Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 106

Thread: Crysis Remastered Trilogy

  1. #1 SP
    Senior Member Khufu's Avatar

    Crysis Remastered Trilogy

    Attached Images Attached Images crysis-1.jpeg

  2. #2 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Va rog sa fie adevarat!! Va rog...

  3. #3 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Primul tweet dupa 3 ani si jumate (aproape)...eu cred ca ne putem bucura.

    Console noi anul asta, plus generatia 3000 de placi video. O sa fie glorios.

  4. #4 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    WTF ! mi-a stat inima in loc !

  5. #5 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Au fost proaste ultimele doua, pe al 3-lea nici nu l-am terminat. Sunt foarte sceptic

  6. #6 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Da' negativist mai esti. Lasa-ne pe noi sa ne bucuram

  7. #7 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Daca va fi sa fie, sper sa nu fie doar un demo tehnologic (sigur va arata #cadFalci), sper sa aiba si o poveste cat de cat decenta.
    Nu buna, dar macar decenta.

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sau cum ar fi sa fie un joc de mobil?
    Eventual si unu free to play si plin de iApp?

  9. #9 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Hater detected

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nici macar. Le-am jucat si terminat pe toate 3 si au fost chiar decente, nu doar demo tehnologic.
    Dar la cum evolueaza industria, cred ca deja pot porta toate 3 jocurile pe Switch

  11. #11 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Ce-ai cu Switch-ul ? E o ****ing tableta.

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De fapt Switch este o consola de gaming in toata regula, iar la cat de vechi sunt jocurile Crysis (2007, 2011, 2013), care au iesit pe generatia veche de console, un port direct a versiunii de X360 (spre exemplu) sunt foarte sigur ca ar fi usor de realizat.

  13. #13 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    1. Nu este consola in toata regula, e un hybrid intre home console si handheld.
    2. Nu am citit bine, am crezut ca te refereai la portarea presupusului nou joc, ceea ce e imposibil, pt ca daca exista cu adevarat, se va lansa dupa 2020, pt next-gen. Switch-ul era deja cu o jumatate de generatie in urma dpv al puterii, deci nu stiu cum ar putea duce un astfel de joc.
    Dar da, cele 3 jocuri merg portate fara probleme pe Switch.

  14. #14 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg de ce vrei tu sa te contrazici la orice discutie exista pe forum.

    Nintendo Switch este o consola in toata regula, asa cum este ea.

    Vezi jocurile exclusive si cele 3rd party, mai ales portarile jocurilor mai vechi. Felul in care merge Witcher 3, Assassins Creed-urile mai vechi, nu mai zic de exclusivitatile gen Zelda, Mario (nu doar Oddysey) sau Animal Crossing si multe altele.
    Stiu ca ai si te joci (cel putin asa am inteles din conversatiile de aici), asa ca nu inteleg cum poti spune ca nu este o consola in toata regula.

    Da, nu este competitie directa pentru Microsoft si Sony ci este o consola care se ia pe langa una din ele (sau ambele) - ca o completare, dar faptul ca poti juca si handheld nu este un minus (asa cum se intelege din postarea ta) ci un plus, din moment ce absolut toate jocurile merg si handheld si pe TV.

    Revenind la Crysis, sper sa iasa doar pe next gen si sa mearga doar cu RTX si sa avem un "demo tehnologic" multiplatform care sa se bata de la egal la egal cu PC-urile high end.

  15. #15 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Asta imi doresc si eu, next gen only, ca altfel nu e nicio combinatie si isi bat capul cu ceva ce nu ar avea rost. De asemenea, sper sa nu fie vreun remaster/remake/rewhatever.

  16. #16 SP
    Member ymess's Avatar
    Cu alte cuvinte, sa vina Crysis 4!

    A doua optiune ar fi sa faca un Crysis VR la fel ca Half Life Alyx. Nu detin VR dar daca nu ma insel echipa de dezvoltare de la primul avusera un proiect VR.

  17. #17 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu zici rau, exista si aceasta posbilitate (desi cam mica). Ar fi cam trist, ca nu am VR, dar si asta poate fi un motiv sa ma uit mai atent la a doua generatie ce va urma, sperand ca va merita o astfel de investitie.

  18. #18 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Eu am citit undeva niste zvonuri cum ca ar fi un remaster la primul Crysis. Nu prea are sens, jocul arata bine si acum, dar nu m-ar mira. In fond s-au remasterizat si Uncharted-urile, iar diferenta vizuala e minima (le-am pus pe doua TV-uri side by side, PS3 vs PS4). As vrea si eu sa fie un Crysis 4, facut sa rupa cea mai tare configuratie posibila. Dar la ce val de remasteruri au fost lansate in ultima perioada, tare ma tem ca si asta va fi un remaster, absolut inutil (parerea mea).

  19. #19 SP
    Senior Member Khufu's Avatar

  20. #20 SP
    Member ymess's Avatar
    E destul de clar, vom avea remake la primul Crysis.
    Nu e Crysis 4 cum imi doream, dar mai bine decat alt scenariu.
    Nu e Crysis genul de joc la care as plange daca nu vine cu o continuare, poate avem motive sa speram in viitor la o continuare, dupa cum s-a zis mai sus, si ideea de next-gen benchmark suna bine.
    Cred ca in 2006 a fost prima data lansat, o sa avem o comparatie side by side de 15 ani frumoasa, jocul original a imbatranit frumos.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mafia Trilogy By killlemalll3 in forum Console Club
    Replies: 203 Last Post: 29-12-2020, 15:35
  2. Crysis Remastered se lansează luna viitoare By Dant3 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 21-08-2020, 17:58
  3. Replies: 10 Last Post: 08-12-2014, 13:12
  4. Replies: 0 Last Post: 13-12-2012, 12:02
  5. Replies: 12 Last Post: 03-09-2010, 13:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts