Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 47

Thread: Masina preferata in racing games

  1. #1 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar

    Cool Masina preferata in racing games

    Daca tot au aparut si urmeaza sa apara multe simulatoare si mai putin simulatoare de masini, hai sa vedem care este masina preferata si cea mai putin placuta cu care ati avut ocazia sa o conduceti in jocuri.

    Prin masina preferata a nu se intelege masina care vi se pare ca arata cel mai misto, ci masina pe care o puteti controla cel mai bine si in acelasi timp va starneste trairi puternice .

    Precizati si jocul/jocurile in care ati turat masina.

    Incep eu:

    masina preferata
    + Lotus Elise - masina asta am constat cu uimire ca merge impecabil in orice joc am testat-o, de la forza2, gt5p la nfs shift si altele. Arata bine, are un sunet excelent al motorului, sta lipita pe traseu ... probabil si din cauza top speed-ului mai mic ... dar e marea mea dragoste pe console. Din pacate in realitate doar am privit-o, sper o data sa o fac mai multe cu ea.

    masina care nu imi place
    - Chevrolet Corvette
    - (forza 2, shift si in multe alte jocuri) un fel de camion al masinilor, foarte puternica, dar naravasa ca o iapa; in orice joc am regasit-o e al naibii de greu de tinut sub control. Arata misto, dar e moarte pe roti.

    Hai si voi!
    Attached Images Attached Images lotus.jpg corvettec6r_02.jpg

  2. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar
    + Mini Cooper. In toate jocurile, de la PGR pana la Forza, este buburuza mea preferata. Are un handling super ok datorita faptului, precum a zis si nameless_fear, ca nu are un top speed asa mare... Micuta, draguta, racheta de buzunar

    + Mitsubishi Evo (8-9). In jocurile precum Dirt, este masina mea preferata. Rar se dezlipeste de pe traseu dar si cand se dezlipeste stii exact unde se duce. Pe langa asta, imi place designul la nebunie (sac, zic si de aspect )

    Un minus nu am.. in general ma obisnuiesc destul de usor cu fiecare tip de masina. Cea mai apropiata de - pentru mine este Mitsubishi FTO din Dirt1, cea pentru Hill Climb... Nu reusesc sa o controlez cum vreau eu...

  3. #3 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    BMW M3 GT2 - 2009 (NFS Shift)

    Poze din joc (NFS Shift)
    .
    gt2_1.jpg gt2_2.jpg gt2_3.jpg

    Acest M3 participa in campionatul American Le Mans, clasa GT2. Sub capota M3-ului GT2 sta un motor de 4.0 litri in V8 care produce 485 de cai putere si un cuplu de 500 Nm. Cantarind doar 1245 kg, BMW M3 GT2 este una dintre cele mai rapide masini de curse care participa in campionatul ALMS clasanduse pe podium, pe traseul din orasul american Long Beach.

    Poze reale. (ALMS)

    bmw_1.jpg bmw_2.jpg bmw_3.jpg

    Masina mea de suflet

    - Chevrolet Corvette mare dreptate are nameless_fear. In toate jocurile in care am intalnit aceasta masina a fost "iadul pe pamant" la control.

  4. #4 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    A mea este Mustang.....raw power baby.



    In majoritatea jocurilor in care este un Mustang nu ma dezamagit, nici la race nici la drift.Pur si simplu te uzi cand auzi motorul la bestia asta.
    Attached Images Attached Images 2007-geigercars-ford-mustang-gt-520-front-angle-2.jpg

  5. #5 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    + Porsche 911 GT - viteza excelenta, franeaza si poti controla virajele foarte usor.

    - Chevrolet Corvette - trebuie sa subscriu la ce a zis nameless_fear. Parca ma dau cu tancul pe circuit.

    Ca aspect sunt fanboy Aston Martin DBR9 dar din pacate ca performanta e undeva intre cele doua. Joc cu ea doar pe circuite unde sunt putine viraje.

  6. #6 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    VW golf-R32/GTI, atat in Forza2 cat si in seria NFS, de la U2 pana la undercover.
    Mitsubishi evo 8 in dirt 1, deah ca atat am jucat.
    Attached Images Attached Images nfs_ps_2006_volkswagen_golf_gti.jpg 3148478998_dc7bdca255.jpg evo_8_fq400_2005_2.jpg

  7. #7 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    In cazul meu, este exact inversul lui nameless_fear
    Nu pot sa zic ca agreez masinile americane pentru handlingul ala greoi, insa corvette-u face o mica exceptie . I love that car! Aia tunata nu mai zic... cred ca in ultimele luni, 95% din timp am jucat numai cu ea pe Suzuka in GT5P.
    Imi place si Lotus, insa handlingul acela este deja mult prea usor pentru gusturile mele + ca viteza te lasa exact atunci cand ai cea mai mare nevoie de ea...
    Oricum mi-e destul de greu sa spun acum o masina preferata... ar mai fi si altele, insa momentan ramane Chevrolet Corvette Z06. Nu stiu de ce... dar pentru mine e masina in care ma "simt" cel mai bine. Imi place tot la ea! Look-ul, garda joasa, sunetul, puterea, iar cockpitul e genial! Va spuns sigur ca masinuta asta e mult mai rafinata decat un Viper din toate punctele de vedere atunci cand reusesti sa o "imblanzesti" si sa te inveti cu ea. Testate/jucate in NFS-uri, Forza 2, GT5P
    Intr-un mic top preferential s-ar mai incadra si BMW E92 M3, Subaru Impreza, WRX STI, Nissan 350Z si Skyline-urile, iar lista poate continua

  8. #8 SP
    Member Mindscrewy's Avatar
    Sunt fan lambo, in mai toate racing games a fost masina care se comporta cel mai bine, rapida si manevrabila
    Attached Images Attached Images bestpicever.jpg img_2693.jpg hamann_lamborghini_gallardo_victory.jpg

  9. #9 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Doamne frumoase sunt toate masinutele astea.
    dupa ce pun mana pe Forza 3 revin cu un update, poate imi ofera o noua bestie pe care sa imi pun pata.
    Pana atunci Lotus Elise rocks .

  10. #10 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    pentru mine, masina cu raportul viteza/control foarte bun este Ferrari F40...clasica si pe langa asta, intrece multe dintre modelele noi.
    iar cele cu care nu ma descurc la altceva decat la drifturi sunt muscle car-urile care o iau in toate partile cand intri in curba

    ca aspect.. cel mai mult imi plac muscle car-urile, totusi
    jocurile in care folosesc ferrariul cel mai des sunt pgr,forza si...cam atat momentan. a mai fost un joc pe pc dar nu ii mai stiu numele

  11. #11 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    cool thread!

    mie imi plac foarte multe masini... printre care:
    Lancer Evolution VII - X (my love, joc cu ea in EVERY game)
    Nissan Skyline R34
    Impreza WRX STi
    Mazda MX-5
    Ferrari F355 (the best imo printre Ferrari-uri)
    Lamborgini Gallardo
    Audi RS6, R8, R10
    Porsche 977 GT3, Carrera GT
    Pagani Zonda (any)
    Corvette Z06
    Viper GTS
    Mustang and Shelby

    Dacia 1310..

    cea mai nasoala experienta am avut-o cu Ford GT MkII in Forza 2, pe Nurburgring. that car wouldn't stay on the track.. dar cred ca eram eu obosit si imi placea prea mult sa o aud accelerend

  12. #12 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Dintre EVO'uri, mie mi'a placut cel mai mult saptele.

    Ar mai fi Mazda RX-8, RX-7, Impreza WRX STi, Acurra RSX, Honda S2000, Mitsubishi Eclipse, Lamborghini Murcielago, Ferrari Enzo, si cam atat.

    Nu prea imi plac muscle'urile.

  13. #13 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pai s-o iau incetisor cu inceputul:

    Prima experienta cu un sim auto a fost cu Grand Prix 3, prin 2000 si un pic. In GP3 era sezonul de F1 1998 si mi-a placut tare mult Ferrari-ul, doar sunt fan, na

    Apoi am trecut la turisme in GTR2 unde mi-a placut foarte mult Ferrari-ul 575 Maranello, masina destul de greu de pilotat, precum si
    Lamborghini Murcielago GTR "Screamer".

    Pe langa sim-urile de PC am mai jucat Forza 2, unde mi-au placut masinile de R1 (in special Ferrari, evident) si R4. In Race PRO m-am delectat cu Mini Morris, o bijuterie de masinuta, BMW-ul 320Si din WTCC, Corvette-ul de GT1, sau GT Pro cum ii spunea in joc dar si monoposturile de F3000, foarte greu de pilotat si astea.

    Ca masini de strada, imi plac din Forza 2: Mitsubishi Lancer Evolution IX, VW Golf GTI Mark II (facut pentru clasa D), Nissan Skyline GTR si sunt convins ca-mi mai scapa cateva, dar astea mi-au ramas in minte.

    De abia astept sa pun mana pe Forza 3

  14. #14 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    2 :

    Chevrolet Camaro SS .
    BMW M3 (mai ales cel din NFS:Most Wanted )

  15. #15 SP
    Member Snoopz's Avatar
    +BMW M3 E36(Nfs Shift) -pur si simplu imi place ..stabilitate,putere in final I LIKE IT

  16. #16 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    am uitat sa scriu Mini Cooper S si Mazda MX-7 . Honda S2000 it's not bad at all.

  17. #17 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Subaru Impreza WRX, de la CMR 2 pina la GT5, a fost si este masina mea preferata.
    Toyota Celica T230 generatia 7, este deasemeni una din preferatele mele, am terminat majoritatea NFS-urilor cu ea.

    Mi-au mai placut Mustang GT generatia 3 si 5, Nissan 350Z, Mitsubishi EVO III si Eclipse GS.

    Cele 2 masini imi plac atit din punct de vedere al design-ului cit si al handling-ului si performantelor.

  18. #18 SP
    Member dogdan's Avatar
    mclaren f1

  19. #19 SP
    Member Axeaxel's Avatar

    Exclamation

    In Test Drive Unlimited am facut sute de kilometrii cu un Lamborghini Gallardo Spyder negru. Ma plimbam ore in sir pe insula.
    Nu mai zic de masina cu care am concurat la concursul de FM2. Murcielagoo
    Cu toate ca am enumerat doua Lambo, tot in FM2 imi placea sa dau cateva ture de N�rburgring Nordschleife cu minunatia asta 2003 Ferrar#88 Veloqx/Prodrive Racing 550 Maranello.
    Attached Images Attached Images awf5e8.jpg 1606da68-f831-4572-8adb-db84d388ad85.jpg 2003ferrari88veloqxprodkh6.jpg

  20. #20 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Kartul lui Mario

    De la Porche 2000 nu am mai jucat nimic serios cap coada pe nici o platforma, poate putin Burnout, dar foarte putin. Nu ma mai atrage genul deloc. Pot sa jur cu mana pe inima ca NFS4 pe PC m-a lasat praf la vremea lui, aveam si un sistem destul de teapan pe atunci. Sa nu mai zic de varianta pe PS1 ce era praf la grafica si nu l-am putut juca.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 7 Last Post: 07-02-2013, 20:45
  2. DIRT 2 sau DIRT 3 (sau racing games) in system link By cats99999 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 5 Last Post: 05-10-2012, 13:05
  3. Racing games for PS3 with offline split screen By Spike in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 7 Last Post: 12-06-2011, 19:43
  4. Replica Preferata By Cristy in forum Offtopic
    Replies: 12 Last Post: 11-08-2009, 23:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts