Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 62

Thread: Resident Evil 4 Remake

  1. #41 SP
    Manager paul's Avatar
    Launch trailer:

    The Mercenaries, free DLC, 7 aprilie.

  2. #42 SP
    Member toto's Avatar
    Din punct de vedere grafic pe consola Ps5 nu arata prea bine. Am jucat vreo doua ore si sincer am ramas dezamagit.
    Mentiona cineva de "flickering lights" in partea de jos a ecranului. Intradevar am observat si eu prezenta lor.
    In concluzie; mai trebuie finisat cu cateva patch-uri.

  3. #43 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Dificultatea e diferita fata de vechiul RE4. Eu il joc pe normal si am probleme prin castel cu ammo-ul. Sa nu mai vorbim cand te inconjoara zelotii. Are momente de spike-uri in dificultate, pe alocuri enervante. Referitor la flickering si altele, n-am observat nimic deranjant. Am 16 ore in el si nu vreau sa se termine

    ---------- Post added 26-03-2023 at 10:30 ----------

    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    Dificultatea e diferita fata de vechiul RE4. Eu il joc pe normal si am probleme prin castel cu ammo-ul. Sa nu mai vorbim cand te inconjoara zelotii. Are momente de spike-uri in dificultate, pe alocuri enervante. Referitor la flickering si altele, n-am observat nimic deranjant. Am 16 ore in el si nu vreau sa se termine
    Daca ai optiunea selectata "depth of field off" nu apar flickering lights, cu ea ON le observi, asa este. Eu o dadusem pe OFF cand m-am apucat de joc.

  4. #44 SP
    Member rzv31's Avatar
    M-am apucat si eu de el ieri, acele flickering nu ma deranjeaza prea rau, dar grafica are o problema. Sunt pe performance pe ps5, si arata urat, pare stearsa din anumite unghiuri. In plus, unele obiecte au o grafica slaba rau, la inceputul jocului cand trebuie sa deschizi acea poarta mare dar ititrebuie o rotita pentru a functiona. Celelalte rotite arata groaznic, a grafica de ps3, ca si cand nu s-ar incarca grafica reala.
    Nu mai baga niciun patch, ceva? Am citit pe reddit si youtube, si exista problema si la altii..

  5. #45 SP
    Member tudort's Avatar
    Eu am început jocul pe Series X. E primul meu resident evil. După ce am întrat în joc m-a obligat sa fac niște setări, pentru luminozitate și hdr apoi pentru controale și mod de randare grafica. Am setat pe resolution cu raytracing dar fără hair strands. Am umblat puțin la setări. Se pare ca este o opțiune în meniul de controale pentru a combate dead zone din câte am citit pe forumuri. Dacă o găsesc revin aici cu poza. Am TV cu vrr și ajuta. Nu am pățit problema cu texturile, jocul arata impecabil. Ocazional după mai multe încărcări am observat niște texture load-ins adică s-a încărcat în timp ce exploram textura mai highres. Dar la mențiunea cu ușa deblocata prin acele gears, a fost totul sharp la mine.

    Trimis de pe al meu SM-S908B folosind Tapatalk

  6. #46 SP
    Member Cristache07's Avatar
    The Mercenaries va fi disponibil ca free dlc pe 7 Aprilie cum e mentionat in launch trailer; probabil Separate ways va fi un alt dlc platibil? L-am terminat in dimineata asta, m-am enervat pe alocuri cu Regenerador, te lasa fara ammo astia cand vin.... In rest spor la jucat and have fun!

  7. #47 SP
    Member alexxx02's Avatar
    L-am terminat și eu ieri (14 ore și jumătate). Un joc frumos, remake de calitate care nu a dezamăgit. Sincer, mi-aș fi dorit sa mai tina încă pe atât. Originalul l-am jucat când a apărut în 2005 și nu am înțeles eu mare lucru pe atunci, dar pe asta l-am savurat. Dacă ar tot ieși remake-uri în stilul asta nu m-ar deranja deloc. Sper la un remake pentru Resident evil 0 și Code Veronica, de ce nu și la un Dino Crisis. Pentru fanii Resident Evil și nu numai, nu veți regreta cu acest remake. Acțiune, horror, puzzle-uri, poveste...e ceea ce trebuie

  8. #48 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Remake va fi clar la RE5 (e pe vine, ii cunosc pe cei de la Capcom ). Si ala a fost belea, cu o clasa sub RE4 insa CO-OP-ul a fost o noutate faina. RE 6 din pacate o mediocritate, n-am putut sa rezist mai mult de 2 ore.

  9. #49 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Le-am terminat și pe alea la vremea lor. E frumos și Resident Evil 5 dar din păcate e destul de scurt comparativ cu Resident Evil 4. Cat despre 6, nu a fost el cel mai reușit, dar l-am terminat cu fiecare caracter în parte.

  10. #50 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Revelations 2 mai este iarasi bun in afara de cele noi (dupa 2014 incoace sa zicem), restul sunt supe reincalzite. 0 l-am jucat si eu pe PS2 si mi-a placut, cred ca o sa-l iau iara ca e disponibil pe PSN. Referitor la masterpiece-ul Veronica X, eu nu l-am suportat, desi am incercat.... Ma enerveaza maxim camera aia de sus, modul de aim.. Nu e pt mine. RE4, RE5, RE7, Village si Revelations2, eu le consider ca merita.

  11. #51 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Code Veronica nu l-am terminat nici eu, eram mic, în schimb l-am văzut pe taicamiu în timp ce îl juca. Dar dacă ar face un remake pe stilul nou, n-as sta pe gânduri. 2 și 3 le-am terminat datorita remake-urilor. În rest am terminat tot ce înseamnă Resident Evil

  12. #52 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    Revelations 2 mai este iarasi bun in afara de cele noi (dupa 2014 incoace sa zicem), restul sunt supe reincalzite. 0 l-am jucat si eu pe PS2 si mi-a placut, cred ca o sa-l iau iara ca e disponibil pe PSN. Referitor la masterpiece-ul Veronica X, eu nu l-am suportat, desi am incercat.... Ma enerveaza maxim camera aia de sus, modul de aim.. Nu e pt mine. RE4, RE5, RE7, Village si Revelations2, eu le consider ca merita.
    Esti sigur ca ai jucat Resident Evil 0 pe PlayStation 2?Nu de alta dar a fost lansat exclusiv pentru Gamecube si mai tarziu pe PS3/PS4/PC.

  13. #53 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by Frankie. View Post
    Esti sigur ca ai jucat Resident Evil 0 pe PlayStation 2?Nu de alta dar a fost lansat exclusiv pentru Gamecube si mai tarziu pe PS3/PS4/PC.
    A trecut mult timp de atunci si le-am incurcat. Asa e, ai dreptate. Resident Evil Dead Aim am jucat si nu 0. Am verificat acum pe google.

    Performance review by IGN :


  14. #54 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Resident evil 0 mi-a plăcut foarte și as vrea sa aibă un remake în stilul celor actuale. Am încercat de curând să-l rejoc, dar parca mecanica învechită ma tine în loc . Dar totuși poate ii mai dau o șansă

  15. #55 SP
    Manager paul's Avatar

  16. #56 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Se pare ca ultimul patch a rezolvat problema cu aiming-ul de pe Xbox si calitatea imaginii pe PS5:

  17. #57 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  18. #58 SP
    Member Cristache07's Avatar

  19. #59 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Am apucat sa-l incep weekend-ul asta si am fost foarte impresionat de el.
    Gameplay intens si cu un nivel de dificultate perfect .
    Nu as zice ca e asa mult remake, ci mai mult o reinterpretare a jocului deoarece multe parti sunt diferite.
    Nu l-am terminat inca dar deja m-am hotarat sa-l reincep in NG+ ca sa deblochez cat mai multe bonusuri.

  20. #60 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    I-am terminat si eu acum cateva luni, foarte bun joc, in ziua de azi astia nu-s mai in stare sa facă jocuri care sa te acapareze si sa fie fun, simplu si fun fără sa fie lungit aiurea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Resident Evil 2 Remake By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 38 Last Post: 15-06-2023, 12:56
  2. Resident Evil 3 Remake By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 49 Last Post: 14-06-2022, 14:25
  3. Cumpar Resident Evil 2 remake/ Star Wars Jedi Fallen By mixedbi in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 30-12-2019, 08:20
  4. Cumpar Resident Evil 2 remake/ Mortal Kombat XI (11) By mixedbi in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 12 Last Post: 25-12-2019, 13:22
  5. Resident evil 2 remake online petition By darkr3surrecter in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 18-12-2012, 02:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts