Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 41

Thread: It Takes Two

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    It Takes Two

    Quote Originally Posted by Electronic Arts
    From Hazelight comes It Takes Two – an innovative co-op adventure where uniquely varied gameplay and emotional storytelling intertwine in a fantastical journey. Founded to push the creative boundaries of what’s possible in games, Hazelight is the award-winning studio behind the critically acclaimed A Way Out and Brothers: A Tale of Two Sons. Available 2021.
    Discover It Takes Two, the next EA Originals title from Hazelight.
    Attached Images Attached Images itt-3d-logo.png takes-two-blog-image-1.jpg takes-two-blog-image-2.jpg takes-two-blog-image-3.jpg

  2. #2 SP
    Member ymess's Avatar
    Nu am inteles nimic din prezentarea jocului, dar daca e de la Josef Fares, sigur o sa fie ceva super reusit Pentru mine Brothers si A Way Out au sarit la un kilometru in evidenta in ceea ce priveste ideea din spate.

  3. #3 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu am auzit si nu stiu cine-i Fares asta dar Brothers a fost super, A Way Out nu am apucat sa-l joc si nu stiu daca ma insel sau nu dar parca era ceva joc ce se putea juca doar co op?

  4. #4 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Ba da. Si dupa numele acestui joc, asta va fi cam la fel

  5. #5 SP
    Manager paul's Avatar
    It Takes Two Official Reveal Trailer:

  6. #6 SP
    Junior Member roberthotean's Avatar
    viitorul suna bine

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Gameplay trailer:

  8. #8 SP
    Manager paul's Avatar
    “We’re Better Together” Trailer:

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Numai de bine despre joc
    Iar 90-ul de pe Metacritic ma unge pe suflet

    ACG review:

  10. #10 SP
    Manager paul's Avatar
    ​Metacritic:
    - 87 - PS4
    - 90 - PS5
    - xx - XONE
    - 89 - XSX
    - 88 - PC
    OpenCritic:
    - 88
    Recenzii video:




  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Fenomenal joc

    Am jucat doar vreo 30 min cu un prieten (el are jocul si mi-a dat invite) si am jucat pana am trecut de primul boss si...

    Arata incredibil de bine si super detaliat, fara pic de texture streaming chiar si la viteza foarte mare. Ecranul este impartit in 2 in gameplay si o singura bucata in cutscenes care sunt in game, deci nu exista trecere ciudata intre cutscenes si gameplay.
    Controlul este super responsive iar partea de platforming + co-op este foarte misto facuta

    Momentan singurul lucru care m-a deranjat a fost sunetul la inceput (jucat doar pe casti cu 3d audio activat pe PS5), cand vorbeau parintii in curte si se auzea cu ecou, de parca vorbeau intr-o sticla. Si a mai avut cateva scapari pe partea de sunet/voce, dar mostly, este foarte bine facut inclusiv mo-cap.

  12. #12 SP
    Junior Member roberthotean's Avatar
    Pentru cei interesati de varianta pe disc, il gasiti la Altex, eu l-am cumparat din Altex TM la pretul de 199 ron. As avea o intrebare pt cei care l-au jucat deja pe ps5, cum va dati seama daca e varianta de ps4 sau ps5? la mine e destul de confuz, a facut 2 update-uri dar nu imi spune nicaieri ca ar fi vorba de varianta de ps5

  13. #13 SP
    Member codpin's Avatar
    Daca e varianta de ps4 iti scrie langa nume cand selectezi jocul. Daca e de ps5 atunci nu apare nimic.

  14. #14 SP
    Junior Member roberthotean's Avatar
    deci am tot varianta ps4������
    Attached Images Attached Images d55e2ac5-bca6-446b-bde1-00807d7a6290.jpeg

  15. #15 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vezi in store ca vei gasi un update pentru PS4 to PS5 pentru disk (sunt 3 lucruri cand cauti It Takes Two - jocul normal, Friend pass si acel free upgrade for disk users).

  16. #16 SP
    Junior Member roberthotean's Avatar
    Mersi mult, am reusit pana la urma, am schimbat userul si a mers

  17. #17 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Am jucat vreo 3 capitole cu prietena, I swear ca nu ne am mai distrat asa de mult la co op pana acum, fiecare nivel e diferit si gameplay ul este aleways fresh, daca aveti a better half sau un amic bun il recomand, merita fiecare banut , also , **** the oscars ).

  18. #18 SP
    Manager paul's Avatar
    Game of the Year 2021!

  19. #19 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Chiar ma bucur ca a castigat. Este un joc excelent ce nu trebuie ratat de niciun fan al genului - ma rog, fani...pentru ca nu merge decat la dublu

  20. #20 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Chiar ma bucur ca a castigat. Este un joc excelent ce nu trebuie ratat de niciun fan al genului - ma rog, fani...pentru ca nu merge decat la dublu
    Dar am inteles ca ar merge sa-ti gasesti pe celalalt jucator online. Asa-i? As vrea sa-l iau si sa-l joc insa sa nu ma trezesc ca nu pot..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 31-01-2013, 22:25
  2. Two Worlds 2 By GeOKeR in forum Console Club
    Replies: 25 Last Post: 10-09-2012, 10:23
  3. Replies: 0 Last Post: 25-10-2011, 13:30
  4. Replies: 0 Last Post: 01-07-2011, 17:39
  5. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 09:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts