Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 121

Thread: Immortals: Fenyx Rising

  1. #61 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Are microtranzactii. Si multe glume cu tenta sexuala. Probabil un copil nu s-ar prinde, da sunt acolo.

    LE: am scris in timp ce au răspuns colegii, altfel nu mai răspundeam.

  2. #62 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu nu inteleg. Tie-ti place jocul, dar nu-ti place jocul. L-ai juca, dar eventual pe gratis sau sa-ti dea cineva bani sa-l joci?

    Jocul este asa cum l-au facut ei, iar calificativul PEGI a fost dat de niste persoane competente care asa au decis ca merita.
    Fie pentru ca exista combat si omori oameni, fie pentru ca omori animale sau sari de la inaltime fff mari si poti zbura - decizia a fost a lor.

    Copii sunt foarte usor influentabili/impresionabili iar un joc de genul asta, pe langa violenta de care da dovada (chiar daca nu e Mortal Kombat) dar mai ales pentru dificultatea puzzles-urilor, nu are ce cauta la copii sub 12 ani.
    1. Am spus ca urmeaza sa-l joc printr-un abonament Uplay+ sa vad de ce are asa succes.
    S-ar putea sa nu-mi placa. Oricum, nu-mi fac abonamentul special doar pentru jocul asta. Mai mult ma intereseaza Valhalla si Legion.


    2. Sunt si jocuri cu PEGI 3 si PEGI 7 unde omori, altfel, ce crezi ca le face Mario acelor ciuperci vii cu ochi?
    Ah, si sari de la inaltime si poti zbura si are si puzzle-uri dificile.



    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Are microtranzactii. Si multe glume cu tenta sexuala. Probabil un copil nu s-ar prinde, da sunt acolo.
    Mario Kart Tour's are microtranzactii.
    https://kotaku.com/mario-kart-tours-...ost-1838487899

    FIFA care este PEGI 3 are microtranzactii.....si GAMBLING ....si *** COINS. Si e dificil pentru multi copii.
    Si chiar am auzit de un caz in care un copil si-a injunghiat tatal ca l-a batut la un meci.



    Quote Originally Posted by codpin View Post
    Bai deci ai un stil de a diseca niste chestii care nu au nici o relevanta... Ai intrebat niste chestii despre joc, ti-am raspuns pe aici mai multi si tu acum te blochezi in ratings PEGI. Really?

    Iti place sau nu jocul, mai conteaza rating?

    Mama m-a educat sa nu vorbescu cu "Bai" cu interlocutorii
    Urmeaza sa-l joc, cand o sa-mi fac timp pentru el.
    Am pus intrebarea aia pentru ca sunt curios de ce un joc cu grafica colorata si de desen animat ar avea PEGI 12. Am mai vazut jocuri, ca Overwatch, dar ala a primit PEGI 12 din cauza personajelor hiper-sexualizate.

  3. #63 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Immortals Fenyx Rising - Monster Hunt Twitch Extension: Eastern Myths
    Quote Originally Posted by Ubisoft
    Discover the new Immortals Fenyx Rising "Monster Hunt: Eastern Myths" Twitch extension!

    Catch mythological monsters and complete challenges to earn epic in-game rewards. The more monsters you collect, the more rewards you get!

    This new Twitch extension celebrates the release of the new DLC "Myths of the Eastern Realm". It is available now on Twitch, for a limited time only.
    Immortals Fenyx Rising: Myths of the Eastern Realm - New 20 Minute Gameplay (Immortals New DLC 2021)

  4. #64 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Immortals Fenyx Rising: Myths of the Eastern Realm – Launch trailer

  5. #65 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte interesant noul DLC in idee, dar el ca joc este identic, iar daca in jocul de baza avem o oarecare explicatie si un intro in care punem mana pe arme si echipament, aici te trezesti brusc si ai cam totul la tine.

    Sunt puzzles noi si interesante, dar inamicii sunt doar reskin-uri de la cei din jocul de baza.

    Harta e facuta din 2 portiuni si pare destul de maricica si cu multe de facut.

  6. #66 SP
    Member codpin's Avatar
    Pentru mine e genul de joc care il joc cu placere dar nu as lua gold edition sau season pass. Sunt destule de facut in jocul de baza, din ce am vazut in dlc-uri vin doar si adauga mai multe activitati din main game, nimic in plus.

    Zic pas la ambele dlc-uri.

  7. #67 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai eu am facut cam 90% din ce se putea face in jocul de baza si apoi am trecut la DLC-uri.

    Primul DLC aduce un fel de trials of olimpus, desi nu chiar asa cum ne-am imagina, dar sunt niste trials foarte interesante si mai grele putin.
    Al doilea DLC aduce un nou protagonist intr-o harta noua, in Japonia cu zeii lor, cu activitati noi si puzzles diferite.
    Al treilea DLC, din ce am vazut, este ceva izometric in alta lume cu totul.

    Nimic din DLC-urile astea nu aduce mai multe activitati din main game si toate sunt complet diferite incat sa merita investitia - din punctul meu de vedere, desi sincer sa fiu, nu as da mai mult de 50-80 lei (10-15 euro) pe Season Pass cu totul.
    Dar content ofera destul, undeva la 15h la primul si ma astept ca minim 15h si in al doilea, desi din ce am vazut aseara, mai ales cu noile puzzles si vaults, cred ca ajungem la 20h+.

  8. #68 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Immortals Fenyx Rising: Myths of the Eastern Realm - Behind the Scenes Video Episode 1

    Immortals Fenyx Rising: Myths of the Eastern Realm - Behind the Scenes Video Episode 2

  9. #69 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Ma tot intrebam unde sunt restul zeilor .
    Se pare ca isi vor face aparitia intr-un DLC pe 22 aprilie urmatorii zei:
    - Hades, cel imbracat in negru, cu pielea mov si coroana de aur - zeul infernului si judecatorul mortilor
    - Poseidon, cel cu tridentul si cu valurile de ape- zeul marilor . cutremurelor si al furtunilor
    - Hestia, cea imbracata in rosu si cu flacari, zeita caminului, familiei si a focului
    - Demetra, cea imbracata in verde cu spicele de grau in maini si cu flori in jurul ei , zeita agriculturii si fertilitatii.
    - Si inca unul inaripat, care pare sa fie Thanatos, zeul mortii.

    https://www.ign.com/articles/immorta...date-announced


  10. #70 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mai e putin. Pana acum, primele 2 DLC-uri au fost bunicele.
    Asta nou schimba putin formula cu top down view. Il astept cu interes.

  11. #71 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Despre al doilea joc am auzit niste zvonuri .....sau "dorinte" ca va fi strict cu mitologia nordica sau cu cea egipteana.
    https://screenrant.com/immortals-fen...l-ac-valhalla/

  12. #72 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Mai nou ce visează X-ulescu de pe un site oarecare intr-o noapte cand e plictisit e calificat drept zvon? Poti sa stergi liniștit ghilimelele de la cuvântul dorință...

  13. #73 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Mai nou ce visează X-ulescu de pe un site oarecare intr-o noapte cand e plictisit e calificat drept zvon? Poti sa stergi liniștit ghilimelele de la cuvântul dorință...
    Poate nu.
    Dar ar fi logic sa urmeze mitologia nordica sau cea egipteana, ceva care sa fie cunoscut maselor de clienti.

    Eu unu' as vrea cu mitologia hindusa sau cea azteca care nu prea au fost abordate in jocuri video, dar daca mitologiile respective nu prea se vand .

    ---------- Post added 19-04-2021 at 13:25 ----------

    Spoiler pentru cine n-a jucat:


  14. #74 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Review AGC pentru DLC-ul Lost Gods

    Dupa ce-l termin vom avea si noi aici un review pentru intreg Season Pass-ul

  15. #75 SP
    Member Johnny's Avatar
    Joc acum DLC-ul nr 3 ( am ajuns pe a 2 a insula ) si vreau doar sa zic cat de slab si neinspirat ( story , gameplay , camera , sistemul de save ? etc ) poate sa fie in comparatie cu main game si DLC-ul nr 2 ( China ).

    Nu inteleg de ce au vrut sa reinventeze formula intr-un DLC cand puteau sa lase acelasi protagonist ( Fenyx ) , aceasi camera , acelasi sistem de upgrade etc .

    O incerc sa il termin pe repede inainte doar main story and that's it. Pacat de jocul initial

    Camera fixa si lipsa totala a cutscene- urilor ( pana acum ) poate fi explicata prin low budget disponibil pt DLC.

  16. #76 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    LOL
    Au introdus camera izometrica si dialoguri cu scris ca-n jocurile RPG de tip Diablo, Pillars of Eternity, Torchlight, Wasteland sau Patch of the Exiles.
    Si cutsceneuri cinematice sunt doar la final.
    Nu zic ca nu e rau, dar m-am uitat pe niste clipuri si la asta chiar simteam ca adormeam.

    Probabil l-au dezvoltat chiar in plina pandemie si cu telemunca acasa.
    Si din pacate e explicabil de ce multe jocuri au fost lansate cu probleme.

  17. #77 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu din pacate nu-l pot juca...

    De la primele momente cand o vedem pe Ash am observat ca trebuie sa apas pe X ca sa continue liniile de dialog, desi nu apare nicaieri asta si nici macar subtitrarea din momentele respective.
    Dar daca joc vreo 30 minute, dupa ce ridic podul de piatra, in timp ce vorbesc cu bufnita, oricat apas pe X nu vrea sa continue conversatia si nu pot trece mai departe si nu pot nici ocoli bufnita

    Also, zicea ACG ca poti schimba putin camera, sa fie mai departe sau aproape, dar nu am gasit setarea in meniu pe consola. Exista?

    Referitor la joc, nu mi se pare chiar nasol dupa primul impact, dar clar era mai ok ca pana acum si nu inteleg de ce au luat decizia asta. Astept sa mai continui (daca s-o putea) ca sa vad daca a fost o decizie buna sau nu.

  18. #78 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Am luat si eu jocul de 1 saptamana si astazi este pentru a 2-a oara cand sunt fortat sa il abandonez ca sa imi pastrez sanatatea fizica si psihica.

    Este un joc atat de bun, fenomenal la atat de multe capitole, dpdv artistic arata superb, personajele sunt extraordinar realizate cum in putine jocuri am vazut, povestea este la inaltime, apoi ... dai de puzzles.

    Si cand ai rezolvat un puzzle care sa-ti deblocheze alt puzzle dai de alt puzzle care trebuie sa-ti deblocheze alt puzzle ca sa poti accesa ... alt puzzle.
    N-am o problema cu puzzle-urile in jocuri dar am o problema cu felul in care au decis sa abuzeze de ele in acest joc.

    Am mers inainte, dupa ce-am zis ca sparg TV-ul in
    ca mi se tot spargeau cutiile alea facute de un frustrat cu aia mica, am luat o pauza si dupa ce am revenit am trecut.
    Bun, mergem inainte cu povestea superba si il intalnesc pe
    => Primul quest = vault frustrant unde trebuie sa arunci niste cutii random care parca sunt date cu sapun... zbori spre ele te agati, cand reusesti sa le arunci cum trebuie si sa faci land pe ele aluneci si tot cazi... iar animatia aia de fall de 15 secunde, pe urma se respawneaza cutiile si trebuie sa ai iarasi BULAN sa le arunci cum trebuie ... nu...

    Sa arunce mama aluia care a facut design-ul acestui vault cutiile alea si sa cada de pe ele pana o iau dracii si pe ea si pe cel caruia ii spune fiu!!!

    Incerc sa ma intorc la el in cateva zile dar nu cred ca mai pot sa-l vad prea curand.
    Scuze pentru rage, jocul este minunat in rest, cred ca ar fi fost primul titlu care ar fi meritat nota 10/10 in topul meu personal dupa Sekiro si DOOM Eternal.

  19. #79 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Las-o-ncolo de treabă. Daca si ăsta e joc greu/frustrant. Doamne ferește!

    Vezi, mai fa activități secundare sa aduni coins, sunt cateva abilități care te ajuta mult la puzzle-uri/vaults(clona de piatra, aia sa poti ridica si cutii grele) si traversal (aia cu sulițele si dash-ul cu scutul).


    Pe mine singurul lucru care m-a deranjat era cat de simple sunt puzzle-urile si ca ma prindeam rapid, iar apoi trebuia sa pierd vremea mutand cutii si bolovani.

  20. #80 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Am terminat tot ce inseamna SOULS si cred ca nu m-am enervat atat de intens.

    Nu este greu, este frustrant!
    Pentru mine joc greu inseamna acel joc unde exista un learning curve care te obliga sa devii mai bun ca sa treci, nu niste cutii date cu ulei.

    Greu este Sekiro, sau Demon Souls, aceste puzzle-uri nu sunt grele, sunt doar facute prost astfel incat sa te faca sa pierzi timp in joc cum ai spus si tu iar eu as fi preferat sa ma bucur de joc in loc sa stau sa se respawneze de 50 de ori niste cutii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Similar Threads

  1. Dead Rising 2 By killlemalll3 in forum Console Club
    Replies: 153 Last Post: 10-11-2022, 18:12
  2. Dead Rising 3 By RonanN1 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 132 Last Post: 20-04-2015, 13:19
  3. Replies: 0 Last Post: 16-12-2011, 11:20
  4. Replies: 0 Last Post: 23-11-2011, 19:49
  5. Replies: 0 Last Post: 25-11-2008, 11:21

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts