Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 185

Thread: Battlefield 2042

  1. #21 SP
    Member morphine's Avatar
    In articol nu vad sa specifice ca e doar pentru next gen si nu si pentru ps4 spre exemplu.

  2. #22 SP
    Manager paul's Avatar
    Din asta asa se intelege:
    It has everything we love about Battlefield – and takes all of it to the next level. Epic scale. All-out military warfare. Crazy, unexpected moments. Game-changing destruction. Massive battles, packed with more players and mayhem than ever before. All brought to life with the power of next-gen consoles and PCs.
    Teoretic se pot chinui cu primele modele de PS4/XONE, dar nu cred ca o sa o faca.

  3. #23 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Par sa se inspire dupa modelul de succes al lui PUBG.

  4. #24 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    https://gamerant.com/battlefield-6-reveal-date-leak/

    Pe 30 aprilie il anunta, pe 7 mai va fi teaserul.

  5. #25 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by VGC
    Battlefield 6’s multiplayer maps will feature a day/night cycle and dynamic weather will play a greater role than in previous series entries, a reputable leaker has claimed.

    According to influencer Tom Henderson, who has published several Battlefield 6 reports over the past months – some corroborated by journalists – DICE’s upcoming shooter will be set 10-15 years in the future and simply be called Battlefield.

    In a YouTube video published earlier this week (embedded below and summarised on Reddit), Henderson claimed an upcoming Battlefield 6 reveal trailer will feature a desert island map.

    “The beginning of the trailer starts off with a nice sunny blue sky and ends in a dark and rainy mess”, he said, with the battlefield transformed by a “storm / tornado”.

    Players will be able to control Osprey military aircraft in the game, with seven or eight of them reportedly on display in the reveal trailer.

    The trailer is said to be reflective of a wider multiplayer focus on maps with day/night cycles and dynamic weather, which is described as “a big part of the game”, which the reveal footage shows in “a spectacular way”.
    Battlefield 6 maps will reportedly feature a day/night cycle and dynamic weather

  6. #26 SP
    Senior Member dronology's Avatar

  7. #27 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Deja ard de nerabdare sa-l joc.
    Dar ce sunt?

    In a doua poza banuiesc ca sunt aeronave Osprey.
    In prima poza pare a fi un supersonic cu interfata digitala ca cel din Black Ops 2. Tare mi-a placut misiunea asta!

    Doar ca supersonicul din BF6 pare sa aiba interfata mai avansata si arata mai bine.

  8. #28 SP
    Manager paul's Avatar
    E clar, reveal la EA Play Live 2021, deci inainte, in acelasi timp cu sau dupa E3 2021 (12-15 iunie). Un zvon spune 14 iunie.

  9. #29 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Dacă o să aibă Crossplay între generații nu îl cumpăr, cu siguranță or să îi facă downgrade.

  10. #30 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Dacă o să aibă Crossplay între generații nu îl cumpăr, cu siguranță or să îi facă downgrade.
    this ! Cred ca si pe noile console daca ar fi sa rulezi BF3ul ,maxed out , 4k ,tot nu ar atinge 60fps ! Ai citit undeva de crossplay-ul asta , ps4-ps5 ?Deja m-ai intristat !

  11. #31 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am văzut pe Twitter și vb toată lumea de asta sunt mulți care sunt ofticați de toată chestia asta, a și postat colegul mai sus poți da click să vezi.

    Oricum cei de la Dice și Ea sunt muți nu vor să spună nimic până în Iunie.

  12. #32 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce importanta ar avea, ca nu ma prind?
    De ce ar fi limitata versiunea de PS5 de felul in care ruleaza pe PS4?

    Pe servere nu ajunge grafica sau nivelul de detaliu ci doar 1 si 0 despre pozitie si restul detaliilor important.
    Important e sa mearga pe ambele platforme in acelasi fps, nu?

    Sau va referiti strict la faptul ca vor sa faca jocul sa mearga si pe old gen si pe new gen? Ceea ce da, ar fi mizerabil dar cu siguranta o vor face pentru ca vor vanzari.

  13. #33 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pe bune Răzvan?

    Cum nu ar afecta, ar afecta și încă mult, cel mai bun exemplu Cyberpunk.

    Este vorba și fps, detalii, mecanici, cum sa fie vorba numai de 1 și 0.

    BF4 sa lansat și pe PS3 deși nu era Crossplay și erau diferențe semnificative.



  14. #34 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu nu. Stai, ca nu m-am facut inteles. Eu am inteles de la voi ca problema este cross generation play, adica in MP, faptul ca cineva joaca pe PS4 si cineva pe PS5. Iar asta nu este o problema.

    Daca e doar jocul facut sa mearga in SP pe ambele atunci da, asa cum am zis mai sus, este o problema dar nu avem ce face, pentru ca ei urmaresc doar $$$.

  15. #35 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Păi și în MP va fi la fel, nu ai cum să faci jocul să meargă pe ambele console fără să o tragă în jos pe cealaltă.

  16. #36 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cu totul este o problema, pt ca dezvolta jocul sa mearga si pe sistem mai low end - dar sa nu ne pacalim singuri. Old gen nu este chiar atat de praf - nu este ca si cum ar fi avut doar 512MB RAM si acum avem 12GB. Este doar un 2x putere si atat.
    Cu siguranta poate rula in 1080p cu totul la low in MP pe old gen si 1440p cu medium-high pe current gen.

    Evident ca ideal ar fi sa se faca doar pt current gen si atunci dezvoltarea si optimizarea ar fi mai usoara (desi nah, de PC tot trebuie super scalabil), dar again, MP-ul nu este afectat.
    La fel cum la PC cineva poate juca in 640x480 cu totul la low si 1500fps in acelasi lobby cu cineva care-l joaca in 4k cu totu la maxim si cu 60fps, la fel se poate si aici.

  17. #37 SP
    Manager paul's Avatar
    In multiplayer, numarul de jucatori va fi diferit intre generatii, deci poate fi cross-gen multiplayer doar in anumite moduri/maps.

  18. #38 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Ps4 pe serverele de 128? Nu cred (nici macar pe cele de 64 nu-l vad sa duca )iar PS4 30fps vs PS5 60fps iar nu cred ca e corect si posibil pe aceeasi harta.Dar...asteptam lamuriri .

  19. #39 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De ce nu ar fi? Warzone merge pe PS4/Xbox cu 150 parca, nu? Procesarea si randarea se face doar in proximitatea jucatorului, unde este conul de vizibilitate, iar toti cei 150 nu sunt niciodata in acelasi ecran, sunt doar coordonate pe un server pana ajung in conul respectiv.

    Ma rog, sunt complet de acord cu lumea - ar trebui sa renunte complet la old gen daca vor sa evolueze, dar din pacate nu o vor face dpdv financiar + ca din pacate, lumea inca nu are de unde sa cumpere current gen, deci nici nu prea au de ales.

  20. #40 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Ps4 pe serverele de 128? Nu cred (nici macar pe cele de 64 nu-l vad sa duca )
    Nu. PS5 pe server de PS4 cu 64 jucatori.
    Battlefield 1 si V sunt cu 64 jucatori.
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Warzone merge pe PS4/Xbox cu 150 parca, nu?
    Da. Unele moduri pot fi chiar cu 200.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Battlefield V By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 386 Last Post: 05-01-2020, 02:13
  2. Vand Cont PSN Romania cu Battlefield 1, Battlefield V si God of War By tphaseitx in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 8 Last Post: 24-11-2019, 14:00
  3. Vand / Schimb jocuri PS4 - Battlefield V, Battlefield Hardline, Knack By lacatus88 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 2 Last Post: 29-10-2019, 12:35
  4. Replies: 3 Last Post: 05-12-2011, 14:35
  5. Battlefield 3 !!! By dorin_star in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 04-02-2011, 15:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts