Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 11 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 204

Thread: Mafia Trilogy

  1. #41 SP
    Member tudort's Avatar
    PlayStation Makes Brand New PS4 Game Free, But There's a Catch

    https://comicbook.com/gaming/news/ps...me-free-mafia/

    Sent from my Phone 2 using Tapatalk

  2. #42 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Se pare ca vor fi si motociclete in Mafia 1. Sper sa nu o dea in bara si sa existe si in acesta Carcyclopedia sa le putem admira.
    Attached Images Attached Images bd651199-3414-4547-87ae-f70c711fd297.jpeg bc783c35-34c1-4dc0-a18b-65920f39a35e.jpeg 63f91eb5-63a1-4091-ad1e-54378a814cd6.jpeg cd5693c3-b506-4441-a0e0-1dc40c346d38.jpeg

  3. #43 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Pe cat de mult ii apreciaza lumea pentru remake-ul lui Mafia I, atat de mult ii injura pentru mizeria pe care au facut-o cu II si III. Daca tot au facut atata promovare cu Mafia Definitive Editions, oare de ce nu s-au ostenit sa refaca si Mafia II in engine-ul lui III? Ar fi dat lovitura.

    Si am mai observat ceva ciudat: pe ps store-ul din US toate DLC-urile lui Mafia III sunt free, dar pe store-ul din RO sau UK sunt free doar 2 din 3.

  4. #44 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Imi cer scuze nu vreau sa par retardat insa oriunde citesc tot ambiguu mi se pare si tot nu mi-e clar -> Se va putea cumpara doar Mafia 1 remake macar in format digital daca nu ma intereseaza 2 si 3?

  5. #45 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da. Toate 3 se pot achizitiona separat sau in pachet complet. Mafia 1 remake se va lansa pe 28 August

  6. #46 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudort View Post
    PlayStation Makes Brand New PS4 Game Free, But There's a Catch

    https://comicbook.com/gaming/news/ps...me-free-mafia/

    Sent from my Phone 2 using Tapatalk
    După ce remediază greșeala o să dezactiveze jocul celor care nu l-au plătit.

  7. #47 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Si am mai observat ceva ciudat: pe ps store-ul din US toate DLC-urile lui Mafia III sunt free, dar pe store-ul din RO sau UK sunt free doar 2 din 3.
    Cauta specific numele expansion-ului ca sa-ti apara. La o cautare generala, nu apar decat doua story addons.

  8. #48 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    ^ Faster, Baby! apare la 67 de RON, celelalte doua sunt gratis. Asa se intampla pe toate „magazinele” din Europa, in timp ce in US toate 3 sunt gratuite.

  9. #49 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta probabil daca le cauti individual. Dar daca te uiti strict dupa pachetul complet, "Mafia III: DLC Content Pack" o sa-l gasesti gratuit.

  10. #50 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    ^ Pe ala nu il pot descarca pe motiv ca „nu detin Mafia III”.

  11. #51 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta e ciudat. Daca ai jocul pe disc ce faci?

    Eu nu am cum sa verific daca merge sau nu, pentru ca am CE-ul de la joc si jocul pe disc iar fix pachetul asta a fost pe cartonas la joc si este deja alocat contului.

  12. #52 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Asta probabil daca le cauti individual. Dar daca te uiti strict dupa pachetul complet, "Mafia III: DLC Content Pack" o sa-l gasesti gratuit.
    Asta e pachetul pentru versiunea lansata ieri, de aceea nu funcționează pentru jocul "vechi".

  13. #53 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, acum vad ca scrie de DE, desi cand incerc sa-l iau imi spune ca deja-l am, deci probabil s-a facut automat trecerea de la normal la DE.

  14. #54 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Probabil cea mai inutilā remasterizare din istoria gaming-ului.



  15. #55 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dar cine a spus că Mafia 3 e Remaster?

  16. #56 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Am avut vreo 4 crashes azi. Ps4pro. Ori hard reset, ori restart mission.

    Noroc ca e mafia 2, altfel renuntam de mult.

  17. #57 SP
    Junior Member ionutph's Avatar
    Din ce am citit la reviewuri/forumuri, editiile Definitive la Mafia II si 3, atat pe console cat si pe PC, sunt niste gunoaie care trebuie evitate.

    La Mafia II grafica a ramas aproape aceiasi, ba chiar s-au scos efectele NVIDIA PhysX, jocul ruleaza mai rau, si e plin de bug-uri serioase care inainte nu erau, ocupa de 4-5 ori mai mult si am inteles ca au scos si Playmates-urile.

    La 3 cam la fel, teoretic nu s-a umblat la grafica, dar unii se plang ca au framerate la jumatate fata de varianta originala.

    Daca luam in considerare si pretul (variantele originale se pot gasii si la jumatate de pret fata de Definitive editions) trilogia asta e o bataie de joc, facuta doar sa ia banii la fraieri. Mi-au scazut mult asteptarile pt Mafia 1. Va recomand sa le luati doar daca nu le-ati jucat si aveti doar consolele actuale.

  18. #58 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Iar s-a întors ăsta sub o altă formă...

  19. #59 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutph View Post
    ...La 3 cam la fel, teoretic nu s-a umblat la grafica, dar unii se plang ca au framerate la jumatate fata de varianta originala...
    Adica jocul ruleaza la 15fps?
    De fapt, mai corect ar fi sa spunem ca ruleaza la ~12fps pentru ca nu era 30 constant.

    Also, am auzit ca pe Xbox nu sunt problemele astea...

  20. #60 SP
    Junior Member ionutph's Avatar
    Pe PC, dar si pe PS4 Pro si ONE X sunt probleme mari de performanta, stuttering, glitch-uri grafice, si da, sunt oameni cu One X care zic ca versiunile astea noi merg mai rau decat pe 360. Asteptati patch-uri sau evitati, sau faceti ce vreti. Mizeriile astea nu ar trebuii incurajate, nu e prima lansare, trebuiau sa fie perfecte (Definitive Edition). (Au mai scos si suportul video surround pe PC)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 11 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mafia 3 By flavi_us in forum Console Club
    Replies: 464 Last Post: 25-07-2021, 13:40
  2. Mafia II By killlemalll3 in forum Console Club
    Replies: 1158 Last Post: 23-05-2020, 03:27
  3. Cumpăr Mafia 3 By Reyco in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 08-02-2018, 01:06
  4. Mafia II Videos By istrategie in forum Videos
    Replies: 33 Last Post: 12-11-2010, 23:32
  5. Replies: 12 Last Post: 03-09-2010, 13:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts