Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 113

Thread: Prince of Persia: The Sands of Time Remake

  1. #41 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Ar fi vis sa refaca seria unind cele trei jocuri intr-unul singur. 30 de ore de joaca ar merita si 70 de euro in opinia mea.

  2. #42 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mi-au placut dar nu cred ca le-as mai rejuca - asa cum a fost cazul si cu AC Ezio trilogy - dar nah, daca sunt chiar remake si nu remaster si o sa vedem ceva gen Mafia sau THPS, atunci ar fi ok, desi chiar si asa, toate cele 3 remake tot nu ar trebui sa fie la 60$ ci la un 40$.

    Dar tocmai pentru ca au experienta cu AC-urile vechi, nu cred ca vom vedea super improvement, doar un maximum resolution care se putea si atunci pe PC, dar adus pe consolele actuale.

  3. #43 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Depinde si de remaster. AC3 de exemplu, are o remasterizare excelenta. Texturi, iluminare, imbunatatiri de combat si minimapa. In afara de feţele personajelor si lip sync, e un joc adus bine de tot la standardele actuale. Genul de joc schimbat mult in bine.

    Prin comparatie, Rogue a fost remasterizat in mod oribil, chiar inutil. Cat despre Ezio Collection nu cunosc absolut nimic, chiar nu stiu cat de bine sau nu le-a iesit.

  4. #44 SP
    Banned ignognito's Avatar
    Mie nu mi se pare o remasterizare excelenta in comparatie cu Modern Warfare de exemplu.
    Pe alocuri, originalul chiar arata mai bine decat remasterizarea.






    Culorile arata mai bine, iluminarea la fel, dar pe alocuri observ un downgrade.





    In fine, astept remake la Prince of Persia cu multa nerabdare.

    Sper sa vad imbunatatiri asa cum am vazut la Mafia 1 Definitive Edition.

  5. #45 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Data probabilā 31 decembrie.

    Now Amazon has listed Prince of Persia Remake

    "Retailer Amazon has listed ‘Prince of Persia Remake’ for Xbox One and PlayStation 4.
    The listings on Amazon’s UK site have a placeholder release date of December 31 and a price point of £34.99."

    https://www.videogameschronicle.com/...persia-remake/

  6. #46 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    31 Decembrie este placeholder date.

  7. #47 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Acolo scrie "this item will be released on 31 december", iar mai jos "arrives thursday dec. 31". Nu stiu ce-ai inteles tu.

  8. #48 SP
    Manager paul's Avatar
    Cum sa-ti lansezi produsul pe 31 decembrie?
    Intotdeauna a fost placeholder. Chiar si autorul articolului a scris placeholder.

  9. #49 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    A amintit cineva cuvantul lansare sau launch date? Lol.

  10. #50 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Data probabilā 31 decembrie.
    De ce nu ne-ai spus tu ce intelegi? Ai pus articolul care zice placeholder.

  11. #51 SP
    Banned ignognito's Avatar
    Adevarul e ca ar fi o experienta faina sa joci ceva nou aparut chiar in seara de revelion si apoi pe toata durata zilei de 1 ianuarie dupa ce iti tihneste salata de boeuf, mai ales un joc de tip Prince of Persia unde te cateri, topai, cobori.

  12. #52 SP
    Manager paul's Avatar
    Uplay leak.
    Title screen leak.
    Attached Images Attached Images prince_of_persia_the_sands_of_time_remake_uplay_leak_01.png prince_of_persia_the_sands_of_time_remake_uplay_leak_02.png ehiz3kixgaighbk.jpg

  13. #53 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca ala e in game arata...mirobolant...NOT
    Pare doar un alt cash grab penibil.

  14. #54 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Si visam atat de mult la o trilogie...atat de mult...

    De la Forgotten Sands au dat-o in bara grav cu crearea fetei, in primele 3 PoP-uri, era acelasi print iar in ForgottenS si acesta, este alta persoana, este desenat prost, arata ca un joc de mobil. Sper sa ma insel si diseara sa vedem o trilogie completa remake. Poate aceste screenshot-uri or fi fost facute doar la prima parte.


    Banner animat 7 secunde:

    https://leonardo.osnova.io/c0f29b30-.../-/format/mp4/
    Attached Images Attached Images aba.gif

  15. #55 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Si eu as vrea trilogia refacuta, dar ma mulțumesc si cu 1 singur de dragul vremurilor trecute.
    Nu arata a remake deloc din poze, mai mult a remastered.

  16. #56 SP
    Manager paul's Avatar
    Hai ca nu-i asa rau:


  17. #57 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Arată ca naiba. Sper să nu fie un lazy remake. Poate compenseaza pe partea de gameplay, iluminare, texturi, you name it. Încă am speranțe.

  18. #58 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Se putea sa faca macar trilogia, nu doar primul joc. Dar probabil o vor face rand pe rand... Cine stie..
    Sper ca leak-urile sa fie dintr-un early build. Ramane de vazut daca arata diseara teaser... Ma îndoiesc ca il vor prezenta in amanunt. Va fi un teaser, anul viitor il mai arata cate putin si undeva in noiembrie 2021 - februarie 2022 sa lanseze pe PS5 si XSX

  19. #59 SP
    Banned ignognito's Avatar
    Sper ca imaginile astea sa fie de la versiunea pre-alfa pe mobile ........sper!

  20. #60 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    21 ianuarie 2021 release date

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Prince of Persia: The Forgotten Sands By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 189 Last Post: 28-06-2013, 19:37
  2. Prince of Persia: The Sands of Time By HeinekeN_ in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 16 Last Post: 20-12-2010, 20:39
  3. Replies: 10 Last Post: 19-05-2010, 09:09
  4. Replies: 1 Last Post: 07-01-2010, 11:36
  5. UBISOFT anunta Prince of Persia: The Forgotten Sands� By Imperatore in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 01-12-2009, 19:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts