici serialul sau vreun film despre ei.
    Dar sincer, cand am auzit ca fac ceva cu mitologia nordica, nu ma asteptam sa fie in alta parte a lumii (ci in tarile nordice) si in niciun caz sa o dea si in city builder.

    Dar acum sunt doar putin hater. Sigur o sa-l iau, cel mai probabil precomanda sau day 1 si sigur o sa-mi placa mai mult decat Odysey.

    Iar faptul ca o sa fie launch title pentru next gen o sa fie un plus si probabil o sa-l joc direct acolo

    Uite si pozele la o rezolutie mai buna.

    Poza aia cu lacu e mega artistica, zici ca-i o pictura, imi aduce aminte de RDR2, iar in contrast avem poza cu cei 3 intr-o biserica care arata ca naiba, cu o gramada de detalii da zici ca-i un desen prost facut.
    Attached Images Attached Images whatsapp-image-2020-04-30-22.35.14-6-.jpeg whatsapp-image-2020-04-30-22.35.14.jpeg whatsapp-image-2020-04-30-22.35.19.jpeg whatsapp-image-2020-04-30-22.35.14-1-.jpeg whatsapp-image-2020-04-30-22.35.14-2-.jpeg whatsapp-image-2020-04-30-22.35.14-3-.jpeg whatsapp-image-2020-04-30-22.35.14-4-.jpeg whatsapp-image-2020-04-30-22.35.14-5-.jpeg

  12. #92 SP
    Member anes's Avatar
    https://twitter.com/ubisoftnordic/st...90083468763136

    We will be happy to reveal our first Assassin’s Creed Valhalla gameplay trailer during the First Look Xbox Series X Gameplay on Inside Xbox. Stay tuned!

  13. #93 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    "We have the four kingdoms within England, Wessex, Northumbria, East Anglia, Mercia. It's quite a large chunk of England,” @Ismail

    În valul de atacuri vikinge în Anglia după 851, doar un singur regat - Wessex - a fost capabil să reziste cu succes. Armatele vikinge (cea mai mare parte daneză) a cucerit East Anglia și Northumberland și a dezmembrat Mercia, în timp ce în 871, Regele Alfred cel Mare din Wessex a devenit rege doar pentru a învinge în mod decisiv o armată daneză în Anglia. Renunțând la Wessex, danezii s-au stabilit la nord, într-o zonă cunoscută sub numele de "Danelaw". Mulți dintre ei au devenit fermieri și comercianți și s-au stabilit la York, ca un oraș de frunte mercantil. În prima jumătate a secolului X, armatele engleze conduse de descendenții lui Alfred de Wessex au început recucerirea zonelor scandinave din Anglia, ultimul rege scandinav, Erik Bloodaxe, fiind expulzat și ucis în 952, unind cele șapte regate engleze într-un singur regat. @Wikipedia

    ----

    In addition to playing Eivor as either male or female, players will also be able to customize Eivor’s hair, tattoos, clothing, war paint, and gear. Meanwhile, choices will have to be made in the story, including dialogue choices and “political alliances” that will affect the world of Valhalla.

    @anes: Cand am vazut anuntul legat de Xbox Series X, m-am gandit ca vor arata acolo gameplay-ul si se pare ca asa va fi.

  14. #94 SP
    Member mladin86's Avatar
    Ce fain ii asta ! Zici ca esti in serialu ala cu vikingii . F tare!

  15. #95 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pozele sunt de pe site-ul oficial, doar ca sunt foarte mici.

    Oricum s-au indepartat foarte mult de ce inseamna Assassins Creed (heck, abea gasesti cladiri de catarat, poate cu cateva exceptii prin cateva castele) si nu mi se pare setting-ul perfect, sincer, pentru un joc cu vikingi, acest regat unit.
    Poate că fix asta îi trebuia, un reboot. Oricum, dacă e Ragnar în joc, I'm all in!

  16. #96 SP
    Member Mishy's Avatar
    Nu cred ca o sa fie Ragnar in joc. Din ce am citit, jocul o sa aiba loc in timpul invaziei vikingilor condusi de fii lui Ragnar si aste se intampla dupa moartea lui.

  17. #97 SP
    Banned wd87's Avatar

  18. #98 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Tematica asta va ţine asa multe jocuri de acum încolo. Asta e, mācar ne consolām la gândul cā în dialoguri pot fi evitate destul de usor romance-urile.

    Cât despre joc asa ca idee generalā, abia astept sā vād cum aratā gameplay-ul, nu cred cā pleacā cineva dupā dupā fenta unui trailer cinematic.

    Razvan, îmi cer scuze pentru discuţia de ieri, recunosc c-am gresit. Multā sānātate ţie cât si colegilor de forum. Baftā si spor în jocuri sā aveţi!

  19. #99 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta se putea face si in Odyssey daca jucai cu tipa.

  20. #100 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Nu cred ca o sa fie Ragnar in joc. Din ce am citit, jocul o sa aiba loc in timpul invaziei vikingilor condusi de fii lui Ragnar si aste se intampla dupa moartea lui.
    Intr-adevar, judecand dupa trailer unde il vedem pe Alfred cel Mare, e vorba de a doua invazie. Nu-i bai, poate ii vedem pe Bjorn, Ivar sau Ubbe.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 33 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27
  3. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:38
  4. Replies: 0 Last Post: 06-07-2011, 15:33
  5. Assassin's Creed 3 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 26-06-2010, 20:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts