Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 81

Thread: Mortal Shell

  1. #41 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Si asta e fara checkpointuri si iei totu de la capat daca mori?
    Cum fără checkpoint-uri? Exista, dar nu asa la tot pasul după fiecare mob. Înaintea unui boss ai cu siguranță. Jocul îți ofera variante sa supraviețuiești fără probleme după ce te obisnuiesti. Jocul nu este un buton smash-er ca sa zic așa


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  2. #42 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    E clar ca nu se poate compara cu Sekiro, e altfel de combat, insa ultimul Souls pe care il am proaspat in muscle memory este Darksouls 3.
    Spune-mi te rog, in comparatie cu DS3, este mai greu sau mai usor Mortal Shell?

  3. #43 SP
    Member omega's Avatar
    L-am jucat si eu cateva ore. Este mai greu (dar asta doar pana te obisnuiesti cu "scutul", daca vei avea rabdarea sa te obisnuiesti si nu il abandonezi intre timp) dar si mult mai slab la absolut orice capitol. Nu se pot compara decat in sensul ca asta este inspirat din DS si atat.

  4. #44 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    E clar ca nu se poate compara cu Sekiro, e altfel de combat, insa ultimul Souls pe care il am proaspat in muscle memory este Darksouls 3.
    Spune-mi te rog, in comparatie cu DS3, este mai greu sau mai usor Mortal Shell?
    Eu zic ca e mult, mult mai ușor. La început pana te obișnuiești o sa ți se para mai greu, dar după ce citești un pic mișcările lor care nu prea sunt multe ca sa zic așa, și după ce faci puțin upgrade la arme ii vei face repede. Ca și idee, eu am terminat abia 2 temple din lipsa de timp iar bosii i-am terminat din first try ceea ce la DS3 nu prea se putea. Aici se cam repeta aceleași mișcări și pot fi "citiți" foarte usor



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  5. #45 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Ca să nu mai întreb în altă parte. Jocurinoi.ro văd că au prețuri interesante. Ce experiențe ați avut cu ei?

  6. #46 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Am facut precomanda eu, m au sunat sa ma intrebe daca stiu ce e aia precomanda si ca nu primesc jocul la momentul respectiv , a ramas ca ma suna inainte sa il trimita, la momentul lansarii, revin cu feedback.

  7. #47 SP
    Member codpin's Avatar
    @Johnny am vazut ca intrebai pe threadul cu Altex de editia deluxe pt ps5.

    Ai jucat varianta de ps4 cumva? Cum e jocul? Merita? Intreb din perspectiva unuia care a jucat toate jocurile From din 2009 incoace.

  8. #48 SP
    Member Johnny's Avatar
    Nu am jucat inca dar e pe lista . Si eu am jucat toate jocurile gen Demon souls , cred ca Mortal Shell e ok ( are review-uri average , not great not terrible ) in lipsa de altceva. Mai ales acum cu update-ul next gen pt PS5 merita incercat.

  9. #49 SP
    Member codpin's Avatar
    Am inteles. Thanks!

  10. #50 SP
    Manager paul's Avatar
    The Virtuous Cycle DLC:

  11. #51 SP
    Member SeCeX's Avatar
    I swear to god, ieri m am apucat de el

  12. #52 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Am simtit sa scriu un mini-review pentru cei care vor mai multe informatii.
    Povestea jocului este destul de incalcita si se desfasoara pe masura ce descoperi diverse.
    Din punct de vedere grafic jocul arata bine (Enhanced edition), ruleaza in 4K iar FPS-ul sta la 60 majoritatea timpului pe ambele console next-gen. Pe PS4 se pare ca ruleaza in 60 fps @ 1080P insa nu pot confirma.
    Coloana sonora este slaba insa ai niste laute la care poti canta si cantecul broastelor din mlastina creeaza o atmosfera interesanta.
    In timpul jocului am intalnit ceva bug-uri ici colo insa overall nu este ceva care sa-ti afecteze experienta.
    Harta este interconectata cu toate nivelele jocului, esti intr-o mlastina care creeaza confuzie si timp de 2-3 ore aveam impresia ca sunt mereu in acelasi loc, insa pe masura ce te obisnuiesti vei descoperi anumite chestii familiare.
    Seamana cu Majula din Dark Souls 2 ca sa pot face o comparatie directa.

    Armele sunt:
    Hallowed sword - o sabie gen claymore care este echilibrata - damage si viteza de reactie normale (preferata mea)
    Martyr's blade - ultragreat sword care este "heavy and slow" dar cu cel mai mare damage.
    Smoldering mace - un buzdugan imens cu damage mare, rapid pentru dimensiunile lui
    Hammer and chisel (un soi de ciocan si secere?) - cea mai rapida arma cu cel mai mic damage si care te forteaza sa te apropii mult fata de inamici.
    Cele 4 arme sunt upgradabile pentru un damage mai mare si totodata se pot adauga anumite "parts" pentru a debloca anumite "special moves-uri"
    Exista si un soi de "heavy crossbow" care inamicii o au la tot pasul - Ballistazooka - folositoare insa destul de greoaie de folosit.
    Cele 4 trupuri mortal shell-uri) pe care curand le vei avea la dispozitie sunt diferite si fiecare au skill-uri diferite cat si diferenta pe stamina, health sau resolve (gen mana) cu care poti efectua special moves-uri sau sa dai parry.

    Luptele cu bossii sunt interesante insa nu esti "on the edge of your seat" sau te faca sa petreci ore pana ce-i invingi.
    Au un tipar destul de simplu si odata invatata mecanica jocului folosind abilitatea "hardened" te face invincibil la orice atac.
    Acestea fiind spuse, Mortal Shell este cu siguranta la un nivel de dificultate mai mic fata de seria Dark Souls.
    Eu am reusit sa trec de fiecare boss fara sa pierd macar o odata, doar in tutorial mi-am luat-o ( Hadern ). Checkpoint-uri exista si nu sunt foarte departate unul de celalalt insa nu are nici o componenta online.
    Jocul m-a tinut captivat si totodata mi-a starnit curiozitatea sa folosesc fiecare item, fiecare arma, etc.

    Varianta retail pentru PS5 / XBOX X este ~ 30 de euro si ocupa pe hdd doar 4 gb. Nu este lung, mi-a luat 13 ore sa-l termin insa l-am explorat in detaliu.
    Consider gameplay-ul punctul forte al lui Mortal Shell, armele se simt bine dau senzatia de greutate insa nu poti trece cu vederea similaritatile cu jocurile facute de From Software.
    Jocul este reusit si il recomand fanilor genului.
    Attached Images Attached Images ms2.jpg ms3.jpg ms4.jpg ms1.jpg

  13. #53 SP
    Member codpin's Avatar
    Multumesc pt review!

    L-as incerca si eu, daca are cineva la vanzare varianta PS5.

  14. #54 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by codpin View Post
    Multumesc pt review!

    L-as incerca si eu, daca are cineva la vanzare varianta PS5.
    Se merita! Este un "hidden gem". M-a tinut captivat si nu l-am lasat din mana pana cand nu l-am terminat.

  15. #55 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Daca doriti sa fie mai apropiat ca dificultate de un joc dark souls, este un mod dupa ce termini jocul. Renunti la o abilitate...nu fac spoiler...atunci este intradevar un joc greu

  16. #56 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Am vazut ca va aparea in decembrie la jocurile gratis PS+. Din ce am observat pe youtube inamicii comuni nu au deasupra lor o bara de sanatate care scade cand ii lovesti. Ca in DS3 sau Bloodborne. Imi place jocul, astept sa il joc dar pt mine e foarte important acel detaliu. Poate cineva care are deja jocul sa imi spuna daca e o chestie de setari? Se poate seta sa apara health bar la inamici? Multumesc.

  17. #57 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Exista indicator pt viata inamicilor, doar ca nu e in forma de bara si nu e deasupra lor. Este un cerc care apare dupa ce dai prima data damage. Apare in jurul punctului care iti arata pe ce inamic ai dat lock-on.

    PS: vezi ca nu s-a anunțat inca nimic oficial legat de jocurile de la PS+. Pana acum doar leaks și zvonuri. In mod normal maine seară e anunțul. Sa nu fi dezamăgit in caz ca nu e jocul ăsta printre ele...

  18. #58 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Super, multumesc de raspuns. Nu am observat acel detaliu. Sunt destul de sigur ca va fi la ps+. Oricum mi-a starnit interesul acest joc. Recunosc ca nu stiam de el si am aflat din acel leak. Daca nu e la ps+ o sa astept o reducere si il cumpar cu prima ocazie .

  19. #59 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vezi ca este in gamepass, in caz ca ai si Xbox

    L-am incercat si eu, dar l-am abandonat dupa vreo 30 min. Nu m-a prins nimic. Grafica este ok, animatii slabe, sunet slab, sistem de combat ff slab, comparativ cu ce am mai incercat din gen.
    Nu am considerat ca merita timpul alocat, cand ma pot juca ceva ce-mi face placere mai mare.

  20. #60 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    E foarte posibil sa ai dreptate razvanrazy si sa nu ma prinda deloc jocul. Vizual imi place. Asa am patiti si cu Lords of the Fallen pe care l-am cumparat si am jucat maxim 30 minute, si alea chinuite. E foarte adevarat ca jocurile trebuie jucate si nu vizualizate pt a sti daca iti plac sau nu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Mortal Kombat X (X1) By kent4nzw0w in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 6 Last Post: 13-09-2015, 17:59
  2. Mortal Kombat By Rasko in forum Console Club
    Replies: 2401 Last Post: 04-04-2015, 18:49
  3. Ghost in the Shell Online: First Connection By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 20-11-2014, 23:10
  4. Mortal Kombat 9 By Tahitia in forum Foto & Video
    Replies: 0 Last Post: 30-10-2012, 09:34
  5. Mortal Kombat 9 By 1milbankroll in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 27-03-2012, 14:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts